Ktorý detský TV kanál je nejvhodnejší pre najmenších?

kinsi
17. pro 2010

Prosím o Vaše skúsenosti s detskými televíznymi kanálmi, ktorý má najviac programov zaujímavých pre najmenšie deti? Pýtam sa do budúcna, ideme si predplatiť nejaké satelitné programy - myslím, že máme možnosť mať CS mini, Minimax, Disney channel, príp.Bebe TV, či Jim Jam. Máte s niektorými skúsenosti?

miarosa
20. pro 2010

@kinsi všude píšou jak se dítě nemá dívat na televizi a ti nejmenší už vůbec ne. Já byla vždycky proti tomu. Ale máme skvělou telku v HD rozlišení a to prý dětem ani dospělím nekazí oči a můžeš koukat jak zblízka chceš. My máme všechny tyto dětské programy a někdy když už jsem unavená tak si sednu k telce s našim mrňouskem a pustím buď Jim Jam, tam jsou písničky co se mu líbý nebo spíš Bebe Tv a to má radši jak se tam všchno pomalu hýbe a je to barevné. Takže občas to vážně pomůže a když ho u toho ještě večer nakrmím tak hned spinká. 🙂

bufina
20. pro 2010

@kinsi Úplně pro ty nejmeší je Bebe tv a pak Jim Jam. Sem to pouštěla dcerce když sem potřebovala něco udělat, uvařit atd. Teď jak je starší, tak kouká na Minimax. Disney channel se mně moc nelíbí. tam sou pořady pro malý děti akorát ráno, jinak myslím že je to proděti školního věku....

rivka
20. pro 2010

Za mě Bebe TV. Benovi je rok, občas mu to pouštím - když potřebuju něco rychlého udělat, aby mi neasistoval (vytáhnout něco z trouby, připravit rychle věci na vycházku atd. - zkrátka nezírá na to hodiny), tak jednou za tři čtyři dny si k tomu s ním třeba na deset minut sednu a vyprávím mu, co se tam děje. Dítě je fascinováno a mně to připadá pro něj snesitelné - vypadá to jako "hýbací leporelo".

aja123
20. pro 2010

Souhlasím s ostatníma. Nejdřív Bebe TV a pak JimJam 😉

pucik
20. pro 2010

ahoky, pro ty nejmenší bebe tv,ale když na to kouká dospělý, tak je totálně otrávený,ale není to určeno pro ně že 🙂 😉 , náš Míša má půl roku a protože na telku kouká starší syn, tak se mu líbí JimJam,ale tam jsou pořady pořád kolem dokola,takže se opakuje nějakech 10 pořád stále dokola. Tak od 2 let sledujeme Minimax a to se nám líbí asi nejvíc a Disney Channel jen poránu. Náš Míša je totálně odvařenej ze znělky Večerníčka, to je jako blázínek, mává rukama a směje se fakt jako blázen,tak pěknou podívanou - i když lepší jsou prchajdy,ale co dělat při nemoci nebo v tomhle ošklivém počasíčku 🙂 😉

kinsi
autor
21. pro 2010

@miarosa Súhlasím s tebou, donedávna (kým som nebola tehotná) sme televíziu dokonca ani nemali, viem , že deťom čas pred televíziou neprospieva. Ani by som nechcela ju pred to na hodinu posadiť.Skor som myslela na 10-15minút, ked napríklad musím niečo urobiť a ju by som chcela nejako zatiaľ zaujať. To BeBe TV som chvíľu videla ui kamarátky, pripadá mi to neskutočne divné a chcela som vedieť, či to fakt dokáže dieťa zaujať, keď je to také pomalé, bez života. Ja mám skor pocit, že malú zaujme telka, ak je pustená a ide tam niečo rýchlo, napríklad reklamy.

miarosa
21. pro 2010

Přesně v tomhle počasí se toho moc dělat nedá a ta telka vlastně na chviličku za den není tak špatná. Bebe Tv je super že je všechno tak barevné a pomalu se to hýbe a někdy i přijemné písničky. Teď sme si oblíbyli večer když nemůže usnout dávají takové hvezdičky, vypadá to jak vesmír a je u toho tak uklidňující hudba, přiznám se že dřív usínám já než Tomík 😀 ale čím je dítě větší tím je větší legrace a tu telku bych pak už neřešila. V dnešní moderní době je snad i divné že se dítě na telku nedívá 😀