Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mitote
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
21. únor 2011

Co jsem si to zas nestihla přečíst?? 😕 na odkaz juknu, ale až uložím hádě 😎
@lantana no teda zklamala jsi, měla jsi se vykoupat ve svěcené vodě a byla by jsi na tom lépe 😎

lantana
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lantana
22. únor 2011

@mitote omluva kromě IP i zde, odkaz je dobrý, jenom já neumím s počítačem... 😅

mataharyy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
22. únor 2011

Jináč jsem dnes viděla v jednom pořadu o očkování... No nevím ale fakt se nestačím divit, zatím co většina světa určitá očkování ruší, protože jejich negativní účinky jsou větší než ty pozitivní, tak na slovensku zařazují mezi povinné další "kontroverzní" očkovací látky... 🙄 No kam jsem se to nastěhovala?? 😅

lantana
23. únor 2011

@mataharyy jo, jo, tu jsem měla na mysli. Tohle mě fakt dostalo: http://www.rkcemerne.sk/default.php?subaction=s... , ten odkaz tam někdo dal, není nad to, když je něco "posvěcené církví", třeba se časem nějaká "ujme" i létání. 😀 🙄 😠

kubaka
23. únor 2011

@lantana tak to mě taky dostalo - posvěcené - ale hezké je, jak vysvětlili nesmysl s uhlíkovou vodou rozšířenou na východním Slovensku - na duchovní věci nemůže fungovat materiální věc, které přisoudím nadpřirozenou schopnost.Že jde o obviňovní nevinných lidí. Ale jedna moudrá věta tam zazněla a u té by to taky mohlo skončit: :"Môže mi teda niekto uškodiť, keď vyriekne na mňa kliatbu? E. Vella: V princípe hovorím, že áno, lebo ak existuje požehnanie, existuje aj kliatba. Závisí od toho, či sme pre kliatbu otvorení alebo nie… Ak nie ste preň otvorení, kliatba vám neuškodí“.
To je přesně odpově´d na otázku: nevěřím = neuškodí, protože je to jen autosugesce. To jsem psala už xkrát. Já teda nejsem otevřená ani pro požehnání - pro úplnost 😎 Ještě aby moje štěstí bylo závislé, jestli mi ho někdo dopřeje a dovolí. Je to stejný extrém.

mataharyy
23. únor 2011

@lantana ufff 😅
@kubaka Jo to je to co jsem tam psala, že vždy to bude v hlavě, jen problém byl že jak jim někdo napsal že jednou z možností (pro mě jedinou 😀 ) co proti urieknuti je nevěřit na něj, tak hned dostal sodu... Ale přitom je to jasný, když v něco nevěřím tak neuvěřím ani tomu že mi to může uškodit, nebo ne?? 😕 A fakt nikdy mě nenapadlo nad tím dumat, do okamžiku kdy jsem se nastěhovala na slovensko... 😅

inkinka
23. únor 2011

@lantana, @kubaka už je založená nová téma na "nesmysl s uhlíkovou vodou " 😕 vy ste si o to koledovali :D

awalancha3
23. únor 2011

@mataharyy ................urieknutie existuje, vzdy existovala a bude existovať, rovnako ako iné veci, vedou ešte neobjavené, resp. nepomenované.........urieknutie je inak povedané prenos zlej energie, prenos zlých myšlienok, ulpievanie zlej vibrácie, zlé kmitočty jemnej okom neviditelnej hmoty..... tažko to teraz rýchlo vysvetliť......idteže neuriekne ťa babička čo spína ruky nad krásnym bábenkom v kočíku 🙂 na to sú iné metódy, iní ľudia etc; je strašne lahké neveriť a najlepsie ničomu, ale su veci ako prenos myšlienok na dialku, sugescie na dialku ( už starý dr. kafka sa tým vedecky a seriozne zaoberal), predtuchy atd... a kto toto ovláda vedome-biela mágia, tak už je len na skok k urieknutiu ako čiernej mágii, nepodcenuj cilu psyché človeka----------ale ako som už povedala, lepsie sa s tým nikdy nestretnut, nezažiť, neveriť, lepšie umrieť v sladkej nevedomosti a hovorím to uprimne, je lepšie žiť v minimalizme, obklopený chromom, sklom, nerezom a plastom... k tomu to predsa už nepatrí, aby sa človek zaoberal "takými bludmi"....no rozrečnila som sa........... už sa k tomuto nebudem vyjadrovať........na to je osobitná tema
............takže si sa prestahovala na slovensko........hm........ vzdy budes tuzit po rodnej zemi... ale keby si sa prestahovala čo len do vedlajsieho mesta cechach, tak by si pocitovala cudzost a tuzbu po domove.......
.............k tomu lietaniu miminiek: ................ znovu som pochopila obsah frázy že " hluposť bolí"...ano fyzicky ma bolelo ked som videla čo z hlúposti robia ludia....bolelo ma to za nich, a znova sa potvrdzuje vplyv psychiky na konanie človeka......ao je clovek manipulatívny.. keby tam bola len jedna mama s deckom tak by to inak pocitovala a bránila by sa, ale bola tam istá davová psychoza......ked si to video nahodou pozru doma same v klude, a mimo vplyvu manipulatora a "davu" asi sa zhrozi nejedna z nich.............

anulik888
23. únor 2011

ked som to videla ostala som v soku.

mataharyy
23. únor 2011

@awalancha3 Nikde jsem se nezmiňovala o tom že mám dojem cizosti, nebo že mi scházej čechy 😅 Mé konstatování o tom že jsem se přestěhovala bylo spojeno s faktem že jsem nikdy neslyšela o nějakém uhranutí dětí, o červenejch mašlích, šistcích a ničem podobném do okamžiku než jsem se nastěhovala na slovensko... 😉
Pokud myslíš parapsychologii, tak ano je spoustu věcí které věda neobjasní a jsou, například reinkarnace, astrální cestování, telepatie atp. jsou to celkem zajímavá témata, které ráda studuji a probírám se nimi, ale přijde mi trochu na hlavu věřit že když dítě pláče tak je hned uhranuté protože ten či onen se na něj špatně kouknul... takže řešení je když nevěříš/nevíš že něco takového je, tak tě to nemůže postihnout... Pokud nevěřím v boha nemohu se bát že půjdu do pekel... nebo ne? Podvědomí je sice zajímavé, ale sevším se musí zacházet opatrně a s rozumem a jak píšeš o davové psychóze, tak ta má velký vliv i v těchto případech a ne vždy kladný vliv... Pokud sto maminek do jedné bude hučet tvé dítě je uhranuté potop ho do svěcené vody a maminka sic v dobré víře půjde a dítě potopí do svěcené vody a například ho utopí, tak se toto téma stává (stejně jako mnoho jiných témat) velmi nebezpečné... Takže nikomu neříkám že v to nemá věřit stejně tak jako nikoho nepřesvědčuji že má, ale nikdy by u toho neměl ztratit soudnost... Navíc vezmi si to z pohledu toho dítěte (je to velmi snadno přirovnatelné k létání miminek)... Ty jako dospělá si řekneš jsem uhranutá chci se koupat ve svěcené vodě, otírat si hlavu počůranou plenkou, nebo sebou nechám mávat ve vzduchu, protože mi to pomáhá, ale co ti poví dítě?? Když s ním budeš mávat jak s bojovou zástavou, bude plakat, ale ty si řekneš ale přece mu to svědčí... nebo si řekneš pláče proto že je uhranutej, tak ho otřu plenkou a okoupu v kdo ví čem, jenže co dítě buď pláče dál a ty přistupuješ k další a další technice "očištění" nebo zmlkne a ty si řekneš fajn zabralo to, jenže co když to příště nezabere, půjdeš dál, protože už jsi nalomená že to prvně zabralo a takhle to bude postupovat dál a dál a když tě nikdo, nebo pokud chceš, nic nezastaví, tak můžeš ač nerada dítěti ublížit v touze mu pomoct... Takže slepě věřit jednomu je vždy na škodu a je jedno co to jedno je... A to je právě to co si málo lidí uvědomuje a jiný než svůj názor nevidí a v tu chvíli se z nich stávají zaslepení, v horším případě snadno zmanipulovatelný a je jedno co jim řekneš vždy to zkončí hádkou protože ty se jim snažíš říct svůj pohled "nevěřícího" ani jim ho nemusíš vnucovat, stačí ho jen jednou vyjádřit a oni už tě jako dav pomalu kamenují a urážejí... To je má zkušenost, nejen z dané diskuse, ale všeobecně 😅

kubaka
23. únor 2011

@mataharyy moc pěkné a srozumitelné shrnutí. Čím víc bezhlavě věřím, tím více se vystavuji nebezpečí, že budu zmanipulovaná až do krajností. Je to jak s tou pomalu vařící žábou - jak jste tu psaly.

@awalancha3 pokud něčemu nevěřím, nevyrůstám v tom "duchu" tak se s tím nemohu ani potkat. Já žila 42 let ve sladké nevědomosti nějakého uřknutí. Vyrostla jsem, moje děti vyrůstaly bez červených pentliček a když plakaly, stačilo je chovat, mazlit, houpat, hrát si s nimi. Až tady jsem si přečetla, že někdo v něco takového věří. Vím o spoustě okultních a tzv. parapsychologických věcech vím, ale dívám se na ně zkre kritické myšlení, vědu, psychologii - prostě skrze obor, který s tím souvisí. A to je teprve zajímavé - alespoň z mého pohledu. Člověk se pak dozví spoustu užitečných věcí o člověku jako takovém, o způsobu, jakým myslíme, jakými konstrukcemi se ubírají emoce, myšlení. To je pro mě to pravé "pošušňání" - toto všechno odhalovat. Pak se taky člověk nenechá napálit kdejakou pitomou reklamou na "kosmodisk" - drzost té prezentace mě třeba nepřestane udivovat a nenchá si namluvit, že mávat s dětmi nad hlavou jim prospívá.
Zkoumat svět okolo sebe do detailů a hloubky přináší podle mého názoru i zkušenosti obohacení vlastního duševního světa, to mě obohacuje jako člověka. Ne to, že se budu věřit na anděly, duchy, ďábly nebo uřknutí, tedy na tzv. "duchovno". A úplně nejvíc obohacují tyto intelektuální debaty - protože si člověk tříbí myšlenky, učí se argumentovat. 🙂

mataharyy
23. únor 2011

@kubaka Díky, ale až když jsem na to koukla po odeslání, tak jsem zjistila že je to dlouhý 😅 😀

kubaka
23. únor 2011

@mataharyy no to snad nevadí, že dlouhý - aspoň je co zajímavého číst - 😅

mataharyy
23. únor 2011

@kubaka No pokud je to zajimavé tak je to ta lepší varianta 😀

kubaka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
neumisa
24. únor 2011

jejky, tady se mazalo ... a já si to nestihla přečíst ☹ ach jo, mohla jsem se pobavit ...

lantana
25. únor 2011

Předevčírem jsem koukala s dětma na Šmouly a ten díl byl o doktoru Šarlatánovi 😀 , který důvěřivým Šmoulům prodával lektvar po kterém byl Silák silnější, Koumák chtřejší apod. za což mu nosili všelijaké odměny. Šmoulinka jediná mu neuvěřila (zřejmě úspěšná feministická lobby 😀 😀 ) a utíkala pro taťku Šmoulu, který okamžitě zakročil a všem vysvětlil, že je Dr. Šarlatán podvodník (před tím mu to potvrdil jeho známý u kterého právě byl a jehož jméno už si nepamatuji), že jsou všichni stejní, jen uvěřili, že lektvar funguje. Fakt jsem se pobavila 😀, protože jsem si vzpomněla na zamčenou diskusi. Doufám, že nějaký z dalších dílů bude na téma "Šmoulové nelétají"! 😀 😉

mataharyy
25. únor 2011

@lantana Jééé jak poučný dokáže být i šmoula 😀

mitote
25. únor 2011

@mataharyy mataharyy krasne jsi to dlouhe tady napsala, nemam k tomu co dodat, mluvis mi z duse 🙂

lantana
1. bře 2011

Co Vyvítekomu zatím uniklo: http://www.stream.cz/video/565174-brutalni-indi... , mráz po zádech dámy....

mataharyy
1. bře 2011

@lantana tak teda jdu ven blejt...

lantana
1. bře 2011

@mataharyy Tak, tak. Doufám, že se najde někdo, kdo tuto tradici náležitě zpropaguje, opodstatní, prostě oblemcá medovou, alternativní, omáčkou (brrr, to zní tak, že se asi venku potkáme, mataharyy 😀) a uvede v praxi u nás. Pár NEovcí s miminky se jistě najde - "pro sichr" mu to neodepřou, protože více se "propojovat", více "cítit", více "vnímat"... atd.,... houby "atd."! 😠 - více "létat"!, je zapotřebí... 😀 😀 😀 A bílé pláště ať se jdou bodnout, Vojtovku a šátkování přece taky nejdřív odsuzovali!.... 😎

mataharyy
1. bře 2011

@lantana U toho prvního mimča se mi fakt zvedl kufr, já myslela že s ním šlehli o chodník 😅 No pak mi z toho valně nebylo, ale aspoň jsem neměla totál infarktovej stav, spíš jsem byla pekelně nasr.... 😠

lantana
1. bře 2011

@mataharyy Hele, kdybych si byla bývala uvědomila, že to máš "za pár" 😉 , tak bych Ti to výslovně!...nedoporučila. 😀

Každopádně tahle doba je neskutečná. Navzdory technickým vymoženostem a vědeckým poznatkům v místech, kam to tedy tak nedolehlo, některé "tradice" drží (zaplaťpánbůh za "osvícence", co podobné "tradice" umírnili a udržují je symbolicky!) a tam, kde jsou vymoženosti i povědomí o vědě se takové tradice obdivují, nebo přímo přebírají...tam asi zaplaťpánbůh za nás 😀 😀 😀

mataharyy
1. bře 2011

@lantana Já to někde už psala... za chvíli budem "špatné" děti házet z útesu, jak to dělali sparťané 😝 Uvidíš někdo to v dohledné době navrhne... Pojištění drahé, krize řádí... 😠

lantana
2. bře 2011

To si nemyslím, zatím to spíš spěje ke "zkoušení" zdravých, co vydrží... 😠 . Jsem asi krajně přízemní, ale více věřím tomu, že "létání" nesmyslně (mimo jiné) přetěžuje klouby, než propojení s čímkoliv a v "upevňování důvěry" už vůbec ne! Někdo, komu místo automatického přivinutí miminka k sobě, přijde přirozené ho den po porodu "vyvěsit" za nohy (slova jedné **** v reportáži o kurzech Vyvítekoho), je opravdu "vymytý". Stejně mimózní mi přijde snaha dítě chránit před okolním světem tak, že mu udělám vlastní, "lepší svět", žádná televize, počítač, nejlépe výuka doma a ještě lépe pohyb pouze v komunitě stejně smýšlejících. Jde-li to do extrému, potom je to cesta do pekel, byť dlážděná těmi nejlepšími úmysly. Existuje x stupňů mezi tímto a opačným extrémem, ale jsem přesvědčená, že takoví, výše zmiňovaní, ale vidí opačný extrém v čemkoliv, co je jiné než to "jejich".