Lázně Kynžvart. Jak to tam chodí?

motol
9. led 2010

Ahoj,ráda bych se zeptala,zda ste někdo nebyl v těchto Lázních,jedu tam s 2letým synem,který má astma,tak bych ráda věděla jak to tam chodí,jaká je strava,pokoje atd... děkuji 🙂

knobloska
9. led 2010

Motol moje ségra tam s malým jezdí každý rok. My ji navštěvujeme, takže moje postřehy: Krásný vzduch, byla tam v létě a opravdu mě udivilo, jak krásnej vzduch tam je. Byla tam dost zima, nevím, kdy jedeš, ale určitě nepodceň oblečení, je to vysoko a fakt chladno. Jídlo si nemohli vynachválit, ubytování měla ségra takové standard. Žádný luxus, ale čisté. Záleží, na jakém pavilonu budeš, ale to její celkem ušlo. Rozhodně se tam nenudila, pořád měli procedury a to i v dešti, takže s tím taky počítej. Měli i osobní volno, jezdili do Mariánských Lázní a tak na čumendu. Ty seš z Brna a jedeš k nám do Západních Čech? To mě trochu udivilo.

motol
autor
9. led 2010

knobloska děkuji za info,no volala mi z pojištovny,že děti od 2let berou jen v Kynžvartu,Jeseníky a Luhačovice berou děti až od 3let,jedeme za 14dní,Paní mi říkala,že je tam ted nádherně ,já sem z hor tak sem zvyklá a už se i těšim děkuji

knobloska
11. led 2010

Aha, no ségra se na týden střídala s manželem, protože jí to tam bylo dlouhý. Byla tam na měsíc. Nádherně tam bude, hlavně je tam opravdu nádhernej vzduch, malýmu to určitě pomůže. Mají tam i bazén pro děti, to prý bylo dobrý. Záleží na koho tam natrefíš, ale vesměs prý maminy v pohodě, malej bude asi spíš jeden z těch mladších dětí, ale to neva, určo se zabaví.

ssaara
4. led 2011

Taky nás čeká pobyt v Kynžvartu. Zatím budeme podávat žádost,pak čekat na schválení a pak jsem zvědavá jaký nám dají termín,páč v červnu mám i trmín porodu 😝

pusiket
30. dub 2011

Mamči,neměl jsme někdo samotné dítko v Kynžvaartu bez doprovodu?
Sabča tam má jet letos poprvé a já mám obavu.Je to celkem dlouhé.Byla jen v Luhačovicích na 4týdny a tady to je na 7týdnů.Lákají jí tam koně o kterých píší na stránkách,že je možnost zaplacení jízd na koni a ona koně miluje.
Nevíte,prosím,jak to je?A jak to tam chodí,návštěvy,péče o děti apod....?
Moc Vám děkuji za jakoukoliv informaci a postřeh. 🙂 🙂

peta.cz
8. črc 2011

@pusiket - asi už jste po lázních, ale pokud máte teprve před pobytem - jízdy na koních zrušili , ale pokud budete mít zájem tak se můžete sami domluvit s tou paní, co ty stáje provozuje..

pusiket
8. črc 2011

@peta.cz peťo,nemáte nohodou kontakt na tu paní?Dcera už je zrovna v lázních.Moc spokojení zatím nejsme,jelikož po telefonu udali jiné informace,než ve skutečnosti jsou. ☹ 🤐

peta.cz
8. črc 2011

Kontakt bohužel nemám, ale pokusím se zjistit. To je škoda, že nejste spokojení, my jsme se vrátili předevčírem a byli jsme moc spokojení (jen pojišťovna se rozhodla nám pobyt o týden zkrátit ☹ ). A jaké problémy tam máte? Pište klidně do IP.

hpaja
15. dub 2012

Ahoj, chci se zeptat, jak je to vlastně se schválením lázní? Syn má často angíny, dětská dr. říkala, že by na ně měl nárok a poslala by nás právě do Kynžvartu... a jak je to pak s termínem pobytu, za jak dlouho se přibližně jede? Děkuji.

vladimuraz
23. dub 2012

@hpaja My jsme si žádali v únoru a cca za 3 týdny už mi volali z lázní, kdy máme nastoupit. Mně se ten termín moc nehodil, tak jsem si domluvila posunutí skoro o měsíc a nebyl to problém. Je asi i možné domluvit si termín předem a zamluvit si ho- kamarádka to tak dělá, když už pojišťovna návrh dostane, většinou ho schválí.

Nejedete někdo od 7.6. 2012?

hpaja
24. dub 2012

@vladimuraz my nakonec asi nepojedeme, z těch častých angín (poslední 4 byly po 3 týdnech) se nakonec vyklubal nejspíš pfapa syndrom - opakující se horečky. Měl sice vysoké crp (okolo 150), krk vypadal na angínu, ale stěry čisté a když jsme teď naposledy nenasadili atb, horečka ustoupila 3. den sama. Teď čekáme na další horečku, aby to mohli potvrdit/vyvrátit.
To schválení je tedy docela rychlé a i ten nástup, myslela jsem, že to trvá déle 🙂 a budete mít s sebou obě děti? Já bych musela dceru nechat doma a nevím, jak bych to zvládla ten měsíc, je ještě malá.

vladimuraz
24. dub 2012

@hpaja : Jééé, tyhle záhadné horečky, to měla dcera také, ale naštěstí to už ustoupilo, ťuk, ťuk. Já jedu s oběma dětmi, dcera sice za poslední rok nebyla nemocná, měla jen rýmu a kašel a přesto jí to pojišťovna schválila. Asi chápou, že občas není druhé dítě kam dát 😉 Tak přeju, abyste do lázní nemuseli a byli co nejvíc zdrávi!!!

hpaja
24. dub 2012

@vladimuraz Opravdu? a jak dlouho je měla? Syn je měl nejspíš už před 1,5 rokem, to se mu opakovaly vždy po měsíci, ale rostly mu zuby, tak jsme to přisuzovali tomu... trvalo to asi 3/4 roku a pak půl roku klid a začalo to znovu, akorát teď je má po 3 týdnech 😒 od začátku roku měl 7x atb, tak jsem ráda, že se už snad konečně přišlo na to, co mu je...
Tak to máte fajn, že můžete mít sebou obě děti 🙂 Dcera ťuk ťuk, zatím nebyla nemocná, teda krom rýmy a dětská dr. mi řekla, že pro ní by mi ty lázně napsat nemohla. No popravdě, pro mě by bylo asi nejlepší, kdyby tam s námi jel i manžel, protože sama s těma 2 raráškama bych po tom měsíci asi potřebovala lázně pro sebe 😀
Taky přeju hodně zdravíčka, aby lázně pomohly 🙂

hojda
10. lis 2012

@hpaja Mohla bych se zeptat, jak se s PFAPPA léčíte? Náš malý ted 3,5 roku má také opakované teploty, míval je už dříve cca po měsíce, ale jak píšete, pořád jsme mysleli, že jsou to zuby, pak nějaké viroza, pak byl cca půl roku klid a teď v létě se to zase vrátilo, od září měl 3x antibiotika (vždy většinou skončíme na pohovosti) , ale při výtěru z krku se nic nepotvrdilo, ve čtvtek jsem s ním byla na ORL, prý vše v pořádku a od včerška zase teploty, které lezou i přes 39. CRP mu děli dnes a měl ho nízké 13, v minulosti mu ho také jednou dělali a to měl dokonce jen 7. Jaké CRP bývá u toho PFAPPA syndromu? Na ORL, říkala nízké, na netu čtu vysoké.....díky moc a radu

hpaja
10. lis 2012

@hojda Ahoj, CRP je při pfapa syndromu určitě vyšší, nám říkala dr. na dětské klinice, kde syndrom potvrdili, že by mělo být určitě přes 100. Ale třeba Váš syn opravdu tenhle syndrom má a pokud mu např. brali krev ze začátku ataky, tak nemuselo být ještě tak vysoké. Myslím, tedy alespoň podle toho, co jsme při horečkách vysledovali, že nemá smysl chodit na krev dříve jak za 24 hodin od počátku teplot.

hpaja
10. lis 2012

@hojda Jinak tedy léčit se to nedá, jednorázově při horečce jsme podali Prednison a většinou +- za 2 hodiny bylo po teplotě. Ze začátku jsme Prednison dávali až podle výsledku stěru a výsledků krve (vysoké CRP, stěr negativní), pak jsme ho dostali na předpis domů a dávali už sami (pokud byla nějaká odlišnost, tak jsme to konzultovali nejdříve s dr.). Ríša byl nakonec na odstranění nosní i krčních mandlí (vzali mu celé krční), den po operaci dostal ještě jednu ataku, prý se to může stát, ale od té doby, ťuk ťuk, se horečky neukázaly... dneska je 2 měsíce po operaci 🙂
A "příznakem" tohoto syndromu je i to, že dítě při horečce špatně reaguje na antipyretika. My jsme třeba střídali nurofen s paralenem po 3 hodinách a většinou to bylo stejně málo, pže měl teploty obvykle ke 40 st. Za 2,5 hodiny se mu to srazilo jenom ke 38 a po 3 hodinách po čípku (dávali jsme jen čípek, sirup vyzvracel) měl zase 39 a než začal čípek účinkovat, ještě to stouplo... no hrůza a děs.
A s dětskou dr. jste to už konzultovali? Naše dětská třeba o tomhle syndromu slyšela poprvé až když jsme se vrátili z vyšetření na dětské klinice, kde tuhle diagnozu dr. navrhla. Všechno najednou do sebe zapadalo a jakmile se dostavila další horečka, hned nás hospitalizovali, aby mohli syndrom potvrdit.

hojda
10. lis 2012

@hpaja Jj řešili jsme to, nám se změnila dr. ta původní pořád, že prý ne, že to to není, teď mám její snachu a ta o tom začala mluvit hned, navíc se mu teď od září dělají na puse puchýřky při těch teplotách, to ale před tím nikdy neměl. ☹ Teď´od září má cca každé 3 týdny teplotu. S tím srážením, je to jak kdy, někdy to zabere, jindy ne, jako teď ,dostal nurofen před 17 hodinou a stejně má pořád 38,8.

hojda
10. lis 2012

@hpaja JInak moc děkuji, nemůžu k tomu najít nějakou českou diskuzi, jen slovenskou, neporadíš kam kouknout?

hpaja
10. lis 2012

@hojda já jsem našla jenom nějaký blog rodičů holčičky, která to měla... jinak taky nic moc. Ten blog už ale nebyl dlouho aktualizovaný, už si nepamatuji, kde jsem to našla :-\

hojda
10. lis 2012

@hpaja Díky moc. Ještě se zeptám, jestli vždy když pokleskla teplota, byl malej ok. On je úplně v pohodě, ale pak si jde najedou lehnout a to už je znát, že mu teplota leze nahoru.

hpaja
10. lis 2012

@hojda To máme podobně. Ríša jak má do 38,5, tak je většinou v pohodě a kdyby nebyl horký, ostatní nepoznají, že vůbec nějakou teplotu má. Když má víc, tak taky začne polehávat a už je to na něm znát.

hojda
10. lis 2012

@hpaja A vám doporučili vyndat ty mandle? Já se toho hrozně bojím☹. Díky moc a přeju, aby byly dětičky zdravé!

hpaja
11. lis 2012

@hojda taky jsem se toho bála, ale měl zvětšenou nosní mandli a dr. říkala, že než aby šel na vyndání nosní (která by mu s tímhle problémem stejně nepomohla), tak je lepší rovnou vyndat obě, aby ho nemuseli 2x uspávat. Tak jsme souhlasili, protože nám to doporučila i dr. z imunologie. Popravdě, operace krčních mandlí není vůbec nic příjemného, oproti dětem, co tam byli na nosní mandli se zotavoval pomaleji (byli jsme v nemocnici 6 dní) a bolelo ho to určitě víc (léky na bolest jsme mu dávali určitě 10 dní a pak možná ještě týden si sem tam během dne stěžoval, že ho to bolí). I jsem si vyčítala, že jsme ho na to vzali a třeba to nepomůže (když dostal 2. den po operaci horečky, tak jsem byla fakt zoufalá) :( ale zpětně jsem ráda, pomohlo mu to a i byť si určitě vytrpěl, má klid od horeček (před operací se mu interval zkrátil na 17 dní, tak to bylo opravdu náročné).
Taky přeji zdravíčko, abyste měli co nejdříve klid 🙂

hojda
11. lis 2012

@hpaja Díky moc, já teď byla na operaci s malou v Motole, taky týden☹, tak nechci o nemocnici ani slyšet. Taky má právě teď od září teploty co 3 týdny☹, ale za 3 dny je po nich a nic mu není, nekašle, nos má při teplotách trošku chycený, ale klasická rýma to není......Teď tu zrovna řádí, léky dostal ráno v devět, ale navečer se to asi vrátí. Teď když přemýšlím, tak on to CRP měl ale nízké i když to bylo děláno za delší dobu, tak třeba je to úplně něco jiného, ale tahle diagnoza je hodně podobná tomu, co má, nevím....Ono prý je to těžké PFAPPA diagnostikovat....

hpaja
11. lis 2012

@hojda Ríša měl horečky taky cca 3-4 dny a diagnostikovali mu to tím, že při začátku teploty nás hospitalizovali, vzali stěr a krev na crp a když teploty neustupovali, dali mu ten Prednison. Když teplota do pár hodin ustoupila, tak to bylo ono. Ty příznaky mají tedy až na to crp hodně podobné. No držím palce, aby se to co nejdříve "rozseklo" a měli jste taky klid 😉

hojda
11. lis 2012

@hpaja ještě jdu zkoumat herpes angínu.....našla jsem i stránky k Pfapa

http://pfapa.webnode.cz/napiste-nam/

hojda
14. lis 2012

@hpaja Tak u nás to vypadá na PFAPA ☹ , založila jsem tu i diskuzi, protože je tu jedna hlavně od maminek ze Slovenska, tak bych ráda taky nějaké zkušenosti z Čech. Případně jí najdeš, když zadáš PFAPA

kikimaruska
23. kvě 2014

Obnovuji diskuzi. Maminky nechystáte se některá s dětmi do Kynžvartu letos říjnu? Pojedeme poprvé, tak že bychom tam nebyli od začátku sami. Ráda bych do Libiše do přízemí, kde jsou dva pokoje s jednou koupelnou (a menším příplatkem)...? Budu mít sebou kluky v té době 6,5 roku a 18 měsíců...

kikimaruska
25. zář 2014

Tak odjíždíme 10.10.14, ale nakonec do Trianonu, nebudete někdo v Kynžvartu s námi, že bychom dali společné procházky atp?

claruna
1. říj 2014

@kikimaruska. Ahoj já jedu poprvé se synem 5 let budeme bydlet v Libuši termín máme od 29.10. Zdravím 😉