Léčba Clostilbegytem IV. a // pro všechny. Přidej se.

lenka_bohousek
25. bře 2009

Clostilky, začínáme v nové diskuzi, tak nám přeju, ať jsme všechny brzo těhulky 😵

katgatoo
10. lis 2015

Ahoj, mám takové smíšené pocity, z toho, co jsem se dočetla v různých fórech. Některé holky tvrdí, že je nutné začínat na jedné tabletě denně, že je potřeba chodit na folikulometrii a píchat Pregnyl, aby to nebylo zbytečné brát. Mně dal doktor hned 2x denně a řekl mi, že se mám zhruba okolo dvanáctého až čtrnáctého dne snažit, brát to tři cykly a buď přijít těhotná, nebo až po tom, co to doberu. Bojím se, že si budu zaplavovat tělo něčím takovým zbytečně a protože lék nelze použít víc než 6x, promarním tak šanci. Od okamžiku, kdy jsem se rozhodla, že chci miminko už to budou skoro tři roky. Díky za názory.

racek26
10. lis 2015

@chanellka já po utrogestanu přibírám v oblasti pasu, jinak ale celkem nic

anetka1701
10. lis 2015

@katgatoo mám to úplně stejně - taky od příštího cyklu Clostil 3-7 DC, dvakrát denně a tři cykly... upřímně jsem taky studovala kde co, ale je to různé, názor od názoru... Já to zkusím a budu doufat :o)

janunulinka
11. lis 2015

@katgatoo Už jsem to tady psala několikrát, ale opakování matka moudrosti 😀 Beru clostyl od ledna, první dva cykly 1-0-1, další cykly 2-0-2. Každý měsíc chodím na měření vajíček. Vajíčka mě začali růst až po dávce 2-0-2. Doktorka mě říkala,že pokud nezačnou růst, tak mě musí clostyl vysadit. Ale tím, že nastal díky němu léčebný efekt tak mě je může dávat dál. 6x se musí dát v případě, že i přes užívání nerostou vajíčka, tudíž nenastává efekt pro který je podáván a je tedy k ničemu. Proto ho musí lékař vysadit! Já měla teď měsíc pauzu bez clostylu, protože se nedostavila MS a byla mě vyvolaná agolutinem a to mě dr. řekla, že ho nemám brát, protože by byl uplně k ničemu. Clostyl je stokrát menší zlo než hormony které dají na vyvolání vajíček na CARu ☹

janunulinka
11. lis 2015

@katgatoo jo a taky když vidí na UTZ vajíčka tak píchne pregnyl. Je uplně k ničemu brát clost a nezjištovat na utz zda jsou vůbec vajíčka ☹

katgatoo
11. lis 2015

Děkuju za názory, dneska mu zavolám a zeptám se na UZ.

datelinka31
11. lis 2015

@janunulinka ako sa daju vidiet na UTZ vajicka? Asi myslis folikuly? Aj ked ti narastu folikuly, to este neznamena, ze su v nich vajicka

janunulinka
11. lis 2015

@datelinka31 ano myslím folikuly. Proto mě vždy dr. dává injekci pregnylu, pokud vidí že jsou na UTZ.

janunulinka
11. lis 2015

tak ono stejně pokud obsahují schopné vajíčka zjistíš jen při odběru na IVF ☹

racek26
11. lis 2015

@datelinka31 a nemusí taky prasknout 🙂 ani po pregnylu

datelinka31
11. lis 2015

@janunulinka no ved prave :( ja som mala 5 dominantnych folikul pri stimulacii, z ktorych 3 praskli, a aj tak nic.. ci tam boli vajicka je len vo hviezdach, skoda, ze sa to neda zistit..

siafu
11. lis 2015

Mě můj Dr předepsal Clostil k Dufastonu, který beru už půl roku. Taky bez folikulometrie a pregnylu. Když jsem se ho ptala na folikulometrii, prý by mu to pojištovna neproplatila. Takže jsem ho tenhle cyklus nebrala, docela se toho bojím. Nevím, co s tím 🙄

janunulinka
12. lis 2015

@siafu Jak pojišťovna neproplatila? Vždyť je to klasické vyšetření vnitřním ultrazvukem, při kterém změří folikuly? Já na to chodím každý měsíc a dokonce mě bere doktorka i když neordinuje, tak jen doběhne, vezme mě na hlavní ultrazvuk v porodnici a změří a podle toho dá pregnyl. Takže když nad tím tak přemýšlím, tak to ani nevykazuje na pojišťovnu, protože potom zase utíká na svoje oddělení

siafu
12. lis 2015

No taky se mi to zdá jako blbost. Byl se mnou hrozně rychle hotovej 😒

racek26
13. lis 2015

@siafu mně už taky druhý cyklus dr. s clostyl. nechtěl dále léčit ( a ovulační folikul byl) a poslal mne do CARU, záleží taky na věku ....., buď je čl. hodně starý pro ně a nebo naopak hodně mladý, kdy to tak říkajíc nehrotí....a čekají i dlouhou dobu, než přikročí k další léčbě 🙂

siafu
13. lis 2015

Me je 27, mam dvouletyho syna a otehotnela jsem nahodou, predtim pul roku bez ms po vysazeni antikoncepce. Takze u me to jsou problemy dlouhodoby. Napsal mi 4 cykly clostilu a ze pak se to bude resit pripadne, uz nejak vic....

racek26
16. lis 2015

@siafu neztrácet hlavu !!!, navíc věk ještě krásný 🙂 ;)

chanellka
20. lis 2015

Ahoj holky, berete některá utrogestan? Dnes je to paty den po vysazeni a m/s nikde, doktorka mě řekla, ze by měla dorazit cca 3dny po vysazeni 😕

valeri10
20. lis 2015

@chanellka já brala a ms přišla do tří od vysazení. Takže zkus test 😉

chanellka
20. lis 2015

@valeri10 ten jsem zkoušela včera odpoledne ale nic 😔 Už se spis zas děsím co je špatně...

valeri10
20. lis 2015

@chanellka Tak zkus z ranní moči. Četla jsem tu, že na testu bylo vidět něco až 14 dní po termínu kdy měla přijít ms. Tak zkus ráno testovat a jinak bych zašla k mudr.

chanellka
20. lis 2015

@valeri10 asi zkusím ještě par dni vydržet a když nic tak zkusím ještě test ráno a uvidím... Diky😉

datelinka31
20. lis 2015

@chanellka ja som vysadila v pondelok a prisla az v nedelu, tiez mi to bolo divne, ale doktorka povedala 7-10 dni po vysadeni, takze este musis pockat..

plea
23. lis 2015

Holky, pre povzbudenie. Moj doktor mi po takmer rok a pol dlhom snažení predpísal Clostilbegyt 1-0-1 a Utrogestan 1-0-1 na tri mesiace. Hneď prvý mesiac ale nastal problém - ovulačné testy neboli nikdy úplne pozitívne, aj keď som testovala dvakrát denne. Takže som Utrogestan ani nenasadila s tým, že keď neprebehla ovu, nechcem si ju zablokovať Utrogestanom. No a cez víkend som skoro odpadla, pretože namiesto MS som si našla dve čiarky na teste 🙂. Takže za mňa je Clostil fakt zázrak!

valeri10
23. lis 2015

@plea Gratuluji a děkuji za dobrou zprávu. Já brala clostil taky teď poprvé. Po něm jsem měla plno folikulů na obou stranách. Ovu testy nic neukázali, ale bolesti a teplota ukázala ovu. Tak snad budeme mít taky štěstí 🙂

katgatoo
23. lis 2015

Tak doktor mi dnes po telefonu řekl, že folikulometrie je potřeba jenom když se objeví nějaké komplikace, což já prý nemám. Nějak se mi to nezdá, ale ještě jsem neměla ani první pokus, takže to zkusíme a když nic, tak ho budu urgovat.

valeri10
23. lis 2015

@katgatoo Tak folikulometrie je na zjištění zda jsou a jak velké folikuly takže dle mého názoru je to docela důležité vědět. Já chodím teď každý měsíc na utz. Je to rychlá a bezbolestná metoda jak zjistit zda lze v daném cyklu otěhotnět

chanellka
23. lis 2015

Ahoj holky tak jsem to včera dostala, tak aspoň mužem začít nanovo, tento cyklus mě čekají dvě tabletky Clostilbgytu tak jsem zvědavá, utz 3.12...💖

janunulinka
24. lis 2015

@katgatoo a jak jinak zjistí zda se ti tvoří folikuly a jak jsou veliké?? Mě to zjistila dr. jen díky tomu ultrazvuku. Jinak to budeš brát uplně zbytečně a pak třeba zjistí, že se ti netvoří folikuly ☹

janunulinka
24. lis 2015

Já se dnes konečně spojila s doktorkou na tu folikumetrii na tento měsíc a teď mě píše, že se omlouvá, ale že tento týden bude pryč ☹ Prej buď to vynecháme tento měsíc a nebo mám zajít na UZ do nemocnice. Tak nevím, jít nejít? Když pujdu a bude to ok, tak mě stejně nikdo nepředepíše a nepichne Pregnyl ☹