Lékárny si určují ceny. Stalo se vám to?

pavlinasp
18. lis 2009

ahoj holky, chtěla bych tady otevřít téma ceny léků,doplnku atd. a lékáren. Dost mě překvapilo, že v každé lékárně si stanovují vlastní ceny. Ted jsem byla kupovat Probiotické kapky, které mě stály 650 kč a před měsíce m v jiné lékárně stály jen 595 kč. Tak jsem se na webu probiotickekapky.cz ptala, jestli zdrazily nebo jak to ze v jedne tolik v druhe tolik a prý je to normální, kazda lekarna si stanovuje konecnou cenu sama, výrobce či distributor urcuje doporučenou cenu :( takze je lepsi se vzdy zeptat a pokud to jde, zkusit jinou prodejnu. Stalo se vám to taky?

tymothy
18. lis 2009

Mě se to stává s Pharmatexem - běžně ho kupuju za 200 Kč. Minulý týden ho ale neměli, tak jsem zašla o ulici dál, a tam po mě chtěli 250.

girll
18. lis 2009

Ahoj holky,
jestli můžu poradit tak já vše objednávám přes net a u některých léků,mlík apod se to vyplatí 😉

Jen tak sem koukla na ty probiotické kapky a maj je za 330 🙂 http://www.docsimon.cz/zbozi/probioticke-kapky-...

pavlinasp
autor
18. lis 2009

no to je super, že nejsem jedina.. to je fakt nářez...
mno a grill- to je fajn ze tam jsou levnejsi, ale u tech probiotickych kapek je dost dulezite aby byly spravne skaldovány, nesmí být v pokojove teplote ani v mrazu, pak ztrácí ucinek.. mno a spravne skladovani a logistiku zarucuji pouze lekarny, takze bych se trochu bala abych nekoupila lahvicku ve ktere jsou vsechny hodne bakterie uz davno mrtve:( vám fungují?

tymothy
18. lis 2009

Já bych si třeba léky přes net nekouila - právě třeba kvůli tomu skladování. Stejně jako kontaktní čočky. Tyhle věci by měli prodávat odborníci - většinou se chci stejně na něco zeptat - a když člověk občas na těch stránkách čte čte různé odpovědi na dotazy, jen kroutí hlavou.

beruska2x
18. lis 2009

lekarna je obchod jako kazdy jiny - vzdyt jsou soukrome, tak muzou mi ceny sve... nej lekarny jsou v Kauflandu, jsou asi vseobecn nejlevnejsiale jinak ja mam oblibenou svoji lekarnu kde uz me znaji 😀 objednaji mi co potrebuju a ceny.. neco maji o krapet drazsi a jine veci zase levnejsi... abych kvuli to mu obyhala mesto a kupovala kazdou vec jinde jsem lina 😝

girll
18. lis 2009

Holky to je normální lékarna akorát má i stránky bud si to můžete u nich koupit za draho nebo objednat přes net a jen si pro to dojít,já to takhle dělám s mlíkama a jako v poho.A když byl Pepča miminko tak sem to dělala takhle i s kapičkama a normálně fungovali,taky tam tučně u těch kapek píšou o tom skladování.Já bych se toho nebála.

pavlinasp
autor
18. lis 2009

souhlas s Tymothy 🙂
jo berusko, to mas pravdu, ale me to popravde nikdy nenapdalo, ze zrovna leky.. mno, ale zas kdyz je to rozdil 100 kc, tak to se mozna vyplati dojit o ulici dal, ne? 🙂
grill -já bych se práve bála,jsem neduveriva... ale jestli zaručují správné skladování Kapek, tak ok, asi bych i uverila. 😉

berenika39
18. lis 2009

Kdybys byla lékárnice, majitelka provozovny, tak kolik by sis představovala, že ty kapky mají stát? Je to naprosto stejnej tržní princip jako v každém jiném obchodě. Když se najde zákazník, který za ně dá 650,-, stojej 650.

Jak bys ty stanovila cenu na kapky? Kolik by měly stát a proč?

pavlinasp
autor
18. lis 2009

ježíš, ja nejsem lekarnice, jen me to prekvapilo.. cigarety taky stojej vsude stejne ne? mno to je jedno, cenu vyrbce doporuci a ze se nektery lekarny snazi vydelat i o 100 kc vic mi neprijde moc pekne.. to je cele... vzhledem k tomu ze materská neni zrovna vysoka, je kazdá 100 usetrena dobra, ne? 😝

mishaak007
18. lis 2009

tymothy já si již cca 4 roky objednávám čočky přes net a nemůžu si to vynachválit, naprostá spokojenost. Dřív jsem si je na netu jenom objednala a následně jsem si je osobně vyzvedla neb to bylo za rohem u práce a musím říct, že ta kamenná prodejna byla naprosto profesionální i s odborným personálem jako v normálním obchodě a čočky mě vyšli o 1000,- Kč méně než v optice. 🙂

berenika39
18. lis 2009

no to určitě, i mě ty ceny nejsou sympatický, ale ovlivnit to můžeš leda tak, že tam nebude š nakupovat. to je všechno.

Myslíš, že se podnikatel ohlíží na to, že vydělat o sto korun víc není pěkné? Určitě nějaký takový exot existuje, ale tak jeden z tisíce.

lienka43
18. lis 2009

Tie kvapky by mohli stat kludne 300 CZK, bohuzial tu sa na tom zaraba vo velkom. ja som ich kupovala u nas na slovensku za 10 EUR, takze je to porovnatelne menej ako 600 CZK tu....

tymothy
18. lis 2009

mishaak - jenže v té optice v té ceně máš započítanou i kontrolu očí - alespoń u mě to tak je. Ty ti na netu nezkontrolujou. Ale to už je jiné téma, než lékárny... 😉

beruska2x
18. lis 2009

lekarnici si tim vydelavaji na zivobyti stejne jako reznik, drogista nebo kvetinar... to je zakon trhu 😉 to je jako kdybys chtela aby plinky byly opolovinu levnejsi pac jsou pro deti a na tom vydelavaji obchody 😀 😀 😀 😀 😀

holky tady se clovek aspon zasmeje 😀 😀 😀 😀 😀

aponchie
18. lis 2009

lekarny maji ceny vsude jine nechapu,ze se tomu nekdo divi 😝

momin
18. lis 2009

Tak u nas stoji granulovany caj co kupuju malemu v lekarne 120kc a v Kaufu ho maji za 70kc. Trosku rozdil... 😨

aleachim
18. lis 2009

momin, tak mu ho kupuj v Kaufu 😀 .

beruska2x
18. lis 2009

holky ja nechapu co resite 😕 prece banany maji v 1. krame za 19,- a v 2. za 29,- a taky se tomu nikdo nedivi, je to normalni 😀

johanda
18. lis 2009

Jak píšou holky, je normální, že u volně prodejných léků a různých těch výživových doplňků mají lékárny různé ceny, je tam pohyblivá marže a záleží na vlastníkovi, jakou si dá, tam není co řešit.
Jinak z volného prodeje lékárně neplynou závratné příjmy😉 , rozhodující příjem je z léků na předpis, ty stojí tisíce i desítky tisíc, bez nich by teda asi zkrachovala. Taky je rozdíl, jestli vlastník lékárny má jen jednu, dvě nebo jde o nadnárodní řetězec s hromadou dalších aktivit (např. ty kauflandovky)- ten pak může prodávat různé ty potravinové doplňky etc. za babku, páč se mu to rentuje i tak.

kacka.va
19. lis 2009

tymothy: to že máš v optice započítanou kontrolu očí až tak úplně pravda není, pokud si koupíš čočky v optice, tak je to zboží jako každé jiné. Ta kontrola se vztahuje často jen k prvnímu nákupu čoček hned po aplikace v optice. Pokud už znáš parametry oka, tak není vůbec nutné nakupovat čočky v optice, protože akorát zaplatíš hrozné peníze. problém je spíš v tom, že když ti to změří v optice, tak často ty údaje nechtějí poskytnout aniž by neremcali, protože si chtějí udržet zákazníka.

aleachim
19. lis 2009

kacka, ono je to tak, že službu přeměření oka v optice, poskytují zdarma právě proto, aby získali zákazníky. Neplatí jim to pojišťovna ani nikdo jiný, naopak oni musejí zaměstnat optometristu, a pak o to mají navýšené ceny čoček. U nás v optice to třeba dělají teď tak, že za změření oka normálně zaplatíš a pak máš slevu na čočky. Ono se už pak nevyplatí objednávat si to přes net, protože ta cena je takřka stejná.

kacka.va
19. lis 2009

aleachim: jak u kterých čoček, někde máš rozdíl několik set korun mezi kamennou prodejnou a e-shopem. Jinak aplikace a nebo přeměření stojí okolo 200, takže optice se vyplatí čočky koupit fakt jen při té aplikaci, při každém dalším nákupu už ti oko nepřeměřují. Optometrista by měl být v každé dobré optice tak jako tak.

kacka.va
19. lis 2009

jinak v té ceně čoček jsou samozřejmě připočteny všechny režie kamenného obchodu, proto jsou ceny takové šílené.

aleachim
19. lis 2009

v dobré optice ti je přeměří cca po 6měsících, aby měli jistotu, že ti budou čočky sedět. I oči se vyvýjí. Mě se pokud jde o zdraví moje a mojí rodiny nevyplatí šetřit. Každopádně je to věc každého.

kacka.va
19. lis 2009

jenže tomu se říká přeaplikace, kde si buď optik se zákazníkem řeknou, že je vše ok a nebo se doporučí jiný druh čoček. dělá se to u každého, kdo s čočkama začíná, musí se najít vhodné čočky, které mu budou vyhovovat. Jakmile se dospěje k závěru, tak se dělá kontrola mám dojem jednou za rok, ale to už nesouvisí s tím, kolik za čočky platíš 🙂 a kde je kupuješ.

kacka.va
19. lis 2009

zpátky k tématu 🙂. Já jsem se o různých cenách přesvědčila už v době, když jsem začala brát HA, ceny byly od cca 420 do 480 Kč. A dost rozdíl je např. u Prevenaru, kde se pohybovaly od 1850 do cca 2200,-

terkytka
19. lis 2009

lékárna je obchod jako každej jinej, není to charita. Oproti jinejm obchodům má složitější provozní podmínky a nařízení (od hygieny po zaměstanance) musí se v ní uživit u VŠ vzdělanej personál, kterýmu se musí dát odpovídající finanční ohodnocení než třeba prodavačce bez maturity. Cena záleží právě na přidané marži (ta ale většinou bývá stejně daná), na nákupní ceně od distributora a hlavně v jakém množství se koupí, čím víc, tím je levnější apod. Samozřejěm řetězce, které vlastní několik desítek lékárne nakupují za jiné ceny než soukromý majitel, tudíž i cena je pak jiná. Máte samozřejmě možnost výběru, kde a za kolik nakoupit.
Co se týče probiotických kapek, lékárna na nich má stejné procento jako na jiných lécích, jsou drahé už u výrobce, za jiné ceny se prodávají v Polsku a Slovensku a za jiné u nás, to lékárna neovlivní. Na internetu se dají koupit za 330,-Kč, protože je začali vozit ze Slovenska. Skladovací podmínky musí dodržet samozřejmě i internetová lékárna.

pavlinasp
autor
27. lis 2009

no já chápu, že je to obchod jako každej jinej, jen mě to prostě nikdy nenapadlo... tak se omlouvám všem, jež jsem pobouřila svou neznalostí... 😢 v podstatě jsem chtěla jen doporučit maminkám, aby se vždy předem informovaly, aby zbytečně neplatily víc, když u probiotických kapek je doporučená cena 580 kč, tak je podle mě zbytečné platit o stovku víc, to prostě není tak malý rozdíl jako třeba 5 kč na ibuprofenu... 😉

beruska2x
27. lis 2009

pavli.. u Prevenaru jsem videla rozdil i 350,- holt trh no 😒

soanpe
27. lis 2009

vše nakupuju přes docsimon.cz
objednám a druhý den je mám objednávku připravenou v lékarně 😉