Kritizování dnešních příkrmů. Jak na to reagujete?

lendych
6. lis 2008

holky jak reagute na odlišné názory tetiček na stravu mimča
má teta pořád prudí
a proč dávám jen rýžové kaše a proč nedávám maso, třeba kachnu
snažím se jí vysvětlit že ted je jiná doba, no pořád dokola
jak reagujete vy??????? 😉

kubaka
7. lis 2008

no jo, lék na rakovinu má kde kdo 😝 - jak psala ale tanna - to, co jím, a jak jím, ovlivňuje můj psychický stav což se rovná odolnější imunita což se rovná lepší vybavení na boj s čímkoliv, tedy s rakovinou. Tvrdit, že se dá vyléčit syrovou stravou je zase extrém. Když si dodám znaménko mínus, jde to obráceně: jsem ve stresu, sníží se mi iminita a popř. onemocním něčím, k čemu mám dispozici (...)

radka.m.
7. lis 2008

sisstin-určitě víš 😀 😀 😀 ,jinak souhlasím,že hodně je to o psychice,to určitě,ale nevím,jestli takové průsvitné a vyzáblé tělo od syrové stavy by ještě mělo vůbec sílu bojovat s jakkoukoliv nemocí? ☹

kacka.va
7. lis 2008

jééé, holky, teď toho sluníčka moc není, tak asi budeme držet půst 😉 😀

sisstin
7. lis 2008

já už jsem o tom slunečním chlapovi slyšela..myslim, že byl v tývce...a stejně jako kubako si myslim, že pak v noci žere jak prorvanej ..někde schovanej 😅

alishia
7. lis 2008

ja teda nic drzet nebudu, si dam steak a bude.) manzel se pujde najist treba mlhy, kdyz neni slunce a vojtisek dostane svoji davku mlicka.) a vsichni budem spokojeni.)

alishia
7. lis 2008

siss: pochybuju ze by ze slunce prezil 😀

kubaka
7. lis 2008

No, vždyť to se provalilo na takového toho guru Beatles a starší generace Mahariši se jmenoval, jak si ve svém stanu místo večerní dávky meditace dával do nosu pečené kuřátko a oblažovaly ho krásné víly - asketa jeden. Ale mohla to být jen pomluva 😉 - třeba taky žil jen z přírodních živlů vítr slunce, mlha 😝
Když to o něm zjistil George Harrison, tak se od něho distancoval. Nikoliv však od indické hudby.

tannawe
7. lis 2008

Holky lezim od smichu... 😀
Kubaka: super zdravy pristup k veci a tak to ma byt. Kazdy extrem je spatny. Ja si myslim, ze hodne zajimave je spojeni moderni vedy a alternativni mediciny, proste trochu vic holistiky do obycejneho zdravotnictvi a to by se dely veci. Ale ono je to velke lobby, jako se vsim, jsou v tom velke prachy a nikdo nechce rikat lidem narovinu at se sebou neco delaji, lekarny by nemely co prodavat 😀
Jinak zdravy kojeny miminko ma hodnotu Ph moci kolem 8,5 - takze vyrazne zasaditou, tolik asi k tematu jak krmit kojence sojovym mlekem...paneboze a na co mame asi prsa? Jasne, ze kdyz to nejde nebo se nechce, tak fajn, je spousta alternativ, ale rozhodne si nedokazu predstavit proc by miminko melo cucat nejaky sojovy boby 😝

sisstin
7. lis 2008

mně teda přijde i ujetá knížka od Fořta, jestli jste to některá četla 😕

tannawe
7. lis 2008

Mozna jsem na to kdysi koukala v knihkupectvi, ale mam dojem, ze to ve me zanechalo tedy dost bizardni dojem, takze sla zpatky do pultu 😅

sisstin
7. lis 2008

tannawe: no já si to objednala z knižního klubu..prolistovala jsem to..a letělo to do kouta 😅

lenkabu
7. lis 2008

Ta knížka od Fořta je maximální úlet..ten chlap je magor 😅 😅 😅 Moje už nekojené dítě by bylo mrtvé podle něj 😅

sisstin
7. lis 2008

no...asi do 4let žádné maso..a pak jen kuřecí..do roka jen kojit...ty voe 😅 😅 😅 😅 jako všeho s mírou 😅 je dost kritizovanej na netu, že to je magor 😅

tannawe
7. lis 2008

siss: ja si hodne vybiram podle toho co ve me tak nejak rezonuje. Mam oblibeneho Kurta Tepperweina, to je dobrej typek, ale ja spis obecne mam tendenci studovat vsechno a pak si to davat dohromady tak po svem. Me to prijde jako nejlepsi zpusob nez nekriticky zrat jednu studii, jednoho autora atd. a myslet si, ze zrovna on na to kapnul, za pet let muze byt vsechno jinde, veda jde dopredu. Koukni na padesata leta, kojit jen v urcenem case, nechat vyrvat, studeny odchov a ja nevim co jeste /chapu, ze ty ses typek a tohle te netankuje 😉 , ale me jo.../a dneska? Vsichni se shodnou, ze to bylo blbe...tedy v te alternativni scene je to dost jasne dane, ze tudy cesta nevedla.
A Mengele delal pokus na detech, kterym sice kojne davaly mleko kazdou hodinu, ale nikdy na ne nesmely promluvit, nikdy! A vsechny deti z daneho pokusu zemrely pod vekem dvou let...
Takze protoze jsme v tematu o prikrmech at to neni moc OT tak to shrnu..krmit svoje dite s laskou jde i z lahve i ze sklenicky 😎

tannawe
7. lis 2008

no hlavne sorry, ale kdo vypada jako Dr. Fort tak nema moji duveru ani kdyby psal zlatym pismem!! Se musim vzdycky smat takovym tem radoby autoritam, kteri maji plesku, pupik nebo zensky hrozny carodejky a ja nevim co jeste a vazi sto padesat kilo! Takova Linda Goodmanova krasne vypadala a byla to jeste super astrolozka! 😉

sisstin
7. lis 2008

doktorka Oliveriusová 😝 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

tannawe: já taky nenechávám vyřvat, páč na to nemám nervy 😅

tannawe
7. lis 2008

siss: o tobe to vim 😉 , ale na tebe mam slabost, jses typek 😉

sisstin
7. lis 2008

tannawe: ale prd..já to prostě beru s humorem..a nežeru to tak no 😅 😅 😅 😅 😅 ja taky nejsem zastáncem tvrdé výchovy...on je spíš taky takovej visprdelka..furt s nim někdo musí bejt 😅 😅 sám neusne ani omylem..v životě bych ho nevrzla do postýlky..a nešla pryč, aby si ječel 😕 mně akorát vadí ten dnešní kult..aby mimino viselo 24h na koze, spalo se mnou v posteli...a já nevim co.. 😅

kubaka
7. lis 2008

Hele ten Fořt asi zblnul úplně. Před 12 lety psat do Bettinky o výživě, četla jsem ho, něco si vzala, ale pak mě taky namíchnul. A hlavně nedávno vyšly recenze od pediatrické společnosti na knížky o výživě a právě Fořt z nich vyšel snad nejhůře jako někdo, jehož rady by mohly dokonce být zdraví nebezpečné. 😠
tanna: taky čtu ledacos, protože se pak člověk lépe zorientuje v názorech i důkazech. Pak si udělá obrázek a podle toho zhruba jede a klidně můžu časem názory měnit podle toho, jak přibývá výzkumů atd. Mně tento způsob "uchopení světa" naprosto vyhovuje. Ovšem někoho toto děsí, protože ho zbavuje jistoty.

Takže třeba pluralita názorů a vůbec jakýkoliv výběr z možnostíí přímo děsi moji tchyni (prostou tu duši, co dítě krmila jíškou), která prohlásila, že je hrozné, když je tolik názorů, že pak neví, který si má vybrat... 😉 , všichni vypadají, že mají pravdu a ona neví, komu věřit...
a pak ten svět má vypadat 😝

sisstin
7. lis 2008

kubaka: tady je o něm i téma..a spoustu lidí to nadchlo 😕

tannawe
7. lis 2008

kubi: ano, to je dneska docela normalni, lidi se v tom dobre placaji, protoze se boji spolehnout sami na sebe a na intuici a zdravy selsky rozum.
Nazory typu, vzdyt vy jste taky mely /ja a segra/ krupicku od sestinedeli a zijete u me neobstoji, protoze jsme to taky obe odnesly tezkym ekzemem a vyrazkama a nasi porad nevedeli kde se to vzalo...proste tak nejak to pak zacina, protoze za komunistu a obecne driv to proste chodilo jinak. Zadne vyzkumy nebyly, lidi byli po valce nadseny z margarinu /ale to jak vznikl se pekne tutla.../a zanevreli na maslo a na sadlo atd.
Pritom muj muz dobry to indikator chuti jidla rika, ze kdyz udelam stejne jidlo na sadle a nebo na olivovem oleji, ze rozdil v chuti je nebetycny! Me chutna vsechno, ale u nej vim, ze jako chlap mluvi tak nejak vic z te animalni prirozenosti...
Je to fakt strasne zvlastni, ted se treba docela zabyvam terapeutickymi pribehy pro deti a je velka souvislost s odmitanim konkretnich potravin a nejakym spoustecim zazitkem. U deti je fakt enormne videt ten velky pokrok, kdyz se s nima zacne pracovat. Ony jsou jeste otevrene a nemaji takove to kriticky mysleni jako my...je to bomba

kopcik
7. lis 2008

holky, já odpovím na původní otázku.... nejvíc mě se.e má mamka, protože VÍ, že malému můžu dát najíst dřív než za 4 hodiny, VÍ, že mu můžu dát krupičku už ve 3 měsících, protože já ji přece jedla taky... a přeci se nic nestane, když mu doflašky s mlíkem přidám o jednu odměrku víc UM, alespoň to bude mít hustčí a nebude mít tak brzy hlad.... 😠
už teď se bojím, jak u ní někdy malého nechám, až bude větší, protože určitě mé přání ohledně žádné uzeniny, sladkosti a džusy atd. nebude respektovat....
jo a k tomu vegetariánství - uritě bych se nenazvala vegetariánkou - normálně sním kuře, hovězí a vepřové, ale třeba nikdy bych nesnědla králíka nebo nějakou zvěřinu 😒
ale věřím v to, že malé dítě potřebuje základ všeho ve své výživě a tak jsem nakoupila plno skleniček právě králičího masa atd. to bych mu totiž nikdy neuvařila sama doma.... 😝

sisstin
7. lis 2008

kopcik: já taky nejim králíka a zvěřinu, nejim různé zeleniny jako celek a kopr..atd., ale malému to dávám 😉 zatim v podstatě jí všechno, teda ze skleniček 😝

radka.m.
7. lis 2008

sisstin,tak přesně tohle mi taky vadí,já jsem zastáncem kojení tak do roku,tedy pokud to jde a myslím si,že po roce z toho už tak velký užitek není a hlavně je to pak už závislost,a pak si tady matky satěžují,že nemůžou dvouleté děti odstavit,že jim neustále dítě visí na kozách a přitom si myslím,že jim ani tak o to odstavení nejde,jako o to,aby se navzájem podpořili v tom,jak jsou dobré matky a jak jim dělá dobře mít prcka na koze.myslím si,že každá máma pokud chce,a je rozhodnutá,tak by dovedla své dítě určitě odstavit,jo,ale musí se chtít.a o tom spaní ani nemluvím a takové přiblblé odpovědi,že se krásně a kvalitně vyspí,nebo že manželský sex se dá provozovat i jinde,než v ložnici apd,tak takové kecy mě fakt zvedají ze židle.ted se na mně nejspíš sesype plno takových matek,ale je to můj názor,kterým můžu přispět do každé diskuze jako každý jiný.

many
7. lis 2008

ahoj holky 🙂 no tak nás čekají první příkrmy za 3 týdny a už se moc těším jak se bude tvářit,jak mu to pojede,... 😀

sisstin
7. lis 2008

many: já jsem se na to taky moc těšila, pže mlíčko mu nikdy nejelo..a fakt to bylo super, na poprvý hned snědl celou mrkev...takže pohoda..moc se mi ulevilo 😵 ale u některých je to přesně opačně 😅

radka.m: no já nejsem zastáncem kojení vůbec, ale u mě je to hodně o psychice... 😉 ale jinak jsem pro kojení do půl roka..a pak příkrmy a postupné odstavování, já sama bych ale nebyla schopná půl roku kojit..ale to je trošku o něčem jiném 😅

kopcik
7. lis 2008

sisstin, radka.m: jestli si pamatujete, jednou tu už taková diskuze o kojení byla. jak byly zastánkyní toho, že kojit i ve 4 letech.... se tam na mě pěkně sebehly, protože jsem se nabála to odsoudit.... 😲

kopcik
7. lis 2008

a by the way - jak byl malý úplně "novoučký", tak jsem ho schválně brala do postele - i když jsem si před porodem přísahala, že to určitě dělat nebudu - a zbožňovala jsem, když jsem ho měla vedle sebe. teď jsem pochopila, že se takhle ani jeden pořádně nevyspíme, malý se dost roztahuje a jak se budí, mlátí kolem sebe rukama, takže se snažíme ho učit celou noc v postýlce... jde to těžko, ale snad k tomu jednou dospějeme...

sisstin
7. lis 2008

kopcik: já už se do tohohle radši vůbec nezapojuju 😅 už takhle jsem tu za třídního exota 😅 takže já už radši mlčim 😅

radka.m.
7. lis 2008

kopčík-tak jsem to v batolatech našla,já jsem psala,že s tebou souhlasím a hned padaly dotazy typu-proč neetické.apd.naivní matky 😎