Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

ikarkulka
8. únor 2010

holky, neřešte šátkování, látkování, potápění apod. 😉

ygreen
8. únor 2010

žádná studie ani papírové informace nejsou - jedná se o důvěru v tu pizdu vloženou a blbé či zblblé rodiče

bera28
autor
8. únor 2010

ygreen, to jsou ale patologické jevy.

giorgina
8. únor 2010

s kocurem by se dobre letalo - chytla bych ho za ocas a frrrrnnnkkk

lamia
8. únor 2010

Ygreen základem šátkování je, že pokud dítko nemá pevné svaly kolem páteře a nedrží hlavu, oporu mu zajišťuje šátek všude tam, kde je potřeba...proto je zapotřebí vázat opravdu pořádně a pevně. Úplní novorozenci se většinou nosí v tzv. kolébkách, t.j. ne na svislo, ale v poloze velmi blízké tomu, v jaké byli v bříšku, ačkoliv i nejmenší dítě se dá správně uvázat do šátku i na svislo tak, aby jej zcela podepíral šátek obdobně tomu, jako když jej někdo drží ve vhodné poloze.... Jsem lékařka, první dítě jsem porodila ještě na fakultě a už tehdy jsem šátkovala, probírala s ortopedy i pediatry vhodnost polohy v šátku pro miminka, nikdo neměl absolutně nic proti, pokud se to dělá správně.... moje dětská doktorka jako jednu z rad proti tzv. novorozeneckým kolikám dokonce šátkování doporučuje...takže globalizovat, že jsou lékaři zcela proti tomu je podle mě chybné (jako vždy se samozřejmě určitě najdou i lékaři s názorem opačným, já zase znám řadu maminek lékařek bývalých spolužaček, co do šátkování šly taky)

Nejsem opice, dítě jsem do 15 let vážně nenosila, obě tak do 8 m a potom na nutné přesuny (v MHD je opravdu kočárek velmi nepraktický), obě jsou velmi samostatné a neměly problém jezdit i v kočárku....

Ad létání miminek, myslím, že nemá s normální manipulací s dítětem vůbec nic společného....

ikarkulka
8. únor 2010

chtěla jsem to tady vrátit do nějaký věcný roviny, protože by mě vážně zajímala reakce, názor, pohled někoho, kdo to zkusil, kdo s tím má zkušenost.
já sama jsem přesvědčená, že bych do toho nešla, ale nebráním se ani vyjádření té druhé strany.
jenže když tady spousta lidí reaguje stylem - no ty jsi ale krá*a, tak to jednak není argument a druhak sem pak ta druhá strana nepřijde.

beruska2x
8. únor 2010

ikarkulka, mozna az budes mit dite, drzet to krehoucke telicko v rukach tak to uvidis hodne jinak... pani si muze nastudovat co chce, ale vaha viny je pak na strane rodicu, ty maji zotpovednost, co kdyz pri te manipulaci diteti pohmozdi mozek a bude ochrnute.. ma to nejakkou bilou stranku??
pro me teda ne...
matka ktera udela tohle se svym ditetem, pres vsechny zname varovani lekaru s mimi netrast a podobne normalni neni, to je forma ublizovani a to vedomeho...

ikarkulka
8. únor 2010

ygreen, kdybych měla mít na všechno v životě studii nebo papír, tak se asi ani nehnu. a vynech prosím ty urážky. díky.

lamia
8. únor 2010

Taky bych ráda slyšela názor někoho, kdo to zkusil, ale nikdo takový tu asi není...

shaula
8. únor 2010

Pirinka - hezky napsáno. A to je asi taky důvod, proč tuto "metodu" nepropagují nějak veřejně - jde o to, aby měli ty rodiče u sebe a mohli jim krásně nakukat, jak je to prospěšné apod. Rodiče pak nemají šanci si něco načíst nebo zjistit více informací a berou za hotovou věc to, co jim sdělí "paní instruktorka". Je to podobné, jako když se Vám do domu vetře nějaký agent přes pojištění nebo něco podobného - tak dlouho do vás hučí a hučí, až Vás přesvědčí, že jeho produkt je ten nejlepší a bez něj nemůžete žít... Až následně většinou zjistíte, že jste bez něj mohli žít docela dobře 😀

ikarkulka
8. únor 2010

berusko, dítě sice ještě nemám, to ovšem neznamená, že jsem v životě žádné novorozeně nedržela.

nicméně, asi sis špatně přečetla (nebo vůbec), co jsem psala. já jsem psala, že to, co bylo prezentováno v současné době v médiích, mi nepřijde ok a že bych do toho nešla.

bera28
autor
8. únor 2010

shaula 😉

ygreen
8. únor 2010

bera - no a, sociálně patlogické je i tohle týrání, pardon lítání. Osobně by mě zajímal psychologický profil té Blanky.
A nemyslím si, že znásilňování a bití patří pod klasické sociálně patologické jevy, jsou to trestné činy, ublížení na zdraví. Soc. patologický je alkoholismus, narkomanství, gamblerství, prostituování, a jiné deviace.

lamia
8. únor 2010

Shaulo je to jako se vším dnes do čeho se člověk pustí, musí si informace ověřovat z více zdrojů a pokud možno nezávislých....nedat jen na to, že paní instruktorka musí propagovat svůj produkt...

ikarkulka
8. únor 2010

shaulo, kdyby do mě někdo hučel a hučel, tím spíš bych mu nedůvěřovala, protože už sama skutečnost, že se mě snaží do něčeho vmanipulovat, je podezřelá 😉

martimarti
8. únor 2010

Lamia...a v té reportáži paní co létání absolvovala říkala, že to nekonzultovala s lékaři, přišlo mi, že to říká tak, jako by jí ta otázka docela pobavila. Já myslím, že lidé chodící na tyto semináře názory lékařů ani nezajímají 😒

beruska2x
8. únor 2010

ikarkulka dite cizi a sve je rozdil..

shaula presne tak, lidi koukaji, poslouchaji a nemysli 🙄

shaula
8. únor 2010

Lamia - souhlasím, jenže v případě tohoto létání si ty informace z žádných zdrojů ověřit nemůžeš, když se o ní nikde nic konkrétního nepíše...

Ale jestli je tu někdo, kdo toto absolvoval a stojí si za tím, prosím vás, založte si třeba nový nick, abyste zůstali v anonymitě, a přijďte nám sem říct, co dobrého Vám tato metoda přinesla (takového, co jste nemohli získat jinak), že kvůli tomu úmyslně ignorujete možné negativní zdravotní důsledky... Fakt mě to zajímá!

ygreen
8. únor 2010

lamia: však jsem psala že šátkování, apod má dvě strany a dva náhledy na věc a nepsala jsem že ten můj pohled je jediný správný. Osobně mě šátkování nevadí, nepraktikovala bych ho, ale určitě ho neodsuzuju.

A bože když o někom řeknu že je pizda, blbej nebo oblblej, tak to snad není tragédie, ne? Je to zaručeně kratší než psát nezodpovědná, neinteligentní matka s výplachem mozku nějakou divnou osobou ženského pohlaví, která přinesla do Čech báječné cvičení s novorozeňaty založené na radách ruské porodní báby 😝

shaula - ano, je to podle mě vymytí mozků, jako u sekt, podle mě je to založené na stejném principu. osoně by mě zajímala nahrávka celé úvodní hodiny tohohlr létání. Jaké kecy jim tam tlačí do hlavy???

pavcik
8. únor 2010

ted se o tom povídá na čt 24 😠

lamia
8. únor 2010

Pavcik dík, jdu na to mrknout 😉

beruska2x
8. únor 2010

nepise.. protoze prosaknout to na verejnost drive tak to je davno zakazane, instruktorka v base a nahrabala by min penez...

tezko obhaji pozitivni zkusenosti kdyz ty negativni se projevi az za mesice/roky 😖

je to smutny jak jdou lidi pres mrtvoly ze 😅

ikarkulka
8. únor 2010

shaulo, k duplicitnímu nicku nikoho nenabádej 😀

beruško, v čem je to rozdíl? má cizí dítě jinou tělesnou stavbu než dítě vlastní? to je mi novinka.

ygreen
8. únor 2010

lamia - samozřejmě že je důležité a chytré si ověřovat věci z více stran, je to o hodnotě validity informací, ale ta "průkopnice" sama říká, že to nekonzultovala, že to nikde nepopisuje a tak Prostě jedna ženská se pasovala na ortopeda, fyzioterapeuta, psychiatra a duševního guru a někteří jsou ji BEZ INFORMACÍ Z JINÉ STRANY ochotni naslouchat a věřit a riskovat život svých dětí.

ikarkulka
8. únor 2010

možná se o tom nikde nepíše, protože nestojí o názory typu - jsi piz*a, krá*a apod.

ygreen
8. únor 2010

ikarkulka - to nebylo chytrý 🙄 to není o tělesné stavbě ale o neskutečné a silné lásce k tomu vlastnímu živému tvorečkovi, kterého se málem bojíš vzít do ruky abys mu neublížila a jen pohled na něj ti vhání slzy do očí při tom jak je nádherné a při myšlenkách na to že bys o něj mohla někdy přijít.

ikarkulka
8. únor 2010

ygreen, to už jsme dost od tématu - já ale nechci ublížit ani cizímu dítěti. prostě v tom není rozdíl a není to podstata "problému", který se tu řeší.

ygreen
8. únor 2010

ikarkulka - a že by těch názorů, a 100% mnohem silnějších, bylo. Možná by dostala i přes hubu. Třeba od nějakého tatínka, který nevěděl, že jeho manželka propadla nějaké šarlatánce a jejich děcku by časem zjistili prasklou a zajizvenou cévku v mozku.

ygreen
8. únor 2010

podstata problému to fakt není, ale rozdíl je v tom miliónovej

beruska2x
8. únor 2010

to teda je rozdil, sve dite vnimas jinak uplne jinak nez ostatni deti... to pochopis az ho budes mit... nejde o telesnou stavbu ale o pocit strachu, odpovednosti, nehu...