Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

mucinka15
3. čer 2010

presne, súhlasím s mywiel.. aj môj malý preskočil fázu lezenia a hneď začal sa stavať a chodiť.. tiež neviem, čo je na tom zlé, veď mu to nijak neuškodilo, ale ani ostatným, ktorí túto fázu preskočili 🙂
čítala som niečo z tejto diskusie a videla som kúsok z reportáže o lietaní babätiek a je to fakt horor.. ☹ ☹ nechápem, čo je na tom prospešné... veď tie maminky, ktoré s tým začínali, napr. 2. deň po pôrode, ako to uviedla jedna z nich, veď to je choré.. ☹ však také bábo ešte ani hlavičku nedokáže poriadne udržať.. a tie maminky, ja ich nedokážem vôbec pochopiť ako toto môžu robiť svojmu dieťatku????????? musia byť dobre oblbnuté alebo dobre unudené na tej materskej, veď je oveľa viac takých kurzov alebo aktivít, ktoré sú určite oveľaaaaa viac prospešné, čo sa týka hlavne zdravia a tak (napr. to plávanie)... a tú ženskú, čo ten kurz vedie, by mali fakt zavrieť...... 😠 😠 😠

mucinka15
3. čer 2010

@molka presne tak.. súhlasím 😉 😉 😉

trinka
3. čer 2010

ja som po tej reportáži mala nočné mory... ☹ strašné... 😠

lantana
3. čer 2010

Myslím, že paní magistra je výživně "protilékařsky naladěná" - a protože její "metoda" je velmi "duchovní" (napojování na miminko, propojování s vesmírem, meridiány, důvěra...pocity, pocity), vždy bude argumentující odborník "studeným" a hlavně nechápajícím bílým pláštěm. Mimochodem o dynamické gymnastice, se rozhovořila až v Paĺbe, obklopena "svými". Když byla v debatě na ČT s lékařem takto sdílná opravdu nebyla a prostor měla!
Její "musíte to vidět na živo - pochopíte" mi připomíná nábor nejmenovaných firem, kde vám doředu nic moc neřeknou, jen že je to super, že to musíte vidět a přijít osobně a na místě do vás hustí filosofii firmy, prospěšnost, účinnost produktů, (jichž se v tomto případě můžete stát i distributorem), mnoho lidí tomu na místě "propadne" a filosofii (zde tedy s nabídkou produktů) papouškuje dál. "Sektoidní" psychologický efekt. A podporuje mne v tom i to, že "létací" rodiče, když už se v nějaké diskusi objevili, citovali téměř do puntíku slova paní K-S.
Nerozumím tomu, proč je potřeba uměle "prohlubovat" vztah rodič-dítě, to už jsme tak zdegenerovaní, že se musíme na své dítě "napojovat" prostřednictvím takovýchto "metod" a musí přijít "osvícená instruktorka", abychom věděli co a jak správně cítit ke svému dítěti? Většina rodičů je ze začátku trošku "nejistá" v manipulaci (ideální půda pro takové paní magistry, takové pochybnosti o svých schopnostech rodiče) ale já to považuji za normální a můj selský rozum + instinkt mi říká, že příroda opravdu není tak blbá a fáze kdy dítě teprve začne dělat to a to samo (překulovat se, držet hlavičku, sedět...) mají svůj smysl, je to přirozené. Proč to za každou cenu "urychlovat", či "vylepšovat" a ještě takovýmto způsobem? Je-li něco ve vývoji "špatně", jsou přece metody účinné a vyzkoušené a hlavně berou ohled na fáze vývoje (narážím na Vojtovku).

lantana
3. čer 2010

Navíc, a vlastně jste to už tady psaly, každé dítě je jiné a na to je také potřeba brát ohled.
Další, co mne udivuje je, že někteří lidé jsou schopni paušálně odsoudit lékaře (nemyslím si, že jsou všemocní a opravdu je nemám za bohy), ale paní, (která má snad fakultu tělesné výchovy) věří.
Mimochodem lékař pan Janda - co vystupuje za ČPS v Paĺbe, je letitý bojovník proti chodítkům mj. - vzpomněla jsem si na to, protože v nějaké diskusi odpůrkyně bílých plátšťů ironicky vykřikovaly, "co že jako pan doktór na chodítka" - nevím už bohužel kde to bylo, ale uvádím to zde i jako příklad toho, že ačkoliv proti chodítkům lékaři brojí (vím i o jiných), přesto se nezakázal jejich dovoz - takže jsem i skeptická k nějakému zákazu stran "lítání". Každopádně pokud by na zákaz skutečně došlo, jsem přesvědčená, že i "ilegalita" by byla pro někoho paradoxně lákadlem, stejně jako dnes varovaní lékařů.

zuzanale
3. čer 2010

Ako ludia úprimne ak má sa má rodič nejaký strach či ako to tam bolo pár strán dozadu tak nech zájde za psychologom a čo sa týka detí no jednak takáto manipulácia s bábom sa mi normálna nezdá a čo sa týka starších detí a že sa im to páči a má to nejaký prospech? no poviem tolko moje dievčatá klasické lietadielka majú radi od mala ale zas boli na návšteve neter a synovec a dedo zo zvyku v rámci hry lietadielko no a bol preukrutný plač deti v krči až potom švagriná upozornila že od mala toto nemajú radi proste majú to v sebe takže ani by ma nenapadlo stresovať dieťa takto ani sa nečudujem že bol plač ďalšia vec zásada gravitácie skúste niekto nech vás chytia za ruky a nech s vami lieta určite budete mať pocit že vám utrhne ramená ...a zabila ma veta veď bábatká visia dole hlavou už po porode sú zvyknuté no opravte ma ak sa mýlim ja mám 2deti ale toto som nezažila dieťatko má pri porode podopretú hlavičku ako náhle výdu nožky tak ho chytia aj za ne a potom preložia do rúk sestre žiadne visenie dole hlavou !!!!!
no a čo sa týka lezenia to nezáleží od svalov sú deti ktoré ho nepotrebujú jednoducho sa v určitom veku zvyčajne okolo 10mes postavia a idú skor ak je nedostatočne svalstvo tak je problém s chodením deti viac lezu .....

zuzanale
3. čer 2010

@lantana plne s týmto čo si napísala súhlasím " elský rozum + instinkt mi říká, že příroda opravdu není tak blbá a fáze kdy dítě teprve začne dělat to a to samo (překulovat se, držet hlavičku, sedět...) mají svůj smysl, je to přirozené. Proč to za každou cenu "urychlovat", či "vylepšovat" a ještě takovýmto způsobem? Je-li něco ve vývoji "špatně", jsou přece metody účinné a vyzkoušené a hlavně berou ohled na fáze vývoje (narážím na Vojtovku). "

elephant
3. čer 2010

@mywiel "Niektoré deti naozaj nepotrebuju lozit a tu fazu preskocia a zacnu sa rovno stavat pri nabytku a chodit a co?"

Teraz by som potrebovala smajlíka, čo krčí ramenami 🙂 Ja som mnohokrát čítala o tom, aké je lezenie dôležité, jednak sa pri ňom spevňuje trup, jednak napomáha správnemu zakriveniu chrbtice. A tiež o tom, ako môže "vynechané" lezenie spôsobovať bolesti či ešte horšie problémy v dospelosti. Mne to znie logicky, takže keď som mala možnosť syna v lezení podporiť, urobila som to. 🙂 Pokiaľ ty nepovažuješ lezenie za dôležité, ok, i to je názor. 🙂

elephant
3. čer 2010

Holky, však v pohode! Keď nevidíte dôvod lietať, nelietajte! 🙂 Ja si len myslím, že napriek všetkému sú rodičia, ktorí v tom zmysel vidia, no, tak nech to robia, je to ich voľba.

Len som svojimi príspevkami chcela povedať, že celá táto diskusia by sa mohla niesť v kultivovanejšom a miernejšom tóne 🙂 (Človek sa potom i viac dozvie 😉 )

datkova
3. čer 2010

po pravde baby, ja v mojom okolí NEPOZNAM bábatko, ktore by som videla normalne na živo 🙂 lozit. a neviem o takom ani z počutia. možno sa nachadzam v nejakej antiloziacej zone, moju dceru v lození strašne podporujem, ale zatial som dosiahla len nervičky, nervičky a nervičky a sem tam aj jednu po papuli, ked idem oprati nej, akože ,,ideme na to spolu,, ale možno ma raz prekvapí 😝 😝 😝

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mywiel
3. čer 2010

elephant ved v pohode ale urcite nebudem dieta hojdat za nohu aby som ho naucila lozit.... 😕 🙄 Kazdé dietatko vie kedy je spravny cas na sedenie, lozenie, ci nelozenie a na chodienie lebo vie kedy sa na to citi a kedy su tie svaly na to pripravené ale dopomahat takymito metodami mi pride trosku prehnané.

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mywiel
3. čer 2010

Nemyslim 😉

elephant
3. čer 2010

@mywiel Nemýliš si ma s niekým? Aj spolu s miskag125? Nepasovali ste ma náhodou na niekoho, kto lietanie doporučuje, a teraz ma kôli tomu nezačínate lynčovať?

K hojdaniu za nohu. So svojimi deťmi si rob, čo sama uznáš za vhodné. Len ti prajem, aby boli vždy natoľko zdravé, aby s nimi nemusela robiť cviky, pri ktorých by nielen im, ale aj tebe tiekli slzy po tvári.

elephant
3. čer 2010

@miskag125 "tý rodičia sú padnutý na hlavu a ľahko ovládatelný cudzou kravou!!!!!!" Presne takéto výlevy mi v tejto diskusii vadia. Nemyslíš si o sebe, že ty zase nie si "ovládanutá" druhou "hysterickou" stranou? Alebo takto komunikuješ normálne? Verím že nie.

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mywiel
3. čer 2010

Ja suhlasim s miskaq je to sekta proste ti ludia nerozmyslaju vlastnou hlavou...🙄

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mywiel
3. čer 2010

Miskaq a z teraz citam ze som ti odpovedala od veci to bolo myslené na moj prispevok pre elephant... 😉 😀
No nic tu nevyhutame je to zbytocné ti ludia su chori a deti chudatka proste nemali stastie na rodicov, idem sa venovat produktivnejsej cinnosti miesto toho ako si zbytocne zvysovat tlak. 🙂

beruska2x
3. čer 2010

@elephant a co je na tom tak divneho? uzavrena skupina, ktera tezko komunikuje se svetem.. klasicka sekta, a ze se nezozhodny, zakomlexovani, nebo citove nejisty lidi nechaji ovlivnit - taky zadna novinka, jsou na tom zalozene vsechny ta hromadne sebevrazdy - a na stejnem principu funguje leieni miminek - proste ONA to rekne a je to tak a je jedno jestli se jmenuje Sudikova, Jehova nebo jiny blazen 😝

silvia.t
3. čer 2010

nechápem ako može MATKA takto cvičiť s vlastným dietaťom,ak je babatko zdravé a ešte k tomu take malinké,určite mu tým len ubližuje,neviem v akom rozsahu to ženy praktizujú u nás ale video čo som videla na youtube bolo brutalne...nazvala by som to priam týranim...takymto pohybom u malych deti može dojsť k pošokdeniu mozgu,ved ešte to nie je poriadne vyvinuté,a všetko vo vnutri lieta,nechcem si ani predstaviť čo by sa mohlo stať pri silnejšom náraze mozgu o lebku ☹ pri najmenšom opuch...je to hrozne,ženy ktore toto praktizuju so svojimi detmi by som pozatvarala do blazinca a odopriela im moznost byt matkou!!!!!!!!!!!!!

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bershka
3. čer 2010

ja som bola zhrozena ked som to videla. nieco tak scestne a nezodpovedne ako je toto lietanie som teda davno nevidela

mywiel
3. čer 2010

Ten mozog ani nemusi narazit vo vnutri na lebku staci ak sa prudko pohnu cievy co spajaju povrch mozogu s lebkou a nastane vnutorné krvacanie, tym ze ta fontanela este nie je uzavreta je fakt okolo mozgu dost volného miesta takze tu nastava syndrom ako ked prudko zamykate dietatom lebo to vyhadzovanie si dietata na trup fakt nechapem, naozaj hrozi smrt dietata pri tejto metode a ked nie smrt tak najmenej vyklbenie ramenného, bedrového ci iného klbu uz len chytat dieta za zapestie ci laket a takto s nim hojdat hrozi ze mu ten klb naozaj vyskoci. 🙄 😖 😠

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
silvia.t
3. čer 2010

jednoznačne by sa to malo riešiť... a považovať za týranie...