Která věta vás dokáže vytočit?

janicka006
7. črc 2010

Když jsem šla na MD,tak jsem jako maminka prvorodička vůbec netušila do čeho jdu.....
Některé dny jsou opravdu hodně náročné a tak to můj manžel dokáže ještě opepřit.
První jeho věta pro kterou bych vraždila je:
"no ale mě nikdy nebrečí"....(když jí sám vozí 3 x do měsíce,tak se ani nedivím!!!!)
Druhá věta:
A to sis myslela,že bude na klíček????(to jsem si teda nemyslela,ale nárok na únavu má občas prostě každá maminka)
Ovšem třetí věta to je lahůdka:
No a co bys chtěla,vždyť jsi na dovolené(tak teda dovolenou si představuju rozhodně jinak a z práce jsem domů nechodila tak zmakaná,jako po dni s Michalkou)
A co vy,máte doma nebo ve svém okolí takového vtipálka????

lidiab
7. črc 2010

Ja jsem zatim jeste v ocekavani, ale uz ted ani nemuzu slyset postarsi damy jak narikavaji:
"my jsme jednorazove pleny nemely, poctive jsme musely prat a zehlit. Jste nehorazne lini a rozhazovacne. Jednorazove pleny jsou zkazou lidstva!"
nebo "za nas manzely do porodnic nepousteli, muzi tam nemaji co delat, k cemu je to dobre? Zena si ma porod pretrpet sama a v bolesti. Vzdyt se te pak manzel nedotkne kdyz to uvidi!"
nebo "Proc se s tim brichem oblikas to prilehavych tricek? Ta dnesni mladez nema ani krapet cudnosti. My jsme sva tehu bricha radne schovavaly do pytlovitych satu!" 😀
Par takovych prudicek v okoli mam 🙂

naty
7. črc 2010

jen moje mamka od 2. týdne, kdy byl malej na světě: to mu furt dáváš jen mlíko??? A co čajík?? To mně by teda jen mlíko nechutnalo!! 😀

evaje
7. črc 2010

Tak mě asi ze všech těch šílených otázek, které mě dnes a denně klade náš starší syn, dokáže vytočit až manželova noční otazka. Mladší syn noc co noc vstává s řevem a není k utišení (asi noční můry) a manžel se noc co noc ptá mě "co mu je ?😠 Nebolí ho něco? 😠" Fakt nevím, ale s těmato otázkama mu nepomůže a mě taky ne.malému je 1 3/4 roku a noční scéna se opakuje. Vytáčet mě to začalo už když se takhle blbě ptával u prvního a to byl hodné dítě. Prostě rostly zuby, nebo se jen tak vzbudil, nebo nevím co, ale kdo u mimin ví určitě proč řvou? Já tedy vetšinou ne. 😀

lenkabu
7. črc 2010

Manžel je v pohodě,okolí a hlavně tchyně

Kojíš?(ptám se já kolikrát týdně souloží?)
Nemá hlad?
Není jí zima?
Neměla bys dělat............doplňte libovolné 🙄

vendeta
7. črc 2010

Tak muj manzel je v tomhle zlatej a takove reči vůbec nevede. Naopak říka jak je to náročné a moc mi pomáha apod.

ALE tydle připomínky vede tchyně(naštestí 200km daleko)V tehotenství jsme byla podle ní moooooooooc tlustá. Pak proč kojím, proč tak často, že je dítě podvyživeny.Proč uspavame.Proč jsem nedavala v pul roce rohlík apod.Naštěstí manžel je při mě a vždy ji slušne odpalkoval, že nám to tak vyhovuje, sjem tak spokojeny 😉

mayerka
7. črc 2010

haha. Moje tchýně:
proč ještě nechodí? Bude na vozíčku!
dej ho pořádně na sluníčko, ať se opálí (naposledy v sobotu, kdy bylo snad 35 stupnů)
proč tak dlouho spí? Vzbuď ho!
proč má ke svačině jogurt? Dej mu maso, ať přibere!
atd atd atd...

crca
7. črc 2010

😀 😀 Ahojky,tak nejbližší stejná scéna je u mě,jako u zakladatelky tohoto téma(otázky) 😀 Mám dvojčátka,tak je to někdy fakt náročný,v noci se moc nevyspím,přes den jsem s nima..........,ale všechno tak nějak zkousnu,nebo si o tom myslím svoje,ale když bylo dětem asi 3 měsíce,tak jsem od tchýně neslyšela nic jiného,než že bych jim měla dávat kozí mléko,že by to vyšlo levněji 😠 (musím podotknout,že tchýně má 4 kozy,takže je to doma 😀 )No,chvíli jsem to přecházela,ale pak už mě to teda nas..o a řekla jsem jí na to své,že do nich nebudu cpát žádné kozí mléko,i kdyby na tom vyroslt třeba prezident 😀 .Teď si občas bereme jen syrovátku na koupání,to je zase dobrý,pomohlo nám to od exému,ale jinak když slyším slovo koza,tak mám husinu 😀

mobina
7. črc 2010

A kdy začnete pracovat na té holčičce? 😠 🙄 😝

berenika39
7. črc 2010

😀 😀 hezká otázka

....dej mu něco pořádnýho k jídlu, at trochu přibere (dort,guláš se šesti 😀 ).
.....nenafouká mu do oušek?

ridarida
8. črc 2010

No... tak já se řehtám jak čtu vaše příspěvky, ale upřímně řečeno jak to slýchám od své máti a tchýně tak mi tak do smíchu není, velmi mě to vytáčí a ještě jsem se to bohužel nenaučila přecházet v klidu. Dcera má rok a za měsíc čekáme syna, dala jsem si závazek, že u druhého dítěte si nenechám do ničeho ani v dobrém kecat.

Ja dodám taky pár pro zasmáti nebo pro povzbuzení, že v tom nejste samy: proč ji nedáváš králičí maso (já ho nesnáším v dětství jsem snad nejedla nic jiného), dej ji jahody a malimy ze zahrady víš jak je to zdravé ze sluníčka, tchýně si prohlíží fotky na počítači a říká manželovi kdy ji začnete dávát normální jídlo a né ty skleničky, viš kdyby jedla normálně tak nemá tak krátké křivé nohy, já na to ale vy jste manžela od půl roku krmila omáčkama a domácím kravským mlíkem -tím pádem podle vás normálně a má krátké křivé nohy i v dospělosti takže to dcera bude mít asi po něm ne z mé výživy, já vím nemusela jsem, ale šíleně se mi ulevilo.

martinka79
8. črc 2010

😀 fakt se bavím, ale myslím si, že vám do smíchu nebývá kor když to nečekáte. já nějak kecy okolí a prudičů neregistruji či vypouštím, ale nedávno mě dostala tchýně.. ta je klasa na vše...
syn neustále asi půl roku rýmuje a nikdo si s tím nevěděl rady...(MUDr.) přijede na návštěvu apo dlouhé době a říká... "on má zase rýmu, to je fakt děsný on stále rýmuje.....kdykoliv ho vidím..." a já no asi se o něj špatně staráme to víte.... 😀 😀
nebo když MM nechtěl vytáhnout paty z domu na jednu akci s dětmi a tvrdil kdyby tak pršelo ne lilo a já "já jdu sama.... bu´d klodině doma, mě to fakt nebaví být zavřená v novém domě..." a tchýně řekně "já bych klidně taky byla jen na zahradě a vůbec by mi to nevadilo...." tak říkám "od zítra tu můžete se svým synem bydlet ráda vám tu přenechám flek" a mrskám knedlíky na její talíř.... 😠 a ona po 30 sekundách říká.." No my byli v Praze po dlouhé době sem ji nemohla ani poznat to když jsme byli mladí tak jsme stále cestovali... a jezdili...." fakt dobré protiřečení a já jen s nalejváním svíčkové říkám...vážně prstem na mapě a když jste seděla na zahradě.... 😠 😠 😠 a ona to ne fakt my s dětmi stále jezdili... a já tak proč já nemohu??? a nakonec sklapla jinak by tu pochoutku měla na hlavě... 😝

jijitka
8. črc 2010

mělo by se udělat...
nechci ti radit (nechci ti do toho mluvit), ale ... 😠
.. to s oblibou používala mamka a odjakživa mě s tím vytáčela 🙂

No a v souvislosti s dítětem:
když jsem byla ještě těhotná a hlásila doma váhový odhad miminka - přítel říkal: "je nějaký malý, měla bys víc jíst. Já jsem měl 4,5 kila, když jsem se narodil"
a "on má určitě hlad" - to vždycky, když malý plakal, a on už mi ho chtěl předat, věděl, že to je jediné, v čem mě nezastoupí, když kojím 😀

janinac
8. črc 2010

😀 to jsem se pobavila 😀

U nás to bylo asi takhle:
když Adámek brečel tak jsem slyšela "nemá hlad?" tak jsem řekla, že hlad nemá, že jsem před deseti minuta dokojila a tak jsem slyšela "tak je přejezenej a bolí ho břicho" 😠
"nemáš slabý mlíko"???? Jasně, přibíral půl kila za týden a já měla slabý mlíko 😠
"není mu zima?" neee zima mu být nemůže, když je normálně oblečenej..."joo tak to mu bude teplo"
"měla by jsi víc odpočívat"....a to jako kdy??? Mezi kojením, vařením, uklízením nebo v noci, když jsem jenom kojila a kojila????
atd atd atd....

Teď mě nejvíc točí věta v práci:
Mám jenom takovou malou prosbičku 😠 ....to je zaručeně problém na půl hodiny
Teď jsem s Vámi mluvila 😠 ....v práci je nás tak možná 700 lidí a jsme ve víc městech - takže šance, že se ke mě dovolá dvakrát stejný zákazník je téměř nulová.

evena
8. črc 2010

tak u nás přesně jako u jijitky "nechci vám radit, ale ... " to je oblíbená věta tchána

oblíbená věta tchýně po narození malé: "ta má ale velký škraně", jednou, dvakrát bych to brala ... ale slyšet to pokaždé když malou uvidí mě vytáčelo k nepříčetnosti až jsem to slyšela snad po 100. nevydržela jsem a vybouchla, od té doby mám klid od narážek na váhu mojí malé 🙂

věta mýho "zítra to udělám", na některé "zítra" čekám už několik let 😠

jasekd
8. črc 2010

Nejvic me vytaci otazka od cizich lidi, sousedu apod: Kojite? A nebo ty pohledy, kdyz nekde vytahnu flasku a zacnu michat UM (malyho kojim a musim dokrmovat), asi maji pocit, ze ho schvalne nekojim, abych mohla parit...
Ovsem vrchol byl, kdyz jsme se snazili o dite a cca 3/4 roku nam to neslo (moje chyba, hormon.profil atd), tak se manzela furt kamosi ptali, jestli to neni jeho chyba?!? A jedna moje kamoska, kdyz asi poste jsem ji rekla, ne, jeste nejsem tehotna, tak se me zeptala A DELATE TO?! No a dalsi znama (videla me po tydnu, kdy jsem ji predtim rekla, ne, nejsem tehotna, tak ten dalsi tyden) mi rika: ale ted uz tehotna jsi, ne? Zvetsilo se ti bricho.... Dlouho jsem premyslela, zda je tak zakerna a skodoliba nebo blba, a ona je asi spis blba...

lin18
9. črc 2010

Tak vidím, že nejvíc nás všechny vytáčí otázky od tchýní 😀 . Já mám stejné vytáčecí otázky jako většina z vás, tak sem napíšu jen ty, které ještě nezazněly.
V těhotenství:
Nebudou to dvojčata?
Bude to kluk nebo holka?
Jak se bude jmenovat?

Při porodu:
Ale no tak, to přece nemůže tak strašně bolet!

Od manžela:
Když malýho hlídal asi tři hodiny a byl z toho úplně hotovej: Ty na to máš geny, tebe to tak nezmáhá.

A konečně od tchýně:

Asi do třetího měsíce věku neustále řešila po kom má Kubíék oči, vlasy, nos, pusu...prostě všechno. A věta: On má pusu (vlasy, oči atd.) úplně stejný jako měl Michal (manžel) mě zvedala ze židle. Nicméně asi ve čtyřech měsících se na mě jednou podívala a překvapeně konstatovala: A víš, že on bude mít něco i po tobě? 😀 No kupodivu!!!
Asi od dvou měsíců kdykoli malej zapláče slyším: To budou zuby! Podotýkám, že má přes sedm měsíců a zub žádnej.
A super je taky....: Nic si z toho nedělej, že máš tak velký břicho! (mmch mám sedm kilo pod původní váhou)
A: Já si teda nepamatuju, že by nějaký moje dítě takto zlobilo!
A: V tomto věku už Michal dávno....(lezl, chodil, mluvil...)
A: No jo...on bude hyperaktivní. (Jen proto, že kope nohama a točí se...ona nemá ani představu co to ADHD je)

No dalo by se pokračovat....ale to je spíš do tématu od tchýních 😀

kubaka
10. črc 2010

tak to mě vytáčí věta MM, když mi něco nejde nebo nestíhám udělat, tak mi velmi moudře poradí: nech to být, když jsi unavená, uděláš to zítra, až si odpočineš" - nechápe, proč mě to dokáže rozzuřit doběla. 😝 chlap a jeho racionalita 😝

pett7
10. črc 2010

na otázku jestli kojím ani neodpovídám, u tchýně mě vytáčela věta že se malý mění....opravdu to potřebuju slyšet 5x denně, potom ještě řeči co kdo v jeho věku uměl a že v 8m by měl začít chodit...a ještě řeči co by měl jíst a co dávali oni...chlap pokaždé když začne malý brečet: na, on chce k tobě....no a moje babička: je tam zima, obleč ho....venku 30 stupňů..

dana19
10. črc 2010

Mě dokáže vytočit otázka: a kdy bude druhé dítě?přitom malému je 1,5,nebo a to je všechno co umí?

konja
11. črc 2010

Oblíbená věty mé tchýně, když z jejich hlášek a připomínek vidím rudě:
1. "Viď, že se na mě nezlobíš, já to přeci nemyslím zle 😠 (co ji na to mám asi říct, že?)
2. Já vám do toho nechci mluvit, ale.....
3. No dělejte si jak myslíte, ale aby jste jednou nelitovali
😠 😠 😠
Tak na tyto věty jsem už alergická!!!!!!!!!!

A ještě mě dokáží abnormálně vytočit věty:
1. A to jste nemohli počkat s druhým dítětem až budeš mít po škole? (končím VŠ). Proč jako? Chtěli jsme ho tak ho máme! Já se taky nikoho neptám proč s dítětem nepočkal až budou mít vlastní bydlení, vlastní auto, dobrou práci, hodně peněz, šťastné manželství, dost rozumu....! 😠
2. A to má pořád ještě plínky? Náš malej/malá už je od roka bez nich!
3. Chodíte na logopedii ? Ta výslovnost se mě moc nezdá. (Mě se jejich blbost taky nezdá a necpu jim to 🙄 😀 )

romana29
14. črc 2010

Fakt se taky směju, když to tady čtu, některé otázky opravdu perly 😀
"Vy jste ještě celá?" - sousedky....přitom většina ví, že mám termín až v půlce srpna (sice budu asi rodit dřív, ale to vědět nemusí).
"Vy máte ale velký břicho, nečekáte dvojčata?"
Od mojeho - "Mám týden dovolené, to bude podělané práce! - ano práce na počítači, jestli se dá počítat hraní, sázení na fotbal a podobné práce
Po porodu očekávám otázky typu Kojíte? Jé malá je ale velká, kolik vážila? Tolik? !

pilgrim
14. črc 2010

🙂🙂🙂 díííky za tuhle otázku, jsem po porodu teprv 10 dní, ale manžel už mě rozsekal několikrát na maximum:
1.) Co má s tím levým očíčkem, že ho tak málo otvírá? (jako jak to mám vědět, asi na Tebe zrovna nemá náladu, takže mu pohled jedním očkem stačí!)
2.) Proč tak sípe, nebude astmatik po mně nebo že by měl něco s průduškama? (zlato netuším, ale zítra jdeme společně k dětskýmu doktorovi, můžeš se na to všechno vyptat)
3.) To už zase škytá? Nepřepil se, krknul si? (vlez mi konečně na záda!)
4.) Neměli bysme ho zkusit odsát odsavačkou? (jinými slovy, všeho nech, přines vysavač, sešteluj si to a odsávej....zlato sorry, ale polib mi!)
5.) závěrečná perla....Lásko, taky ses tak blbě vyspala? Je děsný vedro, v tom se nedá spát....
(odpověď: pokud myslíš můj spánek od 10 do 1 a od půl třetí do půl šestý, tak ten byl úplně super, padla jsem vždycky do postele totálně mrtvá a nějaký vedro mě fakt nechává chladnou....mimochodem, musela jsem na Tebe několikrát mlaskat, jak si chrápal!!!!!!!!)

fram
14. črc 2010

Bydlíme v bytě 5+1, já v jedné místnosti, manža v jiné na druhém konci bytu a volá :" Co je tohle?" nebo " Kam mám tohle uklidit?"....asi myslí, že mám místo očí lasery a vidím skrz dvě zdi, co zrovna drží v ruce 😀 😀 Ale jinak je to poklad. 🙂

benjik
14. črc 2010

jaj,ano některý věty poznávám 😀 Kojíš? Jo,ale i přikrmuju? A proč? Ty nemáš mlíko? A teď zas,ty ještě kojíš?!
Mě nejvíc vytáčelo loni když měla pár týdnů, od kámoškyjestli jí není zima. v létě ve třiceti stupních,malá v body a i tak se potila. a kamarádka na ní hned začla dávat deku,že bez deky prostě být nemůže. To mě vytočilo k nepříčetnosti.Sama má o půl roku starší holku,větčně zahalenou a věčně nemocnou.Nel ještě nebyla nikdy nemocná.
Nebo, když mi řekla,že furt někde lítáme venku. A co mám dělat,když je hezky? Dřepět na zadku,když je venku akorát a malý je tam dobře? No jo no,oni znají jen sezení venku na hřišti,kde si ještě zapálí a po chvíli domů.

marrei
14. črc 2010

Super otázka 😀
U nás tchýmě v pohodě, manžel v pohodě, spíš prudí moje máti, a pak mí prarodiče ☹

Máti: Co měla malá k obědu? - svíčkovou. A na čem jste ji dělali, na jakým tuku? -co já vím, asi na oleji. No to já bych jí dělala jenom na máslíčku..... A nebo: dáváš jí moc velkej kus banánu, to nesní... (snědla v pohodě, krmím ji 8x denně, tak asi vím, ne, máti ji za celej rok a měsíc krmila asi jen 1x).

Babička: Kojíš? No ale na Sunar stejně musíš přejít..... To já jsem Ivošovi dávala od 2 měsíců Evistu (= její léky na tlak 😀 ). Splatla si to s Evikem, prý cosi jako sunar.
Nebo když malá jí okurku (prostě ji má ráda), tak jí mám dávat spíš kaše, aby přibrala.... No a když jsem psala bábi+dědovi, kolik malá v roce vážila (8,5 kila), přišla SMS: "proboha a co na tu váhu říkala Dr.????" - já na to, že nic, že je váha v normálu. Odpověď: "koukám do tabulky, roční dítě má mít 80 cm - to máte Ok, a vážit má 10 kilo...... tak ji víc krm kašičkama, maminka ti je taky vařila.... " - malá kaše prostě nejí 🙄

fajn
14. črc 2010

nevíš kde mám mobil,peněženku ,nevíš tel. číslo na... (asi mám tel. seznam v hlavě)

marinka
14. črc 2010

Tak vám ten páreček nevyšel, co? Nevadí, do třetice se kluk určitě podaří! 😠 😠 😠

whiskey
14. črc 2010

tak u nás boduje manželova maminka:
to je pořád to už zas spí?
a už zase papá? ježiš ona nedělá nic jiného... (jsou nám 4 měsíce)
a pak proč nejste venku taky trochu na sluníčku? (venku je 35 stupnů)

a od manžela jsem z počátku slyšela hodně často když plakala - nemá hlad? kdy jedla? 😉

myskyva
14. črc 2010

Tchýně:
Na večerní grilovačce - mno,my si žvejkáme masíčko a ona chudinka jen suchý chleba
Jsem jí koupila zmrzlinku a jak si panečku šmakovala....co je?Ty jí nedáváš ještě zmrzlinu?tak snad se toho snad tolik nestalo,ty jí chudince nedopřeješ......
Jenom počkej až budeš maličko větší a koupim ti čokoládku,to se budeš olizovat(při tomto už létám metr vysoko 😠 )

Moji rodiče:
Kdyby měla chodítko tak by nebyla tolik potlučená
Ha,teď se počůrala,proč jí nejdeš přebalit????
Ty na mě tak koukáš,určitě máš hlad viď??

Manžel:
já jsem ták unavený......no jo,že ty taky,ale já chodim do práce 😠 😠 A při tomto už většinou odstraňuji vše ostré z dosahu 😅

emmili
14. črc 2010

Tak my ještě nemáme děti, ale živě si umím představit, že to bude všude stejné 😀. Na druhou stranu některé otázky - taky se ptám zkušenějších - mějte soucit, potřebujeme někde získat informace 😀. Jako třeba ještě kojíš? A ták 😀.

Ale odpověď na otázku - v podstatě mě dokáže vytočit jakákoliv věta skorotchýně, ať má jakýkoliv obsah 😀 😀 😀 , ale nejvíc ty směřované na přítele - Nemáš hlad? Dáš si se mnou brambory? Nepotřebuješ něco vyprat???? (já mu asi nedám najíst, nevyperu... 🙄 😠 😠 😠 )