Léčba Clostilbegytem, jak jste ji snášely? Zabrala vám?

majaaa82
20. srp 2015

Ahoj holky, mám dotaz. Chodím do CAR - GESTu, všechna vyšetření mám za sebou, manžel taky. Hormonální profil je cajk, mám průchodné vejcovody, muž zas naprosto OK spermio. Přesto mám asi anovulační cykly (teď zjištěno z folikulometrie, jsem 17. DC a folikul má 11mm - ještě bude jedno měření 25. DC jestli jen nejsem posunutá). Lékař mi říkal, že pokud se potvrdí anovulační cyklus, asi mi nasadí Clostilbegyt. Jak jste tenhle lék snášely... a zabral vám? Asi to bude trojboj Clostil + Pregnyl + Utrogestan, že? Nebo stačí jen Clostil? S lékařem budu mluvit až za týden nejdřív, tak bych ráda vyslechla zkušenosti zkušených 🙂 Moc díky za odpovědi.

Mája.

sarabi86
20. srp 2015

@majaaa82 Ahojky, fajn že oživuješ tohle téma, jsem ted v podobném průběhu. Horm.profil v pořádku, ale vypadá to na anovulační cykly. Ovu testy jsem nikdy nezkoušela a pod kontrolou UZ jsem byla jen jeden cyklus. Takže mám za sebou první zobání clostylu 1-0-1 3-5 DC. Kontrolu UZ jsem měla 8 den cyklu a byl tam jeden 12 mm folikul, v út další kontrola kvůli ovulace. Abych ti odpověděla alespoň na část otázky, tak zatím mohu říct jen, že jsem ho snášela dobře. Trochu mě začala večer pálet žáha, čímž normálně netrpím a pořád jsme cítila lehké pnutí - bolest v podbříšku jako při prvním dni menstruace asi do 4 dne cyklu. Jinak bez komplikací 😉 O pregnylu se zatím doktor nezmínil.... asi až dle UZ. Od neděle si budu zkoušet dělat ovulační testy....