Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

roniee
15. únor 2010

četla sis všechny moje příspěvky, řekla bych že se snažim dopátrat opravdu co se dá, nedělám závěr,ale názor sem si vytvořila ne na základě videa, ale na základě svých znalostí o lidském těle a psychomotorice dítěte, videí sem viděla spoustu spoustu vč.těch co jsou na PLaváčku. Kdyby byla metoda pořádně popsaná na základě nejen pocitů,tak bych se měla čeho chytit, ale to už je fakt můj poslední příspěvek, tohle totiž nikam nevede, to je furt dokola🙂páček 😉 🙂

brusinka.pusinka
15. únor 2010

Můj osobní názor je že je to názor a výsada matky či rodiče co dělá nebo nedělá s dítětem. JÁ osobně jsem proti tomu, nikdy bych to s malími i většími dětmi nedělala, a určitě bych to niukde nevyučovala. Na Plavání mám také svůj názor plavat ano ale jen potud pokud chce dítko a když se mu nelíbí potápění nechat tak a ono si smo určí kdy se bude chtít potopit. Očkování je diskutabilní, jájsem pro očkování ale né pro zbytečně mnoho očkování. Základní ano a proč zatěžovat dalšími vakcínami, beru v pozdějším školním věku žloutenku a klíštata ,ale jinak by si mělo tělo trochu vytvořit imunitu samo.Nežijeme v super prostředí a proto nemůžeme chtít aby dítě bylo sterilní a naopak , prostě udržovat rovnováhu. a to je i s příkrmy . No to je můj názor a nikoho neodsuzuji a nikomu nepřitakám hold jsme máma a mám svůj názor na tyto věci 🙂

tommik
15. únor 2010

Brusinka, dobrý názor. Souhlasím.

aleachim
15. únor 2010

brusinka, rozhodování ve věcech, o kterých si psala jsou právem rodičů. Ale nezlob se, není výsada rodičů co bude dělat nebo nebude se svým dítětem. Jsou věci, na kterých má veřejnost (stát) svůj zájem a ty se hold musí dodržovat. Můžeš sice rozhodnout, že malé dítě si ve 14 dnech života dá lmísto mlíka kořalku, ale za jeho otravu alkoholem budeš trestně odpovědná. Stejně tak by měli být rodiče odpovědné za to, že házejí s dítětem jak s hadrem kolem hlavy v případě, že jim tímto zacházení vznikne nějaká újma (ať už duševní nebo fyzycká). Takže ano, rodiče rozhodují za své děti, ale nesmí to být k jejich újmě.

brusinka.pusinka
15. únor 2010

alachim s tím plně souhlasím asi jsem to napsala blbě ale je jasné že se souladem zdravím a vývojem dítěte. jen jsem chtěla říct že prostě za mě né a co se týče ostatních je to jejich rozhodnutí a budou nést následky oni. Nemyslel jsem to tak že je povoleno dělat s dítkem vše co si člověk usmyslí. to tedy né . omlouvám se pokud to tak vyznělo 😒

tommik
15. únor 2010

To by také někdy mohli být rodiče trestaný za to, že nenosí děti v klubíčku, ale ve vertikální poloze, protože to jim také škodí ne? Nepište mi, že je to něco jiného. Není. Je to také manipulace s dítěm.

beruska2x
15. únor 2010

je rozdil v manipulaci s ditetem ktera je nespravna/nevhodna a ktera ohrozuje zivot a zdravi... to jsou 2 velmi rozdilne veci....

ano rodic rozhoduje za sve dote ale vzdy by to melo byt v zajmu prav a zdravi ditete ne jen prani rodicu...

paveljanik
15. únor 2010

Žádný jedinec není odborníkem na vše, proto pokud se zdravotníci rozhodnou, že je něco vhodné a něco nebezpečné, mělo by to platit pro všechny. Neříkám ,že lékaři jsou neomylní, ale pokud dojde mezi lékaři k většinovému názoru není dle mého správné, když si jedinec řekne, oni se pletou a ohrožuje tak svým jednání zdraví dítěte. Možná jsem to nenapsal zcela pochopitelně, ale prostě jde o to, že sice odpovídáme za své děti my rodiče, ale v některých věcech bychom měli "poslouchat" odborníky!

paveljanik
15. únor 2010

Příspěvek v diskuzi na http://www.ct24.cz/o-cem-se-mluvi/80429-kolarov...

eglo, 14. 2. 2010 23:37
vyjádření
Dobrý večer, ráda bych se vyjádřila k tomu, co zde již celý týden pročítám. Jsem matka dvou dětí, předškolního věku, mj. vzdělaná v oboru psychomotorického vývoje dětí ve věku 0-3 let, zejména se specializací na věk 0-6 měsíců. Osobně jsem se zúčastnila i semináře paní Blanky, kde celé cvičení prezentovala se 2 dětmi, asi 5 měsíčním a 3 týdenním. Nechci se zde pozastavovat nad tím, co zde již bylo mnohokrát zmíněno, a to zatížením kloubů dítěte, nárazy mozku o lebeční stěnu apod. Ráda bych zde zmínila jednu skutečnost, nad kterou se nikdo nepozastavil. Dítě, které absolvuje cvik zvaný centrifuga, „letí“ po relativně krátké dráze takovou rychlostí, při které vůbec není schopno se nadechnout a dochází k silné hypoxii. Viděla jsem ono 3 týdenní dítě po absolvování celé sestavy cviků se závěrečnou centrifugou, které bylo úplně modré, neschopné popadnout dech, zkroucené do porodní polohy a paní Blanka to komentovala slovy, že toto dítě právě znovu prožívá svůj porod a oprošťuje se od porodního stresu. Na mou přímou otázku, co si myslí o tom, že dítě nemůže dýchat, mi bylo odpovězeno „tak ať nedýchá, když se potápí, tak taky nedýchá minimálně 12 vteřin“ (všichni, kdo máte děti, jistě víte, jakou frekvencí dýchá takovéto novorozeně). Myslím, že jakákoliv frekvence i délka odkysličení mozku takto malého dítěte musí mít nenávratné následky na vývoj mozku, které se skutečně neprojeví okamžitě. Opravdu si vy zastánci této metody i rodiče „létajících“ dětí myslíte, že víte co děláte? Uvědomte si, jak je obtížné i pro nás dospělé (s daleko nižší frekvencí dechu) se nadechnout při jízdě na opravdové centrifuze, a to při délce dráhy a rychlosti, která se zdaleka nedá přirovnat s dráhou a rychlostí, kterou absolvují děti při absolvování „centrifugy paní Blanky“. Zamyslete se nad tím.

miruska15
15. únor 2010

paveljanik plne s vami suhlasim mamičky asi nepočuli o syndrome traseneho dietata tak nech si to najdu a preštuduju.To čo robili v TV. s tymi detmi ved to je chore v živote b y som mojho syna tak ani to neviem napisat triasla strašne.

shaula
15. únor 2010

Paveljanik - to je fakt síla... 😝

Tommik - ty příkrmy byly jen příklad 😉 Reagovala jsem na tvou větu "Názor lékaře se použije, jak se to hodí." Ne jak se to hodí, ale jak se to ztotožňuje s mým vlastním názorem. O očkování také nemám iluze, nicméně přínosy převyšují rizika. U létání tomu tak není.

aponchie
15. únor 2010

no to ma pani ,ale pravdu co pise to mi ani nedoslo teda ja totiz kolotoce a jine cipoviny k smrti nesnasim,ale je pravda co rika ta Sudikova je fakt mimo kdyz takto argumentuje tohl epreci neni mozne aby rodice delali svejm detem 😖

a s tema lekarema ...ja bych to nehrotiula budme radi za to jakou mame prenatalni pre post peci sme nej ve svete v tomto tak si toho vazme a az nejakeho lekare potrebovat budeme jeste budeme radi za to,ze nam pomuze takze radsi budu verit lekari nez Blance

giorgina
15. únor 2010

diskuze na plavackovi je ukoncena. 😲

latvia
15. únor 2010

rodicov co toto tyranie deti praktizuju by som obesila a priviazala na retiazkovy kolotoc 🙄 nemam slov, a kazdy zastanca tejto bludnej teorie je clovek s IQ tykve!!!!!!!!!!

latvia
15. únor 2010

a co sa tyka toho, ze ta zenska da urobit studie.....nasledky v podobe luxacie klbov sa prejavia kludne az o 15 rokov, takze ziadne relevantne studie teda nemyslim ze bude mat...

annalena
15. únor 2010

skus si vygooglit fotky a praktiky aj toho jej vzoru ICH, hrooooooooza 😠 vrazdila by som. tie studie by som potom chcela vidiet, to by asi musela dat kazdemu tomu dietatu spravit mrt , aby sa zistili aj mikroporanenia na klboch, puzdrach, vazoch.....a o hlavach tych ubohych deti nehovorim ☹

to je verejne tolerovane tyranie a ublizovanie na zdravi 🙄

latvia
15. únor 2010

a potom matky budu plakat ze ich dieta nevie dostudovat zakladnu skolu 😝

aleachim
15. únor 2010

pavel, to je děsné jsem z toho naprosto v šoku. Argumet, tak ať nedýchá, mě úplně vykolejil.

paveljanik
15. únor 2010

Aleachim ... musíme doufat, že se to konečně co nejdříve uzavře a tohle už nebude moci dělat.

makelka
15. únor 2010

To sou prasata 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Bych jim ty děcka odebrala 😠 😠 😠 😠 😠 Fuj, fakt je mi z toho zle 🙄

kubaka
16. únor 2010

Nechápu, jak někdo můžete argumentovat tím, že je věc rdičů, co dělá se svým dítětem. Rodič je zodpovědný za své dítě a pokud poruš zákon, překročí hranici práva dítěte, je za to potrestaný.když zabijte a utýráte dítě, zavrou vás. Takže ení každého věc, co dělá se svým dítětem. už vidím, jak ty matky, co dnes létají se svými dětmi, budou za 10 - 15 let lítat po doktorech a dožadovat se, ať dětem koukají pomoci od problémů. A toto léčení budeme platit všichni. Takže to není jen věc rodiče. Dětí není majetek nebo hračka v rukou svých rodičů. Je o občana má také svá práva na to, aby se s ním zacházelo slušně.

Navíc, pokud se do manipulace s dítětem začnou cpát pseudomystické, duchařské, ezoterické a bůhvíjaké fanatické myšlenky či utkvělé představy (viz Blančino tvrení, že zmodralé nedýchající dítě prožívá znovu svůj porod a oprošťuje se od traumat) tak je to z principu naprosto špatné a nebezpečné a evidentně sadistické. To, co popsala eglo z citátu pavlajaníka je naposto výmluvné. TAhle pseuofilosofie Blanky Sudíkové je nebezpečná už tím, jak je podávání.

lenkavano
16. únor 2010

kubaka souhlasím s tebou že tvrzení, že si s dítětem mohu dělat co chci je scestné.nechápu takový postoj.v tom případě se mohou o děti típat cigára,lámat mu končetiny?dítě není majetek je to živá osobnost a našim úkolem je postarat se o něho v jeho životě,mateřský cit a láska ,něha k tomu snad nemusím nic dodávat.dítě je dar a né věc na hraní . vůbec nechápu jak mohla matka přihlížet tomu jak její dítě nemůže dýchat je modré a choulí se do klubíčka.já to prostě nechápu a odůvodnění sadílkové raději nechám bez komentáře protože bych tady zase byla černou ovcí 😝 😠

aponchie
16. únor 2010

Moje maminka vlastni jednu firmu ktera plave s detmi, proto se o tuhle tematiku zajima a zijem tim cela rodina...Poprve jsem podobne zabery videla jeste jako asi 12ti lete dite a pamatuji si svuj sok, jak jsem ustavicne nekolik hodin plakala nemohl jsem se z toho vzpamatovat.Jedna se o jednoho ruskeho vedce ktery "plave a cvici" s detmi.Podle me je to tezke tyrani deti a cerna magie...Ma matka se se skupinou a tajnou kamerou vypravili na jeden jejich 3denni kurz a tam zazivali doslova peklo.ponurou, zlou atmesferu kterou vsechny 4 prozivaly, bolesti hlavy, nemohly spat, zle sny...videli vydesene deti ktere tenhle rus a dalsi jeho priznivkyne (i samotna p. Blanka) potapel do vody aniz by se nadechli v pravidelnem rytmu, oci upreny nekde do prostoru a vydavajici zvuky jako hu, hu, hu...no nocni mura, po nekolika hodinach dite uz ani nervalo, cele modre upadalo omdlevalo, brisko extremne nafoukle vodou...byl tam pul rocni chlapecek ktery vzdy kdyz ho matka podavala temhle lidem rval a rucicky si od vlastnich nechticku rozkrabaval az do krve...presto to vse pokracovalo, na nejakou hygienu se nebralo ohled, nekteri byli nazi , nekteri v civilnim obleceni i s botamy.Je to strasne a nemam pro to ve svem srdci omluvu a vysvetleni, urcite jste si vsimli jak se to v mediich ted resi, chtela bych znat vas dusevni nazor.Proc se to tem detem deje?vybrali si tyhle rodice aby za neco pikali? posilam odkazy na videa i diskuze...prosim proctete si to a reknete svuj nazor.Tem detem je treba pomoct, nemohou se branit a rict svuj nazor.dekuji

aponchie
16. únor 2010

okopirovano

aponchie
16. únor 2010

Prikladam komentar k deni od me maminky
Jestliže jsme schopni potvrdit, že existují nějaká dětská práva a základní pravidla péče o dítě v souladu s jeho potřebami a
psychomotorickou vyspělostí, pak není možné něčemu takovému bezmocně
přihlížet a nedotáhnou to v zájmu dětí, zcela závislých na naší péči, až
do konce.
Mají vůbec tyto děti šanci dovolat se nějakých práv? Tohle je již
skutečně týrání dětí za účelem uspokojení naprosto výstředních,
extravagantních a ambiciózních rodičů, které je již za hranicí trestného
činu.
Nemusíme být odborníci, abychom dokázali posoudit, že novorozenec a
nejmenší dítě potřebuje co nejšetrněji navázat na podobné podmínky,
které mělo přirozeně k dispozici v nitroděložním životě. Z reakcí dětí
jsme přece také schopni posoudit, že pokud s dětmi maniplujeme citlivě,
šetrně a pomalu - v souladu s jejich orientačními schopnostmi a
psychomotorickou vyspělostí, tak se jeví klidné a spokojené, komunikují,
spolupracují, postupně se stále aktivněji zapojují a celkově dobře
prospívají.
Tohle považuji za naprosto výstřední a extravagantní styl výchovy
vyhraněný do krajnosti, a za cenu bezohlednoti vůči bezbrannému
človíčku. Žádný milující rodič přece nemůže přehlížet ten zoufalý pláč
dětí, především při "zvykání" si na létání. A to ještě nebyla zveřejněna
prezentace jejich způsobu "plavání" s dítětem, kdy je drží ve schoulené
poloze a naprosto periodicky potápějí pod vodu, bez ohledu na to jak
pláčou, pijí vodu a tváří se vyděšeně.
Proč s novorozencem a malým kojencem létat? Dokážeme si vůbec
představit, jaká to musí být pro fyziologicky schouleného novorozence a
malého kojence bolest -zavěsit ho za nohy či za ruce, točit je ve
vzduchu a použít odstředivou sílu na jeho "uvolnění" či "protažení"? A
ten stres při tak rychlých, létajících a vyhazovacích pohybech? Proč? K
čemu mu to je? Opravdu musí zrovna tohle zvládat již v novorozeneckém a
kojeneckém věku? Nechtějí být především zajímaví rodiče a dítě je jen
prostředek?
Neexistují ve skutečnosti jiné, daleko citlivější a dokonce podstatně
účinnější metody cvičení? Jakým právem rodiče rozhodli o tom, že zrovna
"létání" je pro jejich dítě to nejlepší? Viděli jsme vůbec někdy podobné
chování u nějakého druhu zvířat?
Samozřejmě, každý si nakonec zvykne, a to dokonce i na šibenici. A pokud
to dítě přežije, nebo se dokonce usmívá, tak se vlastně nic neděje?
Prosím, spojme všechny síly moudrých lidí a nedovolme žádné dítě
vystavovat tak nepřirozené a život ohrožující zátěži.

aponchie
16. únor 2010

😀 😀 😀 😀

moravanka
16. únor 2010

Hruza! mi to pripomina kauzu v Kurimi. Hnus nejvetsi, toto delat s ditetem!

arietiska
16. únor 2010

Včera mně přišlo tohle do schránky na facebook, myslím, že se Pavel nebude zlobit, když to zkopčím i sem. Já s tím souhlasím.

Syndrom třeseného dítěte:
Nešetrný způsob manipulace s kojencem může vést ke vzniku Shaken Baby Syndrom (Syndrom třeseného dítěte). Syndrom vzniká nejčastěji z neopatrnosti. Dospělý člověk se chce s dítětem poveselit, a tak s ním krátce zatřese nebo ho vyhazuje do výšky. „Jsem si stoprocentně jistý, že si v tu chvíli neuvědomuje, že miminko má těžkou hlavu a slabé krční svaly. Hlavička mu lítá ze strany na stranu. Stačí necelé dvě vteřiny, aby došlo k přetížení v hlavě a ke krvácení do mozku. V posledních letech jsem posuzoval několik úmrtí dětí, kterým jejich rodiče nešťastně ublížili,“ uvedl profesor Straus v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Následky třeba jen slabého zatřesení s dítětem bývají tragické. Například ve Spojených státech zemře ročně neopatrností rodičů patnáct set dětí, ve Velké Británii to jsou tři stovky a u nás se odhadují desítky případů.

Děkuji za přečtení a sdílejte prosím !!! STOP létání miminek !!!

S pozdravem Pavel Kevin Mertin - Litvínov