Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

lantana
10. únor 2011

@neumisa ...dají-li červi,... 😀 Každopádně jediné co u paní farmářky oceňuji je, že zmínila možná někdy některými lékaři opomíjenou příčinu potíží. Jinak dál od ní... 😉

mataharyy
10. únor 2011

@mitote Já mám povinná a s těch nepovinejch uznávám ještě tak klíšťata, žloutenku... Víc asi nic 😅
@lantana Proč dál od ní, jí se bát nemusíš, ona není červavá 😀

mitote
10. únor 2011

@mataharyy no vidis, a ja ani nevim jeslti nemam klistata a zlutenku prosle 😀 ale tetanus me jeste plati, na ostatni se asi prist epoptam doktorky 😀 a taky se ji zeptam, jeslti me neodcervi 😀 😀 😀

mataharyy
10. únor 2011

@mitote No já doufám že mi tetanus taky platí... Po jak dlouhé době se přeočkovává?? 😕 😅 Ale tuším mi dávali tetanovku když jsem se vysekala na kajaku, ale to už je taky nějakej ten pátek... 🤐 Bych to asi měla někde pozjišťovat... No a na červi se raději ptát nebudu, to už by mohlo doktorku klepnout 😀

mitote
10. únor 2011

@mataharyy co ja vim 😀 ale oni ho prave ockovali manzelovi tak jsem se ptala na svuj 🙂
alemyslim ze tetanus obvodacka hlida 🙂

mataharyy
10. únor 2011

@mitote Já nemám obvoďačku 😀 Jak jsem se přestěhovala na slovensko, tak mi doktoři zůstali v čechách a zdravotní karty taky 😀 Ale tak tuším je to určitě deset let, takže bych měla mít ještě čas 😅 doufám... 🤐

mitote
10. únor 2011

@mataharyy pripominas me manzela 😀 ten si syslil 8 let kartu doma 😀

mataharyy
10. únor 2011

@mitote alespoň jí měl... 😀 To je dobré, já až jednou budu chtít zkompletovat své lékařské zprávy, tak mě trefí šlak, jen v motole mám bratru tři karty a v té poslední tak nějak scházejí dvě operace a informace o rozkladu mé páteře 😀 Ale evidentně je to moc netrápí a když bude nejhůř, tak mě odčervěj a bude klid 😀

mitote
10. únor 2011

@mataharyy ja se je snazim kompletovat asi tri roky a nejak to nejde, nejka do te krabicky nedochazi vsechny 😀

hele ja si to taky myslim, az bude zle, pujdeme na nejake kolotoce co nam nahrdi letani, odcervime se, prestaneme se ockovat a budeme zdravi jako rybky 😀

mataharyy
10. únor 2011

@mitote nebo tuhý a bude nám to putna, co... 😀
Tak hele bordel v motolské nemocnici je tak obrovskej že tam už není šance něco dohledat a navíc mi tam tu kartu ani nechtěli dát, tak jsem sestře v kartotéce řekla že když se jí tak strašně líbí může si jí nechat a po večerech se kochat snímkama mejch zlámanejch kostí 😎 Než stihla něco pěkného odvětit tak jsem odešla... Před prvním porodem jsem si akorát zjistila co že jsem měla za operaci srdce, jako jak se to jmenovalo, pač doktor musí být slepej aby si nevšiml že mám rozpáranej hrudník a bylo 😉 Ještě žiju... Řídím se teda heslem "Dokud dědeček nevěděl jakej má tlak, byl zdravej" jsem samolékař ale když jde o děti tak jsem teda docela vyklepaná, tam bych si takové hokus pokus nedovolila 😎

mitote
10. únor 2011

@mataharyy tomu rozumim, ja tak yldouhove vse vzdy lecim sama u sebe doma, ale jakmile jdeo manzela nebo psa, tak to jsem ochotna je ve dve rano nakopat do auta a odvezt do necmocnice 😀

mataharyy
10. únor 2011

@mitote Jo sranda jak člověk sebe bere jako hrdinu a u ostatních šílí 😀

mitote
10. únor 2011

@mataharyy no ja to mam tak i s krvi, ma krev me nevadi, me prece nic neni, ale kdyz krvaci nekdo jiny, tak padam do mdlob 😀

mataharyy
10. únor 2011

@mitote Tak to já zas ne, jak si po vánocích Adrián rozrazil hlavu tak jsem zvládla zhodnotit, pak ho držet u doktora když mu hlavu sešívali a špatně se mi začlo dělat až když jsme dojeli domů a Adrián usnul, to jsem si lehla a začal se mi zvedat kufr 😀 Stejně když jsem se připletla k nehodě, chlapík seděl na cestě holení kost venku a já dostala za úkol si s ním povídat, aby neodpadl... Fakt sranda má první věta byla "já vás mám zabavit, ale není vyloučený že sebou šlehnu dřív než vy" 😀 a taky jsem pak vydržela než přijela záchranka... Mám to tak nějak hozené základní péči zvládnu a když je po všem odpadám 😎

mitote
10. únor 2011

@mataharyy tak to je jasny, kdyz nasemu kralikove krvacela packa jak o zivot tak jsem taky hned resila a vse ok, ale ble se me pak udelalo, kdyz uz mela zajistene "zivotni funkce" 😀 😀 😀

mataharyy
10. únor 2011

@mitote Zvláštní jak je člověk nastavenej... Moje babča je na toto fakt expert, normálně vřeští a omdlívá, takže bych nikdy neřekla že by byla schopná něco ustát, ale když na něco přišlo tak to vždy ustála a odpadla taky až pak 😀 Hele tahám chrápat nebo tu porodím a kdo by to pak ulízel 😀

mitote
10. únor 2011

@mataharyy jj my uz taky jdem, dokopala jsem manzilka aby prestal makat a jdem zalezt, zitra jdu na konferenci o poruchach prijmu potravy, tak se moc tesim 🙂

mataharyy
11. únor 2011

@mitote žádná porucha, to je negativní vlnění... Bože jak ty jsi mohla dostudovat 😀

kubaka
11. únor 2011

@mataharyy
@mitote teda holky, ten váš humor žeru - jsem se tu úplně zbourala po ránu.

Tak mě napadlo, že mám červy asi taky, a ti moji si pochutnávají na mých bílých krvinkách. Jsou to červi granuložrouti. Navrhnu to v motole primářce hematologie - že by mě měla odčervit místo Prednissonu. Že na to po těch 12 letech ještě nepřišla. 😀

neumisa
11. únor 2011

No, můj starší synátor se od středy tak negativně vlní, že má z toho zánět dásní + angínu. Co s ním? Odčervit, chytit za nohy a řádně protočit luftem a bude zase jako rybička? 🙄 Sorry, nejsem Rambo, už ho za nožky nezvednu a nezatočím. Tak jsme skončili u doktorky, máme homeopatika a antibiotika a dobře jsme se pobavili na téma odčervování. Mé drahé dítě mě tento týden stálo jen na lécích 500,- ... uvažuju, jestli by to odčervovadlo nevyšlo daleko levněji ... 😀 😀 😀 😀

mataharyy
11. únor 2011

@kubaka No tak u tebe je to jasný nějaká krutá pouťová atrakce, skok z mostu na laně, žádné přeočkování a odčervit... No a budeš zdravá jak rybka... Koukni ten koník na té fotce si taky nestěžoval 😀
@neumisa Ano, ano špatně se vlníte 😎 A jak nezvedneš, co ty jsi za matku, s dětma létáme minimálně do třiceti, ne... 😀 Jináč asi jo ono to odčervovadlo nebude drahé 😎

neumisa
11. únor 2011

@mataharyy ve třiceti mi děti tak maximálně vylétnou z domu, ať už dobrovolně nebo s mým malým přispěním 😀 😀 😀

mataharyy
11. únor 2011

@neumisa No vidíš konečně pochopíš k čemu je takové lítání dobré 😀

lantana
11. únor 2011

Pěkně děkuji za poprskaný monitor dámy! Ani v klidu vypít čaj si člověk nemůže 😠! 😀 😀 😀

A to jste si možná ani nevšimnuly, že po létáních a odčerveních je možné i "odháčkování" (ovšem spíše pro osamělé, opuštěné a z toho důvodu duchovno zoufale vyhledávající a nejspíše proto až takto zmanipulovatelné): http://zpravy.idnes.cz/lecil-zeny-soulozi-rika-...

lantana
11. únor 2011

A "háčkovací" dodatek (nalezeno v diskusi pod článkem) - http://docalliancefilms.com/download/key/PZF8PG...

mataharyy
11. únor 2011

@lantana Jo to bylo parádní dávali to ve správách, hele hned jsme tu měli takovejch lektorů 😀

kubaka
11. únor 2011

@mataharyy ne ne, já si myslím, že když vás tady budu číst, bude to ta nejlepší terapie - smíchem. To se červi a negativní energie tak lekne, že zdechne.
No a Óm nadsamec - to by jeden řekl, že je to snad nějaká kachna . Musím říct MM, že mě asi nějak zaháčkoval.

mataharyy
11. únor 2011

@kubaka Jo jen se pak nesmíš prokecnout že jsi se někde nechala odháčkovat, jináč máš na krku rozvod 😅 😀

neumisa
11. únor 2011

@lantana Prosím, rádo se stalo, proč bych měla umývat monitor jen já 😀 😀 😀 😀

odháčkování mi netřeba, neb při naší četnosti háčkování by to byly zbytečně vyhozené prachy 😀 😀 😀

mataharyy
11. únor 2011

@neumisa No ani mě odháčkování netřeba, pač myslím že by odháčkovatel byl celkem zklamanej, když by mohl odháčkovávat jen jednoho... Na mě by prostě nezbohatnul 😀