Která je nejlepší kniha o těhotenství?

sarahxa
7. dub 2007

ahoj🙂 můžete mi poradit jaká kniha o těhotenství se vám zdá nej...? je jich k dostání spousta, takže těžko vybrat. díky

markeeta
23. kvě 2007

Ty budes mit dvojčátka? Ty jsem si tak hrozně přátela. Snad nam to jednou vyjde.

Ja mam nejradeji knihu Velka kniha o Matce a diteti. Mas tam informace uplne snad o vsem. Hlavne se my treba libi kapitola o prebalovani - jsou tam ruzne zpusoby skladani plenek atd., potom jak myt miminko atd. Co mas delat, kdyz je dite nemocne. Samozrejme tam nechybi kapitola o tehotenstvi.

tindra
23. kvě 2007

no jo,zadařilo se a snad si to nerozmyslí a bude se jim u mě líbit ještě aspoň 8 měsíců 😉

lia
23. kvě 2007

existuje slovenska nejaka pekna a hlavne poucna knizka o dietati??

titkovamiriam
23. kvě 2007

o detoch je dobra - kniha o nasom dietati- je sice starsia no je tam vsetko az do troch rokov.

lia
23. kvě 2007

pozriem zajtra,dakujem 🙂

titkovamiriam
23. kvě 2007

no veru neviem ci ju este zozenies mam ju uz 16 rokov ako ma syn

kine
23. kvě 2007

Tindro, co jsem tak koukala, tak dvojčátka zmiňují snad v každé knize. Speciálně na knihy o dvojčátkách jsem nekoukala, ale myslím, že existují. Mrkni na net.

lia
23. kvě 2007

ahhhaaa 😀 ,tak to uz asi nie 😀

andy.a
24. kvě 2007

tu je môj zoznam kníh o tehotenstve a dieťaťi,čo mám doma:
-Perfektná kniha o matke a dieťati/dr.Cooperová/
-Veľká kniha o matke a dieťati /E.Fenwicková/-
-Nová kniha o matke a dieťaťi/m.Stoppardová/-
-Devať mesiacov otázok a odpovedí /A.Murkoffová,A.Eisenbergerová,S.Hathawayová/
-Tehotenství,porod a šešstonedelí/ M.Mikulandová/
-Tehoteství a péče o díte /J.symons/
-Porodní příběhy/kolektív autoroiv/
-Tehotensttvo:Otázky a odpovede/ Dr.Lees,Dr.Reynoldsová,G.McCartanová/
-Starostlivosť o dieťa 3-6 rokov /b.Ward/
-Pomoc!rodičom detí od narodenia do 5 rokov.../j.Clarková/
-Bystré dieťa-dojča
-Bystré dieťa-batoľa-
-Bystré dieťa-predškolák(všetko od R.Wooolfson/
-Rodičovství-nejlepší rada,jakou jste kdy dostali/Sally Lee/
-Vplyv mena na život/P.le Rouzie/
-Malá encyklopédia detrských chorôb/Dr.Edwards/
-Receptár zdravej výživy prev deti/D.Ostertágová/
-Vyberte si meno pre svoje dieťa/Majtán,Považaj/
-Varíme pre dojčatá/d.Greann/
-Dieťa a ja/P.Leahová/-
-zDRAVOVEDA PRE RODINU/kolektív autorov/-.-.-a možno aj mďalšiem,len už musím nateraz končiť... 🙂

alca.m
24. kvě 2007

andy.a: Tomu teda říkám seznam 😀 Ať žije připravenost!
Já ještě doma žádnou nemám, ale určitě si koupím jednu, ve které se popisují typy držení miminka a utěšování miminka atd. Zapomněla jsem jak se jmenuje ale podle vzhledu ji určo hned poznám. Tak vám to sem pak napíšu 😉

emjee
5. zář 2007

cervena_ciapocka • 5. sep 2007 o 11:00
Ahojte 🙂
prosim, poradte mi nejaku dobru knihu o tehotenstve a materstve, kde bude vsetko dobre vysvetlene.
Ake knihy ste citali vy? Zaujima ma najme to co sa somnou bude diat po fyzickej stranke, ako sa mam na vsetko pripravit, ako sa spravne stravovat a tak, aby som nahodou nebola neskor niecim nemilo zaskocena. Tiez by som rada vedela na co sa mam pripravit nielen pocas tehotenstva, ale aj po porode, a nejake dobre zakladne rady ohladom starostlivosti o dieta. Sice mi bude mat kto pomoct, ale bude lepsie ak si o tom uz niekde precitam a potom mi to este niekto povie, ako keby mi to mal na poslednu chvilu niekto povedat.

cervena_ciapocka • 5. sep 2007 o 11:29
halooo 😕
nikto mi neporadi??

cervena_ciapocka • 5. sep 2007 o 11:50
mamicky a buduce mamicky halooooo 😕
aspon zopar typov, prosim

andy.a • 2d • 5. sep 2007 o 11:52
čiapočka,bola tu už taká téma..niečo ako "najlepšia knihy o tehotenstve a pôrode "alebo tak nejak...kukni do fóra-asi Voľná diskusia... 😉

andy.a • 2d • 5. sep 2007 o 11:54
ja mám doma asi 3O takých kníh...myslím,že dobrá je "deväť mesiacov otázok a odpovedí" a "dieťa a ja"...a spústa ďalších...musí to byť aj na webe..

cervena_ciapocka • 5. sep 2007 o 12:05
Vdaka, pohladam vo fore. Len som chcela vediet nazor niekoho kto tie knihy uz cital, lebo na na internetivych predajniach pisu len tak vseobecne o com to je.

alex21 • 19tt • 5. sep 2007 o 12:20
ja som vela informácii našla na internete takže knihu o tehotenstve nemám skôr by som chcela nejaká kúpiť o dieťati a tých je tiež vela a neviem si vybrať.

andy.a • 2d • 5. sep 2007 o 13:06
dobrá je aj:Dieťa-otázky a odpovede,Bystré dieťa-dojča...Batoľa..Predškolák..
a v tehu je dobrá kniha aj Porodní Příběhy..a Tehotenstvo-otázky a odpovede..
a Veľká kniha o matke a dieťaťi,Nová kniha o matke a dieťati...Perfektná kniha o matke a dieťati-tá je z tých 3 najlepšia,inak je to všetko na jedno kopyto..

lendy1
5. zář 2007

Ahoj emjee,

pro mě byla nejlepší knížka tato:

Co čekat v radostném očekávání - má necelých 600 str. a stojí cca 400 Kč. Je tam absolutně vše od početí, každý měsíc těhotenství,vývoj plodu, stav matky, obtíže, strava, porod, šestinedělí...Vše děláno formou otázek a odpovědí a tato knížka mi maximálně pomohla v těhotenství, protože tam najdeš opravdu vše, na co si vzpomeneš. Měla jsem půjčeny z knihovny snad všechny knížky o těhotenství, porodu, dětech...co vůbec jsou vydané, ale Co čekat..byla pro mě opravdu bezkonkurenční. Velká kniha o matce a dítěti nebo Velká kniha o mateřství také nejsou špatné, ale rozhodně nejsou tak podrobné.

vivian
5. zář 2007

Já jsem toho teda ještě před otěhotněním načetla kupu, ale nejpřínosnější pro mě byla nakonec odborná literatura, porodnická skripta apod. V těch populárně-naučných knížkách jsem nikde nenašla tak přesné a ucelené informace, dost často jsem narážela i na vyložené nesmysly... 😒 Takže věci ohledně těhotenství a porodu jsem nastudovala z učebnic a to, co jsem potřebovala vědět o péči o mimi (třeba co nakoupit do výbavy), to jsem vytáhla ze ségry 😀 , která už má 2 děti a ví, co je potřeba. A taky třeba na Modrém koníku se dá zjistit spousta užitečných informací přímo od zdroje 😵

liaa
6. zář 2007

Těhotenství v otázkách a odpovědích.Nakladatelství IKAR.Tak s touto knihou jsem vážně spokojená.

ena
6. zář 2007

andy.a a to ich mas vsetky aj precitane ?🙂

fran
10. zář 2007

Já mám Dítě a já /P.Leahová/
Je fajn. Podrobná a dobře se čte. Akorát, že začíná až po porodu. Prenatální období a porod tam není.

andy.a
10. zář 2007

dieťa a ja-naozaj veľmi dobrá kniha...i keď už dávnejšie vydaná,odvtedy reedície...ale stále poučná a aktuálna.. 😉

petisan
11. zář 2007

Já jsem dostala Co čekat v radostném očekávání - místy je to trošku mimo "českou" realitu ale jinak knížka nabitá informacemi. Je rozdělená podle měsíců a psaná formou otázek a odpovědí. Na netu jsem sice taky našla dost info, ale ne tak vyčerpávající. Hlavně pokud dojde k něčemu co nečekáš, najdeš tam dost obsáhlý rozbor toho, co je normální a kdy už bys rozhodně měla volat doktora. Taky co Tě čeká při jaké kontrole u dr. a pokud Ti nějaké testy nedopadnou dobře - co se bude asi dít dál. Takže mě osobně dost uklidnila když všechno nebylo zrovna o.k. a taky jsem se nestresovala kvůli věcem o kterých už jsem dopředu věděla, že se můžou stát. Sice v ní není tolik obrázků, jako v jiných knížkách - ale mě fakt víc zajímaly ty info než fotky 😉

drago
11. zář 2007

Taky mám knížku co "čekat v radostném očekávání" a je naprosto super. Taky není špatná knížka "Těhotenství a péče o dítě" je tam všechno týden po týdnu, vyfocené a pak i užitečné rady až se dítě narodí.

evelyin
11. zář 2007

Vaša kniha o tehotenstve od Anne Deansovej je super. /foto v albume/

andy.a
14. zář 2007

niektoré knihy o tehotenstve,tie čo sa tu spomínali,aj iné...mám teraz na predaj..viď bazár..

mausi
17. zář 2007

Ahoj, omlouvam se, jestli uz tuhle knizku nekdo prede mnou zminoval, nestihla jsem projit celou diskusi. Doporucuju moc zajimavou knizku od Evy Kiedronove "Nezna naruc rodicu". Je v ni popsano, jak se spravne manipuluje s detatkem, jak se spravne drzi, zveda, poklada do postylky a spousta dalsich uzitecnych veci pro nastavajici maminky nebo pro maminky malych miminek. Je to doplneno spoustou fotek, vsechno je podrobne popsano. Mne to moc pomohlo. 🙂

darka83
20. zář 2007

Ahojte kocky, neviete mi poradit nejaku knihu (teda neviem ci take nieco existuje), kde by bolo pisane o kazdom tyzdni a zaroven by som si tam mohla zapisovat nejake udaje ako vahu, pocity, pohyby...

danca27
21. zář 2007

Ahoj holky dostala jsem od manžela KNÍŽKU ,,TĚHOTENSTVÍ V OTÁZKÁCH A ODPOVĚDÍCH,, A....JE FAKT KRÁSNÁ....zajímavá a je tam opravdu skoro všecko!

miriamka
21. zář 2007

Ja som si prave objednala knihu Devat mesiacov otazok a odpovedi,tak snad budem spokojna 😉

yonanevi
21. zář 2007

ja osm si dala kupit tuto knihu co tu pisete dnes mi ma maju du doniest tak sa tesim mam co studovat 😀 😀

slonik
21. zář 2007

darka 83, dnes jsem v knihkupectví koukala, že je nějaký Deník pro těhotné - je to přesně to, co popisuješ
danca 27 - souhlasím, není moc drahá a je tam všechno a je perfektně udělaná

darka83
21. zář 2007

Jej slonik to vazne? 😅 Dakujem 😅 Dufam ale, ze to budu mat aj na slovensku 😖

danca27
21. zář 2007

Jo deník pro těhotné?No to chciiii a kde to mají od koho to je je ti český nebo cizina? 😉

slonik
21. zář 2007

¨joj, to je otázek, fakt netuším, ale zkusím to zjistit, přeci jen teď už píšu jiný deníček 😉