Lázně Klimkovice. Co mě tam čeká?

silver2501
8. únor 2009

Ahojky Holky,

jedu do lázní Klimkovic od 18.2.2009 nejedete taky některá? 🙂

Ve dvou se to lépe táhne 🙂

Vubec to tam neznám a jedu poprve, tak ani nevím, co mě tam čeka 🙂

nika
8. únor 2009

silver já nejedu ale lázně znám, je to tam perfektní. a hlavně pohodové. uvidíš užiješ si to tam a výsledky se dostaví.

jinak je tam super možnost na výlety do Ostravy - na nákupy, a za kulturou,.... nudit se nebudeš. a je tam i internetová kavárna pokud si nebereš smůj počítač, kino, dá se to tam přežít 😀

pipiii
8. únor 2009

ahojky silver, ja tam byla v 11-ti letech po operaci slepaku, je to tam super, tak si to krasne uzij🙂 😵

silver2501
autor
8. únor 2009

Holky děkuji, trochu mám obavy co budou dělat tady be ze mě doma, ale trochu se i těším, že si ode všech, všeho odpočnu ...🙂 přinejmenším to bude bájo relax asi , ne? 🙂 a snad to zabere na další snažilkování 🙂

silver2501
autor
9. únor 2009

Nejede některá???? 🙂

vejirka
23. lis 2009

Ahoj holky,

dneska mi doktor slíbil, že mi do příštího týdne vypíše žádanku do lázní 🙂. Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho trvá pojišťovně (VZP), než to schválí a pošle do lázní?
Měla bych jet do Klimkovic, tak bych docela ráda věděla, kdy s tím můžu počítat. Jakože jestli se ještě do Vánoc stihnu dozvědět termín, kdy pojedu 🙂. Nejradši bych frčela už od začátku ledna, ale to je asi nereálné. Tak aspoň od poloviny ledna 😵

hnedoocka23
23. lis 2009

ahoj,já jdu ve čtvrtek za svoji obvodačkou a chci ji taky požádat o lázně...mám za sebou 4xiui,2x ivf z toho jeden potrat v 5tt a druhé těhu zamlklé v 6tt..tak snad mám nárok..taky jsem zvědavá,kdy pojedu...a určitě bych chtěla do Klimkovic,mám to kousilínek... 🙂

vejirka
23. lis 2009

Já myslím, že nárok určitě máš 🙂 . Mě se dneska jen ten doktor zeptal, jak dlouho se snažíme (a pořád nic) a hned řekl, že na to nárok mám. A to mě potkalo naštěstí jen jedno mimoděložní těhotenství a jinak nic, IUI ani IVF jsme ještě nepodstupovali.

Tak jen doufám, že to vypíše brzo, vypadá celkem jako brzda 😒 . Ptala jsem se na to i obvoďačky, jestli mi to nenapíše a ta říkala, že doporučení musí napsat nejdříve odborný doktor, a pak až ona k tomu dá razítko. Pak se to pošle na pojišťovnu, a pak to jde do lázní.

Třeba se tam potkáme 🙂.

Jen mám trochu obavy, aby mi to napsal jako komplexní léčbu. Protože cosi plašil, že pojišťovna hradí jen procedury, ale jídlo a ubytování já. Přitom jsem si psala na pojišťovnu a ta odepsala, že mám nárok 2x za život na neplodnost, tak aby mi to nakonec ještě ten doktor nepokazil 😠

vejirka
23. lis 2009

2x za život nárok na komplexní léčbu 🙂

hnedoocka23
24. lis 2009

ahoj,no taky doufám že to budu mít ut komplexní léčbu,aspon moje účetní mi tvrdila že jo...tak uvidíme...no já prvně skočím za obvodačkou,je to známá,tak uvidíme jestli bude chtít doporučení od gyndaře,tak by se to protáhlo 😒 ale už se těším jak malé děcko 😀

vejirka
24. lis 2009

Já se taky hrozně těšíííím 🙂 . Všichni tu píšou, jak to bylo super, tak se taky nemůžu dočkat 😵 . Uvažovala jsem i o Františkových lázních, ale vzhledem k tomu, že jsem z Frýdku, tak se mi nechce tahat někde na opačný konec republiky...Jakože chtělo by, ale to by zase za mnou manžel nemohl jezdit, tak ty Klimkovice budou lepší 🙂.

Tak napiš pak, jak jsi u té obvoďačky dopadla. Ta moje je v pohodě, ale říkala, že chce aspoň jednu větu od gyndaře, že mi doporučuje lázně a že zbytek by už vypsala ona. Takže jen u ní jsem neuspěla 😒 .

badik
25. lis 2009

Ahoj holky.Ja byla v Klimkovicich loni touhle dobou.Byla jsem po mimodeloznim.Kdyz jsem si obehala doktory a odnesla zadost na pojistovnu tak do 14 dni mi prislo tusim ze to byla streda ze hned nasledujici pondeli mam nastup.Byl to docela fofr.Ale bylo to tam fakt super.
vejirka:to slysim poprve ze na komplexni lecbu je narok jen 2krat za zivot.Je to jen na neplodnost?nebo celkem?

monnni
25. lis 2009

Ahoj badik, to koukám to jsem nevěděla, že na mimoděložní se dají dostat lázně. Mně je nikdo tenkrátn nenabízel. A co jsi měla za procedury...byla jsem tam také,ale to je už dáááávno bylo to skoro nové myslím v 99 jsem tam byla.

monnni
25. lis 2009

vejirka, určitě si odpočneš byla jsem tam 2x poprvé cca v roce 1999 a pak asi po 2 letech znova. Jen jsem se divila jak tam bylo vše zase víc poničené. Myslím, že to jsou takové klidnější lázně, ale hodně záleží, kdo se tam sejde. Poprvé nás tam byla supr parta mladých lidí a bylo jak se říká vzrůšo a na podruhé jsem zase chytla moc příjemný manželský starší pár, který mě pak bral na okolní výlety. Navíc jsem tam potkala kamarádku a dodnes jsme v kontaktu. Jela bych hned znova ........ty koupele, masáže a skotské střiky no paráda, i když ty skotský jsem nejdříve moc nemusela, ale když jsem viděla jak mi to krásně promasírovala tělo tak jsem chodila i za ostatní 😀

badik
26. lis 2009

monnni:No ja to mela trochu komplikovane.mela jsem to uz praskli,ale doktor ze spitalu me poslal domu se zanetem mocaku a pak uz jsem se tam vratila na posledni chvili.Ale taky mi to nikdo nenabizel rekla jsem si o ne sama.Chodila jsem na masaze, koupele,vselijaky cviceni(mojzisovou,a v bazene,taky posilka)skotsky taky,nejaky elektrolecba.uz si ani vsechno nepamatuju.Chytla jsem tam skvelou partiu holek,ale blbou spolubydlici.S holkama jsme porad v kontaktu a uz jsme se i navstivili.
Hned bych jela zas.

vejirka
26. lis 2009

Tak návrh mám už na pojišťovně 🙂 . Revizní doktor tam bude až v pondělí, a pak mi zavolají, jak to dopadlo...Doufám, že to dopadne za prvé dobře a za druhé, že i Klimkovice se ozvou co nejdříve a vyjde to ještě v lednu 😵

vejirka
20. pro 2009

Tak už mám termín, jedu 20.1.2010 😵 .

Jen mě trochu zaskočilo, že se nedoplácí jen za jednolůžkový pokoj, ale i za dvojlůžkový. Sice 20 korun na den není taková pálka, ale i tak jsem trochu překvapená 🙄 .

badik
25. pro 2009

Jen 20 ja tam platila 30 plus 60 co se plati i v nemocnici.Je to za to ze pokoje jsou nadstandart a mas tam TV a koupelnu.Ja byla taky nejdriv v soku kdyz jsem si to spocitala za ten mesic,ale na druhou stranu kde bys za ty prachy jela na mesic 😉 No kazdopadne kdybych jela znovu radej si doplatim ten jednoluzkac.

vejirka
25. pro 2009

Badiku, jojo, je to 30 plus 60 plus 20, nebo plus 150 (jednolůžkáč). Je to samozřejmě pravda, tak i tak bych za takové peníze nikde 4 týdny nebyla, ale měla jsem takovou, teď už naivní představu, že to bude jen 30 plus 60, případně 30 plus 60 plus jednolůžkový pokoj.

A proč jednolůžkový? Byla to taková krize být s někým na pokoji? Slyšela jsem, že se snaží dávat do pokoje stejnou věkovou kategorii.

dorra
28. pro 2009

Ahoj, já tam byla a s mou kamarádkou, co jsem si tam našla, jsme po návratu domů do ěsíce otěhotněly. Ona přirozeně, já po IVF. Jen pěju chválu!!!
Jednolůžák proto, že sice se sneseš s kdekým a oni se opravdu snaží dát dohromady stejnou kategorii, ale stejně. Když se chceš s někým bavit, slezete se, ale když chceš soukromí, máš ho. Můžeš si prdnout kdy chceš, v noci si rozsvítit cestou na záchod, můžeš v klidu spláchnout a nikoho tím nevzbudit, můžeš větrat, kdy se Ti zlíbí a telefonovat, jak dlouho chceš. Přepínáš si TV podle sebe a návštěvu můžeš mít na pokoji. Já tam byla sama a manžel za mnou jezdil. Ale kamarádka vyfásla jakousi kočičku, která jí zamykala pokoj, aby je nerušila. Za ní jezdili ale kamarádi. Tohle se tam taky normálně děje a když kamarádka spala u mě na přistýlce, litovala, že si nepřiplatila těch původně hodně peněz, aby měla soukromí jen pro sebe a nemusela si půjčovat triko na spaní. A já zas byla spokojená, že si můžu dělat na pokoji co chcu a když se chci s někým bavit, zvednu telefon a jdu ven.

vejirka
28. pro 2009

Hm, úplně jsi mě nalomila na ten jednolůžák 🙂 . Asi si fakt těch šest tisíc dám a budu mít pokoj.

Já bydlím ve Frýdku, takže taky za mnou bude manžel jezdit, tak to asi fakt bude lepší. A jak to tam bylo s procedurami? Kolik jich bylo za den? A o víkendu? Dalo se třeba v sobotu/neděli večer jet na pár hodin domů? Byla tam večerka? Kontrolovali, jestli jsi přes noc na pokoji? 🙂 A jak to bylo s jídlem, dalo se nějak vybírat, nebo to bylo pevně dané? Zajímá mě úplně všechno 😵

jankabry
29. pro 2009

Ahoj holky,

o lázních Klimkovice uvažuju poslední dobou, spíše tedy o tom, že si zaplatím pár procedur, než strávit tam třeba měsíc, ale ...
Jsem po revizi v 9tt - zamlklý potrat v 6tt 😢 Po čtyřech dnech od revize jsem dostala šílené křeče do břicha, musela jsem do nemocnice, kde mi našli hematom, 11mm vysokou sliznici a málo stahující se dělohu. Dostala jsem injekci na stažení dělohy, ta by měla i vypudit ten hematom. Dostala jsem tak strašné křeče, jen co jsme vyjeli z nemocnice, že jsme obrátili auto a jeli zpět, kde si mě nechali na kapačkách. Ráno utz - sliznice mi klesla na 7mm, hematom se mi večer odloučil, takže mě pustili domů.
Včera kontrola u mého gynekologa - sliznice stále 7mm ☹ a bolestivé břicho v jednom místě .. nadšený z toho vůbec nebyl, napsal mi antibiotika a za týden na další kontrolu.
Na další revizi nechci a doktoři se jí taky obávají, aby nedošlo k poškození dělohy ☹
Myslíte, že se můžu zeptat, jestli bych do těch lázní nemohla? Ono hlavně i kvůli psychiky, jsem z toho dost vedle... na revizi dva dny před Vánocema 😢 mimi jsme chtěli nadělit našim pod stromeček ... a pak tohle ☹ Vím, že do lázní se jezdí spíše s dlouhodobýma problémama a neschopností otěhotnět, ale i tak ...

vejirka
29. pro 2009

Jankabry: Je mi to líto, že to tak dopadlo, úplně si dovedu představit to zklamání 😔. Taky jsem chtěla nadělovat mimi pod stromeček, ale vzhledem k tomu, že jsem neplodná, tak by to byl spíše zázrak.

Já myslím, že pokud bys tam jela jako samoplátce, tak je jen na tobě, kolik procedur a na jak dlouho si zaplatíš. Pokud by to bylo přes pojišťovnu, tak to bývá na těch 28 dní (ať už komplexní, nebo příspěvkový pobyt) a musela by to pojišťovna schválit.

Podle mě nic mezitím není 😒 .

jankabry
29. pro 2009

verijka:
díky moc! No mi šlo spíše o to, zda by mi to doktor schválil .. jestli se na mě nebude dívat jak na hysterku, když chci po jednom a neúspěšném těhu do lázní ...
na pobyt jako samoplátce jsem se koukala, je to teda dost drahé ... přes 1000 na jeden den ☹ leda že bych každý den dojížděla to bych ušetřila za jídlo a ubytko ... ale to zase není moc v rámci relaxu 🙂

vejirka
30. pro 2009

Tak to asi záleží, na jakého doktora natrefíš, někteří jsou fakt děsní, zažila jsem si s tím svoje.

X-let se snažíme o mimi, do toho mám za sebou nějaké gynekologické operace, takže podle mě se není o čem bavit a na lázně nárok mám a když jsem to řekla gynekologovi, tak po mně vyjel, že na co lázně, že se musím dát nejdříve zdravotně do pořádku, a pak nějaké lázně... 😠 Idiot. Přitom nechápu, o co jde, on akorát vypíše ten poukaz a stejně to pak ještě jde přes obvoďáka, který to musí schválit a přes pojišťovnu. Jako nevím, jestli oni třeba oni jsou nějak ztratní na tom, že vypíšou lázně, jako že jsou drahé? Jinak si to fakt nedovedu vysvětlit, proč by mu to mělo vadit.
Nakonec jsem šla k jinému doktorovi, tomu sice zaplatila poplatek 300, ale neměl žádné blbé kecy, nic. Říkal sice, že lázním nevěří, že by vyléčily neplodnost, ale já tam stejně chcu jet hlavně taky na ten relax. Vypsal mi to a do měsíce už bylo všechno vyřízené a měla jsem i termín nástupu.

Takže je to fakt doktor od doktora, jak se k tomu postaví, jestli bude některý ochotný to vypsat. Poslední slovo má stejně pojišťovna, a tak by se k tomu měli stavět podle mě i ti doktoři a vypsat to každému, kdo si řekne.

dorra
1. led 2010

Vejirko, já su taky neplodná a že nebudu mít děcka, mi doktor řekl v 16 a pak znovu v 18, kdy mi vzal vaječníky. Sám v lázních čuměl, že jsem tam přicestovala po potratu. Je to tam hlavně na relax a je to tam skvělé. Hlavně tam taky potkáš lidi, které trápí jiné, život komplikující, problémy a zjistíš, že jsi vlastně šťastná a spokojená a užíváš si ve zdraví luxusní dovolené. Já potom hlavně i zase otěhotněla. Tu story si můžeš přečíst v albu, zase to nedopadlo, ale pořád bojujeme a snad to jednou výjde. A když ne, tak neva, nehodlám si s tím otravovat jinak spokojený život.
Co se týká procedur, tak byly tři až čtyři denně, včetně cvičení. Končilo se kolem tří odpoledne. V neděli bylo volno. Dalo se to popřehazovat, takže mě manžel v sobotu naložil do auta a vrátila jsem se v neděli večer. Jasně, do desíti večer máš být na pokoji.. Ale nahlásila jsem výletní balíčky, které mi vždycky vyzvedli spolustolovníci a nikoho nezajímalo, na jakém výletě jsem. Jedinou nehoráznost to tam má, že my máme malou pejsku a ona tam nesměla ani vylézt z auta. Je to moje děcko, takže když za mnou přijeli, museli jsme jet pryč, bo u nás hned byla ostraha s kulometem a s blbými pindami.

dorra
1. led 2010

Já byla i ve Františkových. Přepych a luxus. A vůbec je to tam asi lepčí. Jenže to jsem byla ještě svobodná a hodně svobodná.. Teď ta volba byla jasná, bo bydlím od Klimek 40km a jsem na manželovi a pejsce těžce závislá.
Když budeš něco potřebovat, napiš do IP. Nechodím tu často.

vejirka
10. led 2010

Děkuju moc za popis 🙂 . Mi už se to krátí, za pár dnů jedu.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to tam s přístupem na internet...? Má cenu si tam brát notebook? Tohle mě fakt zajímá, tak ti to asi pro jistotu pošlu i do IP.

A jak jsi psala, že tě manžel v sobotu naložil - nebála ses, že třeba v noci přijde nějaká kontrola a zjistí, že tam nejsi a budeš mít průser (i třeba na pojišťovně)? Nebo dalo se to udělat tak, že když jsi měla ten pokoj sama pro sebe, že by tam manžel mohl teoreticky přespat? Nebo se někde na vrátnici zapisují a odepisují návštěvy?

katrin32
11. led 2010

Ahoj holky, v neděli odjíždím do františkových lázních, na jednu stranu se těším na druhou ne. Teď to počasí a měsíc je fakt dlouhý 😒

dorra
11. led 2010

Ahoj,
vejirko, kontrol jsem se nebála, myslím, že žádné ani nebyly. O víkendech jezdilo domů hodně lidí. Myslím, že průser by byl, kdyby byla nějaká nehoda na cestě, třeba. Tak nevím, jak by to pak bylo s pojišťovnou. Teoreticky i prakticky (nahlásit na recepci) by tam asi manžel přespat mohl, ale nebylo třeba a ani jsme nechtěli, kvůli pejsky jsme se tam spolu nezdržovali. Ale kupovala jsem mu procedury. To se mu líbilo. Byla jsem tam před rokem, noťas jsem s sebou měla, ale chodila jsem do internetové knihovny. Byly tam tehdy tři počítače a bylo to v klidu a skoro zadarmo a bez velkého čekání. Když budeš chtít, zavedou Ti internet na pokoj. Vyplatí se Ti to, když si ho necháš připojit hned na začátku. Taky to není drahé, ale já si tam jela od práce odpočinout, tak jsem toto nevyužila. Kamarád měl hrůzu z ženských, zabednil se s noťasem na pokoji, chodil jen na procedůry, do jídelny a na tvarůžky (naše oblíbená procházka přes les), ale smůla, pak se mu tam furt někdo k internetu stěhoval a pro mě by to byla otrava, pořád někomu vycházet vstříc. My si ale kupovali zase v trafice dvd a pořádali filmové festivaly. Na to byl noťas príma.

vejirka
12. led 2010

Katrin, uvidíš, že to bude fajn. Odpočineš si, načerpáš nové síly a měsíc uteče jako voda. Pak ještě budeš vzpomínat, až budou nějaké stresy a honička, jak bylo v lázních super 🙂 . Aspoň tohle si říkám já 😀 . Já jedu příští týden ve středu, tak už to mám taky za pár...

Dorrko, děkuju za info 🙂 . Ale tak když nikomu vypočítavě neřeknu, že tam ten notebook a připojený internet mám, tak by to mohlo být v pohodě, ne? 🙂 Já tam nechcu pracovat, ale musím do školy psát diplomku, a pokud ji nezplácám v těch lázních, tak pak už vůbec. Asi i proto by se mi hodil pokoj jen sama pro sebe, abych tam mohla tvořit a nikdo mě nerozptyloval 🙂 . Takže já tam nejedu s cílem mít soukromí na pokoji, a pak se družit mimo pokoj, protože na družení nebudu mít čas. Respektive hned od začátku bych se neměla s nikým moc skamarádit, ať mě to fakt donutí na té diplomce dělat 😅 .

Asi nevíš cenu toho připojení na internet, co? Jak tak koukám, tak se mi ty náklady na lázně začínají pěkně zvyšovat, ach jo 😒 .

A jak to tam funguje v jídelně? Je tam nějaký zasedací pořádek, nebo kde si kdo sedne, tam sedí? Je povinné chodit na jídla? Je tam nějaký výběr, nebo pevně dané? A snad už poslední dotazy - je tam žehlička, fén a tak? Jaké oblečení tam upotřebím? 😀 Ale tak vzhledem k tomu, že budu furt trčet na pokoji, tak asi nic moc nepotřebuju.