Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

erikasadek
10. únor 2010

no ano podla toho prispevku , ano stojim si za svojim lutujem tie deti a tie matky co im to robia;.
ale inak idem spat. svoje som si uz povedala na facebooku som s apridal do peticie a inak , uz tu nemma co robit nic s tym bohuzial na dialku neurobim..

paveljanik
10. únor 2010

audreyd: Je to Váš pohled .. jen pořád nechápu o co Vám vlastně jde ... já jsem jasně vysvětlil proč jsem proti tomu a stejně se pořád vracíte zpět☹

jabber
10. únor 2010

erika - ahoj 🙂
Tak já myslím, že nějaká dlouhodobá studie s nějakým oficiálním závěrem škodí/neškodí by byla fajn. Sice bych to se svýma dětma stejně neprovozovala, ale aspoň by odpadly dohady, jestli se u toho zdraví ničí nebo ne 😅

audreyd
10. únor 2010

erikasadek, ja som mala pocit, že ľutuješ mňa 😀 😅

lenkavano
10. únor 2010

erika napiš tu ještě prosím odkaz na tu petici.

audreyd
10. únor 2010

paveljanik, ja som novinárka. a keď chcem, spracujem vám taký príspevok, že sa na lietanie vrhnete okamžite!!! všetko záleží od uhlu pohľadu 🙂

ikarkulka
10. únor 2010

audreyd, díky, že ses odvážila 🙂
taky nelítám a nechystám se, ale souhlasím s tím, co jsi napsala.

koukala jsem třeba na ty dva odkazy, co jsem dala na začátku stránky lenkavano. ten první mi přišel celkem v pohodě (teď mě asi zašlapete, ale je to tak), žádnou centrifugu jsem neviděla, to dítě si u toho cucalo prst 🙂
ty klouby si nedovolím soudit, o tom vím málo, skoro nic.

to ostatní s náma táta prováděl každou chvíli 😀

někdo tady psal, že dřív babičky taky netahaly děti za ruce (omlouvám se, přesně si nepamatuju, jak to bylo napsáno, ovšem tento význam). no já si naopak vybavuju scény např. z prvorepublikových záběrů, matka jedno dítě v náručí, druhé se po ní šplhá, vytáhne si ho nahoru právě za tu ruku apod.
neříkám, že s nima takhle točili.

ale v zásadě souhlasím s tím, že to provádí spousta rodičů možná na celém světě a ti přece nechtějí svému dítěti ublížit. je to jako se vším - musí si být jistí, musí vědět, co si s tím dítětem mohou dovolit. na těch videích mi ty děti nepřijdou zkoprnělé strachem, neslyším žádný srdcervoucí pláč, naopak tam vidím spokojenost a důvěru v toho, kdo je drží.

každý tam asi vidí to, co vidět chce.

erikasadek
10. únor 2010

este som nakukla..; 😀
ahoj; no bodla by urcite.. ja si schvalne pustim par tych videi , tu v fr a prave zajtra mam pohovor co sa tyk a, pata bude tam aj psychoterapeutka aine, odbornicke schvalne co povedia, 😉

audreyd.. nie, ale tie deti. teba bolo davne len do suvislosti ak naozaj si tomu fan tak mi je ta luto v tom ohlade..
chapes ze??
nechaj tak.. 😀
este sa dopletieme.. 😀

paveljanik
10. únor 2010

audreyd: pokud to dokážete skloním se před Vámi ... držím se hesla nikdy neříkej nikdy, ale se svým dítětem bych tohle nikdy nedělal!

bambusko
10. únor 2010

co tak radsej peticia proti rodicom fajciarom, ktori dymia detom do kocikov, do postielok, nad tanierikom... co si zapalia v pohode na detskom ihrisku. bolo by to aktualnejsie

gabbi
10. únor 2010

Jinak se chci omluvit - cetla jsem po sobe co jsem napsala - a napsala jsem to spatne - trihodinovy kurz stoji 350Kc - tak je to spravne.

paveljanik
10. únor 2010

ikarkulka: Přesně na téma co děláme našim dětem s ručičkama, jsme dneska s mainkama měli řeč v rodiném centru, ano každý z nás občas dítě vytáhne za ruku, i já to udělám, když s malou jdu, v jedné ruce mám věci a jednou deržím malou která zakopne. Nejsem na to hrdý ale udělám to ... je však rozdíl zatěžovat takhle kloubní aparát občas a opakovaně respektive často(denně)

paveljanik
10. únor 2010

bambusko: určitě i k té by se mnoho lidí přidalo ... děje se spousta špatných věcí

audreyd
10. únor 2010

paveljanik, nemám chuť a ani energiu 😀

súhlasím s bambusko, je oveľa viac a oveľa nebezpečnejších vecí ako lietanie....

lenkavano
10. únor 2010

audreyd tak to si nemyslím ale je to asi můj problém,že.já bych tomu chtěla nějak věřit,ale ono mi to člověče nějak nejde a já nevím proč.no asi proto že vidím co vidím.

paveljanik
10. únor 2010

audreyd: jo vytahovat se umí každý 😀

audreyd
10. únor 2010

lenkavano, ty tomu nechceš veriť, nebudem ťa presviedčať 😉

audreyd
10. únor 2010

hahaha, ja sa vyťahujem? 😀 mi je to nejaké povedomé 😅

ikarkulka
10. únor 2010

paveljanik, jak jsi zmiňoval tu gymnastiku a zatěžování těla už od dětství....
já to třeba vidím takhle - některé děti jsou nesmírně živé, potřebují nějaké vybití, někdo hraje fotbal (ten si natahuje svaly, šlachy, má křivý nohy 😀), někdo si vybere třeba tu gymnastiku. oba to ale asi baví (dávám stranou děti, které do toho rodiče nutí), něco jim to přináší.

ano je možné, že v pokročilém věku budou mít problémy se zády, s klouby atd. ale není to asi vždycky pravidlo.

pak jsou lidi, kteří celý život nic nedělají. a ve finále mají de facto ty samé problémy. ale není to asi vždycky pravidlo.

pak jsou lidi, kteří celý život nic nedělají, jsou obézní a mají tyto problémy už třeba v raném věku.

pak jsou lidi, kteří k tomu mají nějakou genetickou dispozici už od narození, a je tedy jedno, jestli sedí doma na zadku nebo létají.

jistě chápeš, co chci říct - ono je v životě vždycky něco, co tě nějak poznamená. poznamená tě i to, když budeš na všechno řikat - tohle nesmim, protože by mě bolely klouby, tohle nesmim, natáhla bych si sval, tohle nesmim, protože...

ano, ty děti se takhle asi v několikaměsících nemůžou rozhodnout, určitě o tom ani nemají šanci uvažovat. ale já věřím tomu, že ty maminky, co s nima lítají, to nedělají s úmyslem jim ublížit.

tady je spousta maminek, co dětem od malička cpou mléčný řez, brumíka, slazený limonády, hranolky, kouří jim pod nosem, ale to většina společnosti toleruje, protože je to jakýsi standard a nikomu to nepřijde divné.
a přitom jim tím taky škodí. jistě není to vždycky pravidlo.

paveljanik
10. únor 2010

audreyd: proč tu vlastně jsi? umíš něco jiného než jen hloupě se tlemit a vytahovat se? Máš svůj názor tak si ho nechej..my jsme řekli svůj a tím by to mohlo skončit. Tvrdilas nám tady, že tendenční příspěvek umíš udělat, tak ho udělej a neplácej nesmysly. My vidíme co vidíme a věříme tomu čemu věříme..nikdo tě nepřesvědčuje že musíš věřit tomu co my, tak si věř čemu chceš.

ikarkulka
10. únor 2010

chjo, zrovna ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že je to fakt diskuse 🙄

bambusko
10. únor 2010

ikarkulka, posledny odstavec, presne tak 1* 🙂

paveljanik, chod sa vyspat. kazdy ma pravo na nazor, nielen ty 😒

paveljanik
10. únor 2010

ikarkulka: Mnoho z toho co píšeš je pravda, mimochodem taky dáváme brumíka a nemyslím si, že by to bylo něco špatného, ale stejně si myslím že tyhle artistické výstupy jsou pro novorozence vhodné. JE to hazardování a prostě tohle je můj názor. Pokud chceme pro své dítě něco udělat již v tak ranném věku je sppusta jiných možností než si s nimi házet jako s nějakou hadrovou panenkou. Prostě končetiny tak malého dítěte nejsou přizpůsobeny k takovýmto činnostem. Nejsem zkostnaťelý jak tady o mě již někdo někde napsal, ale tohle je prostě proti přírodě samotné. Souhlasím, kouření, hamburgry a podobně má škodlivý vliv, já tohle svému dítěti nedělám a nelíbí se mi že to dělá někdo jiný, ale tohle je metoda, kterou někdo propaguje jako vhodnou a s tím se jako fyzioterapeut nemohu ztotožnit.

erikasadek
10. únor 2010
paveljanik
10. únor 2010

bambusko: nikomu názor neberu a nikoho odsud nevyhazuju, tak bych prosil nehchte mě na pokoji, ano?

bambusko
10. únor 2010

je vedecky dokazane, ze zaklady obezity su dane prvotnym stravovanim mladat. mamicky-napchavacky deti ale vedia najlespie, co je pre ich deti naj, ved aj ony tak jedli a su tu 😖 zaujimave, ze v takychto zasadnych veciach si nenechate kecat od dr., ale to co sa vas netyka - huraaa do boja. si kuknite tie temy v babetkach - od kedy sirup? netabulkove mamicky a ine perly...

ikarkulka
10. únor 2010

bambusko, nevím, jestlis měla šanci to vidět, běželo to teď nedávno v čechách - táta xxxl. původně jsem to teda vůbec vidět nechtěla, bylo mi jasné, o čem to bude a jak to bude natočené (nova styl), taky že jo.
nicméně jsem na to koukla.

byl tam 19letý kluk, měl kolem 300 kilo.

jeho matka v minulosti přišla o jeho bratra a k tomuto se tedy upnula. prostě ho vyžrala. nevim, jak jinak to napsat. a i přestože syn už se nemohl pomalu ani hýbat, měl šílené zdravotní komplikace, stále mu "vařila" šílenosti.

tohle je podle mého asi tak stejné týrání jako podle jiného to létání.

ale pochybuju, že by tu někdo zvedl hůl na matky, které děti vykrmí. protože ony jim přece jen chtěly dopřát.

audreyd
10. únor 2010

ako teda pardon, ale paveljanik, neurážaj ma, jo?! 😒 ty si sa tu prvý oháňal svojou kvalifikáciou a skúsenosťami. viď si čo chceš a ver čomu chceš. ja budem robiť to isté. si celý nervózny, keď ti niekto oponuje a nepritakáva ti?

paveljanik
10. únor 2010

audreyd: má kvalifikace měla souvislost s tím co jsem psal a vysvětloval svůj postoj, ale to asi nechápete, což je ve své podstatě jedno. Nepotřebuji aby mi někdo přitakával a rozhodně nejsem nervozní, já si tady na nikom své mindráky nehojím, takže přeji dobrou noc

erikasadek
10. únor 2010

pavel mas pravdu, tu uz sa miesaju jablka s hruskami.. 😀 tema o nicom...
kto chce katovat svoje dieta ja to tak nazvem , nech sa paci, v inych k rajinach uz asi by mali takyto rodicia socialku na krku, v nasich koncinach kazda nova aletrnativa je novinka a mozno aj dobra.. 😀

damy lucim sa.. nema toz mysel krute si svoje deti a pre mna aj za mna aj s mosta skakajte za nohy s nimi priviazane, tato tema je o nicom..