Lázně Kynžvart. Jak to tam chodí?

motol
9. led 2010

Ahoj,ráda bych se zeptala,zda ste někdo nebyl v těchto Lázních,jedu tam s 2letým synem,který má astma,tak bych ráda věděla jak to tam chodí,jaká je strava,pokoje atd... děkuji 🙂

kikimaruska
21. únor 2016

No tak nám vždy schválili komplexní péči...o jiné ani nebyla nikdy řeč...ani nevím, že by příspěvková verze měla být pro dětské pacienty... Příspěvková je podle mě jen pro dospělé, ale 100% Vám poradí, když si zavoláte přímo na pojištovnu. Já sem na radu zavolala přímo naší revizní lékařce, řekla jí diagnozy syna/nů a ona sama řekla názor, jakou máme šanci ke schválení...a automaticky se jednalo o komplexní péči. Maminy ztěží ví, co s papírama většinou, nebo neví nic..., ale v pojištovně určitě poradí.

rozalenka
21. únor 2016

@kikimaruska dekuju za rady.....budu zjistovat...

kikimaruska
22. únor 2016

@rozalenka Tak právě sem se vrátila od MUDr., vypisovala mi papíry pro kluky. Automaticky zaškrtla komplexní léčbu, je to uvedeno už v těch papírech, co se dávají pojištovně...

kikimaruska
22. únor 2016
schellongova
22. únor 2016

@kikimaruska Ahoj muzu se zeptat? Kdyz mi napise alergolozka papir s tim musim jit k detsky? A pak na pojistovnu? A jeste je tu nejaka maminka co mela sebou dite jako doprovod? Berou se vsude sebou? Syn ma caste rymy a snizenou imunitu. Dcera chyta rymy od nej ale na alergo nechodi tak ji vezmu sebou do tri let je to 160 na den tak to jde beze me by mesic nevydrzela. Ale jsem zvedava jak to budem delat treba v bazenu.

kikimaruska
23. únor 2016

@schellongova Ano, zprávu pro pojišťovnu jako žádanky vypisuje dětská pediatra. Je lepší, hlavně napoprvé (a pak vždy tu nejaktuálnější) přidat i další zprávy od odborných lékařů, podle toho, s čím tam dítě jede...Např. kožní lékař, alergolog, pneumolog, neurolog...Je vhodné, aby do zprávy napsal: "Lázně vhodné"....ale kluci ted už jedou potřetí a mají je plně indikovány (tj. v propouštěcí zprávě z lázní mají závěr, zda je další pobyt doporučován) a už nám to alergoložka ani nepíše. Dr.pak připíše např: Vzhledem k věku dítěte doporučuji doprovod s matkou - týká se dětí do 6 let, kdy je pobyt hrazen pojišťovnou, případně nad 6 let je třeba doložit doporučení např.psychologa/psychiatra, že je doprovod dítěte nad 6 let nutný. Maminky tam běžně děti"hosty" mají, a ty opravdu nárok na saunu a bazén nemají, ale berou si je sebou...Někdy je i do bazénu pustí s ostatními dětmi... Na procedurách v Balneu je velká herna, tak si tam děti mohou hrát...příp.i na sourozence koukat, jak procedůra probíhá...prostě bude s Vámi... Větší problém je spíš v tom, když je maminka se dvěma dětmi a jedno onemocní a nesmí ven, do kolektivu atp...a druhé je zdravé a potřebuje na procedury atp...to se pak musí dohodnout s maminkami, že jí zdravé dítko třeba veznou sebou, někdy pohlídají sestry to nemocné...všechno se dá 😉 . Jinak ano. Mudra vyplní papíry a bud odesílá na pojištovnu sama, ale většina posílá jedou týdně, nebo až měsíc...takže já si vždy vše hned vezmu a osobně zavezu, je to rychlé a mám záruku, že to mají na stole (navíc kluci se jmenují každý jinak, tak jim jdu říct, že jsou to bratři a potřebuji je schválit společně). Jinak pozor, vy jako doprovod i dítě host nemáte nárok na lékařskou péči, pokud onemocníte...a že je to časté. První pomoc v nouzi dítku samozřejmě dají, pokud by mělo problémy třeba v noci, ale pak s ním musítě k dětskému lékaři do Mariánských lázní. Pro dospělé je nějaké dny dr.přímo v Kynžvartu myslím. Já si tedy beru pokaždé a všude plnou lékárničku všeho potřebného a léčím se hned sama - je tam lékárna, ale otevřená jen asi 2 dny v týdnu a jen určité hodiny, takže opět se na to nespoléhat...

schellongova
24. únor 2016

@kikimaruska dekuji za vycerpavajici odpoved. Ve ct jdu k alergo ma mit hotovou zpravu a v patek k detsky. Mam ji zavolat ze prijdu? Je to vyplnene hned nebo to trva? Lekarnicku beru vzdy uz jsem zvykla. U nas je nemocny spis kluk holka minimalne nebo min kdyz to od nej chytne. Mame to trochu horsi tim ze syn ma vyvojovou dysfazii a potrebuje me mit za zadkem a holka nema ani 2 tak ta taky. Ten bazen jsem myslela spis jestli jde treba doplatit kdyz je i pro verejnost. Kluk se boji ve vode ho mam furt u sebe drzi se jak kliste. No uvidime hlavne kdy nam daj termin od jara je nemocnost mensi nez na podzim. Byly jste tam vzdy spokojeni?

andru
26. únor 2016

@rozalenka Dobrý den a nemáte na mysli příspěvkové pobyty - Léčebně ozdravné pobyty, které se dělí na pobyty na horách a pobyty u moře, na ty přispívá pojištovna, ale musíte splnit určité podmínky, tedy Vaše díte..... Jinak lázně dle mého jsou vždy komplexní, dítě nikdy neplatí nic navíc jedině kdyby jste chtěli lepší ubytování, do 6 let platí pojištovna pobyt i doprovodu, pak už dítě bez doprovodu nebo maminka si musí pobyt včetně stravy připlatit, cca 14000 za těch 28 dní.....zase záleží jaký ubytování....

My máme nástup 18.4. nejede někdo v tuto dobu taky?

schellongova
26. únor 2016

Ahoj dnes jsem nesla navrh na pojistovnu revizni ho hned schvalila a ted mame cekat na dopis z lazni. Syn a ja hrazeno. Dceru beru jako doprovod. Tak jsem zvedava kdy pojedeme

kikimaruska
26. únor 2016

@schellongova Tak to máte super. Já ještě čekala na zprávu z psych. a odevzdala sem obě žádosti včera. Revizní je bohužel až v Hradci Králové, takže budeme čekat, až se to k ní dostane a až přijde vyjádření 🙂. Jinak co se týče bazénu, tak pro večejnost je otevřený též, máte i 2 vstupy zdarma navíc za pobyt-vždy dítě pacient+jeden doprovod (host se platí). Při procedurách je bazén veřejnosti uzavřen, ale jak sem psala, maminky si děti hosty braly též sebou a personálu to nevadilo...Jen třeba při určitých cvikách, pokud je dítko malé mu rodič pomáhá a je s ním v bazénu-tj.v takovém brouzdališti jakoby a je otázka, co to druhé menší...zda zvládne sedět na břehu, nebo se bude motat mamině pod nohama atp...ale pořád se dá vše domluvit...totéž v sauně, kdy jde doprovod s dítkem do sauny, ale doprovod dítě tam oficiálně nesmí...(ale taky tam někdy šly). Určitě se pak optejte na místě, sestry jso tam opravdu moc milé a vstřícné, kor, když je host malé dítko. Nemocnost je jinak opravdu větší na podzim, jako je klidnější, ale mezi dětmi se to přenáší docela rychle a bývají nemocní i rodiče, přecijen je to pár týdnů v kolektivu.

kikimaruska
26. únor 2016

Jinak já byla spokojená vždy, podzim je takový chmurný, brzy tma, ráno tma...měli ssme rozličné počasí, kdy dvě odpoledne byla na mikinu s vestičkou, pak nám ale i sněžilo. Každopádně chodí se ven i v dešti, takže nepromokavé oblečení a gumáčky jsou nezbytné a v lese je opravdu po dešti krásně...(nádherný vzduch). Já byla vždy v LD Trianon, mám ráda soukromí a hlavně sem chtěla sociální zařízení...se zaplenkovaným mladším synkem a starším s nefrol. problémy jsem to hodně ocenila ...a hlavně ten klid u lesa, přesto že je tento dům nejdál a nejvýš v kopci v lese 🙂. Vloni na jaře jinak najel turnus nezodpovědných maminek do LD kat B (neplacené) a přes polovinu dětí najelo s horečkou, kašlem...a měli v tom domě pak kompletně nemocné všechny děti...(dle sester tam takový turnus ještě neměli 😕 🙄 ).

schellongova
26. únor 2016

@kikimaruska diky za info.Ve vozp sedi revizak za prepazkou hned to procte a schvali rikala ze deti se snazi vzdy. Tim ze jsou pokoje se socialkou rezervovane nam nezbyde nez b ale kdyz to bude kveten,cerven preziju to. Klukovi vezmu nocnik holka plenky. V kvetnu ji budou dva tak to nebude sto pro. Nepromokavy veci vezmu kluk ma ,ale holce musim koupit ted meli v lidlu a ja to prosvihla. Jsem zvedava jak to zvladnem. Ale kdyz mu to pomuze budu rada a pripadne rezervuju dalsi rok nez mu bude 6 let.

kikimaruska
26. únor 2016

@schellongova aha, tak to ano 🙂. Nepromokavé oblečení se opravdu využije a nejen, když zrovna prší 😀. Ta první je po 3 dnech intenzivních dešťů...a to jsme s maminkama většinu vody už před tím co šlo odstranily 🙂

schellongova
26. únor 2016

@kikimaruska jo pekny 🙂 tak to vyuzijeme urcite. Malej je roztomilej jak zvladal pobyt?

kikimaruska
26. únor 2016

@schellongova uplně bezvadně. Musel si zvyknout na inhalace,ale hned druhý den už to bylo dobré. Naopak sestry říkaly, že to zvládal mnohem lépe, jak 4 leté děti...Poprvé jsme byli, když měl 18 měsíců. Je to ňunínek všude, i ve školce. Hodně mu lázně i daly, že je mezi dětmi, zvyknul si a výborně tak zvládl jít ani ne ve 2,5 letech celodenně do školky. Pokud bys chtěla zkouknout víc fotek, jak vypadá třeba okolí, procedury atp.tak písni a já vytvořím třeba album tady na MK, at mužeš juknout... 😉

schellongova
26. únor 2016

@kikimaruska je to bych byla rada. My koupily inhalator domu tulene od philips Honzik dnes inhaloval pres masku a dobry. Jenze tim jak ma dysfazku tak je hroznej cita,mamanek.Do skolky sel az ve 4 letech na 2 dny v tydnu. Ale zlepsuje se. V kolik se chodi spat? Deti jsou v sedum tuhy.

kikimaruska
26. únor 2016

@schellongova inhalují přes náustek,ale pro malé děti (Tom to teda nechtěl) a v případě potřeby mají i masky 😉 . Jinak program dopolední se lehce liší časově podle LD (každý začíná a končí procedury v jiný čas), ale jsou zpravidla jen dopolední (vyjimkou je bazén, kdy větší děti, co po obědě nespí jdou např.ve 13 hod jednou týdně ještě do bazénu a do sauny, turnus LD je rozdělen na 3 skupiny). A také maminy, co mají sebou už dítě školou povinné -má upravené procedury podle školní výuky-což čeká letos prvně nás. 13-14.30 je tzv.polední odpočinek, děti by neměly lítat po chodbách a v herničce, měl by být klid. Mladší děti zpravidla spí (Tom bude určitě také), od 14.30 je svačina, pak 15-17 je bud nějaká pořádaná akce, kam můžete ale nemusíte jít-např.vycházka, karneval, tvoření v kulturním domě nebo nějaká pohádka atp. Od 17 hod je večeře a po ní ještě do cca.19 hod když je vhodné počasí (opět ty zimní měsíce se to většinou nedělá) by měly, nebo mohou být děti ještě venku... Třeba starší hyperaktivní syn je nevybouřený, je denně venku a v 19.30 ho tahám pracně domů, ale ten mladší už taky na 18 hod.byl vykoupaný a šel do postýlky...a bude to tak i letos. Přecijen je to pro ty malinké hlavně opravdu záběr. Kolikrát mi mladší před obědem po procedurách (zpravidla jsou i vodní) vytuhnul v kočárku během chvilky a oběd jsem mu posunovala (dá se odebrat a nechat v jídelně, později ohřát). Opět časy jsou různé dle LD, dle závozů, jak se rozváží jídlo atp. 😉

schellongova
26. únor 2016

Moc dekuji za vycerpavajici info 🙂 ja nikdy sama s detma mimo domov nebyla jen na chalupe a jinak s manzelem a ten pomohl. Deti jsou hodne jen kluk trochu narocnejsi. No zvladli to i se trema tak co my ne. Budu rozmyslet jestli golfky nebo sportak kdyby usnula. A co postylka meli jste cestovni nebo mistni? Diky ze mi odpovidas 🙂 🙂

kikimaruska
26. únor 2016

@schellongova přidej si mě do přátel a mám zřízené album 😉 . Jinak postýlka je na vyžádání, my měli ještě vloni, když bylo malému 26 měsíců, letos už beru jen zábranu sebou (postýlky jsou krátké a děti z nich často padají...a to i ty větší 😕 . Dopředu jim zavolej, až budeš vědět termín a řekni LD a že bys chtěla postýlku. I židličky jsou v jídelně a takové vysoké podsedáky 🙂 . Já brala golfky, ale maminy měly i sportáky. V každém LD jdou uskladnit a hlavně ikdyž je dítko nemocné, ta třeba má chodit ven, ale nevyčerpávat se, takže je to dobré ho vyvenčit, ale může spinkat, nebo prostě klidový režim a na ty rychlé přesuny...třeba před obědem je to k Trianonu fakt docela sprint a do kopce...golfíky sem brala...Letos už beru hlavně nosítko na delší výlety, ale kvuli babi, která se bude střídat v půli turnusu beru i golfky a právě kvuli té příp. nemocnosti...

kikimaruska
8. bře 2016

@ketikus 😉

kikimaruska
8. bře 2016
schellongova
14. bře 2016

@kikimaruska Ahoj dnes mi volaly z lazni a pojedeme 10.8-9.9 dokonce mely pokoj na libusi s wc pro dva pokoje tak jsem spokojena snad bude hezky leto 🙂

kikimaruska
16. bře 2016

Tak dneska nám také dorazilo schválení od pojištovny a 13.5. odjezd 🙂. Jen já pobudu jen 14 dní a pak bude babička, na 4 týdny mě zaměstnavatel nepustí.

schellongova
17. bře 2016

@kikimaruska tak to se tesite. Babicka super kdyz pomuze. To uz pises seznam vid 🙂

kikimaruska
17. bře 2016

@schellongova jak už jedeme po třetí, tam kám seznam v hlavě...co je třeba a co ne, co se dá dokoupit tam a co ne...čeho vzít víc a čeho méně 🙂, jen to auto je pořád asi menší a menší 😀

vercach123
21. dub 2016

Holky jedu poprve do lazni - rovnou s dvema detma, cerstve 2 a 4 roky, do Trianonu - od 13.5., nekdo jede v ten samy termin? Jsme z Prahy, kamoska by byla fajn;)

kikimaruska
21. dub 2016

@vercach123 Ahojky. Jedu do Trinanonu od 13.5 letos s kluky po třetí. Aktuálně mají čerstvě 3 a 8 let 🙂...Poprvé jsme byli, když bylo staršímu 6,5 a mladšímu 18 měsíců 🙂, léčí se oba. Kdyby tě něco zajímalo, nebo si chceš popovídat víc, písni do SZ 😉 .

kikimaruska
25. srp 2016

Maminky tak jsme dostali náhradní termín a odjíždíme 9.9. do Trianonu...nejedete také některá? 🙂

uzenina
28. srp 2016

Ahoj někdo kdo jede do lázní v listopadu?

glimmer
12. zář 2016

Obnovuji diskuzi. Maminky, my jedeme do lázní v lednu 2017 - na 4 týdny ... jede jak dcera (6 let) tak i syn (4 roky). Máte některá z Vás aktuální zážitky, nebo jedete také některá v tomto termínu?