Která je nejlepší kniha o těhotenství?

sarahxa
7. dub 2007

ahoj🙂 můžete mi poradit jaká kniha o těhotenství se vám zdá nej...? je jich k dostání spousta, takže těžko vybrat. díky

darka83
21. zář 2007

Slonik keby si zistila nieco viac vsetky by sme ti boli povdacne 😉

neeve
22. zář 2007

Naprosto doporučuju Velkou knihu o mateřství. Je průvodcem celého těhu, pak také do tří let věku dítěte. Fakt jsem z ní čerpala celé těhotenství a teď v tom pokračuji... 😉

matinka
26. únor 2008

ja mam 9 mesiacov otazok a odpovedi a mozem len vreeelo odporucat 😉

janaboris
26. únor 2008

Velká kniha o mateřství od Markéty Behinové a Kláry Kaiser a Praktický průvodce těhotné ženy od Delahaye Marie Claud,tyto dvě knihy mám doma a jsou naprosto úžasné!!!

karamelinka
26. únor 2008

ja mam perfektna kniha o matke a dietati od Dr. carol cooperovej je super...som s nou velmi spokojna...je v nej vsetko...priebeh tehotenstva porod starosltlivost o miminko po porode vsetko co zena musi vediet ako narabat s dietatkom od kupanie vsetko....a vyvin dietatka do 36 mesiaca dietata a este o detskych chorobach a priznakoch a starostlivost o zdravie...je super 😀

dankaa
26. únor 2008

tak isto Perfektna kniha o matke a dietati a dalsia kniha od tej istej autorky Dieta otazkya odpovede...

caira
26. únor 2008

dle me vlastni zkusenosti { a to se u nas knih o tehotenstvi seslo vazne desne moc} nejlepsi z nejlepsich knih o tehotenstvi je :

Kniha knih o materstvi od Anne Deans

cele tehu v ni listuju a je tam nadherne popsano cele tehotenstvi tyden po tydnu, co se deje s matkou a hlavne o vyvoji miminka, ruzne zdravotni informace { hodne jsem to vyuzila kdykoliv jsem si nebyla jista, jestli je neco normalni nebo ne atd}

Proste muzu jen doporucit 🙂

skrecok
26. únor 2008

Vrelo odporucam knihu o materstve. Je uzasna...

palenda
7. kvě 2008

Holky, mam v pocitaci v pdf "knihu" Tehotenstvi tyden po tydnu (Obrazkovy pruvodce tehotnstvim)- neni tam nic extra-par informaci a docela hezke obrazy a jsou tam i ultrazvuky. Muzu ji posalat na mail,kdyz budete chtit. Pokud chcete,piste prosim do IP.

kacak
7. kvě 2008

Ahoj. Já mám 3, ale nejlepší je Velká kniha o mateřství od M. Behinové. Je tam opravdu spousta prakt. informací a hlavně nekončí porodem jako ostatní, ale obsahuje spoustu věcí o 6nedělí a dál až do 3let věku dítěte. Což jsem všude postrádala. Hlavně by kniha měla být psaná českým autorem na české porodnice a vyšetření atd. Ty zahraniční jsou v tomhle nepoužitelné.

xsipm04
7. kvě 2008

Ahoj holky,

všem bych moc doporučila následující dvě knížky:

Ivana Konigsmarková: Hovory s porodní bábou - je to moc čtivé, krásně přibližuje porod a po jejím přečtení se na porod budete snad víc než těšit 😉

Ingeborg Stadelmann : Zdravé těhotenství, přirozený porod - sice v ní nejsou žádné obrázky, zato je v ní spousta objektivních informací, taky odstrańuje strah z těhotenství a porodu, protože vlastně vysvětluje spoustu věcí, ke kterým v průběhu těhotenství a porodu může dojít a maminku by mohli postrašit. Ona je ale vysvětluje, říká, co z toho je vlastně úplně normální a přirozené a kdy je skutečně něco špatně.

Jinak příští týden se v Praze v prostorách kina Perštýn koná Světový týden respektu k porodu (http://www.respektkporodu.cz/doprovod.php ), kde získáte spoustu zajímavých informací 😉

sakura77
7. kvě 2008

ahojte,aj ja som mala(teda este mam) Prakticky pruvodce tehotne zeny od Marie-claude delahaye,tak ta je fakt super,podrobna-sice v cestine,ale s tym problem nemam a mam aj velku knihu o materstvi,ale ta nie je az tak dobra

johanda
7. kvě 2008

Info k porodu jsem si obstarala z netu, ségra měla Velkou knihu o mateřství, ta mě ale nenadchla, stejné věci člověk vygooglí.
Po porodu manžel zakoupil Dítě a já od Leachové, docela ujde, pokud ji člověk nebere doslova, rozebírá vývoj dítěte, péči o dítě, nemoci, první pomoc atd. od novorozence do 5 let.

berunka
17. srp 2008

holky rada bych se zeptala mate nektera zkusenost s dobrou knizkou o peci o dite?hodne se tu pise o knihach o tehotenstvi ale me by spis zajimala nejaka prakticka knizka o tom jak pecovat o novorozence atd. diky 😉

kingstonka
18. srp 2008

H.Murkoff, A. Eisenberg, S Hathaway- What to expect when you're expecting V slovencine tusim vysla ako 9 mesiacov otazok a odpovedi - bola som s nou maximalne spokojna

Teraz mam Sears and Sears: The baby book - a tu by som len odporucala - len neviem ci vysla v Cechach a na Slovensku

bambusko
18. srp 2008

tiez som za "partner u porodu", je super.

jjohanka
19. srp 2008

Holky, já mám Velkou knihu o matce a dítěti od Elizabeth Fenwickové, kde píše o těhotenství i o základech péče o dítě ( koupání, přebalování, rozvoj osobnosti ). Čekáme první, takže pro mě řada cenných informací 🙂
Teď jsem si ještě pořídila hnihu od Evy Kiedroňové Něžná náruč rodičů, vydala Grada. Knížka je jen o manipulačních technikách s novorozencem. Je dost názorná, ani jsem netušila, co vše by se s mimčem provádět nemělo, mi se hodně líbí. Je u ní i DVD.

hana_r
26. srp 2008

Dnes je na rodině článek o porodu, dle knížky Praktický průvodce těhotné ženy a to, co tam píšou, mě od té knížky úplně odradilo. Prý: těhotenství končí 38. týden, před porodem vám musí udělat klystýr, protože dítě může vyjít jen tehdy, když je konečník vyprázdněný, ... Kdy tu knížku psala? Před 100 lety?

tweetinkapp
26. srp 2008

No ja som si kupila knizku v lacnych knihach, len za 99,- Sk a myslim, ze tie zaklady su tam vcelku fajn. Miriam Stoppard: Nová kniha o matce a dítěti. Už je značne starsia, ked tak aj na tie obrazky pozeram, ale myslim, ze postaci. Zdalo sa mi hlupe vyhodit nejakych 400 korun za knizku, kedze su teraz velke vydavky....a tie knizky su straasne drahe. I ked aj tato knizka ma urcite svoje muchy....a navyse mam dokonca niekedy problem s niektorymi ceskymi slovickami 😀

jankamamka
26. srp 2008

ahojte tehulky.Ja mam doma knihu PERFEKTNA KNIHA O MATKE A DIETATI od firmy Johnson's.Kupla som si ju v roku 2005 ,ked som cakala l.babo.Je naozaj dobra,studujem ju aj teraz v druhom tehu.Vrele odporucam

jankamamka
26. srp 2008

zabudla som cena bola 499 sk

sofia27
26. srp 2008

Mne sa velmi paci kniha Dieta a ja od Penelope Leachovej, cena cca 400SK, je to od novorodenca do 5 rokov, o starostlivosti, vyvoji, ake hry a tak ale najma je to z pohladu dietata. Autorka nedava rady: toto musi byt takto a takto, inak je to zle, ale vzdy sú na vyber alternativy a mamicka by sa mala sama rozhodovat podla vlastnej intuicie - v takom duchu je cela kniha, takze ja by som urcite odporucila tuto. A je aj dost hruba a obsiahla - tabulky, schemy, obrazky, fotky.

krista
13. říj 2008

martii07 • 6tt • Dnes v 11:57
Ahojte těhulky,
chtěla bych si pořídit některou z následujích knih nebo-li příruček:těhotenský kalendář nebo těhotenský deníček!Máte s nimi zkušenosti?Poraďte kterou z nich si zvolit.děkuji

lucie.krajcarova
20. říj 2008

ahoj, těhotenský kalendář mám, je to prima, každý týden na čtyřech stranách. ale teď hledám něco podrobnějšího

effi
1. led 2009

ahojte, nemate nahodou nekdo jen tak lezici knihu Zdrave tehotenstvi, prirozeny poro a Partner u porodu??
Rada bych odkoupila nebo poprosila aspon o vypujceni, hlavne tu prvni uz ted nejde sehnat...pokud nekdo mate k dispozici aspon na nejaky casek a jste ochotne ji postradat tak prosim IP

betelgeuzz
1. led 2009

Effi, co zkusit vaši místní knihovnu? Třeba v té naši ji mají. A pokud některou knihu nemají, zkusí ji zapůjčit z knihovny jiné.

hankah
1. led 2009

já měla knížku "Co čekat v radostném očekávání" a řekla bych, že fakt super!!sice nemá moc obrázků,ale ty nejsou potřeba. je plná dobrých informací!!!

jindri
1. led 2009

já jsem moc spokojená s knížkami od MUdr. Judity Hofhanzlové - "Miminko", "Zdraví pro ženu a dítě přírodními prostředky" a do zásoby mám "Polévky a kašičky pro nejmenší"

karca21
2. led 2009

Ahoj, já dostala k Vánocům knížku Velká kniha o mateřství od M. Behinové a je teda fakt nejlepší, co jsem zatím kdy měla v ruce, pojednává jak o těhotenství, tak i o porodu, i následně jak přebalit dítě, pečovat o něj, jak kojit atd. Určitě doporučuju. A je taková rozumná, nic tam nepřehánějí a nedělají z toho zase takovou vědu, z nějakých knížek pak mám pocit, že by na těhotenství, porod a péči o dítě potřeboval člověk specielní vysokou školu a je z toho člověk akorát vykulenej.