Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

arietiska
9. únor 2010

ikarkula: pán očividně chtěl říct, že taky založí kurz: létání pro idioty... ale asi by ho, ale bohužel nenaplnil, protože by se určitě nenašel žádný dospělý, který by chtěl platit za to, že ho někdo přiváže za nohu a bude s ním mávat jak s hadrem. Když je to tak boží pro děti a nejde to dělat jen z důvodu toho, že pak už rodiče své děti neunesou, chtěla bych prostě vidět lítat stejně jako pán ty matky... moc by mě zajímalo jak by se jim líbilo, kdyby je někdo držel ve vzduchu za jednu ruku a pod. Ale dle toho co tady všude čtu by se jim to mělo náramě líbit...

ikarkulka
9. únor 2010

shaulo, já neznám nikoho, kdo by na tom kurzu byl a viděl na vlastní oči, že by tam děti zvracely. takže ne že bych to odmítala, ale nevěřím všemu, co se někde na netu napíše.
asi tak.

celou dobu se snažím vysvětlit jen to, že o tom z osobní zkušenosti víte stejný houby jako já, ale přesto hned každýho odsoudíte a šly byste ho lynčovat.

lenkavano
9. únor 2010

ari to nečteš tady všude jen u ikarkulky 😖

dvojka
9. únor 2010

Ikar-je ale možný,že až budeš mít doma malej uzlíček změníš i Ty na tohle názor 😉

lucenek
9. únor 2010

ikarkul já bych s klidným svědomím za toto lynčovat šla ,nevidím jediný přínos jak z psychického tak ze zdravotního hlediska

lenkavano
9. únor 2010

dvojka to ani nepiš to zase bude že když nemá mimčo tak snad nemá právo na názor.to už tu bylo včera.až bude mít dítě zmrzlé tváře tak ho profackuje aby se mu zahřály to je to co dělají na těch týračkách.lámat děti jen z nějakého debilního přesvědčení od nějaké fanatičky to není normální a nepochopím ženskou matku nebo nematku že se nad tím zamýšlí jestli je to fakt pro to dítě dobré.nechápu.

arietiska
9. únor 2010

leni: no ne oni to létající matky říkají: že se to dětem náramě líbí, strašně se u toho smějí, sami to vyžadují... A prostě, když je to jen cvičení na odbourávání stresu, prdíků a jiných nesmyslů, pokud teda z nich opravdu nedělají cirkusáky, tak by se to mělo prostě líbit i těm dospělým a asi bych použila ten jeřáb, ať si to zkusí...třeba by změnily názor ...

lenkavano
9. únor 2010

svázala bych je všechny do kozelce a dala jim smyčku kolem krku.a čekala.
lucenek přidala bych se k tobě 😠

dvojka
9. únor 2010

Lenkavano-no stojim si zatim.Já už dneska v jiném tématu psala,jak nás sestry na jipce cepovaly když jsme miminko chovaly stylem opření hlavičky o rameno a když vidim tyhle akrobace,tak fakt nepotřebuju žádné komentáře

dvojka
9. únor 2010

Holky-já bych tohle zkusit chtěla 😵 ,né opravdu chtěla bych zkusit to co musí ta miminka,jenže už by to bylo o něčem jiném,páč mám stabilitu,udržim hlavu-ale co vím že bych blila jak šakal 😝

aleachim
9. únor 2010

holky, já se ještě vrátím k panu Jandovi, mě teda přišlo, že jeho klid vycházel z toho, že neměl žádné protiargumenty. To jeho "no jistě", bylo dost zoufalé. A na závěr, když chtěl ukázat, že ví, že za ten kurz bere peníze, to byla podpásovka, která ukazovala jediné, a to že si nic jiného nestihl nastudovat. Když se ho ptala, jak by se mohlo projevit cvičení po 8 letech, když teď jsou děti v pohodě. On jí na to odpověděl, že neví, že se to uvidí za těch 8let. No, nejsem pediatr, ale 1. nemůže tvrdit, že děti jsou v pohodě, když matky na internetu přiznávají, že to byla hloupost to absolvovat a pak z toho měly několikaměsíční neurologické problémy 2. je pravděpodobné, že děti, které jsou drženy za jednu nohu nebo ruku a je s nima máváno ve vzduch, budou mít uvolněné vazy, šlachy,z čehož plynou opět výrazné problémy, které se mohou objevit zejména v době dospívání a rychlého růstu 3. riziko toho, že bude mozek lehce zhmožděn je celkem vysoké, a to že se to neprojeví hned, nemusí ještě nic znamenat, ty následky mohou přijít později (jako obdobný případ bych uvedla, že boxeři, kteří mají často lehké zhmoždění mozku, jsou taky úplně v pohodě a až když skončí s kariérou, začnou mít neurologické problémy).

lenkavano
9. únor 2010

ari vždyt je to debilita,prdíky odstraníš jemným masírováním bříška které mimi uklidní a né že s ním děláš kotrmelce a já nevím co ještě.máváš s ním jak s kusem hadru vždyt to je krutost.a to že se d ěti smějí?no co jim už asi potom zbývá když mají rodiče idioty a magory.nebo to není smích ale křeč,ale to ti zfanatizovaní rodičové ani nepoznají.

aleachim
9. únor 2010

dvojka, já bych hlavu neudržela, vždyť ony s těma mimčama máchají tam a zpět. Když jsem byla na rehabce a vzala Lucku z lehu, a to drží hlavu už pěkně, tak jsem dostala vynadáno, že takhle tu krční páteř zbytečně přetěžuje.

morusa
9. únor 2010

...souhlasím s tím,že z osobní zkušenosti vím houby ( a jsem tomu velmi ráda), stačí mi ale oči a můj selský rozum k tomu,abych si po shlédnutí ono létacího videa udělala názor.

Každopádně by bylo fajn nesnížit se tady k dohadování a urážení, každý má svůj názor a ten je potřeba respektovat, jen mě mrzí, že ani na fcb ani tady nenapsal zatím nikdo, kdo ty kurzy absolvuje pravidelně, že by neměli doma internet? že by neměli potřebu to obhájit?

dvojka
9. únor 2010

Morusa-nebo se bojí 😔

lenkavano
9. únor 2010

dvojka já tě chápu ale věř že já bych to zažít nechtěla.zajdi si na cemtrifugu až bude matějská myslím že to bude ještě slabej odvar toho co zažívají ty miminka .

dvojka
9. únor 2010

Lenka-ono je dost možný že se nesmějí a je to křeč při té rychlosti kmitu to nemusí být dobře rozpoznatellné

dvojka
9. únor 2010

Lenka-tam bych nešla-jsem srab ☹ 😒

lenkavano
9. únor 2010

morusa ale když ono to je fakt někdy těžké nereagovat podrážděně nebo tvrději.tohle je prostě jasné týrání dětí a ono se tady zamýšlí nad tím jestli to přecijenom není pro ty děti dýchánek.vše si řekla ve své první větě.nechápu že to někdo vidí jinak.
a že tu nikdo z nich není?no to o něčem vypovídá.

lenkavano
9. únor 2010

dvojka no teda ty jsi srab podívej na ty miminka jak se s nimi hází a zachází co musí zažít aby se jejich matky uklidnily a měly pocit že jsou hvězdy. 😎

paulla
9. únor 2010

ikarkulka - lektorka že nikoho neuráží? Ale uráží, ty miminka přece! Dělá na nich fokusy pokusy, který nemá ověřený, a který popírají všechno co kdy pediatři a lidstvo zjistilo v souvislosti s manipulací s miminky!!!! To ti pořád nestačí? Tato věc nemá dvě strany mince, proč neukáže nějaké smysluplné studie, cokoliv! Neřekla na obhajobu ani Ň, jen že se děti smějí, ale to já se taky směju někdy v krizové situaci v euforii, protože to je uvolnění přetlaku v hlavě.

alena22
9. únor 2010

baby ja som to videla predvcerom 1x a bola som zdesena 😕 😕 😕
moj nazor je ze to je len zas vymysel nejakej sikovnej ruskej pani a nejakej este sikovnejsej cesky ako zaryzovat na mamickach...ved krasny kontakt s dietatkom a nadobudnut pocit istoty ci ako to preferuje sa da uplne prirodzenym tulenim sa mojkanim sa a nie hadzat si s dietatom ako s loptou. Zanechalo to vo mne horzny pocit na toto by ma nik nenahovoril. Asi si holt niekto nevazi ked ma zdrave dieta 😅

lenkavano
9. únor 2010

paullo těm dětem nic jiného nezbývá,to je stejné jako když tě mučí a ty týráním kápneš božskou. 😝

paulla
9. únor 2010

Ten smích nemá s radostí nic společného!

Holky ten obrovský ohlas jaký tato kauza má přece musí něco změnit! Moc doufám, že pediatři a odborná společnost něco podnikne!

paulla
9. únor 2010

lenkavo - přesně tak

já už na to třetí den myslím kudy chodím a pořád nepřestávám být zděšená!

lenkavano
9. únor 2010

alena přesně tak neváží si že mají zdravé děti co by za to jiné mámy daly co mají doma děti upoutané na lůžko nebo mentálně postižené.

arietiska
9. únor 2010

Já bych chtěla najít toho cirkusáka co byl kdysi před léty v TV, byla jsem těhule, a právě tohle cvičení ukazoval se svým děckem. Bylo to jiný trochu. Jenže jak to hledat, pod čím... 😕

aleachim
9. únor 2010

já myslím, že se smějí, že to skončilo. Ne, vážně, myslím, že je to nějaká křeč z šoku.

aleachim
9. únor 2010

arietiska, možná najít ten pořad a pak zjistit hosty.

shaula
9. únor 2010

Ari - jestli víš název pořadu a program, na kterém se to vysílalo, tak můžeš mrknout na stránky té televize... Ale většinou tam bývají jen programy z jejich vlastní produkce.