Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

ikarkulka
8. únor 2010

ygreen, to je subjektivní pocit, stejně asi jako všechno, co se tu napsalo. 😉

ygreen
8. únor 2010

uvidíš v srpnu 😉

dobrou noc

soanpe
8. únor 2010

beruska , ygreen
naprostý souhlas 😉

synovce a neteřinku mám hroooozně ráda, ale Sofí MILUJU, zbožňuju, dojímá mě k slzám.... prostě kdo nezažil, nepochopí 😉 a už z tohoto důvodu žádné létání , či jiné "závadné" praktiky odmítám provozovat

lenkavano
8. únor 2010

ikarkulka nezlob se ale je scestné tady vyčítat ženským že se o problém nezajímají a jenom jdou s davem.to nemusíš vidět stačí když se do toho vcítíš ale jak píše beruška poznáš to až budeš mít své vlastní.chtěla bych vidět jak s ním budeš chtít hned pohazovat až ti ho dají do náručí.jinak ta ženská mi ted přišla na 24 jak totální debil to at se na mě nikdo nezlobí.čuměla přes ty brýle jak když nadloube volům a snažila se snad tím prosebným pohledem zmanipulovat i pana pediatra.škoda že jsem neslyšela jejich debatu ,vypadával mi signál.

lamia
8. únor 2010

Tak já nevím, ale z toho co ta paní popisuje bych řekla, že stejné cíle se dají dosáhnout i cvičením mnohem méně nebezpečným pro dítě...bohužel dr Janda nebyl zrovna pohotový protidiskutér, skoro bych řekla, že řadu alternativněji laděných maminek (mezi něž se dovoluji počítat) by to po tomhle pořadu mohlo začít velmi zajímat, bc to bohužel vyznělo ve stylu alternativní inovátorka pronásledovaná zkostnatělým mudr, naprosto nepřístupným diskuzi o možném přínosu....jen to srovnání s Vojtovkou muselo rehab.pracovníkům asi dost otevírat nože v kapse, nebo se mýlím?? 😉 Byla tu přeci nějaká mamča rehabka,ne??

martimarti
8. únor 2010

Teď jsem to dokoukala na ČT24...a nemám slov. Ta ženská je typický namyšlená ignorant, navíc velice manipulativní, ty její udivené reakce, vše na efekt...prostě strašný. Bohužel jsem to neviděla od začátku, tak nevím jestli tam nezmiňovali její odbornost a vzdělání, ale na mne působí jako takový samouk vševěd...jako že všechno ví a ví víc, než konzervativní odborníci. Namyšlená, pyšná, sebestředná osoba 😠 😠

lenkavano
8. únor 2010

soanpe přesně tak 😉

beruska2x
8. únor 2010

subjektivni pocity ti nikdo nebere ale pak jsou lekarsky dokazana rizika, ktera ani rodicum neprislusi prekracovat 😖

lamia
8. únor 2010

Marti taky jsem to bohužel neviděla od začátku, ale obávám se, že tohle vystupování je přesně voda na mlýn řady maminek, co lékařům nevěří....jsem zvědavá na další vývoj téhle kauzy, spec. by mě zajímala spíš vyjádření ortopedů apod než pediatra.

martimarti
8. únor 2010

Lamia...já myslím, že ten oponent byl jen moc slušný, škoda, že nevybrali někoho ráznějšího ☹

anitta
8. únor 2010

jsem zdrcená z toho čeho jsou matky schopny opravdu je to k pláči. zdravý rozum jasně říká jže to není v pořádku. doufám že to brzy zakážou a ty ženský si uvědomí jak moc riskují se zdravým svých dětí. není to normální . nechápu 😠

martimarti
8. únor 2010

Lamia...myslím si to samé ☹

lamia
8. únor 2010

Martimarti přesně, příliš slušný na to nechat paní se pořádně rozmluvit, kdyby do ní trochu šil, možná by se trochu i projevila...

beruska2x
8. únor 2010

ja to taky nevidela od zacatku a manza se u toho tak nasr.. ze vypnul TV, ze by mi zlamal ruce prijit s timhle domu 😀

lenkavano
8. únor 2010

marti zapůsobila na mě přesně jako na tebe,ona vše ví a vše zná,arogantní kráva která týrá děti.nechápu že tam vedle ní vydržel železný sedět já bych vyskočila a měla by ji takovou až by se ji sklíčka zarazily do prdele.a to at mi ikarkulka promine.

beruska2x
8. únor 2010

lenkavo 😀 😀 😀 😀 jsi duplicita MM

martimarti
8. únor 2010

Její argumenty byly tak povrchní, plytké a jako laik myslím že i neodborné a zjednodušené, že nějaký ráznější diskutér by jí je rozmetal na kusy...a potřebovala by to 😝 . Škoda, že tuto šanci televize nevyužila a nepřizvala někoho jiného, přesvědčivějšího ☹

shaula
8. únor 2010

Lenkavano, Martimarti, měla jsem z té paní v diskuzi naprosto stejný pocit jako vy... Mě by teda nepřesvědčila.

ikarkulka
8. únor 2010

skoro to vypadá, jako by člověk, který nemá vlastní dítě, nemohl reagovat, protože "ty ještě nevíš a počkej až...".

nicméně to s tím vůbec nesouvisí. lenkavano, taky jsi asi nečetla, co jsem tu psala. chtěla jsem jenom, abyste se trochu zamyslely (a neřekla jsem vy všechny, každý ať si to přebere, jak reagoval) nad tím vším a daly prostor i druhé straně, protože její názor mě opravdu zajímá. 😉

nety
8. únor 2010

Neviděla jsem od začátku,ale ta dáma je typická sektářka.Nevýrazný hlásek,zatvrzele si mele to své a všemu se diví jak jojo.

shaula
8. únor 2010

I s tím máte pocit, stačilo by ji trošku chytat za slovíčka a myslím, že by nebyla schopná se více obhájit. Pan doktor na mě působil velice solidně (možná vážně až moc, chtělo to tam někoho víc od rány 😀 ). Na druhou stranu právě to by z ní možná udělalo mučednici...

beruska2x
8. únor 2010

jako by nebylo dost aktivit kdy se diteti muze neco stat, proc pokouset stesti jeste timhle 😢

shaula
8. únor 2010

Napsala jsem kravinu, první věta měla být: "i s tím máte pravdu" 😅

kaa
8. únor 2010

Holky, nečetla jsem celou diskuzi, a vydržela jsem se dívat jen na kousek té reportáže....
Proboha, jak tohle může někdo udělat a ještě matka svému dítěti....my s Kubíkem tak opatrně a ony ty děti drží za nožky a mávají s nima....a nejmladší dítě 3 týdny.....sebrat, nevrátit a obvinit z týrání ☹ ☹

lamia
8. únor 2010

Marti to je přesné, potřebovala proti sobě někoho, kdo by jí trochu rozmluvil, takhle v podstatě totiž vůbec nic konkrétního neřekla...Jen argumenty jako z reklamní příručky,ale zcela bez nějakých podkladů, proč využívá zrovna tuhle metodu, když stejné výsledky se dají dosáhnout rhb dítěte na podložce bez obdobných podivných úchopů za jednu končetinu a pohybováním vysoko nad zemí....jestli to prostě fakt jen okoukala v Rusku...fakt by mě zajímalo její vzdělání, zkusím pohledat na netu...

lenkavano
8. únor 2010

ikarkulko at se klidně druhá strana vyjádří a objasní nám to.pokud bude nějaké rozumné vysvětlení proč to dělají tak se nemají čeho bát.já jsem zase taková že kdybych věděla co mě čeká tak tím spíš bych do debaty šla i za cenu urážky.ale tohle je zbabělost.
beruska tak manžela pozdravuj 😉

nety
8. únor 2010

iikarkulko,dokud jsem neměla děti,podobné "aféry"mě pobuřovaly,nechápala jsem,ale jako matku dvou dětí mě to vyloženě se.e,bolí mě u srdce a je mi zle.Nemyslím to ted jako útok na tvoji osobu,ale dáš nám za pravdu, až budeš držet své dítě v náručí,budeš se na mnoho věcí dívat jinak.

lamia
8. únor 2010

Ikarkulko člověk může mít svůj názor na věc i jako zatím "jen" v očekávání, nevidím na tom nic špatného 😉

sonorista
8. únor 2010

Ja bych dotycnou Mgr ... privazal nohama ke kolotoci a nechal ji tocit tak dlouho dokud by se ji ta metoda nevylila z hlavy. Dneska sem to videl v TV a melem sem se zblil. Kdby mi nekdy moje matka pustila video jak semnou takhle zachazela, tak ji asi zastrelim. Vemte si ze male deti nemaji poradne klouby zapuzdrene, ten tlak na mozek kdyz sou hlavou obracene, hromadeni krve do hlavy, tlak na krcni pater vlivem te odstredive sily atp. Ja nevim tedy ale sem dospeli a vyvynuty ale kdyby se nasel nekdo kdo by se mnou ted takhle cloumal tak to asi nerozdejcham. Rika se ze male deti jsou jako gumidci, ale tohle zachazeni je teror. Neznam jedinou opici ktera by s malym takhle zachazela, takze o prirodnich pohybech tady nemuze byt rec. Je to hnus velebnosti. Dotycna pani patri do blazince a ty nezodpovedny rodice nechapu, mozna si tim lecej svoje vnitrni ublizovaci komlexy. Takhle se da s miminem zachazet snad jen v laktacni psychoze jinak mi to hlava nebere.

martimarti
8. únor 2010

Lamia, já četla, že má Fakultu tělesné výchovy a sportu.