Látkové vložky, jaké jsou nej materiály, značky?

geena77
20. říj 2012

Dobrý den, tak přemýšlím o látkových vložkách. Samozřejmě, že jsem k tomu došla přes látkové pleny 🙂 Zajímalo by mě, jaké jsou pro vás nej materiály, značky, kolik vložek je potřeba, ev. konkrétní výbavu, jak moc ty které kloužou,... Menstruační kalíšek používat nechci, šlo by jen o látkové vložky a slipovky. Za příspěvky děkuji.

terezka312
1. lis 2012

@mustikka Akorát nevim, když jsou to slipovky, proč tam maj ten PUL, jiný firmy dělaj s PULem normální vložky a slipovky bez.

mustikka
1. lis 2012

@terezka312 Myslím, že některé firmy dělají i slipovky s PUL, MaM má asi taky PUL na slipovkách. Osobně teda dávám přednost slipovkám bez PUL...

terezka312
1. lis 2012

@mustikka No já právě taky, když je to slipovka, tak nepotřebuju, aby byla supr nepromokavá. Už jsem ty od SWB měla U Hanky v košíku, ale nakonec mě ten PUL odradil. Ale jinak jsou kráásnýý! 😀

mustikka
22. lis 2012
terezka312
22. lis 2012

@mustikka Hmm, pěkná 🙂 Ale psala jsi, že jsou tyhle trochu tužší ne?

mahafi
22. lis 2012

@mustikka krásná 🙂.

@terezka312 Tyhle jsou tužší, ale po více praních (no hodně 😀) to už docela jde.. já je zezačátku neměla ráda, ale teď už je to v pohodě 🙂.

mustikka
22. lis 2012

@terezka312@mahafi Moje zkušenost taky je, že jsou tužší ze začátku, pak se operou a dobrý. Vyhovuje mi velikost a tomu dekoru jsem prostě neodolala. Jo a cena je taky příznivá 🙂

janinek
29. pro 2012

@terezka312 koupilas? Ja je budu ted porizovat.

A jeste fuzzibunz. Ty velke teda. a imse vimse jsem koukala, ale nechvalily he tolik jako pink daisies ci FB.

Koukam, ze jako u plin, mate v CR zase jine znacky. Na noc chci honour your flow pak. To jsou uPlne pliny 🙂

mahafi
29. pro 2012

@janinek že ti do toho skáču, ty fuzzi bunz mám jako slipovku a je neskutečně blbá ☹, ty IV jsou neporovnatelně lepšejší 🙂. Jinak ty modernější neznám, třeba zž jsou všechny dávno překonaný, ale já na ty IV nedám dopustit (jen že nejsou tak hezky barevný, to je jejich jediná vada 😉 )

janinek
29. pro 2012

@mahafi A v cem je blba?

Mne od tech IV odrazuje tahle recenze http://www.theflufflady.co.uk/?p=2871

terezka312
29. pro 2012

@janinek Nakonec ne, ale moc se mi líbí. Nakonec jsem si udělala výbavu z Anavy, jsou rozměrově myslím o trochu menší a o dost levnější 😀 Ale tyhle jsou zas hezčí, takže budu ráda za případné reference a kdyžtak si tu radost udělám 😀

terezka312
29. pro 2012

@janinek Jo a ten PUL mi tam vadil, já je chci jako slipovky a to nevim, proč by měly být s PULem

mahafi
29. pro 2012

@janinek Ono se to blbě popisuje, ale má to nahoře flís a zespod ještě pul (i u slipovky), je nejmíň prodyšná, co jsem kdy zkusila, leží mi tu v šuplíku a nepoužívám jí. A jak jsi psala o tom mokrém pocitu, tak u týhle ho mám jako u jediný. A taky je hodně tlustá a mám z ní pocit, že hřeje, no moc to neumím popsat. Nevím, jestli jich není víc, mluvím o týhle 🙂 http://www.znovuzrozeni.cz/index.php?page=shop....
tu recenzi snad pročtu, ale nevím, jestli budu všemu rozumět, asi to bude trochu jiná angličtina, než na kterou jsem zvyklá ☹. Ty IV mám na mysli http://www.branakdetem.cz/damske-vlozky-hygieni... ne ty skládací 🙂. Ty IV jsou krásně tenký a prodyšný. Ale ráda si pak přečtu, jak jsi spokojená s jinýma 🙂, pak trochu zmodernizuju své zásoby 🙂.
Ale ono to asi bude asi jako s plínkama, každýmu sedí něco jinýho 🙂.

mahafi
29. pro 2012

@janinek jo tak dobrý, snad jsem tomu rozuměla 😀 (já myslela, že to bude něco jako MK a tou hovorovou angličtinu bych asi nedala 🙂 ). Z toho ,co tam píše, tak mi přijde, že savé jsou dost, nikdy mi neprotekly, ani neměly tu tendenci, přece jen to člověk mění vcelku často (a to ještě používám přes den tu nejmenší velikost), ale je pravda, že jsou hoooodně nudný, to jooo 😀, na noc jsem měla párkrát tu jejich denní verzi a taky v pohodě. Jak jsem psala, je to asi jako s plínkama 🙂. Rozhodně tě do nich nepřemlouvám, taky mám radši barevnější, ale ty IV mi přijdou jako dobrý poměr cena/výkon, nemám výbavu jen z nich, ale jako doplněk mi přijdou fajn. Teď jsem si koupila ještě nějaký anavky, tak se na ně těším 🙂 a až budu kupovat ty swb svrchňáky, tak asinějakou swb přihodím do košíku 🙂.

janinek
29. pro 2012

@mahafi Diky. A neboj, nemam pocit, ze mi ty IV vnucujes 🙂 A ty FB, co ma,s jsou ais nejake starsi, na ofiko strankach ted maji ty jednobarevne. jeste to prozkoumam. Na rozidl od plin vlozky v akci mco nebyvaji, tak je to jedno, ale zase uz bych je chtela mit na pristi cyklus, tak bych tak za tyden max dva mela objednat.

Ja prave chci asi spis ty large, nevim, zda medium ci regular budou stacit. Nejradsi bych nejaky mix velikosti na vyzkouseni a pak vybirala dal.

Ja mam v hledacku nasledujici:

http://www.kittykins.co.uk/formum/type/69/brand...
http://www.fluffheaven.com/index.php/toiletries... i ty stay dry teda
a barevne http://shop.fuzzibunz.com/product_p/cp.htm

a na noc nejakou z tehle http://www.honouryourflow.co.uk/night-time-clot...

mahafi
29. pro 2012

@janinek tý jo.. ty pink daisy 😵, podobný (nebo stejný?) jsou tu ty swb. Ta noční má zajímavý tvar, na mě už moc velký, ale ty barvičky jsou krásný 🙂. Ty FB vypadají na pohled stejně jen mají jednobarevný pul, třeba ti sednou, já jsem z nich nešťastná 😀. Uvidíš 🙂.

janinek
24. led 2013

Tak zatim vyzkouseny pink daisy organic cotton, mam ty medium. Nosi se tedy moc pekne.Na prvni noc by mi tedy nestacily, ale pak asi jo. Akroat zase ke konci jsou moc velke, kdyz jsou skoro suche.

Akorat se mi nedari uplne vyprat, macite to nejak v solnem roztoku?

nika_mpoumpou
21. únor 2013

Děkuji vše za super příspěvky, dva dny zpátky jsem si objednala pár kousků od Anavy a teď jen netrpělivě čekám, až mi dojdou, jen je budu moct vyzkoušet asi až za měsíc, tak jsem zvědavá. Jen by mě zajímalo ještě, jak je perete? Nemám ani zkušenosti s praním plen, zatím jsem to nemusela řešit 🙂.

terezka312
9. bře 2013

@nika_mpoumpou peru normálně na 40, ale jsou to slipovky...

nika_mpoumpou
9. bře 2013

@terezka312 dekuji, slipivky nemam, ty jsou na bezne pouzivani? Mimo MS?

terezka312
9. bře 2013

@nika_mpoumpou jj, mimo MS, s klasickejma MS látkovejma vložkama zkušenost nemám, ale slipovky Anavy jsou super 🙂

nika_mpoumpou
11. bře 2013

Jaké máte zkušenosti s LV z hajpa-dajpa? Vidím, ze jsi @mustikka objednávala. Je tam zajímavá cena, Anavy mě stály dvojnásobek. Máte nějaké srovnání? 🙂

mustikka
11. bře 2013

@nika_mpoumpou jak jsem tady psala, mám srovnání s Anavy a Šijem dětem. Mám tedy jen slipovky. HD jsou z nich nejkratší a nejužší. Jsou jakoby plátěné, takže ze začátku trochu tužší, ale když se operou, tak dobrý. Jo a ta nebělená se mi zdá možná ještě menší, než ta kytičkatá, asi se víc srazila po praní.

nika_mpoumpou
18. bře 2013

@mustikka Chtěla jsem se ještě zeptat, jak se vám perou? Já jsem poprvé včera vyzkoušela s flísem a přes to, že jsem si je předeprala v rukou mýdelkem, to jelení nebo jak se mu tehdy říkalo, už ho mám doma déle, tak mi tam zůstala stopa. Máte na to nějaký fígl? Děkuji 🙂

mustikka
18. bře 2013

Tak já slipovky používám mimo MS, peru v pračce s plenkami na 60 a stačí. Co mám Anavy denní, záměrně jsem si vybrala červenou 🙂 Ale je lepší ji odmočit ve studené vodě, případně potřít žlučovým mýdlem (z DM cca 13 Kč), je lepší než to s jelenem...

cirrusa
6. dub 2013

holky, látkové vložky se dají klasicky použít i při krvácení po porodu, že ano?🙂 Na jakémsi foru se psalo, že se to nedoporučuje (po porodu jsou to očistky a ty vložky plně nevypereš natolik, aby to bylo ok), ale mi to prostě vrtá hlavou a můj rozum v tom nevidí takový problém - měla jste je , prosím, i nějaká po porodu?

mahafi
6. dub 2013

@cirrusa ahoj 🙂. Já je po porodu používala, tak půl napůl s normálníma poporodníma vložkama, jak byla nálada a co zrovna po ruce.. ale já měla krvácení slabší (po sekci)..

cirrusa
6. dub 2013

@mahafi Holla🙂 v porodnici si nedělám iluze, že pojedu v látce, ale doa bych už ráda jela, u M. mi ty klasické vložky moc nevyhovovaly. Porodnické (bez té jistící neporpustné vrstvy) nepřicházely v úvahu, krvácela jsem hojně, takže jsem jela v klsických, ale nebylo to ono - škrábalo to, svědilo to, pořád jsem byla zapařená 😔 tak bych teď ráda do té látky...

mahafi
6. dub 2013

@cirrusa určitě to zkus 🙂, já byla spokojená 🙂. Akoát jsem jich neměla tak moc, aby to stačilo. i proto jsem jela tak 50/50.. aby to stihlo dosychat.. 🙂.

cirrusa
6. dub 2013

@mahafi budu ráda, když pojedu taky těch 50:50, ale myslím že lepší než nic 😵 díky