Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mataharyy
21. led 2011

@emicka09 Neříkala jem že všechny prvorodičky mají zůstat v nemocnici déle, má myšlenka spočívala v tom že pokud si matka není jistá zda už chce jít domů a má nějaké pochybnosti zda to zvládne (prvorodičky jsem udávala jako příklad, pač většinou bývají méně jisté, ale nemyslela jsem to rozhodně plošně), mě by nedělalo problém jít domů už po těch dvou hodinách, nebála jsem se, měla jsem zkušenost s mladšíma sourozencema, takže jsem to brala v klidu, ale slečna co ležela vedle mě byla opakem, chtěla ještě zůstat... 😉
K té porodní asistentce a konstatování "Hele vole..." to bylo brané jako nadnesené a z toho důvodu že PA a rodička jsou kamarádky, tím nechci říci že se oslovují vole, naopak PA je profesionálka na úrovni a takto by to neřekla. K paní K. se zdržím komentářů zatím jsem se více méně dostala jen k informacím které jsou podané velmi jednostraně a nelze si z nich udělat vlastní kloudnej názor a objektivně soudit nemohu nebyla jsem tam, vždy to budou jen dohady okolí a skutečnost ví jen matka, paní K. příp. záchranáři, takže toto téma si nechám až budu mít možnost probrat to s někým kdo ví jak by reagoval a je v tématu lépe zasvěcen... A k očkování proti prasečí chřipce ano řešilo se tu (nevím zda jen na Slovensku, nebo i v ČR) že je hromada vakcín a že by se měli očkovat všichni a když ne tak děti určitě, tehdy jsem málem zešedivěla, protože jsem si hledala informace z více stran a došla jsem k dost podobnému názoru jako hlavní hygienik v čechách, že dobrovolně si nechat naočkovat látku kterou někdo vymyslel "za pár dní", když normálně se testují několik let, je holé šílenství a ač nejsem zastánce naprostého zrušení povinného očkování, tak bych byla mezi prvníma kdo by se proti tomuto nařízení stavěl...
Tak doufám že z toho je jasné co jsem myslela 🙂

lantana
21. led 2011

@emicka09 ohledně WHO, to bylo asi spíš na mne - nepsala jsem o žádném srovnávání, ale byla to narážka na to, že o organizací vydanou příručku všeobecných doporučení, zastánci domporodů opírají při argumentaci. A stejní lidé (dle nicků v diskusích) se rozepisovali o prasečí chřipce ve smyslu, že je to výmysl farmaceutických firem kterým jde WHO na ruku - výdělky na strachu z nemoci, korupce....
K paní K.: urážky ničemu neprospějí, tím méně paušalizující - od kohokoliv, tedy i odlékařů! Dělat totéž co vyčítám druhým není dobrá taktika - můj názor.... Já paní K. nemusím, nejen kvůli tomu co jsem psala, ale to by bylo na dlouho.

mataharyy
21. led 2011

To je asi to co mě nejvíce vadí... Že jsou jedním dechem ochotní se opírat o doktora a tím stejným ho srazit pod úroveň chodníku... 😖
A tím vůbec nepopírám že je hodně doktroů kteří si o sobě opravdu myslí kdo ví co a urážejí/ponižují všechny okolo... Tento přístup nenávidím a taky bych některým místo pozdravu dala ránu, ale zas ve většině i když je to blb, jako člověk, tak jako odborník je výbornej... Dokonce jsem ochotna jim i uznat že jsou taky lidé a ne vždy je dobrej den... Když to přeženu v přirovnávání, vezměte si pokladní v tescu... Práce s lidma je složitá a z vlastní zkušenosti vím že i když se člověk hodně snaží tak jsou dny kdy se to nahromadí a odrazí se to na náladě... A i lékařům to odpustím, za předpokladu že odvedou svou práci dobře 😉

mitote
21. led 2011

uaaaaa vy jste toho nakecali 😀
no holky, ja jsem teda asi dusevi mrzak, ale me mama videla az dva dny po porodu, protoze jem bya v inkubatoru, mama prolezela cele tehotenstvi v nmocnic a i tka me nekojila, protoze jsem nemela vyvinutou travici soustavu 😀 😀 😀 muj nazor je, ze dite potrebuje pocitat hlavne lasku a bezpodminecne prijeti, to mu neda nai litani ani jine alternativy a rozhodne na to nema vliv ani to, ze dite je hodinku po narozeni bez mamy. A vse se da zaidit, kamoska rodila cisarem, vzali si nadstandart, takze tam byl manzel nonstop a tim padem meli i u sebe nonstop miminko a my to hodlame udelat stejne.
Treba znama (ano ano zase ti z prace) :D rodila doma formou lotosoveho porodu (znate?), cely tyden po poarodu s miminem stravila v pritmi aby nemelo sok a neodstrihla mu pupecni snuru ale pockala, az sama odpadne, protoze je to pry stejny jako kdyz se cloveku usekne noha nebo ruk a aze ot zpusbi obrovske trauma an cely zivot 😀 😀 😀

kubaka
21. led 2011

@mitote ty vole - lotosový porod? uhahahaha. Co to je? A sepse v odumírající pupeční šňůře nic,ne? A co udělala s placentou - pro tu byl taky šok ji odstřihnout? Vždyť to okamžitě podléhá rozkladu a sepsi? Co udělala s tím druhým koncem???
I ta naše pudlí čuba už jako prvorodička věděla, že má pupečník překousnout poté, co olízala štěně do sucha. Placentu sežrala - ta žena si taky pochutnala?
.
pro emicku - že oslovuji mitote ty vole je nadsázka vyjadřující extrémní údiv. 😅 je možno chápat nadsázku?¨

Souvislost WHO a prasečí chřipky a porody doma je v alibismu, jak fanatici, když se jim to hodí,tak považují slova odborníků z WHO pomalu za Slovo Boží a když se jim to nehodí, tak tytéž lidi označují za podplacené úředníky, totální ignoranty, kteří ničemu nerozumí (v případě prasečí chřipky to byl fakt úlet. Obě tvrzení jsou pak jen účelová. Chce to pořádně číst 😉 😉 😉

mataharyy
21. led 2011

@kubaka fůůůj, mě to napadlo jako první, jestli tu placentu snědla, ale říkala jsem si že to nemůžu napsat pač bych asi neudržela obsah žaludku a ty mi to tu takhle naservíruješ 😀 😀
@mitote lotosový povídáš, hmmm tak to je taky dobře ujetý 😎 Jako chápu první hodiny tlumené světlo aby chudák dítě rovnou nemělo dojem že je na policejní stanici, ale pak naopak většinou doporučují světlo kvůli žloutence, nebo ne...? 😕 Začínám být zmatená 😀 😀

emicka09
21. led 2011

@mataharyy - tak to je dobře 🙂
vakcína proti chřipce se vyrábí obecně cca 6 týdnů-3 měsíce, podle technologie, takže ani v případě pandemické vakcíny by se to to nestihlo za pár dní. 🙂 tys ale myslela rychlost, s jakou byla schálená..pro pandemické vakcíny platí zvláštní režim, který zavedla pro tyto potřeby EMA (evropská léková agentura, která uděluje registrace lékům v EU) už v roce 2003 v souvislosti s ptačí chřipkou. Nejdřív začne farm.firma vyrábět tzv. mock-up vakcínu, která obsahuje všechny komponenty jako budoucí pandemická vakcína, kromě viru (který v té době není samozřejmě známý), pro tyto účely se používal virus/gen A/H5N1 (ptačí chřipka). S tím se provedly všechny testy a vše se dalo řádně k registraci (od roku 2003 na to měli času dost). V okamžiku pandemie se pak akorát vymění virus/gen A/H5N1 za pandemický virus/gen (v tomto případě A/H1N1), nic jiného se ve složení vakcíny měnit nesmí. Provedou se nějaké základní rychlé testy (kecala bych jaké, nevím) a pandemická vakcína se dá k registraci. takže rychlé to je i není 🙂 tvoje dilema chápu, měla jsem podobné, ale když jsem porovnala rizika a benefity, tak jsem se naočkovat nechala. ne ani tak kvůli sobě, ale Emmka tehdy neměla ani půl roku a kolem nás se několik případů prasečí chřipky objevilo..jednak mi to přišlo odzkoušené dostatečně, riziko mezi rozdílem v mock-up a pandemické vakcíně mi nepřišlo nijak zásadní a stejně jsem si říkala, že jako zdravý jedinec to snesu a Emmka už dostala jen protilátky v mým mlíku, takže jsem byla jakýsi prostředník/továrna 🙂 kdybych byla sama nebo nekojila, tak to považuju za zbytečný.
pokud se tak vyjádřil hlavní hygienik, tak je to divný, o mock-up vakcíně by měl vědět. o plošné nařízení (nebo nařízení, že se musí očkovat děti) se nejednalo, jen o doporučení, nařízeno to měly jen skupiny důležité pro chod státu (což jak jsem psala nebývá až tak vyjímečné, páč doktoři mají léčit a politici rozhodovat, armáda být v pohotovosti a ne marodit 🙂 ) ale ani u těchto skupin to nebylo nakonec povinné myslím 🙂

nevztahovala jsem další části k relevantním osobám, čímž se @mataharyy omlouvám, páč jsem klikla na "odpovědět" u ní a pak jsem byla líná se vracet a jmenovitě odpovídat, což ode mě, uznávámnebylo fair.

@mataharyy - pokud je ten jeden dech myšlen na mě, tak rozhodně nemám v úmyslu kohokoli srážet, jen mi prostě mýty kolem bohorovnosti doktorů přijdou přehnané (a směšné - jako jakákoli ješitnost ). tvoje srovnání s prodavačkama je trefné - ano poskytují služby a to je všechno.. taky jsem pracovala s lidma a věř, že vím, že to není jednoduchý, když tě osočujou za věci, za který nemůžeš. ale taky vím, že existuje určitá profesionalita a ač si o dotyčném můžu myslet, že je debil, tak v tu chvíli je prostě zákazník a toho debila z něj dělat nesmím 🙂 líbit si všechno nenechám, ale asertivita neznamená sprostota 😉 obhajobu paní K. jsem myslela v obecné rovině, o tom konkrétním případu vím jen z jakéhosi linku, na který jsem na koňovi klikla a informace typu novinky.cz nepovažuju za nestranný a seriózní zdroj informací. pokud se provinila, ať nese následky - jako kterýkoli jiný zdravotník, kterému zemřelo dítě při porodu. otočím-li to - neměli bysme se tedy postavit proti porodům v nemocnici, protože doktor XY něco podělal?

@lantana - napsala jsem to špatně, nemyslela jsem jakoukoli neslušnost, myslela jsem tvrdost, myslela jsem, že ta dáma umí jednat s doktory jako sobě rovnými a nedá se, když u ní (a jiných porodních asistentkách) mluví jako o nekompetentní osobě. jsou plně kompetentní a vyškolené k práci, kterou mají dělat. svým způsobem je moc fajn, že teď mají titul Bc. - jsou to vysokoškolsky vzdělané osoby a už s nimi nemůže někdo jen tak, s prominutím, vyjebat.
a ve spoustě věcí má pravdu - pokud by se zlepšily podmínky v porodnicích a respektovala (a diskutovala) by se přání matky, samozřejmě pokud to okolnosti dovolí, tak by porodů doma nebylo potřeba. taky v tom, že se doktoři prsí, kterak zachraňují životy nebohých matek akutním císařem..hmmmmm, jenže zapomenou dodat to bé - že takovou situaci nešetrným zásahem do průběhu porodu způsobili mnohdy sami 😒

@mitote - možná ne pro dítě, ale pro mámu jo. a proč takhle zbytečně zadělávat komukoli na výčitky?? proč nemůže být běžně otec u císaře? můj manžel mě držel za ruku a pak držel Emmi v náručí celou dobu, než mě přivezli ze sálu. přežila bych to i bez něj, ale byla to neskutečná psychická podpora 😉 a může mě jen mrzet, že se jí, z jakýchkoli (směšných) důvodů, nedostane všem 😒

@kubaka - a copak jsi v této souvislosti četla zajímavého, poděl se 🙂 nemyslím si, že WHO je nějaká sekta, kterou musí jeden buď bezmezně milovat nebo zatracovat..je to mezinárodní zdravotnická organizace, která má určovat jakási pravidla a vydávat doporučení. proto míchání porodů doma a prasečí chřipky je míchání hrušek s jabkama..zatímco domácí porody se v mnoha zemích provozují leta a WHO prostě sbírá a zveřejňuje data (a jakého jiného zdroje informací by se jeden měl chytit - třeba oněch novinek.cz 😉 ?), prasečí chřipka vypukla předloni. ke kredibilitě WHO v této souvislosti nijak nepřispěl způsob vybíráníi expertů s vazbou na farm.firmy. však taky teď dělají dost proto, aby se to neopakovalo a to je dobře. ovšem na druhou stranu, který expert nemá "v rejstříku" takovej zápis že..farm.firmy mají prachy a s nima přichází možnosti, kterým málokterý vědec dokáže odolat. čímž nechci absolutně předjímat, že vědci jsou korupovatelní, ale mají rádi důstojné podmínky pro svou práci (kdo nemá). jak zavázaní se pak cítí je samozřejmě druhá věc.

@mitote - pokud známá byla s takovým způsobem porodu spokojená, tak nevidím důvod, proč by to mělo ležet v žaludku jiným 😉 není nic špatného na tom, když lidi dělají, co se jim líbí, i když se to neshoduje s názorem/praktikami většiny 🙂

lantana
21. led 2011

@mitote o odpadávájící pupeční šňůře jsem také zaslechla, Kubako, myslím, že to zaschne, snad by nemělo nic hrozit, třeba dokud to neupadne dítě nekoupou, nebo co my víme....
Mitote - přesně, dítě potřebuje hlavně lásku a maminka klid a ne "tunit" přístup k miminku do extrémů a dávat prostor výčitkám typu "když jsem ho nehladila první tři měsíce krouživými pohyby ve tvaru keltské spirály s hlavičkou směrem k západu, tak určitě bude mít v důchodovém věku sklony k depresím"....

Kubako, děkuji za pochopení a polopatičtější vysvětlení k WHO.

Mataharry - vykašli se na tu představu, za chvíli je březen a ošéfuješ si to dle svých představ, doufám! 😉 (Tímto přeji hodně štěstí a rychlý, hladký průběh samozřejmě!)

kubaka
21. led 2011

@emicka09 nepodělím se s tebou o nic, pač o WHO si nemyslím nic, nehodlám diskutovat o fanatismu napříč vším možným, nad prasečárnou jsem mávla rukou a ani mě nenapadalo studovat očkování. Všichni máme jen základní povinné a docela si vystačíme. A mimoto - my tu jen tak zvesela neformálně žvatláme, nevedeme tu žádnou vášnivou diskusi nad žádnými alternativami. Odbočily jsme od létání, ale jinak se tu docela příjemné bavíme, chceš-li s námi polemizovat o porodech, očkováních, od toho tu jsou jiná témata, kde se o své pravdě a "právu na rozhodování "rádi a vášnivě už mnoho měsíců baví mnoho moudrých a všeznalých. A na výčitky si každý zadělává jedině sám - je to o síle jedince, nikdo není zodpovědný za moje pocity a pocity provinění, natož výčitky.
Mluvím za sebe, troufám ale i trochu hovořit za holky, ale do těchto hádek se tu nehodláme pouštět...

@mataharyy co že je to tedy to lotosové rození? Ohleduplné? mírné světlo? To už dělají v Podolí také, když se mimi vyloupne, ale když to mrně odbahňuju, tak na to pak musím vidět,neeee?

emicka09
21. led 2011

@kubaka - nechci se hádat, jen mi přijde podivné vynášet soudy o věcech, o kterých (zdá se) jeden moc neví 😉 k pocitům jednotlivce okolí nepochybně přispívá, nežijeme izolovaně, ale ve společnosti, že 😉

kubaka
21. led 2011

@lantana "tunit" přístup k miminku do extrémů a dávat prostor výčitkám typu "když jsem ho nehladila první tři měsíce krouživými pohyby ve tvaru keltské spirály s hlavičkou směrem k západu, tak určitě bude mít v důchodovém věku sklony k depresím"....

tak te'd jsi mě teda odbourala - nemám slov 😀 😀 😀 😀 "vo tom to zkrátka je"

porád ale nechápu, co provedla s tou placentou - pupečník přeci končí v ní? to to jako týden přenášela i s miminem, vždyť šnůra je skoro metr dlouhá a tlustá jako kabel od vysokého napětí ? Technicky mi to prostě nejde do hlavy...

kubaka
21. led 2011

@emicka09 my se tu smějeme, nevynášíme soudy a za své výčitky si může každý jednotlivec sám,
to je jedna z hlavních psychologických zásad. Je jen jeho věc, jestli se nechá zblbnout přesně tím, co psala lantana "tunit" přístup k miminku do extrémů a dávat prostor výčitkám typu "když jsem ho nehladila první tři měsíce krouživými pohyby ve tvaru keltské spirály s hlavičkou směrem k západu, tak určitě bude mít v důchodovém věku sklony k depresím"....
To je čistě na tobě, jak se k tomu postavíš.

kubaka
21. led 2011

a o fanatismu vím docela dost, abych ho zavětřila na sto honů - jsem čmuchací pes cvičený na duchovní i umělecký kýč, schematismus v myšlení, alibismus, fanatismus, populismus, manipulaci, pokrytectví a čtení mezi řádky.... 😀 😀 😀

emicka09
21. led 2011

@kubaka - mluvíš jak psychoterapeut 😉 já nevynáším soudy, uvádím fakta a přijde mi neseriózní jen tak plkat o něčem, o čem vím prd..a vaše argumenty a vysmívání se mi připomínají spíš slepičárnu než diskusi..ani zvonkosy by se nemusely stydět 🙂 ale máš pravdu - účastnit se toho nemusím..a vlastně ani nechci 😉

kubaka
21. led 2011

@emicka09 a proč člověk nemůže jen tak plkat? Jsou témata, kde se vyjadřujeme velmi vážně a seriozně, píšeme fakta a sranda jde stranou (témata o chorobách, psychických problémech)- tohle je prostě kurník a nám se v něm zrovna teď líbí - co je na tom? Trochu odvaz,ne? 😎 😎 😎 Tomu se říká ventil a odreagování se. Nevysmíváme se nikomu, kdo tu s námi je v diskusi, bavíme se mezi sebou, které máme stejné postoje a názory. Tak vo co gou?

A že mluvím jako psychoterapeut beru jako poklonu - 😉 😉 😉

lantana
21. led 2011

@emicka09
psala jsem, že doktory nemám za neomylné, jako ostatně nikoho, protože jsme jen lidé. Také jsem psala, že aktivistkám a hnutím nechci upírat zásluhy na zlepšování podmínek v porodnicích, ačkoliv úplně každému se zavděčit nelze.
S tvrzeními o komplikacích zaviněných lékaři jsem opatrná, protože v poslední době mám z diskusí pocit, že dle některých "erudovaných" příznivců dompor. či aktivistů, komplikace rodičce způsobuje už pohled na lékařovo dvoudenní strniště - nadsázka!
Opakuji, že doktory NEmám za neomylné, ale dokud bude mediálně známá aktivistka schopna tvrdit matce, že jí císaře udělali určitě zbytečně i když ví o případu kulové, budu taková tvrzení brát s velkou rezervou, protože nemám jak zjistit poměr účelových "diagnóz" a opravdových případů, kdy došlo k pochybením.

mataharyy
21. led 2011

@emicka09 Ten jeden dech nebyl myšlen na tebe 😉 Bylo to myšleno právě na lidi kteří neuznávají lékaře a spol. do okamžiku kdy se jim jejich pznatky hodí do krámu, pak jejich tvrzení vyhazují na oči každému. Ohledně té vakcíny, hlavní hyhienik to neřekl přímo takto, tak jsem si to zkrátila já, on o tom vydal strašně dlouhou zprávu z níž jsem dobré polovině odborných názvů vůbec nerozuměla, ale vesměs naznačoval že plošné očkování je zbytečné až na škodu, že by každý měl zvážit možnou rizikovost u sebe a podle toho po poradě s lékařem se případně nechat na očkovat a pak tam právě byli informace o tom že všichni sice vytahují přednosti, ale rizika zamlčují (a že jich nebylo zas tak málo...). Bavila jsem se o tom i s několika doktorama a v celku všichni řekli že se očkovat nenechají a pokud se někdo nenachází přímo u zdroje tak očkování ani nedoporučují a už vůbec ne u malejch (tehdy jsem měla hodně malé dítě) dětí, právě s ohledem na možné následky... Tím jsem měla jasno a když na slovensku začali díky přebytečnému množství látek naznačovat že by se mohlo nařídit že by se očkovali všichni, tak mě to pěkně zvedlo žluč zvlášť když jsme ani v okolí neměli žádné potvrzené nakažené... Celé mi to přišlo jako médiama nafouknutá bublina pro vyvolání děsů... To je jen můj názor a nikomu ho nevnucuji 😎
U doktorů ano měla by tam fungovat profesionalita na poněkud jiné úrovni než u prodavaček v obchodě, o tom žádná ale i u toho doktora člověk dokáže pochopit chvilkové selhání nervů a měl by být schopen mu to odpustit na základě dobře vykonané práce... Ale přiznávám akorát velmi nedávno jsem měla takovou zkušenost že bych doktora praštila místo pozdravu a jeho přístup mi nepřišel ani profesionální a lidský už vůbec ne, mávla bych nad tím rukou, kdyby se nejednalo o syna, který díky němu má hrůzu z doktorů (doufám že ho to ještě přejde)... Problém je že doktorů je málo, platy taky nic moc, takže prostě tahají hodiny kde můžou, což se někde podepíše, buď na chování, nebo na kvalitě jejich práce (ta druhá možnost je horší a v tom případě se pak řídí heslem zatloukat, zatloukat, zatloukat... 😠 )
Ohledně porodů doma, neodsuzuji je (ve všeobecné rovině), pokud je těhotenství bez problémů a rodiče/rodička si zodpovědně vybere školenou porodní asistentku, která je schopan posoudit situaci a ochotna v čas volat případnou lékařskou pomoc (tím nesnižuji jejich schopnosti, ale když se něco podělá tak ona je tam sama a těžko bude zachraňovat matku i dítě naráz...). Problém u některých matek je že i po doporučení PA o převozu do nemocnice prostě řeknou ne a nepojedou, co potom?? Porodní asistentka se s klidem v duši nezvedne a nenechá tam rodičku samotnou a i za cenu že jde sama proti sobě s porodem pomáhá dále... V lepším případě se nic nestane, v horším to dopadá špatně a kdo je pak zodpovědný, porodní asistentka která zůstala aby "minimalizovala" následky, nebo matka která odmítla lékařskou pomoc...? Tady pak babo raď koho soudit a odsoudit...? Tím nenarážím na konkrétní případ paní K. neb jak jsem psala informací je pomálu a zdroje ne příliš dobré, souhlasím že novinky jsou na podobné úrovni jako blesk a to nejsou kvalitní informace a rozhodně nejsou nezaujaté 🤐
Kdyby to bylo možné tak by bylo fajn aby byla možnost rodit v nemocnici s porodní asistentkou, bez vměšování lékařů (pokud si to rodiče nepřejí) a v případě komplikací už by nebyl stres, když by bylo vše včetně doktorů po ruce, jenže takto to fungovalo jen v CAP-u a ten zavřeli... Já osobně si na porod v Hořovicích nemohu stěžovat, nechali nás volně žít jednou za čas přišli zkontrolovat zda je mimčo OK a já taky, zeptali se zda něco potřebujeme, případně doporučili co a jak a bylo, celou dobu tlumené světlo pohodička... Na samotnej porod přišla doktorka, odrodili jsme prodiskutovali zda zašít či ne a jestli chci umrtvovat ošetřili mimčo a dali ho vedle mě... Pohoda, jenže co já považovala za báječné, jiná by odsoudila jako nezájem lékařů... Ono je to složité co člověk to názor 😉
@kubaka Souhlasím, raději ať si posvítí, než aby mu tu štětičku vrazili jinám 😀 Prostě nic se nemá přehánět... 🙂

mataharyy
21. led 2011

@lantana Souhlas, taky bych vyrostla když si nějaká taková "dobrá" duše stoupne a prohlásí že 99% císařských řezů se dělá úplně zbytečně jen pro to aby si doktor ušetřil čas a dostal více peněz... Určitě si vzala všech 99% spisů a zkoumala situaci za jakých byl ten cisař nařízen 😝

Jináč mě je jedno kdo co si dělá, pokud někdo chce rodit zavěšenej z mostu hlavou dolu, tak prosím, ale ať pak taky přebere zodpovědnost za to co dělá, ne že když se něco podělá tak půjde a řekne, no za to já nemůžu, to je chyba toho chlapa co mě přivazoval na to lano 😎 A ještě jedna věc mě opravdu dokáže přizvednout tlak a to když pak lidé, kteří mají tento postoj chodí a každému kdo ho nesdílí říká jak je špatnej rodič, jak nemiluje své dítě atd. to bych vraždila 🙄 Já taky nikomu necpu že má jít rodit do porodnic, nebo že má nechat své děti očkovat/neočkovat a už vůbec by mě nenapadlo pak odsuzovat takové rodiče a říkat jim že nemají rádi své děti, pač to je hovadina na kvadrát i rodiče létajících dětí je milují i když dělají něco co já nechápu, až odsuzuju (a to jen na základě toho že jsem si opravdu dala tu práci a zjistila si o tom kde co...) 😉

mitote
22. led 2011

@kubaka lotosovy porad je to, ze neodstrihnes ditete placentu ale pockas az sama odpadne, coz trva cca tyden

@emicka09: ver ze pokud se ti nedo tm snazim vymit mozek tak to stve v slusnem slova smyslu 😀

@lantana presne tak, miminko potrebuje hlavne bezpeci, lasku a klid stjne jako maminka a to zadne podobne techniky letani podle me urcit neprinesou, miminku urcite ne, to se potrebuje hlavne mazlit a citit naruc maminky

@kubaka ona porodila i placentu a pak ji zakonzerovala vjakesi soli nebo co

@emicka09: mas dojem ze tom vim prd kdyz sjem ti krmena uz vice jak pul roku v praci?

lantana
22. led 2011

@mitote našla jsem to: http://www.lotosovyporod.wbs.cz/LOTOSOVY-POROD.... , přiznávám, jsem opravdu přízemní civilizací zkažený jedinec, na tohle fakt nemám...

lantana
22. led 2011

Jinak přátelé, pocit absence duchovna a potřeba návratu k přírodě prostě u některých lidí, prostě dá šanci čemukoliv, proč tedy ne "létání". Všem přeji hlavně zdravé děti.

mitote
22. led 2011

@lantana to je ta manzelka meho sefa, moje kolegyne v praci 😀 😀 😀 to jsou jeji stranky a i ona je tam s malym vyfocena a sef vlastne taky

lantana
22. led 2011

Tak to máš vážně osvětu z první ruky. Já nejspíš zemřu neosvícena.... 😀 😉

mataharyy
22. led 2011

Šmárja, tak z toho asi odpadnu... 😒 😀 😀
@mitote normálně tě zcela otevřeně lituji, toto mít v práci asi zemřu 😅

lantana
22. led 2011

@mataharyy myslím, že to zase nemusí být tak hrozné 😉 , pokud to neznamená každodenní přednášky, nějaká "lanaření" - což se ovšem snad tohoto směru netýká, či "kolářovsko-sudíkovské, medově slizké pozitivno" (nemohu si pomoci, paní na mne takto působí), tak si prostě práci udělám a myslím si co chci, ne? 😀

mataharyy
22. led 2011

@lantana Myslet si co chceš můžeš ale představ si že dejme tomu osm hodin musíš poslouchat takové věci jako konzervace placenty... 😀 😀 A dítě umyjou, nebo se řídí heslem že sedmidenní špína opadá? 😕 😀 Jináč paní Sudíková razí že s dětma je nejlepší létat už po porodu, to si nějak s tou placentou nedovedu představit... 😅 😎 😀 😀

sharlotta
22. led 2011

@lantana 😲 ! Fuj! 😝 To som nemala vidiet! Tym ludom uz totalne preskakuje!!! To dieta z toho moze tak akurat dostat peknu infekciu. To sa teda strasne cudujem, ze im toto nejaky lekar dovoli!!!! 😲 !

kubaka
22. led 2011

@sharlotta bezpochyby by si lékař klepal na čelo. tohle nemá žádné medicínské oprávnění. Zvířata oddělí vždy své mládě od placenty - to velí příroda. tohle je výmysl čímsi osvícených lidí.
ale dobrý kurz by byl Létáme s placentou - no, abych si týden s sebou přenášela pytlík s placentou - výživnééé. Tohle už fakt je mimo soudnost.
"kolářovsko-sudíkovské, medově slizké pozitivno" velmi výstižné, nemohla jsem najít slova, jak to její jednání popsat.

sharlotta
22. led 2011

@kubaka no co uz to dieta moze dostat z kusu mrtveho masa? Mna napada len jedno - infekcia. 😅

kubaka
22. led 2011

@sharlotta no a hlavně pupečník dotepe během několika minut - jakmile netepe, nic z placenty se už do něho nedostane, když prostě nepumpuje - kromě infekce teda. Takže to je jen "víra" - nemá to hmotné opodstatnění.
V některých nemocnicích, co jsem slyšela, třeba nechávají dotepat pupečník, ale pak už není důvod ho nechat připojený k miminu.
Navíc dítě je tak nadupané energií do začátku, je neuvěřitelně silné a odolné, že to, co má v těle mu bohatě postačí. Je na to stavěné . V Podolí nám vysvětlovali, že to, co přežije a vydrží novorozenec při porodu by člověk nepřežil ani omylem.