Lázně Kynžvart. Jak to tam chodí?

motol
9. led 2010

Ahoj,ráda bych se zeptala,zda ste někdo nebyl v těchto Lázních,jedu tam s 2letým synem,který má astma,tak bych ráda věděla jak to tam chodí,jaká je strava,pokoje atd... děkuji 🙂

tomajda1
4. led 2015

Ahoj. Prosím, měl jste někdo dítko samotné v lázních Kynžvart? Dceři bude 9let, ale ještě nikde nebyla sama, protože má hodně nemocí. Tak se chci zeptat, jak to zvládli a jak se jim líbilo? Díky Káča

veronikafol
3. bře 2015

Zdravím, synovi bude v´červnu 7 let. V červenci pojede do Lázní, ale již bez doprovodu. Už jsme v Lázních byli, takže to tam zná. Maminky, nemáte některá dítko, které již jelo bez doprovodu? Podala jsem na pojišťovně návrh a čekám na schválení.

kikimaruska
23. dub 2015

Maminky nejedete některá do Kynžvartu s dítkem/dětmi nyní v květnu do června? Už jedeme podruhé, takže víme co a jak, ale rádi bychom uvítali někoho na odpolední procházky a aktivity.

caricia1
2. kvě 2015

Ahoj ,mohl by mi prosím někdo napsat jak to v těchto lázních chodí ? Měla bych jet s tříletou dcerkou a zajímá jak asi vypadá celodenní program? Pry je tam i školka,tam by moje dcera chodit musela nebo ne?A mohu být přítomna u všeho? Děkuji!

tomkova9
12. čer 2015

Dobrý den, jedeme do lázní Kynžvart poprvé a budeme ubytovaní v léčebném domě Orlík. Jedu se dvěma syny - čtyři roky a rok a půl....Jak to tam mají s pokoji? Budu na pokoji s někým? A jak to tam je s procedurami? Děkuji

kikimaruska
14. čer 2015

@tomkova9 na pokoji standartně bývá vždy jen jedna rodina veěsinou. Já byla vždy v kategorii A, kdy jsme připláceli za sociální zařízení na pokoji. LD Orlík, Záboj a Výsluní jsou kat. B, kde jsou sociální zařízení společné na patrech (ikdyž nějaký pokoj kat.A tam snad je, ale nikoho, kdo by na těchto pokojích byl neznám). Procedury jsou pro doprovody s dětmi z 99% dopoledne, pokud máte školáka, můžete mít něco i odpoledne, ale to se Vás netýká. Doby procedur se liší podle LD (začínají od 8-10 hodin). Na Orlíku budou myslím pokoje dost velké, protože zde bývají ubytovány skupinově děti bez doprovodu po více dětech. Za náš turnus jich tam nyní bylo 60 😉. Jinak sem tam byla poprvé se syny 18 měs. a 6 let., ale býváme na Trianonu. Pokud byste chtěla ještě něco vědět, tak se ptejte 😉, zrovna jsme se z lázní vrátili.

tomkova9
14. čer 2015

@kikimaruska moc vám děkuji 🙂 a ještě se zeptám na víkendy, jsou volné a můžu jet s dětmi na výlet? 🙂 moc vám děkuji 🙂

tomkova9
14. čer 2015

@kikimaruska a ještě jeden dotaz prosím....kolik byl příplatek za sociální zařízení na pokoji? Děkuji 🙂

moja75
16. čer 2015

Ahoj chci se zeptat jestli tu není maminka co jede s dítkem do Lázní Kynžvart my jedeme 15.7.Mám Míšu 3 roky a 6 měsíců .Díky a Pěkné léto

kikimaruska
16. čer 2015

@tomkova9 víkendy jsou volné všechny neděle, většinou tři soboty bývají dopoledne plné, např. TV v tělocničně, RHB na Balneu, prostě pohybové aktivity. Odpoledne jsou ale volná. V týdnu, pokud máte auto není problém zajet na výlet po okolí i po poledním klidu a svačince od 15-17 hod. Dva dny v týdnu (st.a ne) je studená večeře, tak lze přijet i později 😉. Za sociální zařízení a TV na pokoji se platí v sezoně (květen-září) 160 Kč/den a mimo sezonu 120 Kč/den), ale ted si nejsem jistá přesně (mimo sezonu). Jsou to ale LD Libuše a Trianon, LD Šárka a Praha jsou luxusněji vybaveny a poplatky jsou mnohem vyšší. Každopádně pokud chcete pokoj kat.A, je nutné předem včas rezervovat ještě před odjezdem, pokoje bývají obsazeny některé už rok dopředu a až na místě vás určitě jinam už neubytují, než na jaký LD jste nahlášeni 😉.

tomkova9
16. čer 2015

@moja75 my 15.7. budeme odjíždět škoda .....
@kikimaruska moc vám děkuji za informace 🙂 tak dneska večer sbalit a zítra odjezd už se moc těšíme 🙂 ještě jednou děkujeme 🙂

kikimaruska
16. čer 2015

@tomkova9 tak si to tam užijte, je tam opravdu nádherný vzduch, zvláště po dešti, když půjdete do lesa... 😉

tomkova9
16. čer 2015

@kikimaruska děkujeme a určitě užijeme 🙂

cruanna
12. črc 2015

Ahoj, jedeme s Alexikem (2,5r.) v listopadu. Mozna je nejaka maminka s ditkem, ktera pojede taky? Rada bych mela nekoho jiz " znameho" 🙂 jedeme poprve, tak nevim, jak to bude

pavlina88
19. říj 2015

Ahoj maminky 🙂 obnovuji diskuzi, dnes jsem byla s malou u doktorky a máme zažádáno o lázně, dnes jsem si volala do Kynžvartu a frčíme v lednu, termín mi ještě upřesní... nejedete některá s dítětem v lednu?? Mám 4letou holčičku 🙂

tomkova9
2. únor 2016

Ahoj maminky, dnes jsem se dozvěděla termín nástupu 17.5. jede také někdo v tomto termínu? 🙂

kikimaruska
2. únor 2016

@tomkova9 Ahojky...tak nejspíš my...máme rezervaci rok dopředu květen/červen do Trianonu...za 14 dní jdem vyběhávat papíry 🙂. Do jakého LD jedeš? Jedu již potřetí s klukama, budou mít 3 a 8 let...

tomkova9
5. únor 2016

@kikimaruska Ahojky.....no LD to ještě nevíme jaký to bude, ale psala jsem jim e-mail tak snad odpoví do jakého pojedeme🙂 My jedeme po druhé mám kluky 4,5let a 2 roky. Tak by bylo fajn kdyby to vyšlo a potkali jsme se 🙂 . Loni jsme byli v LD Orlík

tomkova9
5. únor 2016

@kikimaruska Ahoj tak budeme ubytováni v LD Záboj

kikimaruska
13. únor 2016

@tomkova9 já jedu opět do Trianonu, 🙂 . 22.2 jdu vypsat papíry a pak zavolám do Kynžvartu, kdy je pro nás přesný termín.

schellongova
18. únor 2016

Ahoj holky jak dlouhe jsou cekacky. Jesenik a Luhacovice bez sance

tomkova9
19. únor 2016

@schellongova Ahoj no v půlce ledna dostala pojišťovna papíry, a koncem ledna je odeslala do lázní. Z Kynžvartu mě kontaktovali začátkem února kvůli termínu. Nabízeli mi i termín v březnu, ale chtěla jsem jet až bude tepleji, a jedeme 17.5. 🙂

schellongova
19. únor 2016

@tomkova9 diky me dnes napsala pani z lazni ze maji kveten cerven volne terminy tak uvidime. Pristi tyden pujdu pro papiry. Slo to rychle u Vas. 17.5 by se mi taky libilo. Budu brat sebou mladsi dceru 160 na den celkem jde. Tak jsem zvedava jak to dopadne.

tomkova9
19. únor 2016

@schellongova tak až budete vědět co a jak tak napište kdy jedete. My budeme v lázeňském domě Záboj, tak to není moc těch 160kč na den. Tak ať vám to dobře dopadne 😉 🙂

kikimaruska
21. únor 2016

@schellongova Poprvé jsme žádali v březnu a měli volný termín až říjen/listopad. Na další rok jsme žádali hned leden a jeli květen/červen a ted potřetí jsme si zarezervovali pokoje ještě v dobu, kdy jsme byli v lázních (platí se poplatek nevratný 500 Kč at Vám to pak schválí nebo neschválí... 😉)

schellongova
21. únor 2016

@kikimaruska diky za odpoved me pani z lazni napsala ze kveten cerven jeste volno co maji obsadit pojistovnou tak uvidim jak to dopadne.

rozalenka
21. únor 2016

Dobrý den múžu se prosím zeptat jak jsou lázně hrazeny pojišťovnama???jela by 5leta dcera a teměř 3lety syn a já jako doprovod....?????kolik jste prosím kdo dopláceli????děkuji za info...

kikimaruska
21. únor 2016

@rozalenka Pokud revizní lékař schválí lázně oběma dětem, máte nárok jet jako doprovod dítěte do jeho 6 let věku a je hrazený pobyt i Vám...ale pouze v kategorii B. Kategorie A je za příplatek na den, což se odvíjí podle pokoje (samostatný se sociál.zařízením, nebo spojený-tzv.dvojpokoj a jedna sociálka...a dále podle toho, zda je sezona nebo mimo sezonu-myslím ale Kynžvart, jiné lázně mají třeba pokoje se sociálním zařízením a lépe vybavené hrazené plně automaticky a nedoplácí se. Pokud schválí jen jedno dítko, druhé bud nechat doma třeba u babičky, nebo si jej lze vzít sebou a platíte za něj opět denní taxu ubytování a jídlo na celý den jako za hosta-dítě. Ceníky jsou na stránkách lázní. Pokud má dítko určité problémy, je možné ho doprovázet i nad 6 let jeho věku, pak je potřeba doložit doporučení od psychologa/psychiatra ...že dítě není schopno jet samo ve skupině s dalšími dětmi, tak sem to měla u staršího syna, ale schválen byl i mladší, takže ted jezdím jako doprovod stále, jelikož ho dělám i mladšímu...Až bude mladšímu 6 let, budou jezdit kluci už sami...

rozalenka
21. únor 2016

me spis slo o to jak je to s tim schvalenim....bud je kompexni pece...to by melo byt cele hrazene i doprovodu a nebo jsou prispevkove lazne a tam se to pak nejak deli neco plati pojistovna a neco plati pacient....tak me spis zajimalo jak se tohle posuzuje....