Které výrobky pro péči o dítě s vám osvědčily?

marumarun
2. kvě 2016

Ahoj holky,

mám dotaz, které konkrétní výrobky z následujícíh kategorií se vám osvědčily? Za zkušenosti moc díky - není snadné zorientovat se, když je toho na trhu tolik a člověk nemá zatím zkušenost...

1) Plenky (nelátkové)
2) Vlhčené ubrousky - šetrné, nealergizující, bez parfumace
3) Krém/mléko pro novorozeně proti slunci
4) Jiný dětský krém
6) Prací prášek
7) Olejíček (stačí běžný Aviril?)
8) Zásyp (stačí běžný Aviril?)
9) nějaký další tip? 🙂

🙂 Děkuji!

marketnieuw
2. kvě 2016

@marumarun do 6 mesicu by se deti nemely mazat kremem proti slunicku. Pouze chranit pred slunecnim zarenim.

ladyhacek
2. kvě 2016

1) měli jsme Pampers ze začátku bílé pak zelené (měli jsem na zkoušku i DM a dobrý, ale BellaHappy se mi oprudil > pak jsem přišli na látkové 🙂 )
2) za mě jednoznačně Nivea Baby ale jsou drahé ☹ > ale třeba po Pampers se oprudil
3) měli jsem z DM ale to byl převážně jen v kočárku a na přímé slunce (v tom největším žádu nešel) bylo to spíše pro jistotu, spálená nebyl. teď přemýšlím co pořídím když bdue běhat venku)
4) používala jsem Niveu teď mám Hipp
5)-6 🙂 > používám EuronaCerny
6)používala jsem i Aviril - voněl mi jako miminko a malý měl šupinky na hlavičce namazala jsem vyčesala druhý dne zase a pak byli pryč 🙂
7) zásyp jsem nepoužívala - krém na opruzeniny - mám ověřený sudocreme - dostali jsem tu vlekou pixlu a ještě jí mám (ale menší balení v koupelně je vypotřebované >ale mě se malý tolik neopruzje a teď většinou už mažu jen večer nebo když je potřeba (ale to není tak časté s látkovkami jsem přešla na vodu a olejíček a s tuhým hovínek prostě proud vody 🙂 )
8) další typ?? za mě doma mít espumizan nám zabírá - i po roce ho bříško trápí a když má něco nadýmavého (hrášek, květák ) tak dám kapičky před spaním a dobrý když je nedám brečí-a ,,tlačí´´ i půl hodiny)
Na přebalovacím pultu jsem vždy měla látkovou plenu - na přikryt dost čůral (podlaha, já.......... a kamarádky holčička to prý dělala také 🙂 )
trochu to dnes doplním > https://www.modrykonik.cz/blog/ladyhacek/album/...

mysonek
2. kvě 2016

@marumarun
1) Bella Happy pro novorozence, pak Tesco zelené
2) jakékoliv s označením sensitive, ale nejlepší je čistá voda
3) proti sluníčku jsem kupovala v lékárně nějaký Hipp, ale ne na novorozence, novorozence slunci určitě nevystavovat
4) Krém od Sebamedu
5) peru v Persil sensitiv
6) olejíček jsem měla Hipp, ale přišlo mi že vysušoval. Na druhou dceru jsem neměla žádný, mazala jsem jen dětským krémem od Sebamedu, takže za mě olejíček je zbytečnost.
7) Zásyp jsem nepoužívala, na zadeček mastičku Sudocrem
8) další tip - pokud budeš kojit tak něco na bradavky, mě pomáhal Purelan, někdo si chválí Bepanthen , s tím zkušenost nemám.

alboo
2. kvě 2016

@marumarun plenky-nejlepe neparfemovane, pouzivali sme hodně z Dm a na noc pampers premium care, ktery sice sou parfemovany, ale jako jediny vydrzely celou noc. Ubrousky od Hippu modre, pripadne i ruzove, ale nej je voda a perlan. Krem na slunce neni potreba, odsunula bych na pristi rok, mam nejaky supr eko bio s mineralnimi filtry z Biooo.cz. mazala sem jedině slunecnicovym olejem z lekarny nebo olejem od hippu pripadne kremem ci mlikem od hippu. Na zadek zadnrj zasyp neni treba. Staci obcas bepanthen. Nikdy se neoprudila

alboo
2. kvě 2016

@alboo jo a prasek detsky persil nebo ariel, ale pak normalne nas obyc ariel. Stejne davam machani navic. Jinak aktualne nej krem na obličej je klorane bebe a tim teda i koupem a mejem vlasy. A sebamed taky neni spatnej.

evavanda
2. kvě 2016

Asi je to hodně individuální, každému miminku sedne něco jiného
a záleží i na mamince, jakou péči preferuje.
Nicméně za nás je to takto:

1) Jednorázové plenky Pampers Premium Care (ty bílé)
2) Čistící vlhčené ubrousky Hipp,
ale na očištění zadečku malé používám Perlan a čistou vodu
a krémem namažu až po úplném osušení pokožky
3) Zatím jsem žádný nepoužila
4) Po koupeli mažu krémem Bioderma Atoderm Preventive
6) Prací prášek Persil Sensitive (nepoužívám aviváž)
7) Olejíček nepoužíváme, viz bod 4)
8) Zásyp nepoužíváme,
na zadeček dáváme po očištění Měsíčkový kojenecký krém Weleda
9) Na drobné opruzeninky např. od zapocení nám pomohl krém Vitella Ictamo,
na seboreu Baby Squam Cream od Biodermy

dapele
2. kvě 2016

Ahoj, hodně záleží co bude vyhovovat Tvému mimču a Tobě. Produkty, které jsem používala já, mám hodnocené v albu na svém profilu a mám tam nejen top produkty, ale i takové, které nám v něčem nevyhovovaly (https://www.modrykonik.cz/blog/dapele/album/co-...).

A přímo k otázkám:
1) Bílé Pampers, ale používáme pouze na noc, přes den látkujeme.
2) Pampers Sensitive a Medvídek od EONE
3) VICHY sprej pro děti SPF 50, mimčo určitě nevystavovat slunci, ale pokud je v létě špatný stav ozónu, tak je dobré mimču holé části namazat i do stínu, sluníčko umí opalovat i odrazem a i přes např. slunečník nějaké projdou
4) používali jsme oleje, nejlepší byl přírodní mandlový
6) Persil Sensitive a místo aviváže klasický kuchyňský ocet, prádlo hezky změkčí a je čistě přírodní, při schnutí pach octu zmizí
7) přírodní mandlový
8) zásyp jsem nepoužívala, používali jsme kombinaci Sudocremu a Bepanthenu (nebo měsíčková mast od Weledy) ... sudocream je super když se vyskytne nějaké začervenání nebo opruzenina, Bepanthen a Weleda jsou perfektní jako prevence, když je zadeček hezký
9) Určitě dopředu ničeho nekupovat velké zásoby, dokud sama nezjistíš co vám vyhovuje.
Z výbaviček, co jsou uváděny na internetu nekupovat zásoby léků, kapek do nosu atd. Pokud mimču něco bude, půjdeš stejně k doktorce a ta ti poradí co nejlépe koupit. Mám doma několik úplně zbytečných lahviček.
Určitě pořídit něco na bolest bříška, na mého prcka nejlépe zabírala kombinace Espumisan a probiotika od BioGaia.

mafeska
2. kvě 2016

@marumarun
1) zelené pampers anebo sovičkové tesko plíny
2) hugies pure, zkoušela jsem i pár pampers a nic moc, vždy jsem se vrátila k hugies
3) měla jsem sebamed padesátku
4) používala jsem kosmetiku sebamed (tuhé mýdlo, šampon, krém po koupání a na zimu krém na obličej - pro mě základ. Když byla dcera větší zkoušela jsem i sprchový gel a pěnu do koupele ale obojí nic moc)
6) persil sensitive do půl roku věku bez aviváže, potom praní v normálním prášku pro nás s aviváží
7) není potřeba viz bod 4
8) neměla jsem, používala jsem bepanthen mast a sudocrem
9) fenyklový čaj na bolavé bříško + malou lahvičku (nedala jsem dopustit na avent), dudlík

janawei
3. kvě 2016

1) První cca 3 měsíce bílé pampers, pak zelené
2) Medvídek
3) Nic, minimálně prvních 6 měsíců jsem snažila nedávat prcka na sluníčko, pak Ladival pro děti.
4) Zklidňující pleťový krém od Weledy, používám dodnes.
6) Batole, žádná aviváž, místo ní ocet
7) Pokud myslíš olejíček na tělo, tak jsem používala Měsíčkový kojenecký olej od Weledy a potom Zklidňující tělové mléko taktéž od Weledy
8) Na občasné opruzeniny a potničky Měsíčkový kojenecký krém od Weledy
9) Co se týče toho Avirilu, nechci určitě tvrdit, že co je levné, není dobré, ale podívej se na složení těch přípravků a řiď se podle toho. Myslím, že je dobré nezatěžovat pokožku zbytečnou chemií.

meta123456789
4. kvě 2016

1) Pampersky, do vel. 2 premium, od vel. 3 zelené
2) Ubrousky jsem ze začátku skoro nepoužívala, pořídila jsem perlan a umývala jen vodou. Když něco nechtělo dolu, použila jsem Sebamed tuhé mýdlo.
3) Do roka by děti neměli na sluníčko vůbec, ale pro jistotu jsem holky vždy ještě mázla Biodermou - nožka vždy někde vykoukla 🙂
6) Prací prášek Lovelu
4, 7, 8, 9) Ze začátku jsme koupali jen ve vodě, občas jsem do ní stříkla Weledu měsíčkovou koupel. Novorozenec opravdu nepotřebuje žádné krémy, mazátka ani jiné kosmetické produkty. A na zadeček jako prevenci opruzenin jsem používala Bepanthen Care mast, je opravdu perfektní. Doporučuji pořídit hned do porodnice, využila jsem ho i pro sebe na bradavky. Mám s ním velmi dobrou zkušenost i dnes, kdy je malé cácorce rok a půl.

gnozka
5. kvě 2016

Plenky používám pampers do 3 bíle pak zelené . Krém na opalování muze i novr

gnozka
5. kvě 2016

Muze i novorozeně ale musi byt minerální filtr takže doporučuji biodermu 50+minerál . Pracuji v lékárně 16 let takže to mam podložené 🙂 nejdriv jsem malou mazala jako klasicky krém biodermou ale pak jsem skončila u obyc modré indulony a musím říct ze úplne super . Vlhcene ubrousky jsem do 4 mes nemohla na zadeček použit . Mala mela potom červenou prdku takže jsme ji utirala vlhkým hadříkem a venku jako nouzovku babylove z DM. Olej nepoužívám protoze indulona udělá fakt krasnou kůži a zasyp taky ne . Jako plenkovou masticku mame bepanthen nebo rybí . A sudocreme jen na opruzeniny. Ten by se jako plenkova mast ani nemela
Používat . A určite je dobre mít jeste mořskou vodu do nosu . Osvědčil se mi physiomer.

micaella23
5. kvě 2016

1) plenky DM babylove, pemprs atd nam nevyhovovali z x duvodu
2) Vlhčené ubrousky - babylove s bavlnou, ale beru cokoliv znackoveho v akci
3) Krém/mléko proti slunci bioderma
4) dětský krém - modra indulona, kokosovy olej
6) Prací prášek - persil pro deti, davam male mnozstvi
7) Olejíček (stačí běžný Aviril?) - ano, nebo kokosovy okej, pouzivam na vsechno
8) krem proti opruzeninam - rybilka, aviril, aby konzistence ktemu byla stejna, tuha
Vsechny extra super vymysli a drahe znacky se nam naopak projevili s uplne opacnymi ucinky. Bohuzel.

21klara21
27. čer 2016

Ahoj, mám zkušenosti takovéhle:
1) plenky Pampers
2) Vlhčené ubrousky – Rybilka Neo s panthenolem, většinou používám pouze venku/na výletech apod.
3) sluníčku nevystavuji, projistotu ale místa, která by mohla vykouknout mažu 50
4) na opruzeniny Rybilka Neo, osvědčená už na prvním dítěti, tahle inovovaná verze ale není cítit rybinou a neobsahuje parabeny
6) Prací prášek – pro děti
7) Aviril