Která je nejlepší kniha o těhotenství?

sarahxa
7. dub 2007

ahoj🙂 můžete mi poradit jaká kniha o těhotenství se vám zdá nej...? je jich k dostání spousta, takže těžko vybrat. díky

chechta
7. dub 2007

Ahoj sarah,
myslím, že se nedá říct nej kniha - jde o to co od toho očekáváš - dostalo se mi do ruky spustu knížek a řekla bych že jsem ještě pořádně nenatrefila na nic co by přesně vystihovalo moje představy. Třeba kámoška mi půjčila nějaký knihy, že jsou super a že ji strašně vyhovovali a já po prolistování jsem zjistila, že je to úplná hrůza. Takže těžko radit.

Co se mi ale fakt líbilo je kniha, kterou jsem si koupila - jmenuje se Vzhůru do jináče a napsala to Kaz Cookeová. Je to Australanka takže spousta věcí je potřeba brát s rezervou, protože prostě je to u nich jinak. Kniha je vedená týden po týdnu, kdy to začína vždycky stránkou co se v našem těle děje - jak je mimi těžký a velký - pak to pokračuje zapisem v deníku slečny Hermíny ( smyšlená postava) - u toho vždycky slzím smíchy. A pak je tam taková laicko odborná část, kdy se dozvíš různé zajímavosti o těhotenství. 😉

0401
7. dub 2007

ahoj holky, mě koupil manžel knížku Kniha knih o mateřství a musím říct, že co se těhotenství týče, je perfektní. Je tam rozebraný týden po týdnu zvlášť maminky a miminka. Co jsem viděla v jiných knížkách, je to po měsíci a to mi příjde trochu strohé.

kyri
7. dub 2007

pěkné je Tajemství lidského života (tuším), je to ta kniha s barevnmi foto miminek v bříšku a dobrá je taky I. Stadelmanová "Zdravé těhotenství, přirozený porod" tam je hodně informací o těhu, porodu, šestinedělí - autorka je por. asistentka s dlouholetou praxí, je tam taky spousta porodních příběhů

jiji
7. dub 2007

Ahojky sarah, já mám půjčenou knížku od české autorky, je na ní fajn,že je psaná přímo na naše poměry. Jmenuje se Těhotenství a porod, Průvodce české ženy od početí do šestinedělí. První trimestr je tam dost podrobně, většinou po týdnech, potom už je to třeba po několika týdnech, protože mimi už se tak převratně nevyvíjí, jako ty první tři měsíce, spíš už jen roste a sílí. Napsala ji Magdalena Mikulandová, doporučená cena je 249,- Kč, což se mi nezdá taková hrůza. Musím se teda přiznat, že v prvním trimestru jsem hltala o těhotenství vše, co mi přišlo pod ruku, teď už to trochu "flákám" 😀

0401
7. dub 2007

Jo a Sarah, z knihovny jsem měla tuším Těhotenství pro nezbedný holky a to byla fakt bomba 😀 u toho jsem se fakt nasmála. Je to taková realita očima náhodou těhotné třicátnice, co všechno tě potká za úskalí, že to není jen o tom "krásném bříšku a pocitu", ale i o velkém břiše, funění a běhání na záchod. 🙂

chechta
7. dub 2007

0401 - to je v té knížce Vzhůru do jináče taky 😉 Mám ráda, když je tam i trochu nadsázky a nebere se to moc vážně 😀

sarahxa
autor
7. dub 2007

díky holky 🙂 rozkouknu se po vašich tipech 😉
mám doma knihu těhotenství od nějakého zahr.autora, obrázky jsou fajn, ale chybí mi tam přehled vyšetření v českých poměrech, rady jak na různé těhu potíže, cvičení, a tak 😉

macanet
7. dub 2007

Tak já vytáhla starou osvědčenou knihu o matce a dítěti, jsou tam tabulky, jak miminko přibývá a jak je velký v týdnech.Jinak mám ještě Tajemství lidského života, taky moc hezká, ale spíš obrázky a co jsem potřebovala kolikrát vědět, tak jsem tam nenašla, třeba amniocentéza, jen malý článek a jedna fotka ☹ Pak mám knížku od doktora Martina Gregory-kniha o matce a dítěti, taky docela jde, ale je spíš zamě řená na dítě po porodu až asi do tří let, těhotenství tam moc není. Pak mám ještě knížku porodní příběhy a ta je bezvadná, našla jsem tam všechno, co jsem potřebovala vědět a hlavně jsou to příběhy maminek, který rodily v různých prostředích, doma, v nemocnici, nebo alternativní porod bez léků, pomoci a tak, zkrátka přírodně 🙂 Tak ať dobře vybereš 😉

romana27
7. dub 2007

Vzhůru do jináče mám taky a jsem s ní maximálně spokojená.
Hodně se mi líbí, že tam je každý týden popsaný, co právě miminko dělá ( já nevím rostou mu nehtíky...) a jak je velký a kolik asi tak váží.
Pak mám i to Tajemství lidského života, kde jsou opravdu krásné fotky, ale není tam to, co jsem čekala ( nakupovala jsem přes net ) a to sice právě rozpis týdnů a co se děje v bříšku, je to tam zestručněné od určitého týdne, ale jinak i tu můžu doporučit.

afrodite.s
7. dub 2007

ahoj holky. Mě byla doporučena kniha "Velka kniha o matce a dítěto" je to kniha od Elizabeth Fenwickove a stoji 449,- Doslala jsem ji od mamky 🙂 je tam popsano tehotenstvi tyden po tydnu, jak se vyviji plod (co mu roste, co uz umi, co citi), pocity matky i otce, na co si mate davat pozor a co naopak doporucuji...jake jsou bezne problemy spojene s tehotenstvim, jako kontroly nas cekaji 🙂 jinak je tam co mate jist, jak mate cvicit, dychat pri porodu atp. Prostě od doby, kdy chcete počít az do 3let ditete. Jsou tam fotky a popsane veci, co si vzit do porodnice, jak o dite pecovat atp. Me se teda moc libi a muzu ji doporucit...

jusnina
7. dub 2007

Já mám Co čekat v radostném očekávání a jsou tam i konkrétní otázky a odpovědi, rady, tipy, fakt mi vyhovuje. Našla jsem tam zatím vše co jsem potřebovala.

maca21
7. dub 2007

ahojte ja som si kúpila DEVäť MESIACOV OTÁZOK A ODPOVEDí a nevymenila by som ju za nič na svete, každý mesiac tam je podrobne rozpísaný, v podstate som tam našla všetko čo som chcela vedieť a nemusela som zakaždým volať lekárovi či je to normálne 🙂

sú v nej otázky, ktoré zaujímajú určite každú mamičku takže vrelo odporúčam 🙂

karotky
7. dub 2007

Já mám Velkou knihu o matce a dítěti(první výtisk,který se objevil na trhu).Myslím si,že je tam všechno potřebné a zajímavé,od početí do 3let dítěte. 😉

paula
7. dub 2007

karotky, ja taky! 😉 taky myslim,ze je tam vse potrebne a prehledne.

apricots
8. dub 2007

karotky a paula.já jí mám taky a sem z ní unešená🙂

fire85
9. dub 2007

Ahoj holky, tak ja mam taky Velkou knihu o matce a diteti, je to tam moc hezky napsane, a Tehotenstvi a porod-napsala Magdalena Mikulandova-tahle knizka mi vyhovuje vic ptz je od cesky autorky.Jeste sem si asi pred 3 lety koupila knizku Aby se narodilo zdrave-taky dost dobra knizka, ale trochu vazna ptz se v ni pise o nemocech atd.No tim vas nechci zatezovat.

karotky
9. dub 2007

Mám ještě knížku Zázračná cesta na svět.Tam jsou unikátní fotky plodu od početí až do porodu. 🙂

gedren
9. dub 2007

Ahoj,

me takovy ty knihy typu Velka kniha o matce a diteti nebo Encyklopedie modernich rodicu moc nedaly, prakticky vsechno jsem uz znala z netu, spousta obrazku, ale nic do hloubky, jakoze kdyz resite konkretni problem, tak se stejne nic nedozvite. Ale pokud tolik nesjizdite net, tak to je mozna jako overview dobry.

Super knizka ani ne tak o tehotenstvi, jako spis o porodu je Partner u porodu, tu doporucuju vsema deseti, je tam fakt vsechno. Doporucuju pro partnera i pro vas. No a pak byla fajn od Ingeborg Stadelman Zdrave tehotenstvi prirozeny porod, teda na muj vkus se skoro moc venuje homeopatii a aromaterapii, ale mezi tim je i spousta uzitecnych informaci. Je to teda knizka spis pro takovy ty alternativne-prirodni matky, jako jsem ja 🙂

natalie77
9. dub 2007

AHoj, pro mě nejlepší tato 😉
http://www.porodnice.cz/kniha/kniha_kapitoly/ka...

Dá se v ní pěkně listovat a všechno je tam popsané 😉
Hodně štěstí.

jana.1
10. dub 2007

natalie 77 - hmmm zajímavé - dám si do oblíbených
jinak v prvním trimestru, kdy jsem toho dost četla a bála jsem se o mimi, tak mi pomáhala knížka Tajemství lidského života. Od početí do porodu jsou v ní speciální technikou pořízené obrázky (spermie, vajíčko, rostoucí miminka..). V prvním trimestru po pár dnech, u fotek jsou popisky, rozměry a různé další doplňující textíky. Pak už po pár týdnech.. Knížka je pěkná, kvalitní a hezky dokumentuje to, že miminko je opravdu zázrak. Knížka stojí pět stovek.
Pak mám ještě Velkou knihu o mateřství, čeští autoři (Behninová, Kaiserová, Krager). Jsou tam informace od početí do 3 let věku dítěte. Vždycky do ní mrknu třeba v posteli. Je tam takový těhotenský kalendář - po měsíci. Kreslený obrázek maminky s miminkem a k tomu rozměry a váha miminka, změny u miminka, změny u maminky a co se v tom období vyšetřuje u dr. Pak něco o době před porodem, po porodu, kojení, těhotenských náladách, nemocech atd. atd. Pro celkový přehled za 600.
Knížky mám v albu.
Ostatní info na netu, pokud vám nevadí sedět u pc.

jana.1
10. dub 2007

.."Karger"..

kine
22. kvě 2007

Vytáhnu toto téma zase nahoru, protože je pro mě teď nejaktuálnější. Na všechno ostatní ještě brzy, na vzdělávání akorát 😉 Máte ještě některá nějaké zajímavé tipy? Už mám ohromný seznam knížek, vybrat z nich bude asi těžké, zase nemá cenu kupovat každou..

zusma
22. kvě 2007

Ahoj,já si koupila "Velkou knihu o mateřství"-napsala M.Behinová,K.Kaiserová a MUDr. Karger. Myslím,že je to poměrně novinka a je tam popsáno vše od početí do 3 let věku. Je velká, spousty fotek,těhotenství vše celkem podrobně popsáno+cvičení,výživa,zaměstnání,porod atd atd. Fakt moc super,nemůžu si ji vynachválit. Je sice trochu dražsí 599Kč,ale stojí to za to a myslím,že ji min.do 3let věku dítěte využiuji 😉

edimon
22. kvě 2007

Ahojky Kine 😉

Knížek je určitě hodně, ale to by se z tebe stal knihomol 🙂 Já jsem dostala "Velkou knihu mateřství"...myslím, že je to prakticky to samé, jako "Velká kniha o matce a dítěti"...měla jsem možnost nakouknout do obou. Myslím, že pokud potřebuješ jen takového malého rádce a nehodláš se řídit učebnicemi, tak by ti tato kniha mohla vyhovovat. Je to od plánování početí (co by jsi měla omezit i otec atd.) přes početí....až do 3 let života miminka. Najdeš tam informace jak o pocitech tvých, tak i nastávajícího tatínka....informace o stravě...cviky, recepty, popis plodu po lunárních měsících..co se v tobě odehrává...jak velké je mimi, co už má vyvynutého...a co by jsi měla či ne...je tam i seznam věcí, které máš nakoupit a kdy, co si máš vzít do porodnice...jak si vyřídit všechny papíry...kdy máš nárok na mateřskou, kam se máš obráti a tak...a taky pár otázek a odpovědí od maminek...prostě si myslím, že tam najdeš vše, co by jsi měla v průvodci najít 😉

kine
22. kvě 2007

Edimon, vyčerpávající odpověď, asi není důvod, proč do ní nejít 🙂 Děkuju.

edimon
22. kvě 2007

kine... 😉

marinka
22. kvě 2007

Já mám doma taky velkou knihu o mateřství a myslím si, že je fajn! Nejvíc se mi bude hodit, až se narodí mimčo, protože je tam spousta kapitol týkající se péči o miminko, moc se mi líbí třeba detailní fotografie, na kterých je postup, jak miminko obléci, jak ho vykoupat apod. Super je i kapitola o porodu a o různých neduzích v těhu, a jak si s nimi poradit.. Jde poznat, že je to knížka od českých autorů, je to člověku bližší, než knížky od amerických autorů.

kine
22. kvě 2007

Tak jsem vyrazila na lov, ale to co tu je za výběr, to jsem tedy nečekala... Ze všech názvů knih, co mě tu docela zaujaly, jsem si udělala seznam o devíti knihách - to je snad i víc, než mi v samotné knize nabídli.. Po dlouhém rozmýšlení jsem si vybrala alespoň Co čekat v radostném očekávání - má necelých 600 stran a chtějí za ní 400 Kč. Vypadá obstojně, až se víc začtu, dám info 🙂 Akorát bohužel není od českých autorů..

kacerka
22. kvě 2007

Já se přidávám k 0401. Kniha knih o mateřství je fakt super, je tam vyobrazené, jak vypadál zárodek posléze plod týden po týdnu, jaké má v tom daném týdnu schopnosti, co se právě vyvíjí a to samé je s tělem maminky. Jinak jsem tam zatím našla vše, co jsem potřebovala. Samozřejmě nemůže být v jedné knížce obsáhnuto vše, takže to potom jistí internet 😉

tindra
23. kvě 2007

ahoj holky a na něco kde se píše víc o dvojčátkách jste nenarazily?