Léky v příručním zavazadle do letadla. Dá se to?

nikka.vo
23. zář 2009

Chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jak je to s přepravou léků, který si chci vzít sebou na palubu, protože kdyby se ztratil kufr, tak je to průšvih. Neřeším nějaký léky na průjem apod, to se dá koupit na místě, to do kufru klidně dám. A zajímá mě jestli mě pustí v pohodě, nebo jak by jste pochopili tuhle informaci, kterou jsem našla na netu: Klient si dále na palubu letadla může vzít tekutiny a gely nezbytné v průběhu letů ze zdravotních důvodů (např. léky, dětská výživa aj.). V těchto případech musí být prokázána jejich potřebnost a na vyzvání ověřena jejich nezávadnost.

Chápu to tak, že třeba budu muset ochutnat jídlo a pití, ale jak je to s léky? Budeme mít dejchátko na astma a to jim těžko dokážu, že v tom nemám pepřák, že jo 😅 Potřebuju nějaká potvrezní od lékařky? Jaké? Co tam má být napsáno?

Díky 🙂

aponchie
23. zář 2009

tak ja bych se urcite snazila dovolat do konkretni aerolinky ,ktera me bude prepravovat at mam informace z prvni ruky.......

nikka.vo
autor
23. zář 2009

No ta jsem tam volala (nesnášim telefonování, tak proto jsem založila téma 😅 ) a když to není injekční stříkačka apod tak bez problémů. Musí to být do 100ml a musí být ten lék v sáčku, který se zakoupí v hale. Ale nechápu princip těch sáčků 😕

aponchie
23. zář 2009

tak kdyz uz jsi tam volala a vis jak to ma byt tak potom nechapu dotaz 😀

nikka.vo
autor
23. zář 2009

volala jsem tam teď, až po založení tématu 😝 😝 😝 😝