Kritizování dnešních příkrmů. Jak na to reagujete?

lendych
6. lis 2008

holky jak reagute na odlišné názory tetiček na stravu mimča
má teta pořád prudí
a proč dávám jen rýžové kaše a proč nedávám maso, třeba kachnu
snažím se jí vysvětlit že ted je jiná doba, no pořád dokola
jak reagujete vy??????? 😉

tannawe
7. lis 2008

siss: no ono je prirozene preci vsechno ne? 😀

sisstin
7. lis 2008

no..tak mrkěte do tématu Kojení na veřejnosti..ale bude to už někde vzadu..po tom tématu se mnou nemluvila asi půlka koníka 😅

andy80
7. lis 2008

nj, kojení je v dnešní době děsně moderní a hlavně na veřejnosti. Každá si myslí, jak to není super, když jí může 1000 lidí obdivovat, jak kojí, ale opak je pravdou. Ne každý to rád vidí.

tannawe
7. lis 2008

Hmm, tak to jsem nemoderni,kurna 😲

andy80
7. lis 2008

to já taky 😀

sisstin
7. lis 2008

tak my šli s Nutroušem už z porodky..takže jsem to pak v reálu nemusela řešit..díkybohu 😅

alishia
7. lis 2008

jééé vy mate stejny nazor na kojeni jako ja .) me to prijde hodne ujete, kojit dyl nez rok, ja sama bych kojila jen tak do 7 mesice max. Ale kojeni nevyslo, tak aspon nemam vytahana prsa a nemusim dite ucit flasce.)

gtver
7. lis 2008

Tak já naštěstí takhle ujeté příbuzné nemám, nebo se zatím neprojevili 😝 Alishia - jak to myslíš, učit flašce? 😕

andy80
7. lis 2008

sisstin: jsem projela tu diskuzi kojení na veřejnosti a jen zírám. Jinak moje obě děti jsou od narození na UM. Malý úplně, při něm se mi neudělalo mlíčko a malá byla částečně kojená do 6ti týdnů. Kojila jsem v klidu doma a ven jsem vozila termosku s horkou vodou, flašku a UM

sisstin
7. lis 2008

andy: mně se neudělalo mlíko též..fakt ani kapky..všechny chytré laktační poradkyně kroutily hlavičkama 😅 😅 částečně si myslim, že to bylo tim, že se mi kojení fakt příčí..a částečně tim, že moje mléčna žlaza na to asi není nic moc 😅 moje mamka ted byla na preventivní mamo..a Dr. říkal, že ne každá žena ma tu žlázu vyvinutou..a často to bývá dědičné..takže ty kecy, že kojit může každá je blbost 😉

gtver
7. lis 2008

Siss - to s tou žlázou můžu potvrdit (teda ne z praktický zkušenosti, ikdyž málem) a dr., co mi to říkal, je dost velký odborník, takže na tom určitě něco bude 😉

gtver
7. lis 2008

Ještě teda obecně k příkrmům, obě babičky jsou profesně ze zdravotnictví a kupodivu se to na nich v tomhle směru podepsalo pozitivně 😀

kubaka
7. lis 2008

Holky- kojení je především a v první řadě obživa miminka😉 a tomu nevysvětlím - "hele bašta nebude, pač mamča se stydí". Taky jsou matky, na nichž je na první pohled vidět, že se předvádí, že tím chtějí budit pozornost, chtějí být okukované - obdivované - zatracované. ha, že by zase ta potřeba být středem pozornosti?? 😨 Dá se zakrýt límcem, plenkou - nemusím se zrovna hned svlékat, abych nakrmila.

Já kojila do 6 měsíců kdekoliv a kdykoliv, kde se dalo na něco sednout, nebyl tam blázinec a neočumovaly mě davy. A když mě náhodou někdo zahlídl, bylo mi to šumafuk. Jde o mimino a jeho potřeby. Za intimní to ale nepovažuji a nahé ňadro s mlíkem mi taky nevadí. Prostě to beru bez problémů a proto s tím taky asi problém nebyl. Dítě se prostě najíst musí. Proto máme prsa - mlíko "take away". To je ta bezva výhoda kojení. V MHD jsem ale nekojila, pač mi přišlo nebezpečný, kdyby tramvaj cukla, tak by mi malý utrhl bradavku 😀 Takže pro vlastní bezpečnost bych to nedoporučila. To jsme většinou stihli dojet na místo určení a tam si někde zalést na lavičku, kde se přede mě třeba postavil manžel, abychom se cítili odděleni.

Takže kojit na veřejnosti bych nezatracovala. - je to hlavně jídlo pro kojence. Ovšem chodící batole bych už hnala. 😠 To může dostat kus chleba, když má venku hlad. A utěšovat 2 leté dítě kojením jsem taky zažila u známé. Je to otřesný psychický návyk. To už jsme ale zkritizovaly...

kacka.va
7. lis 2008

jééé, tak koukám, že jsem asi mimo, když nejsem poznamenaná žádnou knížkou o krmení kojenců 🙂. No, já obecně nejsem moc poznamenaná knížkama o dětech 😀. Jednu jsem dostala a tam nikdy nepíšou, co se musí a co ne, jen co je obvyklé a co není, takže je to vlastně knížka docela dobrá. Jinak mě přijde teda taky ujetý, když třeba 3 letý dítě si jde rozepnout máminu košili, že nechce čaj, ale mlíko. A co se týká kojení na veřejnosti, tak jsem ráda, že se to nebere jako dřív, samo, že když nechce člověk sedět doma, tak někde nakojit musí, ale vždycky jsem si zalezla někam do kouta, aby to nebylo moc vidět.

cerstvamama
7. lis 2008

Tak v tomhle mam trochu "výhodu" že kojím + dávám UM. Takže když jsme venku dám jen lahev, až dorazíme domu dám svoje. Ale přiznám se, taky jsem už krmila v obchoďáku. A v tý jejich speciálně vytvořený místnosti to teda nebylo, protože větší hnůj jsem neviděla! A to jsem prošla všechny co tam měli!

sisstin
7. lis 2008

kacka.va: tak hodně mých kamarádek, co kojí..fakt kojí jen doma..prostě jdou ven přesně po kojení a za tři hodiny přijedou domů na další kojení 😕 mně to nic hroznýho nepřijde..sama teda s malym venku stejně dýl jak tři hodky pochodovat nevydržim 😕

kacka.va
7. lis 2008

sisstin: jenže já kojila po hodině a půl a nejsem z města, takže musím všude autem. to bych se nikam nedostala 🙂

sisstin
7. lis 2008

kacka.va: jj...já mám fakt známý, co kojí po třech chodinách..kdo kojil častěji, tak dokrmoval UM 😉

kacka.va
7. lis 2008

Jinak teď jsme kojili po dvou hodinách, než pak přebalíme, než se oblečeme, tak je půl hoďka pryč, než dojedeme do prahy další půl hoďka a to už abych to tam pomalu otočila a jela domu 🙂

sisstin
7. lis 2008

kacka.va: no je mi to jasný, jak píšu..tak jsem to nemusela nikdy řešit..a kdybych musela..tak já jsem ten typ, co by radši kvůli tomu seděl furt doma...každá to máme jinak 🙂

gtver
7. lis 2008

sisstin: tak sama na procházce venku, to je jasný, že to u málokoho bude přes 3 hodiny, ale moct jen tohle..., já bych připadala trochu jako pes na hodně krátkým vodítku 😀 😀 Jenže vlastně když o tom tak přemýšlím, tak u nás jsou to hodně celodenní výlety třeba ke kámošům, tam se zase dá jít do jinýho pokoje, takže je to jako doma 😉

sisstin
7. lis 2008

gtver: no já bych asi nekojila, ani kdybych to mlíko měla...pro mě jsou v tom sama negativa... 😔 a věřim, že UM je na výborný úrovni 😉

kacka.va
7. lis 2008

sisstin: jojo, já to nikomu neberu, já zase doma nevydržím, vždycky jsem byla zvyklá na lidi, tak bych se doma zbláznila. U nás bych fakt nemohla ani na nákup 🙂

gtver
7. lis 2008

sisstin, tak u tebe je to jasný 😀 😀 ale mě fakt vytáčí tvrzení, že úplně KAŽDÁ může kojit, stačí jen chtít 😔 (a to patřím mezi kojící)

sisstin
7. lis 2008

gtver: no je to kravina..kolik maminek fakt chtělo..a prostě to nešlo..a pak měly depky 😠 mně to taky nešlo..ale aspon mi to bylo šumák 😅

gtver
7. lis 2008

Mě to šlo, ale fakt je, že jsem se (když to nebylo jistý) psychicky připravovala ne na to, že nebudu kojit, ale na to, jak budu poslouchat soucitné řeči některých dobráků

kubaka
7. lis 2008

sisstin - jenže je pořád UMĚLÝ 😉 Ale je vidět, že s tím máš vážně nějaký hluboký problém. takže je podstatně lepší dát dítěti s láskou UM než s odporem kojit. To jednoznačně.
My taky byli celý den pryč a nesvazovalo mě krmení - najedl se kdekoliv. Pak už to bylo horší - muselal jsem přemýšlet, jak dlouho asi budeme pryč a co mu teda vzít k jídlu. Já jsem ráda kojila a bez problémů, dělalo mi to radost. Hlavně to spaní s miminkem 😵 . Jak přestal pít mllíko, začal spát sám

emamamamu
7. lis 2008

dobry den, kozy ven🙂
ja doufam, ze budu mit mliko jen dva mesice🙂

kacka.va
7. lis 2008

gtver: to mi přijde taky ujetý, i když taky jsem kojící 😀

sisstin
7. lis 2008

kubaka: jako moje hlavní příčina je to, že já mám prsa a hlavně bradavky zafixovaný jako silně erotický podmět..který dokážu sdílet jen se svým partnerem..ale nikdy ne s dítětem 🤐 páč asi jako nikdo nedokáže dávat erotické podměty svému dítěti 🤐 ..to je fakt to nejhlavnější, pak je to..o čem jsme psaly ted..že bych nemohla nikam chodit skoro...další je obava ze závislosti na prsu, že by malej nemohl být delší dobu hlídanej....atd. atd...bráno od těch nejpodstatnějších po méně podstatné 😅