Které roční období je nejlepší na narození mimi?

area
21. srp 2006

Samozřejmě vím, že se přírodě prostě poručit nedá, takže člověk může plánovat jak chce a nakonec může být vše jinak, ale tak si trochu zaidealizujme: jaké roční období je pro narození mimi nejlepší? Mě se zatim zdá nej jaro - březen, duben. Těhotenství tak je přes zimu a to mi přijde lepší než být těhotná přes léto ve vedrech. Když se mimi narodí, tak není ani vedro ani zima. Doba, kdy se jezdí s hlubokým kočárkem se odbude bez sněhu. A i maminka stihne udělat do léta něco se svou postavou do plavek (aspoň trochu 😅 ).
Jaký názor máte Vy ostatní?

ilonne
10. lis 2011

Navíc nekojím, takže si krmení z lahvičky převážně odbudu doma a nebude mi líto, že musím být každé tři hodiny doma, že nemůžu někde na lavičce vytáhnout prsa. Máme říjňátko, až bude teplo stejně už bude na pevných příkrmech a navíc už to budu mít vychytané 😉 .

elana
10. lis 2011

já jsem teda narozená na konci listopadu, brácha na konci ledna a mamka říká, že je ráda, že měla obě děti na zimu, že se to nejlíp oblíkalo, prostě na mimčo se navleče co dům dá. Kdežto s malým jsme zas tak moc nevěděli, bylo divný nechat novoška jen v krátkým bodíčku a nic víc. Já ale vidím jedinou nevýhodu letního miminka v tom, že než se vyhrabe z toho novošáckýho věku, tak je podzim, zima...prostě počasí horší a horší, ale prcek větší a rozumnější, už teď je hrůza ho navlíkat, řve u toho jak tur 🙂 a tohle období "oblíkni chobotnici" nás čeká dalšího skoro půl roku. A to je horkokrevnej a jezdí ven jen v tom, co má doma, plus mikina a do fusaku. Všechny bundičky, vyteplený kalhoty atd. jsme zatím založili🙂

jinak ale jak říkám, kdybych mohla volit někdy znovu, tak bych ráda zas byla těhotná podzim-zima-jaro a rodila na jeho vrcholu

misi.21
10. lis 2011

Mě se malá narodila v červenci a ikdyž jsem si říkala,jak bude léto šílené(a že někdy to fakt byl záhul ve vedrech),tak jsem byla ráda. Neokážu si představit chodit s pupíkem po náledí. A i to oblíkání novorozence bylo super. Krátké bodyno a jelo se,nemusela jsem ji rvát do mikin a bundiček,když jsem ji pořádně neuměla ani vzít 😀 Kdybych si u druhého mohla vybrat,beru zase klidně léto...

crca
10. lis 2011

Já mám děti na konci dubna a pro mě to bylo nejlepší 😉 Ani vedro ani zima,v létě už byli dorostlejší a rok na to,už ťapali pěkně po zahradě 😉 na Vánoce už byli taky větší(8 měsíců),takže pohoda 😉

moonland
10. lis 2011

Jeden syn je v lednu a druhý na konci května, takže když to porovnám, jasně mi vychází, že (pro mě) bylo lepší rodit v zimě. Mimi navlečeš do fusáku a neřešíš, jestli krátký rukám nebo dlouhý, jestli ho někde neofoukne,... V létě má půl roku a to je už paráda. Pak taky nosit vložky do podprsenky v létě bylo pro mě nemyslitelné, mléko mi teklo samo. Pod zimní bundou nebylo poznat, že mám v podprsence nacpanou látkovou plenku 🙂 U druhého letního syna jsem nemohla chodit ven aniž bych se nestresovala, jestli mi to dneska vyjde a nebudu mít fleky na tričku ☹ Já jsem rozhodně pro zimu.

jasekd
10. lis 2011

Ja nemam srovnani, mam obe deti na jare (brezen a duben), a bylo tofajn, brzo uz bylo hezky teplo na prochazky a v lete byly jeste celkem male. Mne totiz vic vyhovovalo male miminko, co se naji a spi (vetsinou 😀 ), jezdili jsme po vyletech a deti spaly kdekoli, ted na pozdim uz i mala potrebuje rezim, v kocarku rve, protoze se nudi, prochazka dyl jak hodinu a pul je skoro nemozna, a kojit uz venku nelze, v lete jsme kojila i po hodine a presto mohla byt venku. Co se tyka oblikani, prijde mi tez nejjednodussi na miminko ta zima, strci se do kombinezky/fusaku a jde se. Pokud neni extrem pocas. akorat to kojeni venku nejde, ale zas v zime se na tak dlouho nechodi. Oblikat starsi dite do zimy je ovsem hroznej vopruz 😝
Na druhou stranu me mrzi, ze jsem si ani jedno bricho (treba kolem 5-6. mesice) neuzila v lete, v satech atd, vzdy na podzim a v zime jak velryba. Bydlim na horach a kalamity a naledi se s pupkem zvladly dobre. Takze za me asi jaro nebo zima.

ladus88
10. lis 2012

a taky proto jelikoz v lete muze byt mimco nahate a ne nabalene do nekolika vrtev je to pro nej pririzenejsi.A to navazuje i na porekadlo ze svatby v kvetnu prinaseji smulu.Jelikoz drive kdyz byla svatba vetsinou se hned pocalo dite a vetsino deti i matky umiraly skrz mrazy.Ale o zas byla jina doba

michaela_2
30. dub 2013

@ladus88 tak já tedy naopak musím říct, že to, jak byla malá v zimě hezky zachumlaná ve fusaku bylo príma, protože krásně spinkala 🙂) jakmile se oteplilo, tak začal boj, vůbec ji přes den uspat - jasně, že to už byla i větší, ale stejně, připadá mi, že když byla v něčem teplejším, cítila se bezpečněji a byla klidnější

ladus88
30. dub 2013

@michaela_2 To mas asi pravdu zas se rika i u dospelych ze ze je lepsi kdyz je co navlikat nez svlikat.Kdyz je cloveku vedro a je nahy taky to neni nic prijemneho.A nebo to je trebas aji tim ze zalezi jak si na to mimco zvykne.Kamoska rodila v cervnu,a mala delalo hrozny problem ze zacatku problem aby vydrzela navlecena do vice vrstev