Které roční období je nejlepší na narození mimi?

area
21. srp 2006

Samozřejmě vím, že se přírodě prostě poručit nedá, takže člověk může plánovat jak chce a nakonec může být vše jinak, ale tak si trochu zaidealizujme: jaké roční období je pro narození mimi nejlepší? Mě se zatim zdá nej jaro - březen, duben. Těhotenství tak je přes zimu a to mi přijde lepší než být těhotná přes léto ve vedrech. Když se mimi narodí, tak není ani vedro ani zima. Doba, kdy se jezdí s hlubokým kočárkem se odbude bez sněhu. A i maminka stihne udělat do léta něco se svou postavou do plavek (aspoň trochu 😅 ).
Jaký názor máte Vy ostatní?

zelva
21. srp 2006

Myslím, že je dobré když nejsi těhotná v létě, v pařákách. Ale zase v zimě si musíš koupit hafo velkýho oblečení, aby si mohla vylézt z baráku. V létě na sebe hodíš jen šaty. No nevim no. Nemám zkušenosti. 🙂

selu
21. srp 2006

asi bych mela v zime strach v pokrocilem stadiu tehotenstvi, ze sebou seknu na naledi/snehu a ze podstatne rychleji podchladnu, ja bych volila raci fakt ta paraky 😎 😎 😎 😉 😀

sonepka
21. srp 2006

Já jsem plánovala březen, duben...
Sama jsem narozená v únoru, moji sourozenci v červenci a mamka říkala, že to bylo opravdu hrozné... byla velká vedra, kdežto v únoru zase velký mráz... 🙂
Takže já jsem volila spíš březen, duben a ejhle, ono to vyšlo 😉 😉 😉 neboli zatím vychází....
ale sma za sebe si myslím, že je v podstatě jedno jaké roční období, jaký měsíc... je to prostě krásné a užijeme si to ať je zima nebo horko 🙂 🙂 🙂

olina
21. srp 2006

Letni parna s briskem asi nejsou nic moc, ale i tak si myslim, ze je to lepsi, nez v zime. Musi se nakupovat zbytecne moc obleceni, je naledi a mraz,...ja jsem letnacek a mamka si na to neztezovala 🙂. Takez ja bych mimi nejradeji srpen (jako jsem ja 🙂 ).

bredmax
21. srp 2006

taky si myslím,že mít největší bříško přes zimu není zrovna extra dobrý. Jak kvůli náledí, tak kvůli oblečení. V létě se koupí větší šaty za pár korun a je to. A nejlepší by to bylo tak ten duben, květen, ale přírodě se nedá poroučet 😀

raculka
21. srp 2006

asi si nevybereme,všechno má svá pro a proti 🙂
ale pokud jste alergičky,tak prý není dobré mít mimčo tak,aby se narodilo
zhruba od května do srpna, kdy je pylové období

kacabacka
21. srp 2006

těhotenství trvá 9 měsíců, z toho 4 měsíce to neni s tim oblečením zas tak hrozný, takže 5 měsíců s břichem, to bych si asi zvolila početí na podzim a porod v létě - červen, červenec, ale stejně se tomu teplýmu oblečení nevyhnete, protože zima je od října do dubna....

zuzovi
21. srp 2006

Asi je to opravdu jedno, můžete plánovat jak chcete, a pak to vyjde podle přírody 😉 . Jen si myslím, že nejhorší je rodit v říjnu, když začínají inverze. Já mám termín 30.12., a taky si myslím, že není dobrý, když přes ty inverze budu ve vysokém stupni těhotenství. Tak fakt nevím 🙂. Kacabacko, s tím oblečením souhlasím, už teď se hrozím, co budu nosit v listopadu ☹ . Druhé těhotenství se pokusím naplánovat tak, abych ve vysokém stupni těhotenství nosila volné šatky, tzn. počít o vánocích. Letošní to nestihneme, ale příští už by to šlo 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
myska
21. srp 2006

Souhlasím s Gedren, já mám termín 17. 10. a myslím si, že je to úplně ideální.
Právě přes zimu je lepší pro mimčo být v kočárku v korbičce a na jaro, když z toho vyroste, ho šupnout do sporťáku.
Taky bych se přes zimu bála náledí.
A taky, já jsem teplomil, takže se vyžívám v 30 stupňových vedrech a ty tropy minulej měsíc byly pro mě ideál. 😎

A jak už tady někdo zmiňoval postavu po porodu do plavek, já osobně bych to za ty 2 - 3 měsíce(porod jaro) nestihla, takže od října do června mám hodně času 😀

Ale přírodě nikdo neporučí, takže si můžeme plánovat jak chceme... 😉

lussius
28. srp 2006

ja souhlasim s gedren a myskou.. jsem tez spokojena se svym terminem zacatkem prosince.. jednak je levne ovoce, jeste je chut na prochazky, koupani atd.rika se ze druhy trimestr je nejlepsi z celeho tehu a v lete se to da lip uzit 😎
kamaradka ma dubnovou holcicku a ani po docela trpkem sestinedeli si neodpocla, nebot nastala vedra a mala chtela stale nejdele po 2 hod.pit, byla jeste moc mala aby ji vzali ven na "slunicko", prilis mala na sportak atd..
jen s tim oblecenim to bude asi zahul, ale nic nemuze byt idealni 😉

mozna jak se rika, ze kazda mame sve nejlepsi obdobi pro otehotneni v prubehu roku, to nejak souvisi i s rocnim obdobim, co myslite?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzovi
29. srp 2006

No, uvidíme 🙂

ladenka
29. srp 2006

Tohle se moc naplánovat nedá, a když něco plánujete tak to většinou nevyjde, ale my bychom chtěli - až se budeme snažit - počít v listopadu, a porodit v srpnu. Lehko se řekne, já vím ... Ale s miláčkem jsme srpňáci oba, tak proto asi v srpnu. A když tak radši červenec než září. 🙂

zuzovi
29. srp 2006

Ahoj Ladenko, já plně souhlasím, druhé mimčo bychom takhle chtěli naplánovat, ale jak říkám, poručit se nedá 🙂

mady
29. srp 2006

Ahojky všem! Já si myslím že nejlepší je tak rodit na ten podzim. Právě výhody že přes léto se nemusíte balit do několika vrstev oblečení a jak někdo psal je i plno ovoce. No a miminko se přes zimu vypiplá z toho nejhoršího a na jaře už bude odlné. Proto mi to vyšlo na březen a celou zimu nevystrčím nos neboť bude náledí a budu mít strach abych nespadla. Ovoce bude drahé a oblečení na mě taky. Neboť teď už mám problém na sebe sehnat oblečení a v zimě budu muset koupit bundu atd. No děs. 😉

zuzovi
29. srp 2006

Mady, oblečení řeším dnes a denně. Je tak sychravo, že se mi nechce ani ven. Už jsem tak hotová, že po neděli hodlám skoupit nějaké mikiny apod. Zatím je kradu manželovi 😉 , ale tam mi jsou zase rukávy velké. Nevím, co budu nosit v prosinci, asi nevylezu ven 😒 .

cecetka
29. srp 2006

Když se nám podařilo otěhotnět, tak jsem byla nejdřív zoufalá, že budu to největší bříško tahat v létě. Ale nakonec jsem zjistila, že je to výhodné. Jednak na sebe hodím jen pár kousků oblečení a nazouváky. Při představě, že bych si měla teď zavazovat boty mi naskakuje husí kůže. A přiznám se, že mi červencové počasí vyhovovalo mnohem víc než teď to chladné srpnové.
A holky, co budete rodit třeba v listopadu ... taky není co závidět, když si právě na ten konec budete muset někde shánět už zimní oblečení. Já jsem vlastně až do dubna chodila v normálním oblečení, na květen jsem měla něco volnějšího a od června už letní těhuoblečky, které mám do teď. A protože je dost chladno, tak na sebe hodím jen sako, které nezapínám. To, že mi z něho trčí břicho, nijak neřeším.

Ale jinak souhlasím s tím, co jste napsaly. Příroda si sama určí, kdy se zadaří. My jsme taky plánovali mimi už tak na březen a nakonec budeme mít srpňátko ... možná i zářijňátko (ono se mu nějak nechce ven ☹ )

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mcw
30. srp 2006

Mne uplne super vyhovovalo otehotniet koncom Septembra (zari) a porodit v Juni (pri druhom dietati, koncom Maja). Velke veci som nepotrebovala nostit, az ku konci marca (brezen), kedy som si kupila par vacsich a teplejsich mikin, takze som nemusela sa velmi trapit nad zimnym tehotenskym oblecenim ( podotykam, ale, ze ja zijem v UK a tuna koncom Marca uz nie su take zimy, ako na SK). Ale co mi najviac vyhovovalo, bolo to, ze deticky som mala na jar, kedy nebolo prilis zima a ani horuco a mohli sme sa pekne prechadzat...nejak to sestonedelie nebolo take depresivne a citila som sa lepsie, ked som si mohla vyjst vonku s baby bez problemov a neplanovat vychadzku, ked je este vonku vidno( ako aj balit seba a male do teplych veci)....vecer bolo svetlo a relativne teplo vonku, nie ako v zime, ze o 4 poobede je uz tma a tak depresivne. V lete potom sme mali taky relax, hoci leto, ked sa syn No2 narodil bolo najhorucejsie za poslednych 50 rokov. A v den, ked mal maly krstiny v Auguste, bolo 38 stupnov (najhorucejsi den zaznamenany v UK). Ale prezili sme to a kupodivu aj maly to celkom dobre znasal. Viacej pil, ale inac OK. My dospeli sme tu horucavu znasali horsie, nez nase male deti.
No, ale tiez si myslim, ze keby som mala mat posledny trimester v zime a byvala v krajine, kde je to "naledi" na beznom poriadku, ci chodniku 😉 tak by som sa bala vyjst s tym mojim bruchom vonku...ono kazdemu vyhovuje nieco ine a si myslim, ze kazde rocne obdobie ma svoje za a proti...napriklad, vysledky nejakeho vyskumu ukazali, ze v celku starsie deti (narodene v jeseni a zime) zvladaju nastup do skoly ovela lepsie, nez tie mladsie deti....su proste zrelejsie a preto aj viacej priravene na skolu. Toto sa definitivne tyka deti tuna v UK, kedy zacinaju skolu od 4 rokov.

rady
31. srp 2006

Já bych zase chtěla, aby se mimčo narodilo v období červen až září, protože až bude starší, tak si bude moct s kamarády dělat parádní oslavy narozenin 🙂 😀 Snad vám to nebude znít moc praštěně 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
chaluska
31. srp 2006

Všechny vaše argumenty chápu, ale bojím se že horké měsíce s břichem nevydejchám. A když přemýšlím o těch botách v zimě, tak taky nic moc. 😒

mcw
31. srp 2006

U nas sme ja, manzel a druhy syn narodeni v kvetnu a prvy v cervnu a pretoze to je presne pol rok od minulych vianoc, tak teoreticky sme uz financne "zotaveni" po nakupe vianocnych darkov a si mozme dovolit sa zase pekne navzajom obdarovat a potom dalsi pol rok si nasetrit na darceky pre nasledujuce vianoce... 😀 😀 To je taka teoria, no v praxi to tak stale nejak nevychadza 🙄 ...ale jednemu som sa snazila vyhybat a to, aby moje deti nedopadli ako moji bratia...jeden narodeny 24.12, stale sa tie darceky pomiesali a nikdy jeho narodky sa neslavili osobitne. A druhy sa narodil na Mikulasa 5.12, tak on casto dopadol tak isto 😖

rady
31. srp 2006

Kamarádka bude rodit asi za 15 dní a celé léto si užívala. Je teda fakt, že celé těhotenství neměla vůbec žádné problémy. Hlavně si chválila, že si nemusela pořizovat speciální oblečení, vzala na sebe volné šaty a šla. Prý v zimě to musí být mnohem náročnější. Ale myslím, že každá nastávající maminka je ráda, že se to povedlo a je ochotná vydržet všechno 😉

zuzovi
31. srp 2006

My jsme s manželem květnové děti, to je nádhérný měsíc, ale tzn. počít mimčo v září, nejspíš to druhé, první nestíháme. Jsem moc zvědavá, jestli štědrý den strávíme v nemocnici a nebo silvestra 😉 . Taky se může stát, že to bude třeba až v půlce ledna.
Stejně bych se pořád přikláněla rodit v srpnu nebo v září, abych nemusela nosit zimní oblečení, ale když už mě ty nákupy jednou čekají, tak všechny ty hadry nejspíš schovám pro případ, že by to druhé v srpnu nevyšlo 😉

mcw
31. srp 2006

rady, este som chcela dodat, ze prave deti narodene pocas letnych prazdnin si tie oslavy velmi neuziju, lebo ich kamosi su vacsinou prec na prazdninach, taboroch, alebo na dovolenkach s rodicmi...vidim to u dvoch synovych kamaratoch, ktori su narodeni v srpnu. No na druhej strane pre teba tie party by potom vysli lacnejsie, lebo by si nemusela platit za vela deti 😀

rady
31. srp 2006

no, já jsem myslela spíš ten věk kolem puberty a dál, my totiž s přítelem trávíme víkendy a vesměs celé léto u jeho rodičů na vesnici a pořád jsme zváni na nějaké oslavy narozenin a tak...Ne že bych byla puberťák 😝 , je mi 29, ale právě tohle se mi vždycky na prázdninách líbilo, že když má někdo během nich narozky, může si udělat parádní oslavu na zahradě nebo jinde venku, není zima, můžeš být venku do rána...

rady
31. srp 2006

jsem to napsala jak tatar, ale doufám, že jste všechny pochopily 😉

honzina
31. srp 2006

Tak nad touto otázkou přemýšlím a nějak nevím. Připadá mi, že na každým ročním období se dá najít nějaké to pro i proti... Spíš se budeme řídit tím, až nám to "situace" dovolí (ach to plánované rodičovství) než počasím v době konce těhu nebo porodu... 😉
Ale pokud bych měla přece jenom odpovědět, tak se mi líbí jaro - dny začínají být delší, jarní zelená je nádherná, je to pro mě takový optimistický období (což je na poporodní depky dobrý lék). 😀 😉