Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

aponchie
11. únor 2010

me je na bliti z toho co tam ctu ... 😖

Otec dítěte, který poprvé uviděl Charkovsky při práci v různých bazénu v Izraeli v tomto měsíci se týká, "Charkovsky dorazil do bazénu doprovázet průvodčí ženského asistentů nebo ventilátory, z nichž někteří drželi své děti jen zápěstí, protože se prudce je v každém směru. Potom chlapec z pěti na většině došlo ke vstupu do vody přes hlasité protesty a srdcervoucí. Charkovsky ho chytil za kotníky, hodil ho na vysoké a vrazil mu hluboko do vody. Prostě ho zvedl, jako objekt, bez přípravy, bez empatie, laskavost a pozornost k chlapcovu vyděšený křik. Tento pokračoval po dobu nejméně 40 minut. chlapec křičel, 'Ne, ne, já to nechci, mami! Dost!' and it didn't stop. After 15 minutes his strength seemed to wane and the screams turned to gurgles. When Charkovsky took a short break we saw the boy vomiting up the water he had swallowed during the screams. a to nezastavilo. Po 15 minutách své síly zřejmě ubývat a výkřiky obrátil se k gurgles. Charkovsky Když si krátkou přestávku jsme viděli chlapce zvracení do vody, spolkl při výkřiky.

shaula
11. únor 2010

Apo... mně je taky šoufl, a to jen z toho, co jsi tu dala... nevím, jestli budu mít žaludek na to, číst zbytek 😢 Jestli se podobnými metodami inspirovala paní Sudíková, tak se nemůžeme divit, co jsme viděli... Spíš se divím, že jí to tak dlouho prochází...

aponchie
11. únor 2010
lenkavano
11. únor 2010

Jaa co se týče opic tak s tebou souhlasím,ale řekni to přece nemůže být každého věc,co se svým dítětem provádí,a že se pak ukáže co to zanechá.ale kdo bude mít zdravotní problémy?dítě.kdo bude mít bolesti?dítě.tu mámu nebude trápit nic a to děcko ji bude moct poděkovat za své problémy.dítě není majetek ,je to živá bytost .

lenkavano
11. únor 2010

Apo tak to je síla,nechápu matku toho chlapce že nezasáhla,já bych to nevydržela,když připustím tedy že bych tam šla.ale nešla bych.musí být zfanatizovaní,nebo já fakt nevím.

nety
11. únor 2010

Dneska jsem si u kamarádky chovala dvouměsíční mimi,bála jsem se maličkou pomalu vzít do náruče a i když jsem ji v náruči měla,celou dobu jsem myslela na to,jak někdo může s něčím tak křehoučkým dělat psí kusy 😠 😠 😠 .

Od té doby co mám děti nejsem stádovitá,dělám jen to co sama uznám za vhodné a cítím zdravým selským rozumem že je pro mé děti prospěšné,či naopak co by jim mohlo uškodit.Takže můj názor že je létání škodlivý a nepřirozený opravdu vychází ze mne samé,né z názoru okolí 😠 .

Dost dobře nechápu jak mohou matky na dvouměsíčním poznat,že chce ještě létat,jako to si samo řekne "mámo létej"či jak??? ☹ ☹ ☹

lenkavano
11. únor 2010

nety plně s tebou souhlasím a hláška že se přidáváme jen kvůli tomu že jdeme s davem je úplně scestná,tady jsou prostě normální matky které se shodnou v názoru na věc,protože to tak cítí a ví v čem je problém.nenapadlo by mě napsat názor s tím že podobný napsalo 10ženských přede mnou,stojím si jen za svým názorem a maximálně se shodnu s jiným.

shaula
11. únor 2010

Apo, přelouskala jsem ten článek o Charkovském. Ten člověk je naprostý šílenec a jeho práce nemá blízko k týrání dětí, to JE týrání dětí!!! Jestli paní Sudíková obdivuje takovéhoto člověka (jak píše na svých stránkách), tak je šílená taky!!!

lenkavano
11. únor 2010

shaul to myslíš ten článek tady nebo ještě jiný?

shaula
11. únor 2010

Myslím ten, co tu dávala Aponchie odkaz v 16.38

aponchie
11. únor 2010

shaula cetla jsi jak je zakazan ynekde atd?ja to prelouskala rychlobehem az vecer se na to budu soustredit ,ale je to blazen..to mi silne pripomina jednu pani co vsem rikala jak maji spatnou karmu a musi se lecit za tisice.. 😲 nezebych neverila na karmu a energii,ale az ja si to rozhodnu tak je to moje rozhodnuti nebudu manipulovat decka jak slabe a ubohe

aurecon
11. únor 2010

To je strašné, co ten chlap s těmi dětmi dělal ☹ On není ve vězení?

lenkavano
11. únor 2010

shaula to je hrozný dočetla jsem to k té 7měsíční holčičce a dál nemůžu prostě nemůžu tohle je zvěrstvo prvního stupně a nechápu že ho ta sadílková uznává.ani bych se nedivila kdyby to praktikovali i v Plaváčku. ☹

aponchie
11. únor 2010

tak delfinkovani co dela ona mi prijde osobne velmi stejny princip proste ponorit ,akorat u nas musela zjemnit metodu pac by ji to nikdo nezral takto drsne

ygreen
11. únor 2010

bambusko: pediatři už dlouhobojují o zákazu prodávání chodítek a matky , které to vědí a přesto do toho děcko dají jsou ...
ikarkulka: nevím jestli ti to pomůže, ale v britském království se už několik případů soudního jednání o odebrání dětí rodičům kvůli jejich obezitě odehrálo, takže snad se někdo bude odpovídat i za létání
A jsou základy anatomie, které nemůže nic změnit, ani doba. A to poznatky o dětských kloubech a tak jsou.
Pořád jsi psala jak chceš názor někoho fundovaného a že kloubní soustavě nerozumíš, ale když sem napíše svůj názor fyzioterapeut tak ho stejně zdrbnete.

aponchie
11. únor 2010

http://portal.med.muni.cz/disciplina-7-chirurgi...

napiste jim kdo hleda odpovedi fundovane email a verim,ze se radi vyjadri minimalne to budou brat jako studium lekari odjakziva badaji a bohuzel driv pokusem omylem dosli na spoustu veci za ,ktere jsme jim vdecni

aponchie
11. únor 2010

vytecna seminarka na tema ramenni kloub

http://is.muni.cz/th/38586/fsps_b/bc2.pdf

aponchie
11. únor 2010

Kdy u mládeže přejít k vrcholovému sportu -
jednostrannému zatěžování, aby sportovní aktivita nepoškozovala, ale naopak
napomáhala k získání a upevnění zdraví.
Důležité je určit zralost skeletu a svalstva v závislosti na biologickém věku.
Zohlednit věk, pohlaví, zdravotní stav a trénovanost sportovce. Trenér musí mít
dostatečné znalosti o volbě zátěže a jejím dávkování, u mládeže je nutné
dodržovat komplexní zatížení s všestranným rozvojem. Jinak je nebezpečí
spuštění patologického mechanismu s fixací poruchy a vzniku svalové
dysbalance.
Pravděpodobně i vlivem komerce sportu dochází k posouvání věkové hranice
vrcholových sportovců, který se stává povoláním, na hranici fyziologického
zatížení organismu. Určujícím faktorem jsou vložené finance a jejich návratnost
a ne zdraví sportovců.

berenika39
11. únor 2010

tak jen dočítám...snažím se být objektivní, ale moc mi to nejde. dneska přibylo video ke článku na idnes.cz, mluví tam ta paní organizátorka instruktorka, a ukazují tam lítání s holčinou, které jsou možná 4 roky, já nevím, nemám odhad, ale je to už školkový dítě. no a ta malá je tam nahatá, a záběry komplet celý cvičení, nejsou vidět choulostivá místa, ale já jsem jenom zírala. Stačilo tričko a kratásky, cokoliv, ale tohle byla prostě nechutnost. Ta malá se nestyděla, balo vidět, že je na to zvyklá. Fotky z plaváčka.cz jsou taky z bazénu - a všichni nahatý.
Mě to celý smrdí. Můj názor. Beru i jíný.....

berenika39
11. únor 2010

já nevím, možná že tu už to video bylo, já ten článek četla a tohle jsem tam našla až dneska....nemám nějak čas netovat.

http://zpravy.idnes.cz/letani-miminek-ma-pomoci...

je to až to druhé video uvnitř článku

soanpe
11. únor 2010

ikarkulko
sorry, ale nedá mi to
přijde mi, že už z principu tady oponuješ a udáváš příklady,které se nedají vůbec srovnávat 😅 budiž ti omluvou zvýšená hladiná hormonů 😉

aponchie
11. únor 2010

takove kolebave houpani mi pripomina pohyb na houpacce,ale porad nemuzu skousnout ty novorozence nereknu treba neco z toho u starsiho,ale to male miminko nevidim v tom nic pozitivniho

paulla
11. únor 2010

soanpe - můj názor mi vzalas z pusy

artuse
11. únor 2010

v rychlosti jsem přelouskala článek o Charkovském, uf uf, a to létání vychází přímo z Charkovského? vždyť oni tak popisují, jak učil plavat 😕

bereniko, zrovna teda to video s tou starší holčičkou mi hrozné nepřipadne a zdá se mi, že si to fakt užívá 😅 ty několikatýdenní miminka taky nemůžu překousnout

lenkavano
11. únor 2010

berenika šokuje mě že by se do létání po přečtení článku přihlásilo 542 lidí.jako přes 8000ne ,je to dost,ale těch 542 taky není málo.hrůza.

aponchie
11. únor 2010

artuse ne v tom clanku ne ,ale je toho hodne kde hledat a blanka ma od nej to delfinkovani v mirnejsi verzi 😒

lenkavano
11. únor 2010

holky mě to video s tou holčičkou nejde spustit.proč?

soanpe
11. únor 2010

ad dudlík a kažení zubů-já myslela, že zuby kazí plak a bakterie v něm
moderní dudlíky jsou tvarované tak,aby nenerušily správný růst zubů 😉

nikes
11. únor 2010

Takže vy jste si tady vybraly obět a hurá do ní. Lenkavano, zvlášť u tebe jsem si všimla, jak moc tě tady baví se do ikarkulky strefovat. Tady se někdo ptal, že kdo nevidí na létání nic tak hrozného, tak nedělal žádný sport. Tak já sice létání neprovozuji, ale jak jsem psala, viděla jsem ho naživo u kamarádky a i když bych si na to sama netroufla, tak nejsem tak radikální a neodsuzuji ho a co se týká sportu, tak jsem závodně lyžovala a běhala.A přestaňte už prosím ty maminky napadat a hloupě urážet. Zkrátka jste napsaly, že s tím nesouhlasíte , takže je to jasné ne, tak proč chrlit neustále nové urážky.Víte, mě to tady připadá,že když tady vznikne nějaká diskuze, kde se vybere oběť a neustále se pak napadají její příspěvky, tak se pak, ke spokojenosti adminů,do ní přispívají dokolečka ty samé příspěvky o hlouposti určitých přispěvatelek. Zařekla jsem se, že už tady nepřispěji, ale když jsem večer otevřela tuto diskuzi a zjistila jsem , že opět přispívají, se stejnými nebo podobnými příspěvky, jako včera ty samé maminky a opět jedou tu svou písničku, jako včera na ikarkulku, tak jsem se ji prostě musela zastat. Ale ted už vážně končím, páč nejspíš vím, co mi napíšete a bylo by to zase na 5 stran a zase to samé. Takže se loučím, a když Vás to tedy tak moc baví, tak přeji příjemnou zábavu 🙂

kveluse
11. únor 2010

Nemyslím si, že na všem, co lidé vymyslí musí být něco správného a prospěšného. A v tomto případě ani nemám chuť se snažit to na létání miminek nacházet.
A taky si nemyslím, že je špatné odsuzovat rodiče, kteří létání provozují. Z mého pohledu jsou blázni (nejspíš si to někdo myslí i mě, když vidí, jak dávám miminko vyčůrat). Sice nejsem s metodou šířeji obeznámena a neabsolvovala jsem ani jednu minutu z kurzu, ale nemám vůbec vůli se tomu blížeji věnovat. Je to protipřirozený nesmysl!