Které roční období je nejlepší na narození mimi?

area
21. srp 2006

Samozřejmě vím, že se přírodě prostě poručit nedá, takže člověk může plánovat jak chce a nakonec může být vše jinak, ale tak si trochu zaidealizujme: jaké roční období je pro narození mimi nejlepší? Mě se zatim zdá nej jaro - březen, duben. Těhotenství tak je přes zimu a to mi přijde lepší než být těhotná přes léto ve vedrech. Když se mimi narodí, tak není ani vedro ani zima. Doba, kdy se jezdí s hlubokým kočárkem se odbude bez sněhu. A i maminka stihne udělat do léta něco se svou postavou do plavek (aspoň trochu 😅 ).
Jaký názor máte Vy ostatní?

eps
6. bře 2007

Já nechtěla prosinec a březen (ale jen proto, že jsme s manželem oba v březnu), začali jsme zkoušet v listopadu, vyšlo to hned, tak bude srpňátko. Kdyby to nešlo hned (s tím jsem počítala), tak jsem chtěla účelově přestat se snažením, aby to nebyl prosinec, březen už by mi nevadil, to bych pak byla ráda, kdyby to vůbec vyšlo.
Každé období má něco, já jsem třeba ráda, že v zimě bude ještě malej malej, takže se mi vleze do kočáru ve fusaku, a na jaro pak začne sedět a můžem vytáhnout sporťák (to spíš až v létě).
Plánovat se opravdu nedá, někdo má štěstí a otěhotní hned, ale nikdy nevíte předem, a pak, pokud zkoušíte rok a dýl, jste rády za jakýkoliv datum, hlavně, že to vyšlo a je mimi v pořádku.

kilona
6. bře 2007

ahojte maminy,já jsem nijak neplánovala kdy se to má narodit ,ale kdybych měla vybírat měsíce,tak se soustředím na horoskop,aby dítko mělo,dobrou povahu.Jinak souhlasím s tím ,že to jaro je takový pohodový,dcera se mi narodila v květnu -bylo to dříve termín jsem měla v červenci.Ty vedra s břichem ... nezávidím těm ,kdo čeká mimčo v září.

slim
6. bře 2007

ahoj holky,
opravdu se to moc plánovat nedá. Já si to taky vysnívala (a stále vysnívám), aby se mimi narodilo od března a nejpozději v létě. Pak už je zase podzim a zima...brrr Já jsem sama listopadová. MOc to sychravé počasí nemám ráda.
Jenže - ono až se přestanete chránit, tak jde všechno tak nějak lehko. My už se necelý rok nechráníme - dřív to byly prášky, pak teda kondomy, v posledních měsících přerušovaný styk... no a teď už nic 🙂 2x se nám zatím nic nepovedlo 😀 teda teď podruhé to vlastně ještě nevím a čekám na MS. Podle měření BT to fakt vypadá že ovulace proběhla den po styku, takže nevím nevím... 😉 Takhle by se vlastně mimi narodilo v prosinci - což hodně dětí taky pak nemá rádo - protože se na nich rodiče a prarodiče moc nerozdovádí na dárcích, když má v tom samém měsíci narozeniny a pak jsou i Vánoce ☹ A taky jsme skoro celá rodina a příbuzenstvo na podzim a v zimě, takže to pak člověk neví komu dárek kupovat dřív 😒
prostě chci říct, že plánovat se může ale příroda si to stejně udělá jak chce.

kitka123
7. bře 2007

Slim, mas pravdu s tim prosincem, ja jsem rodila 22.12. a to jsem jeste chtela Adama. No nastesti mam Adelku, tak aspon jmeniny mame jindy. 🙂

petty
7. bře 2007

S tím prosincem - oba s manželem jsme narození v prosinci, manžel na začátku, já přesně v době Vánoc, ale ani jednoho nás nikdy nikdo na dárcích "nešidil". Známá se narodila 22.12. a šidili ji prý na dárcích vždycky. Takže ono je to spíš o tom, jak k tomu lidi přistupují k tomu dávání dárků 😉

rova
7. bře 2007

Ale ono to léto s pupíkem není tak strašný, jak píšete 😀 Dyť já se chodila rozvalit na přehradu (sice jsem se jen sprchovala, do tý špinavý vody bych v životě nevlezla..), zalezla jsem si do stínu, hodila mokrej ručník na bříško, doplňovala tekutiny, studovala časopisy o mateřství a bylo mi strašně fajn. (A taky jsme s přítelem jezdili na lodičkách - viz album 😉 ) Rozhodně jsem byla radši s bříškem v létě, než kdyby se narodilo dřív a já bych měla to malinké miminko pak přes celé léto, takže žádná přehrada, neustálý strach zda jí není moc horko apod.. 😖

elime
7. bře 2007

Ahojky, tak já rodila loni v červenci 😉 . A musím souhlasit s Rovou, že to bylo fajn, taky jsem byla celé léto rozpláclá na zahrádce na houpačce. nohy v lavóru, sem tam jsem si dala sprchu. Hlavně si tedy nedovedu představit, jak bych si s tím megapupkem zavazovala třeba zimní boty 😅 , tak jsem jen vklouzla do nazouváků a lehkých šatiček a pohoda. No malá se naštěstí rozhodla klubat na svět v noci, takže i porod byl fajn 😎 . A navíc jsem to malinké křehké miminko nemusela tak navlíkat, když jsem se ještě bála, že ho rozmačkám 😅 😅 😅

slim
7. bře 2007

Petty: šidění jsem vůbec neměla na mysli 😒
Jde o to, že dítě je přeci rádo, když dostane jednou dárečky na Vánoce a pak ještě třeba za půl roku. Než když dostane kamion darů a všechny budou ve stylu (sáňky, oteplovačky, rukavice...)
Kolikrát v půli roku zjistíš, že by se Ti něco hodilo na léto (tříkolka, hračky do vody,nebo takové ty nosítka do vody ... jak se tomu nadává 🙂 teď si nevzpomenu) a proč si to kupovat, když to může dát někdo dárkem...
Prostě mi přijde daleko lepší (jak pro dítě - rozdělení více radosti v roce, pak z praktického hlediska) aby bylo narození, Vánoce, svátek...v menší časové míře od sebe.
ale je to pouze můj názor, Tvůj - o šizení Ti samozřejmě neberu 🙂

slim
7. bře 2007

jinak MS se dnes dostavila, takže žádný prosinec nehrozí 😀

ivulinka
7. bře 2007

já souhlasím s rovou a elime. rodila jsem na začátku srpna 2005 a vedra mi vůbec nevadily, i když naštěstí malý přišel na svět v noci, tak to asi bylo lepší. Jinak asi je to fakt výhoda, když se dítě narodí v půli roku, některé dárky jsou vyloženě zimní a jiné zase letní, ale to taky záleží jak to bude kdo řešit, dá se kupovat "strýčka Příhodu" atp.

eps
7. bře 2007

Slim, souhlas s prosincem. Bývalý přítel byl 26.12., a opravdu šizený na dárcích, taťka je 28.12., to samé...Ale třeba u tchánovců je to jiné, dárky se nešidí, synovec je 25.12.,jeho máma 27.12., když přijedou na svátky, tak si nejdřív rozbalí dárky vánoční, kluk si pohraje, a po obědě začínají gratulace narozeninové...plus můj svátek (Eva).
Já se svátkem byla taky ve výhodě (a jsem doteď), dostávám malý dárek už ráno, od mala! To pak soourozenci trošičku záviděli. Narozky máme v březnu, mimi má být v srpnu, tak si myslím, že celkem rozvržené (u mimi člověk nidky neví, ale vyšlo to hned). Ten prosinec jsem opravdu nechtěla ze stejného důvodu jak píšeš ty...
Neboj, příště se už MS neobjeví, leden to jistí! Kamarád byl 1.1., takže taky žádná sláva s oslavama narozenin 😅

Kilona, já třeba nevěřím horoskopům (ale nemám nic proti tomu), takže my jsme oba Ryby a malý bude Lev. Můžeš mi napsat do IP (pokud se tomu nějak věnuješ), jak to pro nás vypadá? Stačí stručně...

petty
7. bře 2007

Já jsem dostávala vždycky dárky i v průběhu roku, třeba za odměnu, když se mi něco povedlo nebo tak, takže jsem ani jako dítě nijak "netrpěla" tím, že jsem se narodila na Vánoce...Prostě to záleží na rodičích, jak to zařídí, aby se dítě necítilo nějak znevýhodněné datumem svého narození 😉

fim
22. čer 2009

😀 Tak jsem náhodu narazila na svůj příspěvek v tomto prastarém tématu a musím se smát, jak mi to moje přání nakonec vyšlo. A musím říct, že tentokrát to vidím úúúúúplně jinak - nejradši bych druhé mimi jarňátko, abych ho nemusela coby prtíska navlíkat do tolika vrstev oblečení - ony to tak nerady.... 😉 😀

jiiita11
6. lis 2011

Já vždycky chtěla být těhu na léto, už kvůli oblékání, ale myslím si, že at si to naplánujeme jak si to naplánujeme, příroda si to udělá jak chce🙂 A hlavně čím větší plánování, tím větší zklamání...ale léto si myslím ideál (pro mě)🙂

januzza80
6. lis 2011

Ja myslim,ze se to neda naplanovat,ale nam to vyslo pekne,protoze mam deti narozene kveten,cerven a cervenec 😀 a bylo to super obdobi a deti aspon muzou oslavit spolecne narozeniny.

andelka
7. lis 2011

Já rodím zásadně na jaře 😀 a přijde mi to jak pro těhulku tak pro miminko nejlepší období. v obou případech jsme začali radši dřív, co kdyby to nějakou dobu nešlo, a povedlo se vždycky hned. Takže vyloženě plán to ani nebyl, spíš pěkná náhoda.
Jestli budeme mít někdy ještě třetí, tak bych chtěla tak duben.. 😅 ale kdoví, to jsou jen představy, člověk by měl být rád, že to vůbec vyjde.

jetynka
7. lis 2011

Tak já si kdy budu rodit taky nevybírala, ale jsem pro pro jarní měsíce tak březen, duben. Barunka je 6.dubna a bylo to nejsuprovější těhotenství. Žádné problémy, Vojtíšek se narodil v polovině srpna noo neměla jsem žádné problémy ale dělalo mi špatně horko a to jsem narozená v letních měsících. AS teď mimi čekáme koncem ledna a je to taky super, jen to "jarní" listopadové počasí mi leze už krkem.

asaka
7. lis 2011

jednoznacne podzim/zima 🙂 Ale v soucasnosti je mi to uplne jedno, hlavne abych jeste vubec kdy rodila.. :((((((((

anka.
9. lis 2011

Podle mě se ideálně mláďátka rodí na jaře 🙂

elana
10. lis 2011

já jsem si vybírat teda nemohla, byla jsem ráda, že se nám miminko po 4 letech konečně povedlo🙂, ale narodilo se podle mě ideálně, v červnu. Přijde mi, že takový těhotenství má jen výhody: otěhotněla jsem v září, takže rizikový I. trimestr jsem prožila v době, kdy ještě neřádily příliš chřipky a rýmy, II. trimestr byl na zimu, bříško ještě nebylo tak velké, takže nehrozilo nějaké přepadnutí a nebezpečný pád na ledu, nehledě na to, že se dobře obouvaly boty a vešla jsem se do kabátu, no a III. trimestr krásné jaro-hrdě jsem vystavovala vytoužené bříško a přitom ještě nebyla taková hrozná vedra.

takže za mě znova opakuju: nejlepší měsíc na rození je červen 😀

michaela_2
10. lis 2011

Ahojky my teprve čekáme první miminko - a bude to ledňáček 🙂, takže vlastní zkušenost nemůžu zatím přidat. Ale zrovna nedávno o tom mluvila moje mamka ( já jsem rozená v červnu a mladší ségra v lednu). A pro ní byl prý ten leden lepší - že ty první týdny okolo miminka byly vždycky takové hektické, takže jí ani moc nevadilo, že je spíš zavřená doma, když byla venku zima a ošklivo 😀 a na léto se dá s mimčem něco naplánovat když je mu ten půlrok. Se mnou v tom červnu prý nebylo dobré to, že co jsme se vrátily z porodnice, tak hned nato začala děsná vedra - no a horka se bohužel nezbavíš tak snadno. Takže podle mamky na šestinedělí lepší zima než léto 🙂 ale myslím si, že každý má jiné zkušenosti a taky každému může vyhovovat něco úplně jiného........

llluckaaa
10. lis 2011

Já bych nejraději rodila v dubnu nebo květnu. Není taková zima, aby bylo nutné miminko oblíkat do několika vrstev, čekárny u doktora už nejsou přeplněné kašlajícími pacienty a maminka nezmrzne při kojení venku.

mamkamarketa
10. lis 2011

dle statistik ziji nedele lide narozeni v listopadu,pry proto,ze dulezita vyvojiva faze pripada na jaro/leto kdy je dostatek cersteho ovoce a zeleniny-tudiz vitaminky. co je na tom pravdy nevim 🙂
mam malyho narozenyho 25.11. me to vyhovalo. prvnich nekolik tydnu jsem beztak litala kolem malyho, nekojila jsem,takze sme nosili sebou lahvicky,uprimne jsem byla rada,ze po porodu '''lezu'' takze prochazky s kocarem,bych asi moc nezvladala....
nesnasim vedra,takze rodit v lete,to bych se asi picla 😀

elviie
10. lis 2011

jaro 😵

28marci
10. lis 2011

Myslím, že je důležité, aby bylo mimčo zdravé a v pořádku a s ročním obdobím se nějak popereme🙂 Já čekám mimi na přelomu listopadu-prosince, zpočátku jsem z toho nebyla nadšená, celá zima před námi, ale zase si říkám, že v těch prvních týdnech po porodu budu asi ráda, když se přeplazím z kuchyně do obýváku a zpět a bude mi jedno, že venku se žení všichni čerti 😝
Slyšela jsem toho spoustu, že děti narozené na podzim jsou více nemocné, vzápětí jsem slyšela, že jsou naopak méně nemocné, někomu vyhovuje poslední těhotenství chodit nalehko a pochvaluje si termín porodu v létě, někdo zase vedra nesnáší.... stejně to neovlivníme, ne? 🙂 Buďme rády za naše děti, že je vůbec můžeme mít a ať se narodí, jak jim to vyhovuje!

ilonne
10. lis 2011

Podzim/zima - malé miminko se ještě do tolika vrstev oblečení obléct dá, i když se brání, ale třeba s půl ročním už se člověk musí slušně poprat, aby ho navlékl 😉 . Ze zkušeností kamarádek. Ale jinak určitě je to jedno.

andelka
10. lis 2011

No, já jsem narozená koncem června a mamka dodneška vzpomíná, jaké byly hice, že jsem furt řvala a a byla jsem samá potnička...
Syn je začátkem května, to bylo ideální, přes zimu jsem se vlezla do bundy v pohodě, na jaro už jsem vystavovala bříško, samotný květen bylo škaredě, ale stejně jsme byli doma a jak se udělalo hezky, tak pořád venku. Kojila jsem bez problémů všude možně, jen vyhrnula tričko.
Poslední trimestr v létě bych asi nedala, nebo blbě, nesnáším horka.

kammka
10. lis 2011

malá je v září.. a když si pak vzpomenu na následující léto, kdy bylo moje 3/4 roku staré mimi neustále opruzené, opocené a přehřáté..tak si to dost dobře nedovedu představit s novorozencem..v zimě se dá mimi nabalit jak hydrant, ale co s ním v létě??? před vedrem nezalezeš.. nehledě na to hojení rodidel.. kamarádka co rodila v červnu, mi vyprávěla úplné horory.. a to nemluvím o tom, že aby se šla šestinedělka svlažit někam na kouplaiště, to vůůůbec nepadá do úvahy..

beponka
10. lis 2011

já čekám druhé zimní mimi a jsem moc spokojená. na léto je mimčo dost veliké, že se dá jet na dovolenou a hlavně šestinedělí a vůbec to než člověk schodí nabraná kila schovám pod oblečení a v létě se můžu bez problému svléknout.....

svatule
10. lis 2011

dcera se narodila v prosinci, těhotenství bylo s ní super, dalo by se říct, že jsem se úplně vyhnula chřipkám a nachlazení, v letních vedrech bylo bříško snesitelné a ke konci jsem už pak stejně moc nevycházela. Ale zase mi nedělalo dobře, když se narodila, že byly nejkratší dny, pořád tma, mrazy a inverze, ale přežily jsme obě a na jaro léto už s ní bylo fajn, byla větší, lépe se plánovaly výlety apod. Teď čekáme mimčo konce dubna, uvidíme, jaké to bude ve srovnání s malou, co mě osobně trochu děsí, že se nevyhnu období chřipek v relativně pozdním těhotenství, ale zase aspoň bude mít mimčo posílenou imunitu 😉 a jinak osobně si myslím, že celkově je úplně jedno, kdy se mimčo narodí, první rok je zabíračka vždycky a hlavní je, aby bylo zdravé 😵