Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mitote
25. led 2011

@kubaka ja vim ja vim, to se me to ted keca 🙂

ano souhlasim, me tady ten babinec stejne nebo podobne smyslejicich vyhovuje a komu vadi, necht tu neni 😀 al eproc si tu neventilovat ze nas tyhle kraviny stvou? 😀 myslim ze je to jeste jeden z nejlepsich zpusobu ventilace, tlachanicko 😀

inkinka
25. led 2011

@mateson nasa s nami spavala, ale az od asi roka, mali sme francuzsku postel, miesta bolo dost, ak vies, ake fatalne dosledky by to malo prezrad, napisem ti, ci mame 😉 😅 .Napada ma fatalny dosledok , ktory zazil kamarat, ked robil veduceho v tabore a kazdy vecer sa mu do postele narval maly prvacik, ze je tak zvyknuty a boji sa spat sam 😕 😅

mitote
25. led 2011

@inkinka 😀 😀 😀

shaula
25. led 2011

@mitote Přeji ti, ať ti tvé ideály vydrží 😉 Já taky byla plná vlastních neomylných názorů na to, jak se má správně vychovávat dítě, myslela jsem, že je sousedka pod námi hysterka, když tak ječí po těch svých krásných dětičkách, že děti, které udělají někde venku hysterickou scénu, jsou nevychovaní frackové, s kterými si jejich neschopné matky neumí poradit, že já bych věděla, jak na ně... 😀 😀 😀 Když si na to dneska vzpomenu, tak se musím smát 😀 😀 😀 Prostě zjistíš, že s dítě se chová jinak, než by podle tebe mělo, a musíš své názory přehodnocovat...

Ad BKM - toto nepovažuji zas za takový nesmysl, jeden důvod už tu uvedla @jasekd , další jen co mě tak napadají z hlavy, je snížení rizika opruzenin, nebo minimálně ušetříte za plíny 😀 BKM se mi náhodou celkem líbí, ale pozor, za předpokladu, že to takto vyhovuje matce i dítěti... Pachtit se za bezplenkováním jen proto, že je to teď "v kurzu" a chci být "moderní" matka, je nesmysl... Když jsem o BKM slyšela poprvé, byla jsem skeptická, ale pak jsem si přečetla spoustu názorů a dost se mi to zalíbilo. Jenže já jsem se o BKM dozvěděla pozdě (to už měli kluci asi 7 měsíců) a navíc já byla ráda, že žiju a že jsem ty uřvané prcky ještě nezabila, takže bych stejně neměla čas ani energii na nějaké sledování...

Ad spaní v posteli: taky jsem zastávala názor, že děti patří do své postýlky 😀 A taky vzal za své 😅 Zalehnutí opravdu nehrozí, jak psala @kubaka, pokud nejste namol nebo zfetovaní, tak prostě část podvědomí za nás pořád bdí. Psa jsi přece taky nezalehla, tak proč bys měla zalehnout dítě 😉 Kluci spali od narození ve svém pokojíčku, párkrát, když byli nemocní, jsem si je vzala do postele. Kolem roka mě už fakt přestalo bavit je několikrát za noc chodit uspávat, takže večer šli spát do své postýlky, ale jak se v noci vzbudili, přenášela jsem je k nám. A v tomto režimu jedeme dodnes, jen teď si už přeťapkají sami, takže kolikrát se ráno vzbudím, a zjistím, že s námi spí dva svišti 🙂 Někdy fakt ani nevím, kdy přišli. A je to bezva 😵

kubaka
25. led 2011

@bejby29 jo šlo, i když já vědomosti nezavrhuju - myslím ale opravdu "vědění" jak to chodí z různých věd - antropologie, psychologie, sociologie - pak se člověk vyzná a aplikuje cokoliv s nějakým věděním v zádech. Vím, pak co určitě ne (rvaní, létání) a z čeho se opravdu nestřílí (spaní v posteli, uspávání v náručí, plínky)

Mám kluky 15 a 4 a opravdu žádný zmatek z plín neměli a nemají 😀 - začnou chodit na záchod, až z toho dostane rozum a dojde mu to. Pak je to záležitost jednoho nebo dvou dnů. Náš měl plíny skoro do 3 let - protože je paličák a co si usmíslí ignorovat, to se mu prostě daří ignorovat a nikdo s ním nehne. Takže ho nelámu a dělám věci cestou konsensu - tedy nejmenšího odporu. On věděl, že na záchodě se čůrá - ale zavrtěl hlavou, oznámil NE a zrdrhul - konec zvonec. 😀 PRvní syn oproti tomu se to s nadšením naučil ve 20 měsících - to už uměl zadržet a hlásil, že chce čůrat do vany do výlevky. Tak jsme mu podstrčili nočník, on vyrobil loužičku a už u toho zůstal.

jak píše bejby - čím dál víc mám pocit, že větší zmatek mají v hlavě rodiče než ty děti - ty by si žily vlastním přirozeným tempem, kdybychom je furt do něčeho nestrkali a nenutili jim, že mají umět to či ono, nebo nedělat to či ono. A nezahlcovali je okolím.... Jedu pro prcka do školky, začalo se mi stýskat. 😉

kubaka
25. led 2011

@shaula jseš obložená- děláte hamburgra.

já za plíny šetřit nepotřebovala, na to jsem už dost za vodou, stárá a líná matka, chtěla jsem si užít druhé dítě podzimu svého fertilního věku v co největším pohodlí a klidu - a opruzený byl akorát v porodnici -( Takže já fakt neeéé.

mitote
25. led 2011

@shaula nevim jak to bude u miminka, ale vetsi svist aspon v tom roce at si chrape kde chce, my uz jsme s manzelem zvykli ze tam mame nasackovaneho psa, ktery navic si vzal muj anatomicky polstar a odmita ho vydat 😀 😀 😀 jako jasne mimi urco vezmu do postele na odpocinek, ale ne na celonocni spani, to bdue hned vedle me v postylce abych ho mohla drzet za tlapu 😀

holky muj ideal je prote pohoda, nektre eci co ja nemela, nedavn me muj znamy rekl uzasnou vetu: stastne dite rovna se neporadek v dome..a to je neco co zastavam ja...dite je nadsene kdyz ma dva tydny rozestaveny hrad z lega v pokojiku a nemusi ho uklizet al emuze ho furt prekopavat, stejne tak kdyz pece cukrovi nebo neco prost ten bordel u mouky udela, nekdy zi zprdele jen jak se to prasi...stejne tak dite zkusi malovat na zed nebo na nabytek, od toho to dite je, ale proc bych ho hned za to mela peskovat?
a nejhezci predstava je, ze proste se vecer nebo rano vsichni nasackujemd o jedn epostele, budeme si cist pohadky, hledat se pod perinou a delat picovinky (sorry za ten vyraz). to treb ao vikendech delame i se psem, probudime se a zacne mazleni a blbnuti a jsou to ty nejleosi chvile v otm dne, protoze vsichni jsou veseli a stastni... 😀

mataharyy
25. led 2011

@jasekd Taky používám šátek, látkovky, mají mnoho kladů z papírovek se malej dost často osypal, navíc se mi líbějí 😀 Zkoušela jsem i BKM, jen chvíli nějak na to nemám buňky, nebo to možná bylo tím že jsme začli pozdě, no čert to vem, nevím nešlo mi to vzdala jsem to... A ohledně létání, pokud ti jde o názor druhé strany, tak ti mohu říct asi tolik, taky jsem se snažila (po prvotním šoku, nadávkách a tak... 😉 ) zjistit jaký je důvod něco takového provozovat s vlastním dítětem a na internetu se moc nic nedovíš, pač jak se zeptáš co je k tomu vede, hned tě odsoudějí jako rejpala, neosvíceného, které se drží slepě stáda... Po pár týdnech jsem si dala tu práci a vsadila na jednu holku v okolí u které jsem si říkala že je tak (s prominutím) pitomá že o tom určitě bude vědět... věděla a létání provozovala, tak jsem se s ní domluvila že mě vezme na jednu ztěch úvodních hodin (po tom co kolem byl takovej humbuk se tam nedalo jen tak dostat...). Dle informací jsem vzala plyšáka a za jejího doprovodu jsem vyrazila... Tak to co jsem viděla opravdu předčilo i tu reportáž, bylo mi zle a došla jsem k tomu že mi je líto i toho plyšáka, natož dětí, kloudného jsem se nedověděla vůvec nic a ten úvod byl perfektně podaná vymejvárna hlavy... V čem je přínos se od paní Sudíkové nedovíš, pořád dokola říká to semé... Nevydržela jsem do konce, neb mi těch dětí bylo líto, takže jsem se zvedla a a vydala se pryč, za to jsem se dověděla (opět) že jsem ovce slepě následující dav a proto toto nikdy nemohu pochopit. Myslím že vím dost abych si z toho dělala srandu, pač jináč bych se musela zbláznit 😉
Jináč neodsuzuji věci které neznám, nebo jim nerozumím, pokud mi dle zdravého rozumu nepřipadají naprosto šílený...

myscha
25. led 2011

Podle mě BKM určitý smysl má, není to jen nějaký rozmar znuděných, ušetření za plíny, udržení dítěte čisté. Ono i ty jednorázovky působí jako suchý, ale počůraná plína to pořád je, jsou tam bakterie. Nedá se přebalovat nonstop tak, aby dítě bylo pořád čisté a v suchu, aspoň teda moje děti čůraj jak divý 🙂 . Taky se začíná spekulovat o možném vlivu jednorázovek na neplodnost u mužů, ty plíny zvyšují o několik stupňů teplotu, jsou neprodyšný, ale to neposoudím. Další aspekt je ekologie, jedno dítě vyprodukuje tuny odpadu, z tohodle hlediska jsou pak lepší asi i látkovky pro ekologicky smýšlející rodiče.
Četla jsem zkušenost jedné maminky, že jí malinké batole dávalo signály vždycky před čůráním, pokud to někomu takhle vyhovuje, tak proč ne.

No nic, už mlčim, nebudu vám podobně smýšlejícím kazit idylku. 😎

myscha
25. led 2011

@mataharyy někde jsem objevila příspěvek jedné holky, co lítání absolvovala, protože už nevěděla, co si se svým miminem počít. Prej skoro nonstop řval, tak to zkusila, snad jen něco málo, co jí přišlo pro mimino ok,ne všechny ty veletoče 🙂 a bylo to poprvé, co jí chlapeček přestal brečet. Nevím jestli to bylo šokem 😀 , nebo co, ale cvičila s ním doma a trochu se zklidnil. To jen zkušenost z opačného spektra.

Podle mě je to teda nebezpečné a jde to proti instinktům a zdravému rozumu. Howgh 😉

mitote
25. led 2011

@mysha ale tak aby dite bylo ciste nebo neprodukovalo odpad, tak staci pouzivat latkovky...ja to urcite planuji stridat 🙂

mataharyy
25. led 2011

@myscha I já jsem tam viděla děti které neplakali a i jsem tu psala že jedno dítko (větší) se dokonce dožadovalo aby bylo metáno po místnosti 😉 Narážela jsem spíš na ta malá miminka která řvali o duši, byl jim sotva měsíc a matka tam s nima plápolala jak s bojovou zástavou... A u některých dětí mi dle jejich pohledů přišlo jako že už to vzdali, že nepláčou jen proto že už vědí, že to prostě nemá cenu, neb jim stejně nikdo nepomůže ☹ Dokonce tam bylo nejedno dítě které neplakalo a to jen z toho důvodu že se nemohlo za letu pořádně nadechnout (a to smrtelně vážně), prostě odpor vzduchu nedovolil nádech, takže neplakalo což všichni brali jako fakt že se mu to líbí a když po zastavení lapalo po dechu a začlo srdcervoucně řvát, tak to byl důvod k tomu aby se řeklo vidíte a jak přestanete tak je dítě nešťastné, tak s ním znovu začli mávat a bylo zas ticho, sice krapet promodrávalo, ale pohoda, navíc v té místnosti kov ví jak teplo nebylo a ty děti tam "pletovali" nahé ☹ To z mé snahy pochopit jak to může někdo dělat, nepochopila jsem nic, zjistila jsem že to co je v telce a k netu je oproti reálu ještě celkem slabej odvar a mohu každého ujistit že raději budu tupá ovce v davu než něco podobného dělat svému dítěti...

mitote
25. led 2011

@mataharyy amen 😉

mateson
25. led 2011

@inkinka u našeho Matesa se to klidně muže stát taky 😀 😀 😀 teda když by jel na tábor 😎 😎

jasekd
25. led 2011

@bejby29 Vsak at si to kazdej dela jak chce, ja nic necetla, nestudovala, donutila me k tomu nase zdravotni situace a kdyz to funguje, proc to menit. Jen jsem psala, ze to neni jen kravina na pridelani prace 😉 Ani jsem o BKM nevedela, ze existuje, kdyz jsme to zacli praktikovat.

mateson
25. led 2011

no tak mně by na látkovky teda nenalákal nikdy. Dcera se narodila v unoru 1989 kdy nejaký pampers ani omylem. Když si představím jak jsem z toho vytřepávala hovínka ☹ ☹ ☹ za to při Matesovi to bylo leháro.Aspoň s plenkama. A ještě se to tuším tři měsíce žehlilo ☹ ☹ ☹ co já žehlení nenávidím.

jasekd
25. led 2011

@mateson Peres na 60, zehlit nemusis. Ja zas zazila nechutnej smrad ze skladovanejch papirovek, i kdyz to kamoska opravdu denne vynasi. Takhle se to splachne do zachodu a je klid, mne to nevadi. A jsou pliny a pliny, z klasickejch to jde opravdu spatne, ale da se pouzit separacka.
@mataharyy Teda, na to bych nemela zaludek. A ten plysak je na to, aby se to na nem natrenovalo? Presne, mne by bylo lito i toho plysaka 😀 A podle me nebrecej jednak ze soku a jednak opravdu nemaji asi vzduch, je to jako venku, kdyz se jde v prudkem vetru, taky se blbe dejcha.

mateson
25. led 2011

@jasekd ono teď už ti asi nejsou ty klasické plenky a poštolky. Systém zapínání je určite iný.Já už mám pokročilejší věk 🙂

jasekd
25. led 2011

@mateson Jako muzes mit klasicke plenky, taky obcas pouziju, ale spis mam ty vymakanejsi. A co je to postolka, to vubec nevim (teda jen ze je to ten ptak 😀 ) Manzeluv bratr je rocnik 93 a na nej uz nejake jednorazovky byly, rikala tchyne, ale dost drahe na tehdejsi dobu, ale myslim, ze je celkem pouzivali...

mataharyy
25. led 2011

@jasekd Jo plyšáka si bere ten kdo se bojí to zkoušet s dítětem... No co k tomu dodat, znova už bych na to taky neměla... No nakonec se semnou úplně přestala bavit i ta holka co mě tam vzala, asi jsem moc ovcoidní, čekala totiž jak budu nadšená a ono ho... 😝 Přesně když jdeš proti prudkému větru taky jsi ráda že jsi ráda, když létáš vzduchem musí to být dos podobné... A s tím pláčem některé děti asi nepláčou ze škoku, jiné už rezignovali, další nemají vzduch... Ty větší už jsou s tím smířené, případně je to baví (v určitém věku dítě baví když mu děláš letadlo atp.)... Ale když vidíš ty miminka tak je ti akorát zle ☹
No tak jsi to začla provozovat podvědomě, protože jsi věděla že to tvému dítěti pomůže, z toho důvodu já látkuju, protože na malém vidím že mu to dělá lépe než chemie v papírovkách, ale které podvědomé chování ti říká mávat s děckem jak s praporem... to si spíš myslím že tím potlačuješ veškeré podvědomé chování matky - ochranitelky a v tom je ten podstatnej rozdíl něco jiného je "šestej smysl" kdy to děláš protože cítíš že to dítěti pomáhá a něco úplně jiného je že i napříč nějaké kontrolce v hlavě která svítí rudě, děláš něco co ti někdo jinej nakecá že je super a tím popřeš pudové chování tam je ten malér... 😒
@mateson je pravda že jsou plíny a plíny... Třeba já mám i klasické čtverce, ty sem tam přežehlím, ale nějak to nehrotím 😀 a pak ty moderní, to vypereš hodíš na sušák a nazdar bazar, ale uznávám vzpomínky na to jak se pleny museli vyvářet a kdo ví co ještě musí být dost odrazující 😎 Ale u nás bylo jasno, po plenách se prostě zprudil jak hrom a to jednorázovky nosil jen když jsme někam šli... Navíc se mi to látkování zamlouvalo, dost jsem o tom četla a i finančně (když se z tebe nestane maniak na pleny 😅 ) je to lepší, ale je to na uvážení, pokud nechceš, nač to hrotit... Stejně jako s tou BKM, když ten čas a chuť máš, tak proč to nezkusit, ale nic se nesmí přehánět... Pořád je to o tom zdravém rozumu a ne zatemění mysli 😉

mateson
25. led 2011

@jasekd poštolky byly takové gumové kalhotky na plenky , dlouhé šnury to mělo a kroužky na záclony, tím se protahovali ty šnurky, děsná pakárna 😉 a pak ještě kalhotky Sandra, příšerně nedostakové zboží.Pak po listopadu 89 se už dali dovést s Rakouska.

mateson
25. led 2011

myslím plenky.

jasekd
25. led 2011

@mataharyy Verim, ze starsim se to libit muze, i kdyz i tam se musej chytat s rozumem, a ne jim vyhodit vsechny klouby. A ty matky si asi myslej, ze je to pro ne dobre, kdyz tam neplacou. Ja rikam, at si kazdej dela, co chce, ale kdyz pri tom poskozuje deti, tak to uz je moc. S tema plinama, nevim, proc kazdej omyla dneska to vyvarovani, kdo chce vyvarovat, tak mu to prece udela pracka. Mne je 30 a nasi teda uz pracku za nas meli a ty vyssi teploty snad uz zvladla, pochybuju, ze v panelaku meli na sporaku hrnec a michali pliny vareckou, pokud bych to mela vyvaret v nejakem kotli a topit pod tim drivim, tak to teda taky nedelam, kdyz nebudu muset...

jasekd
25. led 2011

@mateson O Sandrach jsem i slysela... Ale ty stare kalhotky byly strasne igelitaky, dneska je to vsechno jednodussi a prodysnejsi 🙂 To same, nedala bych do postylky chranic matrace nejakej vylozene igelit a nemocnicni gumovku, ale ty moderni chranice uz jsou daleko lepsi...

inkinka
25. led 2011

@jasekd postolky su ortopedicke novicky pomenovane podla ortopeda Postolku, balilo sa do nich nasiroko, dve plienky naraz, minimalne 4, casto 8 mesiacov, kym sa nevyvinuli jadierka , aby neboli vyklbene nozicky...spotreba vyse 20 plienok denne 😕

mataharyy
25. led 2011

@jasekd Ono to vyváření je z dávných dob, kdy se prostě říkalo že se musí vyvářet, musí se žehlit a nebyla jiná možnost, papírovky byli podpultové, na mě je teda sem tam vozil strýc z německa, byl kamioňák... No a jen málo kdo, kdo nemá teď malé děti a nevnímá plenkové "trendy" tak neví že už se vyvářet nemusí, že stačí vyprat usušit a používá se to stejně jako papírovka... Navíc už je taky dokázané že žehlení je "přežitek" neb aby to mělo ten účinek dezinfekce, tak hned po dožehlení by jsi to dítě musela zabalit... Je to dané dostupnejma informacema v té které době 😉
@mateson Jáj to jsou ty co byli jak rozpáraná igelitka, kdy se člověk spíš zamumifikoval, než zabalil vrtícího se kojence...? Jsem měla na panenku 😀

mitote
25. led 2011

sakra vy toho nakecate, kdo se ma pri tom ucit? 😀 no popravde, asi jsem take prilis lina na to, abych nepouzivala jednorazovky...pokud to prckovi nebude vadit, ale samozrejme ze jen kvalitni 😉 ale par latkovych urco bude, spis na vyzkouseni a kdyz budou opruzeninky nebo ja nevim co

inkinka
25. led 2011

@mitote a co sa ucis? Vsak tu sa priucaj, to co budes potrebovat 😉

mitote
25. led 2011

@inkinka konkretne obencou pedagogiku, kapitolu alternativni skolstvi 😀

inkinka
25. led 2011

@mitote tak to moze byt celkom zaujimave 🙂