Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paveljanik
10. únor 2010

Správné přirovnání...ale ani opice s opičátkem nekroutí za jednu ruku ... skáče s liany na liánu až po určité době až je schopno samo se pohybovat, do té doby se drží reflexním úchopem srsti mámy...

audreyd
10. únor 2010

paveljanik, ty nechceš vidieť, presviedčať ťa nebudem 🙂

lietanie alebo akékoľvek cvičenie buduje a utužuj hlboký pocit dôvery medzi dieťaťom a rodičom 😵 a o tom to je! nejde o artistické kúsky ani o vykĺbenie a naťahovanie svalov, ani o samotné cvičenie... je to medzi rodičom a dieťaťom. ak vám to nevyhovuje, vyberte si niečo iné. niektorí rodičia sú dynamickejší, iní nie. ale je podľa mňa dosť scestné, aby niekto obviňoval rodičov, ktorí si zvolili túto cestu, že sú nezodpovední, chorí a že chcú zámerne svojmu dieťaťu ublížiť!!!

berenika39
10. únor 2010

no a neskáčou ty opice celý život? lidi ale ne.....nebude tam rozdíl?

paveljanik
10. únor 2010

lenkavano..děkuji

lenkavano
10. únor 2010

aud jo to je ono,dynamika rodičů,ale odnese to děcko.fuj.

audreyd
10. únor 2010

berenika, opice neskáču celý život 😀

ok, pomastite si bruchá, potľapkajte sa po ramenách, ste skvelí rodičia 😵

tešilo ma 🙂

lenkavano
10. únor 2010

pavle není zač ale přeju silné nervy na zkouknutí ,já řvu ještě ted,ale ty jsi chlap,možná to ustojíš líp.

erikasadek
10. únor 2010

audreyad to dufam nemyslis vazne ak ano tak , bohuzial lutujem.. 😖

medzi rodicom a dietatom ma byt vztah a laska a harmonia a ta sa buduje trocha inym sposobom ako akrobatika, mne to skor pripomina, cinsko rusku skolu vyspelych , atletov k, ktori vsak maju v skorom veku donicene, kosti a chrupavky na urovni 50 rocnych

takze ano je to chore a vsade sa nato budu aj odbornici a aj laici pozerat , ako na nieco chore... a v tom ma bohuzial nikto a ni ty nepresvedcis..
ja mi vas luto , ale hlavne vasich deti, ktore sa nevedia chudaci branit... 😠

berenika39
10. únor 2010

utužovat hluboký pocit důvěry tím, že já se budu bát, dítě se bude bát a ve vzduchu kromě dítěte bude viset i hrozící nebezpečí , plynoucí z toho, jak s tím králíčkem mávám?

lenkavano
10. únor 2010

aud jo myslím že jsem lepší matka ,jednou ukážu svým dětem ta videa a jsem zvědavá co mi na to řeknou,ale myslím že nadšené"jé mami já chci taky" to asi nebude 😒

jabber
10. únor 2010

Ono se ukáže časem, jestli to ty klouby poškodilo nebo ne, případně jestli to zanechalo na lítacích dětech nějaké jiné následky 😅 Těch 8 let je totiž strašně krátká doba na to, aby se řeklo, že je to naprosto bezpečné a neškodné - následky toho se můžou projevit až budou tyto děti v pubertě nebo i dospělé 😅 Ovšem to by musel mít někdo zájem na tom tu studii dělat a tyto děti sledovat dál až do dospělosti - což paní Blanka nemá, ta prostě ví a žádné studie nepotřebuje. Její přístup vzbuzuje pochybnosti.

paveljanik
10. únor 2010

audreyd: já vidět chci, chci aby ste mi už konečně řekli ten přínos, který v sobě skrývá vědomé ohrožování dítěte. Pokud Vám příjde přirozené houpat s dítětem za jednu ruu a nohu, točit s ním hlavou dolů za jednu nohu a podobně, pak opravdu nezodpovědní a hloupí jste. Zatím jsem žádného z rodičů z tohoto neobviňoval, ale u Vás asi budu muset udělat vyjímku. Protože větší hloupost jsem vážně neslyšel.

berenika39
10. únor 2010

audreyd, já byla v zologický na podzim, od té doby se to doufám nezměnilo, a opice tam skákaly....i ty velký....
promiň, nechci urážet, to není na místě, ale prostě mě ty argumenty pořád chybí...proč by miminka měla létat? jsou to LIDI!!!!!!!

blucka
10. únor 2010

Audreyd, ano dovera medzi dietatom a rodicom, ale vytvorit ju tym, ze s mesacnym deckom budem takto mavat 😒 😒 , ja myslim, ze su aj ine sposoby setrnejsie, kazdy mame na to svoj nazor....

paveljanik
10. únor 2010

lenko: Videa pomalu zkoukávám, to že jsem chlap sice možná výhodou je, ale spíš je výhodou že se na ta videa dívám až teĎ, jinak bych řval taky, chlap nechlap. Nejhorší na tom je fakt, že jsem rehabiliťák co dlouhou dobu dělá s dětmi, takže i s pohledu profesního mě to od pondělí likviduje. Prostě děs a hrůza☹

lenkavano
10. únor 2010

jabber jak vidíš tak pochybnosti moc nevzbuzuje když je o to takový zájem,to jenom my jsme asi nenormální.

audreyd
10. únor 2010

pardon, ale fakt už nemôžem 🙂))))))))))))))))))

niekoľkokrát som písala, že lietanie neprevádzam a ani som neprevádzala!!! aspoň teraz vidno, ako čítate 🙂 a to bez urážky 😀
paveljanik, nemusíš mi vykať, ja zase taká stará nie som! vidím, že ste ma nikto z vás nepochopili, ja nie som urputný zástana lietania s bábätkami! mne len strašne vadí, keď sa apriori odmieta všetko nové 😝

paveljanik
10. únor 2010

TeĎ jsem viděl to s tím palčícím miminkem a jímá mě vztek a .... ZABÍT

jabber
10. únor 2010

Ale audreyd obdivuju, že vlezla sem - do jámy lvové 😉

lenkavano
10. únor 2010

pavle jo já vím i chlap umí brečet,ten můj třeba i u pošty pro tebe 😉 ale k tématu,MM to ještě neviděl,jsem zvědavá jak se na to vydrží dlouho koukat a kdyby sem psal tak by byl určitě černá ovce celého koníka,protože jak se jedná o děti je moc radikální.

erikasadek
10. únor 2010

audreyed necitam celu diskusiu len ta posledny pripevok vyznel ze si velky zastanca..
nemam cas vsetko citat. a nie osm tu cely den a noc..

ak narazas na mna;. 😵

paveljanik
10. únor 2010

audreyd: Já vykám ze slušnosti všem, nemám pocit že by tady někdo létání odsuzoval jen protože je to nové, ale proto že každý rozumný člověk vidí že asi není něco v pořádku takhle mávat s novorozenci...a vzhledem k mé profesi si dovoléím tvrdit že o to mněco vím takže mohu soudit, zda to je vhodné či nikoli.

lenkavano
10. únor 2010

pavle tak to já měla vypnutý zvuk na doporučení ari,no měla jsem to doporučení předat i tobě.pozdě.

bambusko
10. únor 2010

pekne vidiet ako media dokazu zopar cielene zostrihanymi prispevkami vymasirovat mozgy... to sa fakt nechate takto nahuckat, ked o tom dokopy nic neviete??? mne teda lietanie sympaticke nie je, ale zas hon na carodejnice, to tu uz bolo... 😖

paveljanik
10. únor 2010

lenko já jsem radikální dost, představa že mi někdo příjde abych dal dceru do gymnastiky nebo baletu, tak bych vraždil na místě, ale po tomlhe týdnu bych asi takového člověka pozval i na kafe, protože s tím zcvěrstvem se ani balet nedá srovnat

erikasadek
10. únor 2010

jabber ahoj.. 🙂

no ja osobne , nepotrebujem ziadnu studiu nato , aby som si urobila vlatsny usudok , tu uz zdravy rozum hovori ze nieco nie je s krestanskym poriadkom.... 😠

drzte sa vsetky osobne je mi luto tych deti a tych rodicov a zavesit ako tie deti
chlapa ten ma dostal najviac.. 😠 mala som chut kricat ked som ho videl aoc robi s malym.. za gule a uvidime ako budu nadseny, mozno im to napravy chrbtice, ale nadseny by neboli.. 😀 😠

paveljanik
10. únor 2010

bambusko: jaký cíleně sestříhaný... o čem to tady hovoříte? já viděl i jiné příspěvky ve kterých paní .... ukazuje to své létání a ikdyž tam dítě nebrečelo bylo to děsné ... zkuste se pověsit za jednu ruku na klepáč a uvidíte co se děje s takovou rukou dítěte...pak pochppíte o čem to je...

audreyd
10. únor 2010

vidíš, erikasadek, a hneď ma ľutuješ... 🤐 nenarážala som konkrétne na teba, ale schválne som si spätne prečítala, čo si napísala...
a ak by som parafrázovala paveljanik: "vzhľadom na moju profesiu si dovolím tvrdiť, že tie reportáže, diskusie a príspevky, ktoré boli prezentované v médiách, boli silno tendenčné a nebezpečne jednostranné!!!"

erikasadek
10. únor 2010

pavel. 😀

lenkavano
10. únor 2010

audreyd já tě neodsuzuju a věřím ti že nejsi lítačka ,ale mě jen zaráží že jakoby nemáte oči,že nevidíte co se odehrává na videu.stačí se podívat a je to jasné ,vždytb i s těmi štěnaty se zachází líp,ale tohle jsou lidičky,malí neviňátka ,které by měly být v peřince a spokojeně spinkat a papat a vrňet a chovat se .ale mávání za jednu nohu...atd.to je proti všemu ,vždyt ty děti jsou jak zvířata.