Které roční období je nejlepší na narození mimi?

area
21. srp 2006

Samozřejmě vím, že se přírodě prostě poručit nedá, takže člověk může plánovat jak chce a nakonec může být vše jinak, ale tak si trochu zaidealizujme: jaké roční období je pro narození mimi nejlepší? Mě se zatim zdá nej jaro - březen, duben. Těhotenství tak je přes zimu a to mi přijde lepší než být těhotná přes léto ve vedrech. Když se mimi narodí, tak není ani vedro ani zima. Doba, kdy se jezdí s hlubokým kočárkem se odbude bez sněhu. A i maminka stihne udělat do léta něco se svou postavou do plavek (aspoň trochu 😅 ).
Jaký názor máte Vy ostatní?

petty
31. srp 2006

Tak na tuhle otázku už jsme s manžílkem taky narazily, a ne jednou 😀 Ale k žádnému pevnému závěru jsme tak nějak nedošli 😅 Ono se to stejně nedá naplánovat, mimi přijde, až bude chtít 😀 Ale když se na to koukáme z toho "ideálního" hlediska, že bychom si řekli: "tak a teď chcem mimi" a ono se zadařilo hned, tak se nám asi nejlepší zatím zdá to, aby se mimi narodilo na jaře - duben, květen...což znamená snažit se třeba na letní dovolené u moře 🙂

alcatko.j
1. zář 2006

Tak ja jsem nad tim taky premyslela a souhlasi ¨m s tim, co pise Petty, ale driv jsem si prala, aby se nam miminko narodilo na podzim, rijen, listopad, priroda chtela jinak a nam se miminko narodi v polovine dubna 🙂

petty
3. bře 2007

Tak máme doma "menší" změnu názoru 😀 Shodli jsme se, že by se nám líbilo, mít "zimní" mimi 🙂 tak jsem na to zvědavá 😀

romana27
3. bře 2007

Nad tím jsem nikdy nepřemýšlela, co je lepší...asi jsem spíš ráda, že se malý narodí v teple, zimu totiž moc nemusím...

carlisse
3. bře 2007

Ahoj holčiny. My chtěli mít dubňátko, prý jsou nejveselejší tvrdí manžel narozený v dubnu ( na něj to sedí 😀 ), ale najednou byla vhodná příležitost začít to zkoušet a navíc mnoho párů v okolí nemohlo otěhotnět, tak jsem se vrhli na zkoušení v říjnu a ejhle, čekáme srpňátko🙂))
Ale já osobně vím, že srpňátka jsou taky veselá (jsem těsně zářijovka, ale termín byl v srpnu). Jen se netěším jak povláčím pupek ve vedrech. Ale na druhou stranu, pokud bude jako loni, tak 15-20 stupňů rozhodně rozdýchám🙂
A výhoda je, že nemusím pořizovat větší zimní bundu!

mumik
3. bře 2007

Ahoj,já sice rodila v létě,ale myaslím,že nejlepší je to na jaře...Na mimi není ani horko a ani zima.. 😵

hankah
3. bře 2007

holčiny já to taky vidím na to jaro 😅 , ani horko,ani zima, až mu bude pár měsíců bude léto a už to bude snášet lépe a v zimě to s ním už bude taky jednodušší......... a pro mně těhotenství v létě si nedokážu představit, velká vedra nemám ráda a být těhu - by mě zničilo!!! 😒

slonik
3. bře 2007

já taky hlasuju pro jaro, proto první pokus šel na březen a ejhle 😀

petty
3. bře 2007

No manžel měl proti jaru výtku, že se rozjíždí spoustu alergenů a někde četl, že je to pro mimi nepříliš vhodné období k narození. No ale ono každé období má prostě své pro a proti...

karotky
4. bře 2007

Já jsem ráda,že nám termín vyšel na jaro,ikdyž těhotenství nebylo ani tak plánované,jako vytoužené.Takže mě by bylo jedno,kdy by se mi mimčo narodilo,hlavně aby tu bylo s námi.Ale kdybych si mohla vybírat,tak to jaro.
Už proto,že bude teplo.Krásně budou schnout plínky a prádlo venku na sušáku,budeme chodit na procházky,v bytě bude čerstvý vzduch a hlavně se vyhneme potničkám. 😀

macanet
4. bře 2007

My čekáme miminko v červenci, jsem docela ráda, že to bude červenec, protože mamka i manžel maj dovolenou naplánovanou na červenec, mamka celozávodní, takže nařízenou od 16.července 3 týdny, termín mám 9.července, tak to snad dopadne a bude nám pomáhat a hlavně vozit, bude to prý nejhezčí dovolená 😀 Jinak doufám, že bude hezky, protože ta letošní zima nic moc a říká se jaká zima takový léto 😠 Jinak já jsem narozená v dubnu a maka si to pochvalovala, protože v létě mě vozila jen v plínkách a přikrytou plenkou, takže moc neprala 😉

siduska
4. bře 2007

ja jsem otehotnela cez leto, rodila jsem v dubnu a bolo to oky 😀 , myslim si, ze bejt tehu cez leto je hroza, to horko, uf 😅

zdenicka
4. bře 2007

ja mam termin ke konci zari..byla jsem rada ze jsem otehotnela,takze jsem nad tim tak nepremyslela,ale leto mi nedela zadny problemy kdyz jsou ty paraky tak to je moje dokazu tam lezet dlouho..tak jsemzvedava jestli se mi to s tehu nezmeni.ale aspon ho narvu i fusakem do kocaru.

nika70
5. bře 2007

Já mám obě děti narozené v dubnu - počaté v létě o dovolené 😀
Můžu jen doporučit. Těhotenské oblečení se mě moc netýkalo, protože jsem měla bříško až poslední 2 měsíce a vyřešila to guma na knoflíku od džín 😀
Ale samozřejmě chápu, že to tak každá nemá. Líbilo se mi, že když byli děti větší, bylo krásné léto a spaly v kočárku na zahradě. Takže já doporučuji duben, ale hlavní věc, že se to povede a mimi jsou zdravé v kterýkoliv měsíc v roce.

kacabacka
5. bře 2007

Tak mě by se nejvíc libily měsíce - leden, únor, pak květen, červen, červenec a pak listopad 😉

kitka123
5. bře 2007

Ja jsem rodila v prosinci, tak me napadaji dalsi vyhody jarnich a letnich deti: pry vetsina novorozencu ma novorozeneckou zloutenku a kdyz je venku hezky, tak staci dat miminko k oknu na slunicko a vetsinou to pomuze. Kdezto my v prosinci jsme museli podstoupit neprijemnou terapii s tou modrou lampou ☹ A potom taky je urcite vyhoda, kdyz se dite uci chodit a je venku teplo a sucho, nez kdyz musi byt naoblekane v nekolika vrstvach a kdyz spadne, tak okamzite sebrat aby nesedelo na studene zemi a cele vyprat od blata (casto vcetne cepice)

fiall
6. bře 2007

Mám každé dítko jindy, první v září a to bylo fajn, bylo totiž hezky, a v létě na chatě nebyl problém, jen plínka a hotovo. Druhé v dubnu, taky to nebylo špatné ale chodit se učila navlečená venku v kombinéze, kolikrát byla praná ani nespočítám 🙂 a teď mrňous v listopadu, žloutenka do třetího měsíce a sluníčko stávkovalo, ale zase bude to léto fajnové a snad pěkný podzim. Ale ono je to jedno na každém období je něco. Hlavně že jsou v pořádku 😉

kajule
6. bře 2007

Přiznám se, že jsem nad tím nijak nepřemýšlela. Narozená jsem v červnu, ale jako roční období mám nejradši zimu. Myslím si ale, že nejlepší měsíce pro narození jsou tak ten duben, květen a třeba ještě ten červen. Jak už řekla Honzina, je to takový optimistický období. A navíc, když vidím jak jsem teď ufuněná jako lokomotiva, tak radši ani nechci přemýšlet nad tím, jaký by to bylo, kdybych byla těhule v létě. A navíc v létě nám ty látkový plíny, který hodlám taky semtam používat určitě uschnou líp. 🙂

rova
6. bře 2007

Dcerka se narodila v půlce srpna. Několik fakt parných dnů těhotenství bylo nepříjemných..ale aspoň jsem se mohla venku v létě chlubit pupíčkem, což by mi asi v zimě chybělo (že by ve mě bylo kousek exhibicionistky?? 😀 )
Ale pak, když už nebyli vedra jsme zase mohli absolvovat krásné dlouhé procházky, v klidu venku nakojit..v zimě to byl horor - plně jsem jí kojila do půl roka a kdykoliv se venku vzbudila, chtěla nakojit a řvala tak, že se všichni otáčeli, uhoupat jí nešlo, takže jsem chodila blízko baráku, abych byla připravena na úprk domů 😀

iris
6. bře 2007

Mně celkem nezáleží na tom,kdy se mimčo narodí,jen si přeju,abych byla
těhulka co nejdříve 😉 A aby pak samozřejmě mimčo bylo v pořádku.Já jsem dubnová,ale to těch oslav už máme hodně,stejně jako v lednua červenci,tak by se mi líbil třeba červen,nebo září (ale to už letos určitě nestihneme 😀 )

1980mat
6. bře 2007

Asi záleží na posouzení mnoha okolností, kdy by se miminko mělo narodit. Mám kolegyni alergičku, která bere silné léky na alergii, takže lékaři jí doporučili, aby raději otěhotněla na konci léta, kdy už tolik alergenů není a přes zimu pak miminko bez léků odnosí. Já osobně bych byla ráda, kdyby se moje děti narodili v měsících, kdy nemáme v rodině moc oslav a kdy nejsou Vánoce, aby si děťátko oslavu svých narozenin užilo a nebralo to jako součást jiných oslav. Asi bych upřednosňovala duben, květen, červen už i z důvodů, které zde byly popsány jinými z Vás. 🙂

lienka79
6. bře 2007

to, kedy sa to podari....nie??

nilita
6. bře 2007

Já rodila v říjnu a paráda....v zimě jsme moc ven nechodily...ted na jaro je to super...a v létě,ještě lepší...Nechtěla bych rodit v létě,vedra,oteklá ,pocení atd..těhulky ,vy které budete rodit v létě,nezávidím Vám to...hlavně s bříškama moc nechodtě na přímí sluníčko...není to dobré,jak pro Vás,tak pro mimísky 😉

kafik
6. bře 2007

Ahoj, tak jsem si taky plánovala jak by se mi hodilo mít mimčo v zimě. Nebylo by mi teplo a nějaká větší bunda by se taky našla a ejhle budem rodit na začátku září. Tak uvidím jaké budou letní měsíce s břichem. Moc si to nedokážu představit.

nilita
6. bře 2007

kafik-no ,září...to taky ujde ,ale co třeba ty co budou na rizikovym třeba i přes léto...v těch vedrech,to fakt nezávidim...mě to stačilo od září do října...v létě bych se tam zcvokla... 😝

andira
6. bře 2007

prvni mimi jsem mela v cervnu a myslim si, ze to bylo uplne dokonale, zadny vedra s brichem ani zapinani 9ti mesicniho bricha do kabatu v mrazu. Rekla bych, ze kveten - cerven je znacka ideal 🙂

dendisa
6. bře 2007

podle mě je ideál květen, červen. Už je teplo, ale ne horko. A mimino pak může být hodně na čerstvém vzduchu.
Nejméně bych chtěla rodit uprostřed zimy. Ten měsíc před porodem bych v tom letošním hnusném počasím doma asi zblbla - jenom bych na dítě přenesla depku a nudu.
Na září jsem si našla pozitivum, že můžu strávit mateřskou na chatě - budu si myslet, že mám prázdniny 🙂. Na horách je vždycky o něco chladněji, tak snad neleknu horkem.
Fakt se na to upřímně těším.
Snad bude hezké září, a před venčením nebudeme muset moc navlíkat.

fim
6. bře 2007

Tohle téma mě zaujalo. Samozřejmě zůstávám v té hypotetické rovině, protože příroda si nic diktovat nedá a pochybuju, že když se nepodaří otěhotnět např. jedno jaro, že by někdo čekal až na to příští... 😀
Je fakt, že jsem zvažovala velmi podobnou otázku - které období je nejideálnější na početí? Tím, že jsem učitelka a dle něčích názorů bych měla být radši celé těhu doma, tak bych chtěla alespoň omezit nejrizikovější faktory v prvním trimestru. Prý je na to nejhorší podzim. A rodit v letních vedrech - viz loni..... taky ne, děkuju pěkně. Mě by asi klepla pepka.
Závěr? Úplně super by bylo počít v únoru, přes léto nosit šatky a rodit tak v říjnu, listopadu. 🙂
Že nejsem moc náročná? 😀 😀 😀

yenn
6. bře 2007

Ja to mela zase naplanovano tak, ze se mimco narodi tak v breznu, dubnu a my budeme mit to nejkrasnejsi obdobi - jaro a leto pred sebou. Ale je to samozrejme uplne jinak 😀

fim
6. bře 2007

Jediné, co mi zatím na mém plánu nevychází, je to, že chceme začít se snažilkováním v srpnu, a kdyby se to do února nedařilo, asi bych byla pěkně otrávená. A čekat do příštího února nechci, páč je mi úplně jasný, že se "to" hned na 99,9% nepodaří. A hlavně je to moc dloouho. Já bych nejradši chtěla začít hned. 😎