Kto je to vlastne Ježíško? Odkial prišiel?

rimmel
10. pro 2009

ahojte neviete mi prosim povedat kto je to vlastne jezisko, odkial prisiel..a vlastne celu tu story?? ja si to moc nepamatam, rodicia ateisti a vela nam toho nepovedali.....iba ze nosi darceky poslusnym detom 😀

manzela to zaujima 😉

dik

soanpe
10. pro 2009

No tak já bych tyto informace hledala v Bibli a nejspíš ve Starém zákoně

rimmel
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
autor
10. pro 2009

a samozrejme je mi jasne ze jezisko je Jezis ale o to mi nejde, kto nechce nepochopi ze ano. ide mi o vianoce soanpe.

ria80
10. pro 2009

To asi ne,okolnostmi kolem narození Ježíše začíná Nový zákon.

ria80
10. pro 2009

Jak to myslíš?jakože proč zrovna Ježíšek nosí dárky?

dvojka
10. pro 2009

rimmel-promin,ale sama píšeš že rodiče jsou ateisti a tak nejspíš musíš čekat,že někde začátek být musí.Nehledala bych pod soanpiným příspěvkem záškodnost 😀

rimmel
autor
10. pro 2009

ano ria preco prave jezisek 🙂 vies, co by si povedala detom take daco 😉

dvojka nejde iba o tento prispevok od soanpe, uz velakrat sa do mna navaza v roznych prispevkoch 😕

rimmel
autor
10. pro 2009

a samozrejme tu story ako sa jezis narodil viem..ale skor ma zaujma ako tie darceky prinesie, preco, za co, co predstavuje, co su vianoce atd 😵

laaala
10. pro 2009

ono když se nad tím člověk zamyslí, tak ani nevím, jak ho mám popsat ... toho, co nosí dárky ....
( teď nemyslím toho dědka v červeným oblečku ... Santu )

rimmel
autor
10. pro 2009

laaala vidis ani ty nevies 😀 😀 ono santa pribeh to je o niecom uplne inom 😉 maju soby a krb a nechavaju mkrvicku a kolacik pre santu a ta mrkva pre soba a rodicia to vzdy zjedia a ked sa deti zobudia akolacik je prec cele su bez seba ze santa tu boool!! ake mile no a ja som chcela vediet ako to chodi u nas 🙂

swatka
10. pro 2009

Ahoj nevim jestli mam pravdu -třeba ne ale mě bylo vysvětleno proč ježíšek nosí dárky takto ¨(od babi ta mi to vysvětlovala)

ježíšek když se narodil (vlastně v chlévě v Betlémě) přišli ho obdarovat 3 králové nesli myrtu,kadidlo a to třetí myslím zlato..a pak vlastně všichni lidé z blízka i dálky se chodili poklonit jezulatku do chléva a nosili mi různé dárky ..no a na oplátku on nosí v den jeho narozenin dárky hodným lidem protože ti hodní lidé ho přivítali na tomto světě ...tak mi to bybi vždy vyprávěla a ja joko dítě hltala každé její slovo

😀

simlenka
10. pro 2009

Ja ti nevim, ono jsou v podstate 2 moznosti,bud detem napovidas historku ala santa claus anebo jim reknes tu krestanskou story a ze si lidi na zaklade toho davaj darky - na oslavu stedrosti tech lidi,co jezise obdarovali. priznavam,ze sama v tom mam bordel a nevim jak na to a ukamenujte me,ale santovska pohadka se ke stylu vanoc jake tu v poslednich x let mame hodi daleko vic - jen ho nazyvame jeziskem. jen nemam rada mimina v santovejch obleckach,my ho od nekoho dostali a pouzivame jako pyzamo 😀 ja asi pouziju toho jeziskosantu a az deti vyrostou,tak vysvetlim proc a+jak+vanoce+vznikly+o+historii+stromecku+atd.+

elana
10. pro 2009

Jako to nevím, jestli je tohle téma navážno nebo ze srandy🙂

No nic...

Podle mě, jak to vnímám (a teď to úplně oprostím od křesťaského podtextu, i když bez něj by žádný Vánoce jak je známe dnes, nebyly) je symbolem dobroty, mírnosti, pokory a takovété "chudoby" v nejlepším slova smyslu.

Co se týče dárků, tak myslím že mají prapůvod taky už od scény Narození-malému Ježíškovi se přišli poklonit Tři králové, kteří mu dárky přinesli. Proto děti (všeho věku) dostávají na Vánoce taky dárky 😅

elana
10. pro 2009

Swatka, jen pro doplnění: nebyly to myrta (svatební kytka), ale myrha-vonná pryskyřice.

Někde jsem četla, že jsou to samozřejmě symboly:

zlato: dar pro krále

kadidlo: rovněž, plus poukaz na "slavnou" událost, jde o drahou pryskyřici

myrha: odkaz na Ježíšovu mučednickou smrt-myrhou se balzamovali mrtví

simlenka
10. pro 2009

Swatka - to zni dobre 😉 asi to nejak zakomponuju a dobarvim a bude

ria80
10. pro 2009

Asi tak nějak jako swatka.Taky si někdy říkám,jak to malé budu vysvětlovat,až se zeptá.Tak dokud bude věřit na ježíška,tasi něco takového,že mu děti nosili jídlo a hračky,protože byl chudý a on ted sedí na obláčku a posílá andělíčky,aby ty dárky roznášeli.A pár dní předtím chodí Mikuláš,aby zjistil poslední detaily toho,jestli ty děti nybyly na někoho zlé a jestli se chovají tak,jak se má(podle Božích přikázání třeba nebo jak kdo chce).

A až nebude na Ježíška věřit,tak řeknu,že právě jako připomínku toho si ted lidé dávají dárky navzájem a hlavně dětem,protože on byl taky dětátko.

Vůbec bych jí to chtěla všechno povyprávět,až z toho bude mít rozum.

swatka
10. pro 2009

Elena-myrhu 😉 a ja si řikali proč zrovna myrtu ...

rimmel
autor
10. pro 2009

diki baby 🙂

soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rimmel
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
momin
10. pro 2009

rimmel ja z tebe umru.... 😀 zase vymyslis? 😀

filipal
11. pro 2009

ahojte, ja prinasam nejake zaujimavosti....
viete ze jezisko nosi darceky iba na slovensku, v cesku, v madarsku a v rakusku?
v rusku obdaruva dedo mraz,v anglicku vraj father christmas, v usa santa claus.
v skandinavii je to zase ine, setra byva vo svedsku a tam nosi darceky vianocny sktriatok a velky vyznam ma svata lucia( prepacte za tie male pismena, ale ked uz som tak zacala....)
este som sa docitala, ze v taliansku roznasa darceky striga befana.... 😝 😅
urcite su aj v tomto vynimky...ved tradicie su pomiesane......aj zmiesane manzelstva 😉