Která věta vás dokáže vytočit?

janicka006
7. črc 2010

Když jsem šla na MD,tak jsem jako maminka prvorodička vůbec netušila do čeho jdu.....
Některé dny jsou opravdu hodně náročné a tak to můj manžel dokáže ještě opepřit.
První jeho věta pro kterou bych vraždila je:
"no ale mě nikdy nebrečí"....(když jí sám vozí 3 x do měsíce,tak se ani nedivím!!!!)
Druhá věta:
A to sis myslela,že bude na klíček????(to jsem si teda nemyslela,ale nárok na únavu má občas prostě každá maminka)
Ovšem třetí věta to je lahůdka:
No a co bys chtěla,vždyť jsi na dovolené(tak teda dovolenou si představuju rozhodně jinak a z práce jsem domů nechodila tak zmakaná,jako po dni s Michalkou)
A co vy,máte doma nebo ve svém okolí takového vtipálka????

stylly
14. črc 2010

Nejhorší mě vytočí věty:

-když se bouchnu nebo mi něco spadne,,...."Co děláš"?? 😠
-moje maminka :"Umyla sis ruce"????? 😠 😠 "Převleč se"!!!!! 😠 😠 😠 "Kdy příjdeš"???? 😠 😠 😠 😠
-manžel:"Co sis,zase koupila"??? 😠 😠 😠 😠

mahulenka
14. črc 2010

holky musím se přidat
nejvíc mě vytáčí tchýně ponejvíc si pamatuju:"moje obě děti byli od roka bez plen!"a "moje děti jedli od 4měsíců všechno!"no nechápu jako 😝
a můj manžel(teď už to u druhého moc neříká),"co jsi tu dneska celý den dělala,že je takový bordel?!"

collette
14. črc 2010

moje mami: "to dítě je málo oblečený" - tak ho oblékne a já ho hned po jejím odchodu odstrojuju zpoceného až na patách nebo "celý odpoledne nespal" - bodejď by spal, když moje mami ještě nepochopila instrukci "jenom mu dej dudlíka a NEMLUV na něj"

manžel - "co ti je, beruško?" když večer sedím po uložení malého do postýlky zhroucená na gauči a tupě zírám na pohyblivé obrázky, případně "já to udělám, proč to nenecháš" v okamžiku, kdy vytahuju poslední hrnek z myčky, meju poslední lahvičku, veším poslední plínu, a podobně

ale jinak jsou oba zlatý 🙂

cvachna
14. črc 2010

Holky,to mi připomínáte moji mamku..
taky takové řeči jako ona je fakt Katko droboučká...Katko,dej ji najest,podívej,jak je hubená...ale co mě nejvíc vytáčí,tak věta,..-ona už zas spí??? 😠

je pravda,že naše Kačenka je strašně moc hodná,jídlu taky moc nedá.. 😒 ráda spinká,usne v osm večer a spinká v kuse do půl desáté do rána a v noci se teda vůbec nebudíme.to už je tak rok..a máme 19měs.. ale poslouchat ty řeči,tak mě to jako maminku zamrzí a je mi do breku,že jsem nějak neschopná ve výchově atd..
jinak tchýni mám zlatou..kolikrát nás vyhání na víkend pryč,aby mohla mít kačku jen pro sebe 🙂

ruzenkas
14. črc 2010

Neměla bys tolik jíst... 🤐

marhulinka
14. črc 2010

Super otázka,moooc jsem se odpověďma pobavila... 😀
Já mám obě mamči úplně v pohodě-díkybohu za to 😵 Od manži několikrát denně slyším :"teď si kejchnul,není nemocnej? Určitě je nemocnej!!" ,ale beru to už s rezervou,zvykla jsem si za ty roky na to...už to takhle praktikuje dva roky u psa-"on zase spí? To mu něco je!!"
Ale co mě teda dovede poslední dobou dost rozčílit,je to,jak se mě třeba sousedé-s kterými si navíc za celých 8let,co tu bydlím jen říkám "dobrý den"-ptají " a kdypak si pořídíte druhé a snad vám vyjde holčička,aby byl páreček??" Tak klukovi jsou 4měsíce a já si už asi pořizuju druhé...Takže je už utínám a říkám,že na druhém pracujeme a že to bude určo kluk!!!

beruska2x
14. črc 2010

"A nemel by ten kluk byt trosku opalenej? Mazes ho tim jak kdyby mel bejt slunicku pres zed."

"Urcite hlad nema, mel melouna"

"No jo tak uz nach nech, my jdeme - ta mama nas zdrzuje, co?"

a jeste tak 10 dalsich 😝

petruna
14. črc 2010

tchyne k synovi , kdyz breci, protoze ho prebaluju nebo tak: "rodiče (máma) tě trápí, co ? "

jinak si nemuzu moc vzpomenout. Tchyne je jinak zlata. A s nasima se vidame malo.

oli26
15. črc 2010

Manza: Nema hlad? Nechces mu dal nepit? Ja: Ne ted jsem ho kojila a uz nechtel. Manza: Ja vim, ze te to obtezuje 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ale myslim, ze ma hlad!!! Tak po tomhle jsem jeste tyden videla rude, a budu si to jeste hoooodne dlouho pamatovat.
Jinak tchyne je milionova, diky bohu.

katka82
15. črc 2010

Juj taky jsem se nasmála 😀
co mě vytáčí jsou teda POLÍVČIČKY!!!! 😠 komu je nad 40 tak se ptá a papá pplívčičky????to bych jim nejraděju tu polívku chrstla do ciferníku 😀 😀
nobo tchyně:tak jdete na to???(je jedno jestli jdem krmit,nebo na prošku,nebo někam jedeme-to už teda bylo ještě než byl malej na světě) a taky:oni tě všichni šidí 😠 😠 (malej třeba brečel že měl teplotu nebo byl přetaženej a ospalej)

ygreen
15. črc 2010

lidičky v pohodičce, sluníčkové, slunce v duši, mysly pozitivně! atd 😀

peppapig
16. črc 2010

Muj drahy...je rano, za chvili jedeme na vylet (nakup/do mesta/proste jdeme ven), on vstal, holi se, je pomalej jak snek. Ja mam vsechno potrebne nachystane, dite sedi pri dverich, me staci jen nazout boty a z jeho ust se vali ta nesnasenliva veta (mimochodem jeci jak na trhu, pac pres tekouci vodu nic neslysi): 'Darling, get ready!!!!!' (neco jako 'Priprav se, jsi pripravena') a popohani nas, pritom on stoji v koupelne v trenclich a s penou na puse 😅

brumdinka
17. črc 2010

Tak od tchýně ted´už naštěstí ne - ale dřív, Jiřík malinko zakopnul nebo trošku s něčim bouchnul a hned letěla dolu z patra a proboha co se stalo 😅 až už sem to občas nevydržela a říkám jí hovno, co by se furt mělo dít 😠

od mamky - co pořád děláte celý dny, když tam přídem jednou za tejden - vyznívá to jako bych si válela šunky 😠

od tchána s tchýní - a jedl vůbec Jiřík --- jí jako každý jiný dítě jen podle nich furt málo by z něj nejradši měli otesánka 😝

manža občas co je to tu zas za bordel 😖

no a pak nesnáším takovýto co se tu na stránkách vyskytuje ----- snaženíčko, lidičkové atpod.. 😀

zuzimila
17. črc 2010

Super otázka 😀 .
Tchýně: Proč jsi na nemocenské, když jsi jenom těhotná? Já jsem pracovala přesně do mateřské! ( já jsem zdravotní sestra, moje tchýně bejvalá sekretářka, kt., když nebyl šéf u sebe, pletla pod stolem svetry ).
Nepřeháníš to trochu s těmi názory? Já , když jsem čekala Zdeněčka ( můj muž ), tak jsem tahala do druhého patra po špagátu kýble s maltou, jak jsme stavěli. Půl roku jen kojit? To Zdeněček už měl v 6 měsících zelíčko a masíčko.
Kostkový cukr je dobrý na vývoj kostí.
Proč u nás nechceš jíst, možná že ta kočka tu toxoplasmosu nemá. ( maminko, a víš, co je to toxoplasmosa? 😠 😠 ).
Ne, moje děti nikdy nebyly tlusté . ( Panebože, jsou to macci doted´, všichni 3, manžel, švagr i švagrová!!!!!!! ).
Zdeněčku, přijdeš na oběd? ( na zabití ).
A cokoliv na téma zdravotnictví a lékařství, myslím, že konsultace prodavačky z Alberta a sestry z resusc. lůžek nemůže dopadnout dobře, navíc, když tchýně ví všechno líp a já s 11letou praxí nevím nic.

Moje matka: vytáčí mě absoltně všechno, co vypustí z pusy, bylo to tak snad už od narození.

Manžel: Zuzi, mám vyžehlené věci do práce?
Nemáme něco dobrého?

ivee
18. črc 2010

Moje tchýně 😀
... nechci ti do toho mluvit, ALE ... (doplň dle libosti, od záclon až po důležitost manželského sexu)
... jedla K. dneska VŮBEC něco???? (NE, chceme, aby byla vychrtlá až na kost)
... dala jsi jí najíst??? a okamžitě se otočí na malou ... že máš hlad??? Že jsi neměla oběd??? (To je jasný, že neměla, já totiž přece NIKDY nevařím.)
Když se malá narodila jako nedonošená, tak jsme ji museli polohovat a cvičit Vojtovku a to bylo
... neber ji takhle, něco jí uděláš! (do klubíčka přesně podle rehab. sestry)
... vždyť jí utrhneš hlavu! (cvičení Vojtovky na šíjové svaly)
... je jí zima, dej jí ještě jednu deku! (v paneláku, kde bylo vedro snad celej rok)
a nejoblíbenější : MÁŠ SLABÝ MLÍKO! (mmch, holka všechno moje zacházení ve zdraví přežila, kojená byla do roka a otužilá je taky dost 😀 )

aleachim
18. črc 2010

moje sousedka mi pořád říkala, že Lucince nechávám ouška venku, ať jí čepici pořádně uvážu. Tak jsem jí uvázala a holka se málem uškrtila, jak se jí snažila dát dolů. No, a od té doby dala pokoj 😀 . Jinak je ale zlatá, je to kamarádka mojí babičky🙂

suik
18. črc 2010

Už víte co to bude? 😠

ani3012
18. črc 2010

slobodná: kedy bude svadba ?
keď som sa mala vydávať : ty si tehotná ?
keď som sa vydala: no čo , kedy bude bábo?
keď bolo bábo na svete,pár dní po pôrode: kedy bude druhé?
Chvála Bohu,máme páreček,tak sa ma ešte nikto neopýtal,že či bude aj tretie 😝

kristi
19. črc 2010

ty nepujdes do prace? 😉

luthien.k
19. črc 2010

Možná to tu už bylo: Ty máš pohodu, Ty jsi na mateřské dovolené... (!!!!!!!!!)

sunea
19. črc 2010

"Kojis?" (od ludi typu suseda apod.)
2-mesacny syn v kociku plakal."Boli ho brusko." (asi 4 z 5 zien, ktore presli okolo kocika)
"Netreba mu dat ciapku?" Vonku bolo 26 stupnov, bezvetrie.
"Nemel by uz spat?" Po 1,5hod. spanku a svacine vo veku 12 mesiacov.
"A kdy bude druhe?" No comment.
A takych by sa naslo... 😀

makak21
19. črc 2010

U nás je to ne přimo ke vzteku, spíš mě to baví 😀

"Ty ještě kojíš??" (synovi budou teď 2 roky 😀)
"To má ještě plíny??" (no jo, hold je pomalejší a těžce nočník bojkotuje...mám kvůli tomu spáchat sebevraždu?? 😝)
"Ty už zase jíš??" (Myšleno na syna, buď se krmí mlíkem nebo čímkoliv jiným, co potká a nebo když někdo jí, tak žebrá)

Ale že bych se tím nechala vytočit, to nee... 🙂

janca.k
19. črc 2010

Tak u téhle otázky jsem se fakt pobavila 😀

Ale všude je něco...u nás...
před svatbou...a to se musíte brát?

po svatbě...už jsi těhotná?Kdy bude miminko? a podobně....miminko čekáme k pátému výročí, takže se ptali hodně dlouho 😀

V těhotenství...už jsi něco přibrala? ( za poslední dva roky jsem přibrala deset kilo a v těhu naštěstí sedm, ale břicho mi holt vyrostlo až v šestým měsíci) , ty držíš dietu, protože nemáš žádný břicho, že jo? a co to bude? odpověď že kluk ne každého uspokojí, takže vám stejně řeknou, že se doktoři mohli splést, tak proč se potom ptají, že...
nebo reakce některých lidí...ty budeš mít látkové pleny? To jsi úplně blbá! kup si jednorázovky, látkovky se musí žehlit, vyvařovat, nebudeš dělat nic jinýho...

A miluji častou větu svého manžela...jsem na rizikovém, takže po návratu domů z práce mi občas položí oblíbenou otázku...Co jsi celý den dělala? Nejdřív jsem odpovídala, žehlila,prala, uklízela, vařila....pak se zeptal, že to je snad normální a co jsem dělala za práci mimo tohle, takže to vidím rudě a teď už s nadhledem na tuhle otázku odpovídám, že jsem celý den dělala hov.o a manžel mi odpoví, to se máš 😀 😀 😀

Jo a manželova babička, se kterou bydlíme, se už asi druhý měsíc ptá, jestli mám sbalenou tašku do porodnice 😀
no nemám, no, ale raději ji říkám, že jo 😀 😀 😀

takže teď už se jenom děsím na co se bude kdo ptát po porodu 😀

nlenka
19. črc 2010

Manžel:Mamko,jdu na jedno a brzo se vrátím". 😠

berruna
19. črc 2010

před porodem: "tak jak?"
po porodu: "Kojis?"

aaadus
19. črc 2010

v těhotenství:
... tak jak mamino?
... můžu si sáhnout? (na břicho)
... co to bude?
... jak se bude jmenovat?
....kolik jsi přibrala?
tchýně - nehlaďte toho psa, jste těhotná, to těhotné nesmí (doma psa máme, toho mám jako ignorovat?)
manžel - co jsi celý den dělala? (byla jsem celé těhotenství na nemocenské)
- nemáš toho oblečení pro mimčo už nějak moc?
- to fakt potřebuje tolik věcí?

po porodu:
... kojíš?
... ještě kojíš? (dotaz švagrové. Při odpovědi že ano, říká to jsi dobrá teda)
... spí v noci?
... jak to zvládáš?
... zlobí vás hodně?
... když brečí - určitě ho bolí bříško
- jen ho nechej vyřvat, aspoň si bude trénovat plíce (nesmí plakat, má pupeční kýlu)
... má studené ruky, určitě mu je zima
... škytá - určitě je počůraný
- určitě mu je zima
... proč nemá dudel? Protože ho nechce. Aha, to je dobře, že ho nechce
... proč kojíš s kloboučkama? Protože mám malé bradavky. Však by si zvykl. Nezvykl když se ani nepřicucne
... proč nekojíš vleže? Protože mi to po císaři hned nešlo
... dej mu krupici ať v noci déle spí (spí od půl 10 do půl 5)
... dáváš mu čaj? a sladíš mu ho? proč ho nesladíš?

sambucca
19. črc 2010

manzel: univerzalni "ona to mysli dobre" (mysleno tchyne...)
tchan: "kolik jsi pribrala?"
moje matka: "a kdy ze vlastne rodis?"
kamaradky: "tyyy jo ty mas pandero teda!" (jo mam, a dal?)

co me odrovnalo nejvic, teta: " a toho psa date po porodu pryc vid?" (ne teto, my ho snime!)

eloana
19. črc 2010

tchyne,ktera mi kladla na srdce od zacatku tehotenstvi--- hlavne si ho nenaucte do postele jako malou---a mame je tam oba🙂
mozna kdyby vzala do postele sveho syna (meho manzela-ktery pry nespal do 3 let) nemusela byt nervni a jednou ho malem vzteky zabit))) (to na ni prasknul tchan)
moje babicka----pozdravila jsi ?--- kdyz k ni prijdu a ma tam navstevu.... uz jsem to nesnasela jako mala a ted ve 28 letech bych vrazdila)))
tchyne- davej mu i druhy dudlik, at si zvykne, kdyby jeden ztratil---bohuzel moje deti nedudlaj
- doufam, ze ta trojkolka nebude mit ty otocny kolecka---otocna jsou uz i u 4 kolek a daji se zaeretovat

latunka
19. črc 2010

tak to je dobrá otázka 😀
no mě momentálně vytáčí sousedka,která už se asi měsíc kdykoliv mě zahlídne na zahradě ptá:
jsi ještě celá? 😠 😠 😠 Tak se přinutim k nějaké odpovědi a hned následuje: "no ale v těhle vedrech je to asi hrozný tahat se s břichem" 😠 Slyšet to každý den 3x je fakt záhul na nervy 😝 A ještě její dobrý rady,že se nemám bát porodu - hmm, myslí to asi dobře,ale já jsem se nikdy nezmínila,že bych se porodu bála - nějak to dítě ven musí,že?
no a pak mě vytáčí tchán, teda ten mě vytáčí skoro všim,ale momentálně vede jeho debilní otázka:
"co dělá Papík, nechce už na svět?" on se totiž rozhodl,že našemu dítěti bude říkat Papíku - tj. zkomolenina Pepíka, skutečnost,že malej bude David ho jaxi nechává chladným 😠 Bohužel mám obavy,že až tak bude malýmu fakt řikat,tak ho pošlu kamsi 😝

marooshka
20. črc 2010

no tak ještě tu holčičku!? 😠

no jo, odbydou tě suchym chlebem ( když malýmu bylo asi 10 měsíců) na návštěvě,měla jsem sto chutí říct tak mu ho namažte a on vám to tu všechno krásně rozpatlá 😉