Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

uci
8. únor 2010

holky, neviem, ci ste to tu rozoberali - necitala som celu diskusiu, ale podla mna to musi byt napadnutelne, ved ked len si zoberiem zakon o rodicovskom prispevku, tak podla neho musi mat dieta "riadnu starostlivot" a ked podla toho zakona (mimochodom celeho uleteneho ale to uz je ina tema) nie je riadnou starostlivostou to, ze da matka dieta na 1-2 hodinky na starost babke, tak taketo ukony, ktore ohrozuju (preukazatelne a odborne potvrditelne) zdravie babatka, predsa nemozu byt povazovane za "riadnu starostlivost" 😠 cize minimalne by tym matkam mal byt odobrany rodicovsky prispevok a nasledne na ne uvalena zaloba za ohrozovanie zdravia, ak nie zivota ich deti!
je bohovske, ze podla nejakeho noveho zakona nesmie dat rodic po zadku ani jednu vychovnu, a na taketo hrozy by sa nenaslo nejake pravne opatrenie??? to sa mi nechce verit 😠

luthien.k
8. únor 2010

Ty v..e na kole, diskuzi jsem nečetla, jen shlédla ty ukázky a zdravý rozum mi říká: neeeeeeeeeeeeee!!!! Lidi už fakt neví, co by si z nudy vymysleli za blbost, že to tak slušně říkám. Co dodat? Holt některým matkám kdyby se řeklo, že jejich miminku udělá báječně, když ho hodí z mostu, tak to snad udělají 😠 😠 😠

dvojka
8. únor 2010

Teda to video co sem vložila Shaula-na to se ani koukat nedá a jak může být ten kretén tak tupý a dát si to ještě na you tube 😠

ikarkulka
8. únor 2010

přidala jsem se do té skupiny na fcb, celkově se mi to nelíbí, přijde mi to nepřirozené a hraničící s týráním.
nicméně do písmenka souhlasím s tím, co napsala alčátko, totiž že ono je snadné odsoudit kohokoli na základě jedné reportáže v tv, což tady většina z vás udělala.
nezkoumala jsem to, takže neznám podrobnosti celého toho "cvičení". selský rozum mi velí nevěšet několikatýdenní miminko hlavou dolů a držet ho přitom jen za jednu nohu.
na druhou stranu znám tolik malých dětí (2letých a více), které milují, když je člověk chytne za ruku a za nohu a dělá s nimi letadlo, nebo když je vyhazuje do vzduchu apod.

luthien.k
8. únor 2010

ikarkulka, dvouleté dítě ale není třítýdenní kojenec...

ikarkulka
8. únor 2010

luthien, vždyť to píšu 😉

ygreen
8. únor 2010

ikarkulka - já třeba tu reportáž ani neviděla, nemám na to žaludek, hormony mám teď na vlně, tak bůh ví co by to se mnou provedlo 😅 ale viděla jsem fotky a stačilo mi to.

mmch - ani u dvouletého dítěte není to letadlo v pořádku

ygreen
8. únor 2010

lucenek: já si říkám co na to tak můžou říkat neurologové a ortopedi.

Nevím jestli by nebylo od věci se obrátit na lékařskou komoru a žádat o prošetření. Nebo ČOI, přeci jen bere za to peníze, tak musí mít živnostňák.

bera28
autor
8. únor 2010

iralkulka, tady jde právě o to, že se tohle dělá i s úplně malinkatýma mimčama!! Samozřejmě, že pokud je dítě větší, tak se mění i jeho pohybová aktivita. Vem si, že klíďo dvouletý prcek s radostí skáče sám na trampolíně, to je normální. Ale u takhle maličkatých fakt ne.
Si pamatuji, že když jsem měla prcky ještě v inkubátoru (to byl tak 33 - 34 tt.), tak mě sestřičky v porodce nabádaly, ať jim při přebalování hlavně nezvedám nožičky, že i z takové drobnosti dochází u takhle malých prcků ke krvácení do mozku. Takže lítat se třítýdenním donošencem se stupidita největší.
Jsem zvědavá, jak tahle kauza dopadne. Předpokládám, že to instruktorka nikde veřejně obhajovat nebude, když nechtěla, aby se o tato aktivita nějak propagovala. Možná dojde ke "gentlemanské" dohodě a paní Blanka kajoby zmizí z rozvrhu A centra, ale tuhle hrůzu bude provozovat "v utajení" dál. Ovšem nejlepší by bylo, kdyby fakt někdo začal vydávat akreditace na aktivity s malými dětmi dle vzdělání a zkušeností. Nebo se tu objeví ještě víc takových nesmylů. Opravdu by se možná něco dělo až v případě, kdy by došlo třeba ke krvácení do mozku. To je zřejmé bezprostředně, takže by se to asi ututlat nedalo.

ikarkulka
8. únor 2010

bero, nemusíte mi to psát, já to vím, a sama jsem napsala, že mi to nepřipadá v pořádku 😉

ygreen, nejsem lékař, ani jsem to s nikým nikdy nekonzultovala, ale s náma takhle blbli od malička (tak od těch dvou let zhruba, u každýho je to jinak), s váma určitě většinou taky, a nemám pocit, že by to někomu z nás ublížilo. takže v tom pozdějším věku sem tam letadlo není asi nijak vážný.

já tady to létání neobhaujuju, jen souhlasím s tím, co napsala alčátko.

bera28
autor
8. únor 2010

A stejně bych chtěla, aby se tu objevila mamina, která si za touhle aktivitou stojí a předložila nám své argumenty.

aleachim
8. únor 2010

holky, mohly byste sem dát link na to centrum, kde se to provozuje. Docela by mě zajímalo, co jsou zač.

bera28
autor
8. únor 2010
lucenek
8. únor 2010

ygreen
dítě nemá dovivinuté kloubní jamky, tyhle rotace atd hraničí s aplazií kloubích hlavic či poškození chrupavky, a z neurolog hlediksa? vygooglete si pojem skae baby syndrom mluví za vše při třesení jakýmkoli směrem mozek v mozkomíšním likvoru plave a tím třesením se bouchá do stěn lebky zevnitř vznikají tak drobné kontuzní prokrvácené ložiska (něco jako modřiny na kůži) v šedé kůře mozkové a ta je teda sakra důležitá pro formování osobnosti IQ atd......jako brutus

lucenek
8. únor 2010

ježiš dovyvinuté 😉

lucenek
8. únor 2010

ježiš píšu jak trotl z toho rozčilení shake baby syndrom

aleachim
8. únor 2010

bera, dík.

jasmia
8. únor 2010

Ta metoda má zbavit stresu? Já si na to jen vzpomenu a jsem vystresovaná na rok dopředu a to ani nemusím jít na kurz za 350,- a mučit své dítě.

pikusa
8. únor 2010

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
jestli to tady je omlouvám se,nečetla jsem to celé.....ale tam jsou maminky,co to s dětmi dělají

kocicinka
8. únor 2010

Aleachim: já tam občas chodím, na přednášky ad látkování, strava a podobně. V těhu jsem tam chodila na cvíčo... Oni jsou hoooodně alternativní, jak tam člověk vleze, tak ho uvítá nástěnka s fotkama z domácích porodů. Hodně je propagují, řekla bych, že až moc. Je tam spousta přednášek a seminářů na toto téma. Prostě doktoři to největší zlo....
Ale jinak je to i k užitku tam občas zajít, mají i přínosné programy, nejenom takové úchylárny zavánějící duchařinou.
Jinak dobrej kšeft, že? Nějaká porodní bába z ruska jí cosi nakukala a ona si na tom založí živnost 😠
Hlavně, že je hodně maminek ochotných za toto platit.

peroli
8. únor 2010

taky jsem psala jako ikarkulka že s alčátkem v něčem souhlasím ale odsuzuju právě nejvíc to zacházení s tím maličkým miminkem.. to kvůli němu jsem nejvíc nabroušená.. ale v pořádku mi to nepřipadne ani těch dvouletých..
jako fakt si nedovedu představit když pár dnů týdnů po tom co ten majinkej človíček vykoukne na svět (říká se že i miminka ten porod vnímají bolestivě že ani pro ně to není nic moc příjemného) a po tom co to miminko bylo 9-měsíců schoulený u maminky v bříšku je najednou takhle natahovaný a až brutálně natřásaný jak to ten pidičlovíček musí vnímat... vždyť i právě kvůli tady tomuhle 9-měsíčnímu schoulení některé porodnice ty miminka neměří a nenatahujou hned po porodu ale až později.. aby jim dali aspoň minimální čas na vzpamatování se a aby je to tolik nebolelo..

a k tomu že to přišlo z Ruska... Rusko co si matně pamatuju bylo kdysi vyhlášenou zemí cirkusáků a podobných hejhuláků... ale zkuste se na ně podívat dnes... ve 40, 50 jsou to v drtivé většině lidské trosky co si stojí (pokuď se na nohách udrží) někde ve frontě na invalidní důchod.. aspoň si to myslím.. a vsadím se, že moc daleko od pravdy nebudu

aponchie
8. únor 2010

me strasne mrzi,ze i AP matky tohle schvaluji ne vsecky,ale vetsina myslela sem,ze jim to nebude po chuti delat neco u ceho mimi place kdyz se ho snazi hned utisit a nosit a uspavat u prsu 😔

musko
8. únor 2010

apon, ale aj toto je určitým sposobom alternatívne..... tým nechcem povedať, že sa mi to páči, aj keď som AP.... nešla by som do toho. videla som tú reportáž a bolo mi z toho špatne.....

bera28
autor
8. únor 2010

No aspoň že už se tím začala zabývat policie. I kdyby to, co bylo v reportáži byla 1/10 celého kurzu, a to ta nejhorší část, a zbývajících 9/10 bylo OK, tak v případě takového zacházení s malým dítětem je to k odsouzení celé. Jsem zvědavá jaká budou finální vyjádření odborníků.
Ale paní Blanka se nevzdává, tak to bude ještě zajímavé 😉

kubaka
8. únor 2010

Lidi přestali úplně myslet kriticky a pak uvěří každému nesmyslu, který se tváří alternativně, přírodně nebo duchovně. Není to nic jiného než vydělávání peněz na nevědomosti. Jako kdyby se normální dítě nemohlo vyvíjet samo od sebe přirozeně. To je totiž to nejnormálnější. Nechat je být svému vlastnímu tempu a způsobu. To je jedině přírodní... Už je vyšetřuje policie a doufám, že tu arogantní sebevědomou slepici zavřou.
dokonce v doporučením je, že je to vhodné tak do roka - pak jsou děti příliš těžké a těžko uchopitelné. Jenže do toho roka je to právě nejhorší a nejvíc proti přirozenosti.
My máme tříletého a dodnes chlapy napomínám, aby byli opatrní, že je malý křehký, aby mu při praní na posteli neublížili. I když on se řehtá a vrhá se po hlavě, rozum musíme mít my. Není argument, že když se něco dětem líbí, že je to automaticky pro ně dobré. Jak už tu bylo řečeno. Nůž na hraní mu taky nedám, když se mu líbí.

Tohle mě fakt vzalo - je to nejhorší výkvět hlouposti, co jsem za poslední léta viděla a slyšela. Sadismus převlečený za duchovní metodu. Horší manipulaci si neumím představit.

beruska2x
8. únor 2010

takovyhle magori budou na tom parazitovat dokud budou lidi tak hloupi a nechaji se nachytat, stejne jako ostatni podvodnici i kdyz zahravat si se zdravim deti a vlastnich je mazec asi nejvetsi 😅

alcatko.j
8. únor 2010

Nazdar holky😅 nechtela jsme uz reagovat, nicmene par prispevku zacina mym oslovenim, tak reaguju...jak jsem si vsimla, mozna trosku tady pusobim, ze ty rodice obhajuju, ze to cele obhajuju....ale tak bych to nerekla..
Mne samotne, jako cloveku, mamince, zene, se to nelibi, mrazi me z toho, pri sledovani videa priviram oci a porad nad tim premyslim...jestli je to mozne, jestli se to detem libi, jak placi, proc placi, jestli je to tem maminkam jedno, ze placi apod...jenze, nez jsem proste semka naklusala, tak jsem si o tom aspon neco malinko precetla, nemela jsem moc casu, ale proste jsem nechtela stavet na jedne reportazi...nebo jednom videu na youtube...pak jsem si teda neco precetla, to me nepresvedcilo a porad si myslim, ze to v poradku neni, ale nejsem lekar a kdovi co jeste, tak proste nevim, jak strasne moc je to po telesne strance skodlive a zda, jak moc, je to po psychicke strance pro ty deti skodlive...i kdyz podle toho, co pistee vy, tak asi je.
selsky rozum mi rika, ze ja NIKDY, ze proste NE...

A proc jsem vlastne reagovala...mela jsem potrebu vas proste(nektere! u jinych jde videt, ze se o to zajimaji vice, ze si neco precetly..) tak trknout, ze mozna je treba si neco zjistit a pote, kdyz si neco prectu, tak i treba nadavatt....ale urazet???......protoze mne se proste prici, kdyz tady ctu, jak jsou ty maminky kravy vylizane, jak by mely dostat pres drzku, jak by se jim mely deti odebrat a bla bla bla...to mi neprijde moc vyzrale..proste prece nesouhlasit jde i slusne...

zadna maminka sem s vama neprijde diskutovat na dane tema(myslim tim ted ta, ktera ma s letanim zkusenosti) a to ne proto, ze si to neumi obhajit, ze z vas ma strach, ale prootze je ji jasne(to je jasne snad vam vsem), ze proste nema sanci, i kdyby nakrasne chtela, vy ji nenechate, staci si precist nektere vase slovni vyjadrovani...

beruska2x
8. únor 2010

alcatko... ono totiz hazardovani se zdravim se obhajit neda... 😖 nekdy mi prijde ze opravdu by nektere deti meli mit dozor nezavisle osoby, protoze jednani matek je nad mysleni zdraveho rozumu..

a moc studovani to ani neda, na prvni pohled to odporuje vsem neurologicky a pediatrickym doporucenim jak s ditetem netrast, nevyhazovat do vysky, a je jedno jesli je mu 3 tydny, 3 mesice nebo 3 roky

alcatko.j
8. únor 2010

Berusko, tak ja jsem totiz hodne takova hloupa, ja bych to nastudovat musela 😉 Jsem takova jednoducha 😉
A vite co?Jako ze jsem nic nenapsala, stejne jsem se pravdepodobne (pres svoji hloupost) nedokazala vyjadrit tak, abyste mi porozumely🙂

aponchie
8. únor 2010

alcatko kdyz te neco silene nakrkne do ruda tak neumim rict pipipipi di k sipku tak si zanadavam a ulevim si proc ne?