Látkové vložky, jaké jsou nej materiály, značky?

geena77
20. říj 2012

Dobrý den, tak přemýšlím o látkových vložkách. Samozřejmě, že jsem k tomu došla přes látkové pleny 🙂 Zajímalo by mě, jaké jsou pro vás nej materiály, značky, kolik vložek je potřeba, ev. konkrétní výbavu, jak moc ty které kloužou,... Menstruační kalíšek používat nechci, šlo by jen o látkové vložky a slipovky. Za příspěvky děkuji.

horakovatereza
21. říj 2012

Tak to si neumím vůbec představit - látkové pleny jsem u malého měla prvního půl roku, pak jsme přešli na jednorázovky, takže jsem se něco navyvářela a nažehlila, ale u vložek si to neumím moc představit.

katyxq
21. říj 2012

Já používám slipovky Anavy, mám jich asi 7 kusů, ještě tak 2,3 pořídím, jsem s nima naprosto spokojená a jednorázové už nechci ani vidět. Mám i pár denních a nočních menstruačních vložek (podšitých PULem) téže značky, ale od porodu zatím nebyl důvod je použít (v šestinedělí se mi je testovat nechtělo, přeci jen ty nároky na hygienu jsou tehdy dost vysoké a navíc není moc času, než se člověk sžije s miminkem), takže tam nemůžu dát reference. Slipovky a MS vložky jsem koupila poté, co jsem pořídila látkové plenky a pratelné vložky do podprsenky, ty materiály (bambus) jsou tak příjemné 🙂.

geena77
autor
21. říj 2012

No, já bych právě chtěla začít od slipovek. Přeci jen tam nejsou takové nároky na savost 🙂 Jen nevím kolik, počítám, že zanedlouho už nebudu tolik prát. Vypadá to, že bysme na den mohli být za chvíli bez plín. Jinak s tím PULem nevím, jednorázový igelit mi dělá problém, tak jestli to nevyjde nastejno.
@katyxq ty Anavy slipovky nekloužou?

terezka312
21. říj 2012

Já jsem si nedavno pořídila na zkoušku 3 slipovky Anavy, jiný vložky zatím po porodu naštěstí nepotřebuju a stejně preferuju tampony. Ale slipovky používám denně a spotřeba jednorázovek je tak dost velká. Musím říct, že jsou hodně příjemné. Ale doporučuju je jen do klasických bavlněných kalhotek. Jednak je nepoužiješ do tang (to je asi jasný) a jednak jsem je jednou zkusila dát do takových těch kalhotek z umělého materiálu, co je lesklý a klouzavý, mám takových kalhotek pár jakože lepších no a v těch teda ta vložka klouzala hodně, celý den jsem si pořád někam musela zalízat za rohy a upravovat si to 😅 Bylo to dost nepříjemný, protože prostě na místě rozhodně nedržela. Navíc to byl můj první den testování, tak jsem byla dost zklamaná, ale pak mě napadlo, že to mohlo být materiálem kalhotek a druhý den jsem ji zkusila do klasických bavlněných a to už bylo uplně super, držela na místě a vůbec jsem o ní nevěděla. Takže pokud máš bavlněné kalhotky, tak směle do nich, pokud spíš hladké, lesklé, klouzavé, tak radši nee.

geena77
autor
21. říj 2012

Já tedy nejraději používám bavlněné, tak to by mohlo sednout 🙂

geena77
autor
21. říj 2012

Teda, myslela jsem kalhotky - bavlněné 🙂

terezka312
21. říj 2012

@geena77 tak to pak vidím jako bez problému 🙂 a budeš asi spokojená. Já právě pořád váhám, jestli dokoupit nebo ne, právě kvůli tomu, že ven často nosím bud´ tanga nebo ty "klouzavý", protože to je mín´ vidět pod oblečením. Ale jinak bych nepřemýšlela ani chvíli a šla do nich.

mahafi
21. říj 2012

@geena77 Látkovky používám, ale už je mám nějaký ten pátek, tak nevím, jestli bude můj elaborát ještě aktuální (jestli se ještě prodávají ty typy, co mám já 🙂 ). Já se k látkování u sebe dostala dřív než s malou (ale to, že budu používat látkový plenky jsem věděla dlouuuuho předtím než jsem vůbec byla těhotná 🙂 ), kvůli tomu, že po SP jsem nemohla používat ani kalíšek ani tampony a návrat k obyč vložkám byl hodně nepříjemný, tak jsem pak nakoupila látkový 🙂 .
Já mám slipovky nejradši bambusový od bundles, ale už je mám nějaký ten pátek, tak nevím, jestli se ještě dělají, jsou tenounké a nekloužou mi. Mám jich víc značek.. Imse vimse (bavlna), ale ty jejich slipovky jsem pooužívala jako denní vložky a jejich denní jako noční 😀, pak jsem zkoušela haipa daipa (bavlna) a ty slipovky jsou hooodně malý, jsou nejtvrdší z těch, co mám, ale časem se to opere a už jsou poddajnější); anavy mám taky, ale jen krátce a zatím jsaem měla jen jednou, takže tam to nemůžu hodnotit; u mě pořád vedou ty bundles.
Jako neslipový mám baby lucy (jsou hodně "prkenný") (mají outher z pulu a bavlny, ten se připne, a má kapsičky na zasunutíflanelový vložky, radši mám jiný, ale ujdou, je to o zvyk 🙂, ty IV (ty mám ráda 🙂 ), Anavy (ale taky zatím jen jednou vyzkoušený a dobrý). Pak mám ještě bundles denní a ty jsou k ničemu, nemají pul, takže to dlouho nevydrží. Prodávají se k nim nmeroino křidýlka, ale s těmi je ta vložka zase docela vysoká a nepříjemná.
Kolik jich je potřeba ale nevím, já používám jako doplněk ke kalíšku, ještě nikdy jsem nejela jen na ně, navíc teď peru hodně často.

katyxq
21. říj 2012

@geena77 Nekloužou 🙂, ale používám jen bavlněné kalhotky (klasický střih, žádná tanga, bikini a spol.). Prvních pár dní jsme měla trochu pocit, jako bych měla plínu - přecijen je látková slipovka trošku silnější než jednorázová, ale pak jsme si zvykla a už jen oceňuju příjemnost materiálu.

geena77
autor
21. říj 2012

@mahafi Moc děkuji za úžasný příspěvek, tohle určitě pomůže, ten počet budu upravovat podle potřeby, stejně budu nakupovat asi postupně, tak se jednou k definitivnímu číslu asi dostanu 🙂 Ty Bundles teda asi ozkouším, i ty IV. @katyxq Na Anavy jsem slyšela hodně chvály, ale někde právě psali, že kloužou. Tak jsem ráda, že tohle slyším, tanga nenosím, nemám je ráda 🙂 Takže taky asi ozkouším.

filipatereza
21. říj 2012

@horakovatereza To se nedivím,že to byla práce🙂 Dnes už se plenky vyvářet ani žehlit nemusí. Stačí vyprat na 60, pověsit a pak složit...

horakovatereza
21. říj 2012

@filipatereza Já rodila loni, takže to nebylo zase tak dávno, jen jsem jela tak nějak "postaru"🙂, takže v šestineděli vyvářet, pak už "jen" prát, věšet, žehlit. Pak jsem si říkala, co vlastně dělají celé dny ty maminky, co sundal "pemprsku", zabalej, vyhoděj a neřešej to.

filipatereza
21. říj 2012

Ahoj, já mám slipovky Anavy a Anavy denní. Ty slipovky trochu kloužou, ale ne tolik, aby mi to vadilo🙂 Denní sedí nádherně a určitě doporučuju. Četla jsem doporučení na slipovky od Šijemdětem, ale ty nemám vyzkoušené. Já používám s kalíškem, takže jich mám celkem 5 na celou menstruaci...

filipatereza
21. říj 2012

@horakovatereza Sledujou kde je jaká akce, volají manželovi aby dokoupil plenky cestou z práce, že už dochází nebo běhají po obchodech...Ale to je mimo téma látkových vložek, geena 77 promin🙂

mahafi
21. říj 2012

@geena77 Pozor na ty bundles, chce to ty bambusový, mají i bavlněnou verzi a ta je tlustší a i když je ta bavlna příjemná (nehrubne), tak ty bambusový sedí líp 🙂. Jo a taky pozor, vezmi ty s křidýlkama, pak dělali ještě vpínací do těch merinokřidýlek a to je taky tlustší (to mám taky, ale tenhle systém nepoužívám vůbec).
Ty počty uvidíš.. jo a vložky skladuju jinak než plínky, dávám je do kyblíku s práškem a miofreshem, takýže se pak dají vyprat v ruce, hodit na topení a do rána je máš suchý a pak vyprat až budeš zase prát.., taky jsem to tak párkrát dělala (za bezdětna s menší frekvencí praní).

mahafi
21. říj 2012

@geena77 jo a ještě.. toho pulu se neboj, nendá se to s igelitem vůůůbec srovnat 😉, není to vůbec idelitový pocit 🙂

filipatereza
21. říj 2012

@mahafi
@geena77
Jj, s igelitovkama se to srovnat nedá. Já jsem měla doslova pocit, že jsem jako v bavlnce🙂

geena77
autor
21. říj 2012

Hm... uvidíme, je pravda, že chodit a bát se, kdy to proteče, se mi taky nechce. Takže prostě 2-3 nakoupím a uvidím. Ale určitě začnu těma slipovkama, to bude asi nejjednodušší, tam nejsou takové nároky 🙂

mahafi
21. říj 2012

@geena77 Pokud chceš zkusit něco s minimálníma nákladama, tak zkus ty IV (slipovky), prodávají se v setu po 3, a dají se v klidu použít i jako denní, budeš mít takový 2v1, slipovky i denní 😉. Jen teda nejsou barevný 😀.

geena77
autor
21. říj 2012

@mahafi Ale vždyť na barvě přeci nezáleží 🙂

mahafi
21. říj 2012

@geena77 😀

filipatereza
21. říj 2012

Já myslím,že i ty Anavy denní jsou docela jistota. Myslím, že je jen potřeba vychytat, jak často je je třeba měnit...

geena77
autor
21. říj 2012

@filipatereza @mahafi A které jsou vlastně vložky složitelné, že by možná byly vhodný na noc, a podle potřeby přidat jako když se dovycpávají plínky 🙂

mahafi
21. říj 2012

@geena77 to dělají popoliny (nebo dělávaly), ale ty nemám vyzkoušený, kamarádky s nimi neudělaly dobrou zkušenost (prý hodně hrubnou a nejsou celkově pohodlné).

geena77
autor
24. říj 2012

Tak příští týden asi objednám Anavy, IV, MaM a Bundle of Joy. Hlavně slipovky, zkusím asi zrovna objednat i nějaké denní. Dám vědět, jak to vypadá 🙂

mustikka
24. říj 2012

Díky za téma. Také jsem ve stádiu tesování. Mám slipovku Anavy, Šijem dětem a Haipa Daipa. Anavy je širší, dobrá na širší kalhotky. Haipa Daipa je trochu tužší, ale zase malinká, na užší kalhotky. A Šijem dětem je takový střed, co se velikosti a šířky týče, sedí mi na jakékoliv kalhotky a je velmi příjemná.

mahafi
24. říj 2012

@geena77 Ty MaM jsou taky fajn, jen jsou hodně malinkatý a u nich mám nejvíc neprodyšný pocit, ale pořád v porovnání s jednorázovkama se to vůůbec nedá srovnávat 🙂. Pak určitě napiš, jak jsi s koupí pokojená 🙂.

terezka312
26. říj 2012

A nezkoušela jste už některá vložky SWB? Ted´ jsem koukala, že je maj U Hanky, jsou teda dražší, ale moc hezký 😀

geena77
autor
27. říj 2012

Tak já teda nemám ještě ani jeden kus od ničeho 🙂 Ale pokud ozkoušíte, dejte vědět. Budu asi teď ve fázi testování, tak pokud by byly dobré, taky bych ozkoušela 😉
@terezka312

mustikka
31. říj 2012

@terezka 312 Taky jsem na ně koukala, jsou krásný...