Křivdy z dětství. Jak neubližovat našim dětem

lentilka11
2. kvě 2009

Napadlo mě založit tohle téma při čtení Respektovat a být respektován:

autoři tam popisují situaci, kdy se děti vrátily domů celé zmazané, matka je seřvala na tři doby (možná seřezala.. 😖 ) a nikdy se nedozvěděla, že zachraňovaly koťátko..

a pak při šmírování, když K. (ahoj K. 😉 ) popisovala, jak ji rodiče posílali se smetím, ale ona nedosáhla na popelnice a musela čekat, až někdo dopělý půjde kolem a poprosit o pomoc..a než se dočkala, že si "neraz poplakala"...

cílem není připomínat si, jak byli naši rodiče strašní, ale vytvořit si v hlavě "poplašný signál", který by spustil, až se do podobné situace jako rodiče dostaneme my...

jeudi
2. kvě 2009

lentilko,ja nevim teda co by si chtela vedet,ale jak ctu ty prispevky,tak je to opravdu smutny,ale ja nebudu snad takova abych dite serezala za neco aniz bych se ho zeptala co se stalo

amira55
2. kvě 2009

jo jo to si taky říkám jeudi ale jak budu reagovat za pět let když všeho búdu mít nad hlavu a věci se budou kupit a všechno se bude srát a do toho malej bude zlobit....nevím ale asi klidná nebudu jak si plánuju nyní když je relativní klid....
uvidíme🙂

mes
2. kvě 2009

Ahojky - moje kamarádka má takové traumátko...
Jako malou, když jí rodiče dali jíst meloun, nebo jakékoliv tekoucí ovoce, tak jí vysvlékli do naha a posadili do vany... Dodnes nejí melouny 😀 😠
Co se mne týče tak rodiče mi nekřivdili, ale šikany na základce jsem si užila kvůli váze, pak jsem vyrostla na 180 cm a zhubla a kluci, kteří mi dříve nadávali do špekáčků mě balili...nádherné zadostiučinění bylo posílat je do háje 😀 😀 😀 😀

popelka.miri
2. kvě 2009

Mes, tak se šikanou mám bohužel ze základky taky dost zkušenosti 😖 , dneska ani nechápu proč jsem zrovna já byla taková oběť..asi že jsem byla tichá, zakřiknutá, neměla jsem žádný moderní oblečení atd. maminka mě oblíkala sama podle sebe do 13let 😝 ..Ještě, že na mě přišla puberta, pak se všechno změnilo k lepšímu a vzali mě mezi sebe 😀 . Moc se bojím, aby moje děti taky někdo nešikanoval 😨 , ve školce jeden čas si na mýho kluka jeden darebák dovoloval, je taky neprůbojnej a tichej 😒 . Tak jsem mu řekla, že až ho bude zase někdo trápit, tak ať to řekne paní učitelce a nebojí se 😉 , ale učitelka zatím moc nezafungovala 🙄 , bere to jako pošťuchování mezi dětma 😒 . Šikana je svinstvo a čím dál horší!

krnazuzka
3. kvě 2009

S tím fungováním učitelek ve školce mám taky nedobrý zkušenosti. S mým synem (5let) chodí sedmiletý, kterýmu chtěla jeho maminka prodloužit dětství (spíš si myslím, že si chtěla oddálit starosti se školou) a jelikož u nás máme věkově smíšené třídy (což tedy mě taky moc nevyhovuje) tak se ten sedmiletej nudí a zkouší to na ty mladší.
Představte si, že mýmu klukovi dal na krk drát a pokoušel se ho škrtit !!!! 😠 a paní učitelka?? Nic nevěděla !!!! 😖 😢

aponchie
3. kvě 2009

nesnasim skraloup na teplem mlece...jedna krava ze skolky mi ho schvalne davala a detem rikala at mi to daji a smala se mi kdyz sem se tim nadavovala ..fakt blbka na entou 😝

popelka.miri
3. kvě 2009

krnazuzka, my taky máme smíšené třídy ve školce. Kluk je už 7letej, ale pořád si na něj dovolujou. On se spíš kamarádí s mladšíma dětma 🙂 ..Ale ty učitelky si nevybereš. Mě jednou ve školce nutila uča do krupicové kaše, kterou jsem nesnášela, ale nakonec jsem jí musela sníst a pozvracela jsem se přímo do talíře 😀

karotky
3. kvě 2009

Zajímavé téma. 😉
Hned jsem si vzpomněla na svého bratra,který má na křivdy z dětství fenomenální pamět.Jednou jsem mu řekla,že by mohl sepsat kroniku. 😀
Já si sem tam na něco vzpomenu,ale spíš proto,že mi to připomene situace,která se odehraje u něho jiného.
Spíš se snažím na vše špatné zapomenout a když už si na to vzpomenu,tak se snažím být lepší rodič,než byli naši. 😉
Nechtěla bych totiž dopadnout jako oni,abych si myslela a trvala na tom,že má ve všem pravdu a tím si zbytečně štvala děti proti sobě a tím docílila,aby se těšili na okamžik,až vylétnou z hnízda a nebudou se do něho chtít nikdy vrátit. 😔

karotky
3. kvě 2009

někoho jiného 😅

lucia283
3. kvě 2009

no tak ja sa tiez pripojim...ja som mala take kamosky v skole cca 6-7rocnik na zakladke...ked som isla zo skoly domov najskor medzi bytovkami mi kazda vrazila facku a tak ma pustili a desiatu mi tiez stale kradli....ja som bola vzdy ticho a nepovedala som to nikomu ani make ta to do dnes neviem ja som radsej hodinku pockala kym mi lice odcervenie....a surodenci no sestra v prvom rocniku sa opytala ciganky ci je ciganka a to pocula aj ucitelka tak ju vyhlasila za rasistky a zasadla si na oboch surodencou a sestra k tomu este mala logopedicky problem a tak sa ucitelka snazila ich umiestnit do osobitnej skoly...no uzili sme si...vlieklo sa to s nimi z roka na rok a tiez neraz brat chodil domov neskor,pretoze ho nahanali po skole a chceli zbyt....no on to dal najavo a tak mamka neraz za nimi bola no nepomohlo tak ich brat chytil pod krk a pritlacil na stenu a potom som si ich aj ja odchytila a pomohlo...no to ako im to ucitelka znechutovala bolo strasne....doslova nenavideny boli....ale o tom by sa dal pisat roman....a mimochodom pred pol rokom boli na iq testoch u psychosky a obaja su nadpriemerne inteligentny a nie ako ta krava ucitelka bojovala za to,ze patria do osobytnej...chodili do skoly s placom a potom sa aj dali do inej skoly ,ale v nej sa tocili neskutocne prachy a brat ma velmi silny pigment a tak ucitelka po 3mesiacoch ich poslala nazad lebo nechcem mat v triede ciganov....bola to tatranska alternativna kde sa dieta berie na 3mesiace skusobne....chodili tam s radostou az kym ucitelka nenahuckala deti proti nim,lebo vraj su cigani a dozvedeli sme sa to od ich spoluziacky,ze ich ucitelka huckala.....teraz sme uz prestahovany do ineho mesta a v skole ich beru ako normalne deti a je to velky rozdiel....akurat jedna ciganka sestru bila preto ,ze mi nemame na znackove veci a podobne,ale sestra sa nedala a ukusla ju v sebaobrane a tak prisiel jej otec sa stazovat a nejako sa to vykonverzovalo a je pokoj:Daj ked oni mali svoju pravdu.

popelka.miri
3. kvě 2009

Mámjednu křivdu z dětství 😕 . Na základce jsem měla kamarádku-typ fiflena, bohatá, rozmazlená, měla vše co chtěla. Tehdy každá holka chtěla Barbie 😀 , za komoušů tady nic nebylo, kupovali je v Rakousku atd.A ta kámoška měla Barbie, já byla u ní doma, tam jsme si hráli s tou panenkou. Večer ve 22hod.přišla její matinka i ona s tím, že se Verunce ztratily šatičky na tu Barbie, ať se přiznám, že jsem je ukradla, že se mi holt líbily, tak jsem si je vzala!!! 😠 Já stála s rodiči ve dveřích rudá, jak mi bylo trapně, táta nakonec tý pani řekl, že my sice nejsme bohatí jako oni, ale že nepotřebu krást blbej hadřík 😅 . Odešli domů. A za nějakou dobu mi ta holka řekla, že ty šatky našla doma zapadlý za skříní! Matinka se neomluvila a pořád se ke mně chovala jako ke zlodějce 😠

suki
4. kvě 2009

Já jsem toho zažila celkem dost s rodiči, takže radši nevzpomínat 😝 , jen doufám, že já taková nebudu, protože to by byla Nikča hodně nešťastná 😒

Ale zanechá to v člověku strašný stopy, to je teda pravda... 😔

suki
4. kvě 2009

popelko...to je ale dobrý, že se tě taťka zastal, u nás by se do mě pustil, ať ty šatičky vrátím... 😅

popelka.miri
4. kvě 2009

suki, n se mě ale zastal kvůli své pověsti, jinak jsem si s ním užila taky dost ☹ , chlastal jak duha a doma jsem měla docela nervy 😖

suki
4. kvě 2009

náš taťka je zas celkem výbušnej, takže...to nepotřebuje další kometář

popelka.miri
4. kvě 2009

Suku, já byla ráda, když se naši v mých 14letech rozvedli a já pak v 18letech vypadla z domu. Začala jsem žít se svým teď už bývalým manželem a ani po tom všem, rozvodu, manželství na prd, nelituju, že jsem se osamostatnila. Moje máma je hroznej generál a nedalo se občas vydržet, jsem ráda za své zázemí a to je pro mě priorita..mít svůj domov a děti v něm 🙂

krnazuzka
4. kvě 2009

Popelka,
to nebylo ani tak proti sedmiletým dětem, tenhle je prostě unikát.
A jelikož znám tu maminu, tak vím, že s ním byli v nějaké té předškolní poradně, a tam jim řekli, že má jít do školy, protože školka už mu nic nedá, ale nedali si říct. Klučina se ted nudí a vymejšlí blbosti. Když se představím, že mohl ten muj kluk sebou jen trochu škubnout a bylo by neštěstí hotový. Asi by se ti to taky nelíbilo

popelka.miri
4. kvě 2009

Krnazuzka, já vůbec nechápu, proč dělají smíšené třídy. Za mě to nebylo. Takhle by se ty předškoláci aspoň mohli lépe už ve školce připravovat na školu. Jenže takhle to fakt pořádně nejde..Kluka tenhle taky pořád šikanoval, venku ho napadal a můj bývalý se tomu debil ještě tlemil místo, aby si promluvil s jeho tátou. Dělají spolu v práci 😒 . Jenže, než by si to rozházel s kámošem z práce, tak radši nechal kluka šikanovat 🙄 . A učitelky jsou ve třídě 2, ale 😠 neudělá žádná nic

suki
4. kvě 2009

Já jsem taky vypadla z domu v 18-ti. Dýl už bych to asi nevydržela....stačí, jak mě naši pořád poučují, když tam příjdu na návštěvu, hlavně tatka teda 😝 Minule mi říká, ať dám Nikolku na nějakej sport, tak jsem mu řekla, že chodíme cvičit a že je na to ještě malá, že pak budeme chodit do nějaké přípravky a on mi řekl "To teda ne, že jí mám prej dát na basket, tak jsem mu řekla, že to se snad hraje až později a že ji stejně nechám dělat, co ona bude chtít a no a byl oheň na střeše 😝

j.a.n.u.s.
4. kvě 2009

Presne tema!

Je pravda, jak hluboce se to vsechno muze zakorenit....ja mam to stesti, ze mam vryte spise ty pozitiva, jako nesed na zemi-bo dostanes vlka, nos ponozky bo od noh zebe....

Ale vzpomela jsem si na jednu vec...vsimla jsem si toho u male, kdyz si "nasla" lulinu-mamka ji prebalovala a mala si tam dolu sahla....mamka ji vzala ruku a rekla, cichni ted jak to smrdi.....

A me se vsechno spojilo!!!! Vzpomela jsem si, ze mi mamka delala to stejne a ja pak kdyz jsem poznala sexualni zivot, mela problemy pri oralnim sexu!

Samozrejme jsem mamce vysvetlila, ze takhle teda ne, a ze se to da rict jinak-nebo to v idealnim pripade ignorovat...

Myslim, ze jsem vychovana dobre, ale fakt nektere ty bloky zustavaji a vyplavou na povrch ☹ ☹ ☹

popelka.miri
4. kvě 2009

Suki, tohle mě dokáže rozohnit. Sakra, je to tvoje dítě, ty jsi za ní odpovědná a oni ti už nemají co poroučet!!maximálně ti můžou dát radu a respektovat, když se podle ní nebudeš řídit..Můj otec mi vyčítá, že jsem si vzala krypla, ale on sám má co kecat, když se honil za děvkama jako ten můj ex. a ještě chlastal. Hledala jsem chlapa co nechlastá, díky otci 😠 a našla jsem sobeckého nezodpovědného děvkaře 😀 ..Tak ať se rodiče sami nejdřív chytí za rypák, jaký byli oni, že 😝 . Já mám dodnes na talíři od otce, že jsem nešla studovat, pořád ze mě chtěl mít dr. Jenže ho nezajímalo, že nesnesu krev atd. že mě to víc táhne ke zvířatům a koním 😅 ..Takže mám sice maturitu, ale sen jsem si nesplnila, díky němu.. ☹

suki
4. kvě 2009

Jo, tohle dělají naši taky...při přebalování, vždycky říkají Nikolce Fuj, tam se nešahá a jiný blbosi a to já pak vždycky úplně rostu, jak jim chci vysvětlit, že k tomu mám jinej přístup, ale jaksi tohle je bez odezvy 😝

popelka.miri
4. kvě 2009

Tak jestli tohle tý malý budou říkat, tak si bude chudinka myslet, že muninka je něco špatného a ještě bude mít nějaký blok, že je špatná!!! Když tě budou štvát, tak tam nějaký čas nechoď a třeba jim to dojde, i když je to asi těžký. Ty se jim asi nedokážeš moc postavit, viď ☹ ..Hlavně, že máš svůj domov. Nezapomeň, že je jen tvoje místečko, ne jejiích a že tam jsi paní ty 😉

suki
4. kvě 2009

popelko, tak s tím studiem to máme úplně , ale úplně stejně, můj taťka po mně dokonce chce, abych šla studovat na doktorku ještě teď 😀
Jinak máš pravdu, že Nikoka je moje a že by to měli respektovat, ale to se asi nikdy nestane, dávají jí jíst, co si nepřeji, aby jí dávali a další a další věci... 😝

A postavit se jim neumím, to je fakt 😖

popelka.miri
4. kvě 2009

Suki, tak se jim postav i za cenu hádky jak hrom..Budou ti vyčítat, co pro tebe všechno udělali, ale musí pochopit, že už jsi dospělá ženská a nedovolila bych jim, aby cpali do mýho dítěte, co já nechci..Protože to pak odnese to dítě..tak bojuj právě za ní 😉 a můj otec taky chce, abych šla ještě studovat..Tvrdí, že jsem si zkurvila život, ale nechápe, že já to tak nevnímám.Mám krásné děti a vlastní byt, domov a to je pro mě víc, než kariéra 😅 , asi jsem se narodila do blbýho století 🙄

krnazuzka
5. kvě 2009

Popelka,
ty smíšený třídy jsou úplně na hov... 😢 Náš mladej chodí od tří let, co se dalo, ohledně osobní hygieny jídla oblékání apod., jsem ho naučila doma. Jediny co ho mohla školka neumí dodnes, za skoto ti roky neumí jedinou básničku, kreslí až teď doma.... Takže paní učitelky ve smíšených třídách učí nejmenší smrkat a chodit na záchod, velký děcka připravujou k zápisu a ty prostřední děti nedělají nic.
Jediný co ho školka naučila je ječet u jídla a vymejšlet kraviny, někdy mi připadá, že už je v pěti letech v pubertě.

Teď se učíme zavazovat tkaničky, docela síla 😀

popelka.miri
5. kvě 2009

Krnazuzka, nás naučili ve školce pěkně sprostit 😀 A zavazovat tkaničky po nás chtěla logopedka 😎 Ale ty básničky se tam naštěstí naučil 😉 Já na začátku roku vždycky zaplatím plno peněz za cvičný sešity a v červnu mi je učitelka vrátí zpatky na půl prázdný a děláme to o prázdninách 😅

andrealiskova
25. říj 2009

Já nemám ani tak křivdy z dětství, ale až teď v dospělosti.Nejvíce mě dostalo, že já jsem dřela na to, abych se stala manažerkou rodinné firmy 14 let, pak přijel můj brácha a měl tu stejnou pozici za 2 měsíce. To mě dostalo 😒

kalerat
25. říj 2009

Na prvním stupňi ZŠ, jsme dostávali svačinky mlíko + rohlík. Jedna učitelka,vždy když svítilo sluníčko dala mlíka za okno, no fuj, dodnes si na to pamatuji a neochutnám již jednou otevřené mlíko. I když je čerstvé, tak k němu čuchám, jestli není náhodou zkyslé, no fuj ☹

binki
27. říj 2009

celé dětsví jsem prostonala, moje astma mi docela kazilo začlenění do kolektivu, pořád jsem byla ten chcípák, který necvičí a neběhá s dětmi...dodnes mne to bolí