Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kubaka
3. čer 2010

mixkag - to je právě velikánský omyl - všichni savci se vyvíjeli v plodové vodě, přesto jim není plavání vůbec přirozené. Kromě delfínů a velryb. Kotě, štěně se taky utopí, protože neumí plavat. Být vtěsnaný v děloze v půl litru plodové vody je rozhodně něco jiného než být v bazénu, kde necítíš vůbec žádné hranice. Proč se vyvinula metoda koupání v kbelíku,? "aby se dítě cítilo jako v děloze" - protože i vanička je příliš veliká a nedává dítěti prostorovou jistoru.
Takže z tohodo důvodu osobně nevidím na plavání kojenců vůbec nic přirozeného. A jako argument je to čistě účelové.
Natož potápění/topení 🙄 které provozuje tahle sadistka.

mimochodem - všimly jste si, jak dezinterpretuje zjevné? Pláč dětí vysvětluje jako něco, co neznají, váš strach o dítě jako váš vlastních problém, kterého je třeba se zbavit, odmítání té větší holčička - Mami to bolí - jako "že to už zapomněla.
Létání v jednom z hlavních bodů propaguje spojení a souznění s dítětem, jde jí o společný prožitek, sblížení - ale to, co dělá tomu naopak naprosto odporuje. Pokud by matka poslechla svůj instinkt a cit a opravdu vnímala své dítě, tak by při prvním protestu přestala s miminkem dělat to, proti čemu pláčem protestuje. Takhle jsme naprogramovaní a tento instinkt máme poslouchat. A to je přesně něco, protiž čemu ona systematicky jde a co potírá.(Je to jen váš strach, musíte se ho zbavit ... dítě pláče, protože to ještě nezná, je to nové atd.) To je opravdová demagogie.

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
shaula
3. čer 2010

@kubaka Naprosto souhlasím s druhým odstavcem, přesně jsi to vystihla - a proto se nemůže mezi příznivci ujmout žádný lékařský názor, protože paní Blanka to všechno převrátí tímto stylem.

kubaka
3. čer 2010

miskag - tím ale nijak nevyvracíš to, co píšu - přesto, mluvila jsem o potápění tak, jak ho provozuje Sudíková - proti tomu jejímu způsobu, kdy děti prakticky "topí" a vystavuje hypoxii, ponáří bez povelu se ohrazují i cvičitelky plavání samotné. viděla jsem videa a všechny do jednoho hrůzou brečely. Psala sem jedna lékařka, co musela dítě po takovém ponoru oživovat.
Tak jako tak, nevidím smysl v ponáření kojenců do vody. Houpat ve vodě klidně. Ve vaně mi nikdy děti neupadly a i když mi už oba jako malí spadli do bazénu, vůbec je to nevyděsilo a za chvíli u něj byli zase 😀 Nenapili se zcela instiktivně a nikdy jsme nic netrénovali.
S prvním synem jsem se nechala taky zlanařit na plavání, ale vůbec se mu to nelíbilo, začal mít pořád rýmu, po pár lekcích jsme to zrušili. S druhým jsem to ani nezkoušela. Nevidím v tom zas takový přínos který by stál za několik tisíc ročně. Ale když se to někomu líbí.... Nebezpečné to není, a když je mimi spokojené, tak nic proti.
Já mám zase spoustu videí řádění na posteli, cvičení, mazlení a společných peřinových aktivit - bez instruktorů, peněz a dojíždění. 🙂 Je to jen věc vkusu, preferencí...

To tzv. létání, které je de facto ona dynamická gymnastika pro děti artistů už ovšem není jen věc názoru. To je zločin proti bezbranným dětem, které se nemohou bránit..

shaula
3. čer 2010

Kubako, to máš štěstí, že ti děti nikdy ve vaně neupadly, mně se tam válejí každou chvíli 😀 😀 😀

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
penelope2066
3. čer 2010

Tak ja este deticky nemam, ale tu zensku a tie debilne matere by som pozatvarala a kopala do nich 😠

lantana
4. čer 2010

@miskag125 , plavání je fajn zábava, každopádně každému dítěti to "sednout" nemusí, některým dětem to nedoporučují kvůli ouškům - prostě normální mámy nebudou přece nic hrotit a co dítěti nevyhovuje a není nezbytně nutné, to s nimi dělat nebudou (např.rehabilitace, nebo léky se dětem dělat, nebo dát musí, když je to nutné, také se jim to nemusí líbit, ale zábava je jen zábava 😉 nevyhovuje - neděláme).
Paní magistra provozuje kromě plavání tzv "delfínkování", což je podle všeho na úrovni "létání", tedy prý to má miminkům odstraňovat "trauma z porodu" a spočívá to v tom, co popsala kubaka. Opět obaleno duchovnem, opět z Ruska. 😒 😠

lantana
4. čer 2010

@penelope2066 To, co K-S provozuje s miminky odsuzuji, nevidím v tom prospěch - naopak, dítě, které neudrží hlavičku, nemá uzavřenou fontanelku - prostě to nechápu, instinkt+selský rozum mi říká NE, je to všechno o pocitech a "filosofii" bez střízlivého vyhodnocení možných (tím méně dlouhodobých) následků (i když u větších dětí už mi "létání" tak dramatické nepřipadá, ačkoliv klouby ve vývinu bych sama dítěti pravidelně takto nezatěžovala, ale já nijak zvlášť neholduji ani gymnastice či baletu, ani podobným drilům za účelem mít s děcka vrcholového sportovce - což je moje věc, pokud to děti chtějí dělat a baví je to, je to na každém rodiči).
Každopádně ty matky bych až tak přísně nesoudila, přišly přecejen na povolený! kurz a lidé se, bohužel nechají ovlivnit kdekým a kdečím a jsem si jistá, že při tom cvičení mají opravdu příjemné pocity, zejména je-li jim to servírováno jako bezpečné a prospěšné a přirozené 😠 , už jen z toho, že to "zvládly". A nezapomeňme, že "zatím se přece nic nestalo" a "lékaři jen lekají a nerozumí tomu". 😠 Pláč dítěte je "omlouván", jako že to ty děti neznají... Některé maminky to nezkousnou, jiné budou nadšeny, ale každý jsme jiný, roli hrají jistě i sklony k určitému způsobu života. Bohužel. Navíc je to obaleno tím duchovnem....(Někdo by nechal dítě zemřít, protože mu víra zakazuje trasfúzi a také svoje dítě miluje, ale - někdo ho přivedl na tu "víru", je přesvědčen, že dělá to nejlepší)
😢

ani3012
4. čer 2010

@lantana tak ja keby som " lietala "s malou a pritom jej ublížila,tak by som sa asi ani nepriznala a by som povedala,že padla z preb.pultu,alebo zo stolička atď. Možno aj preto nie je známe zranenie z takého cvičenia.
a keby som v 5. rokoch zistila,že má krvnú zrazeninu v hlave,ktorá mu tlačí na mozog,tak by som to určite k tomu nepripisovala ale vždy by sa našlo niečo,na čo by som to mohla hodiť:
napr.keď sa učila chodiť tak sa par krát buchla do hlavičky a tak.

barbisha
4. čer 2010

plavanie babeniek je podla mna velmi prirodzene,kedze sa na chvilku vratia do svojho prostredia kt.si pamataju z maternice.
aj ja som absolvovala s emmkou 3 kurzy a mame na to plavanie iba tie najkrajsie spomienky 🙂.ona je taka mala zabka,ze sa vydrzi aj hodinu kupat vo vani.musime jej dopustat teplu vodu 🙂

lietanie,je podla mna max.neprirodzene.ved vsade sa pise a odbornici odporucaju mat babenko pritulene,halvne prve mesiace pri sebe,ved na to sluzia ja satky a ergonosice,aby babenko citilo teplo mamy a tlkot srdiecka na ktore bolo zvyknute......

nechapem,ako ta BLANA moze stale chodit na slobode,ja by som ju dala za to sediet! ale este pred tym poriadne centrifuga,aspon 3 dni v kuse - ani noihy by nemala ploche,urcite by bola motoricky vyspelejsia a mozno aj mentalne,lebo to tej zene zjavne chyba a vetry by sa jej uz nezastavili podla mna nikdy 😠 !

lantana
4. čer 2010

@ani3012 Také si to myslím. Každopádně tím, že se nic nestalo, paní magistra argumentuje. Je v kontaktu se všemi "létajícími" rodiči (prý), vidí jak to dětem svědčí, jak se lépe vyvíjejí, ctítí ví, všechno je krásné, pozitivní, propojené..... Čo na to říct. Kubaka to vystihla - miminko brečí, nezná to, větší dítě "au au, bolí" - zapomnělo....Takže on i ten případný úraz by se nejspíš "omluvil". Nezapomeňme, že paní K-S (a představte si u toho její pozitivní úsměv s medovým hláskem) nikoho nenutí, kdo nechce, tak to nedělá, kdo to zažil cítil a vnímal, důvod proč "létat" už nepotřebuje.... 😒

mywiel
4. čer 2010

Nasej malej sa plavanie tie pacilo len potom zmenili cas a bolo to vtedy ked mala chodievala doma spat tak ked jej na kurze padala hlava do vody a vzdy sa prebrala ked sa tvarou dotkla hladiny s vygulenymi ocami tak som to zrusila lebo vtedy chcela proste spat. 😅 😀 Inac je to vodny zivel miluje sa kupat a plavat. 🙂 Potapanie som ja este neskusala a ani ma to nejako nelaka tu na nej zatial skusat nauci sa ked bude vacsie na zakladke mozno. 😉

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mywiel
4. čer 2010

Miska maly je zlaty 🙂

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kejtty
4. čer 2010

to je niečo choreeeee, ako toto niekto moze praktizovat...

http://video.mail.ru/mail/elena200568/17/28.html

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jitkatatarova
4. čer 2010

ja som videla reportaz v palbe a sa mi vlasy zjezili,ved ich klbiky musia riadne trpiet.A este to vychvalovali.Co tam bolo take vacsie dievcatko,tak len kricalo od bolesti,tak ako sa im to moze pacit?Fakt chore.

elephant
4. čer 2010

Holky, a nenapadlo vás niekeedy, ako by sa asi tvárili vaše prababičky, keby ste im hovorili o plávaní s miminkami? A ponáraní? Nemyslíte si, že by si mohli myslieť oni o vás, že ohrozujete životy a zdravie svojich detí?

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
4. čer 2010

@elephant ale tohle neni o predsudcich ani o nazoru to je proste prokazatelne nebezpecne, o tom zadna soudna matka a zadny lekar ani nepochybuje!!!

to jsou dve uplne ruzne veci...

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elephant
4. čer 2010

@beruska2x nesúhlasím. Preukázateľne nebezpečné to nie je, pretože som doteraz od nikoho nevidela jediný odkaz na odbornú štúdiu, ktorá by škodlivosť dokazovala.

Ano, spústa lekárov sa síce tvári strašne odborne a veľkohubo to odsudzuje, ale je to od nich iba "dojmológia", nemajú jediný vedecký argument na podporu svojich dojmov z lietania. Konieckoncov, názory lekárov sa menia extrémnejšie než čokoľvek iné - veď len pred 20 či 30 rokmi doporučovali pomarančovú šťavu 3-mesačným deťom. Nájdi mi jediného lekára, ktorý to doporučí dnes.

beruska2x
4. čer 2010

@elephant na to, ze dite nema vyvinute vazy a klouby na takovou to "gymnastiku" , ze mu mozek narazi na lebku bez kontroly, ze muze nastat hematom, ze ma hlavicku v zaklonu , na to nepotrebuju studii to jsou vseobecne zname veci ktere posoudim i zdravim rozumem...

pokud ho nekdo nema at si necha vypracovat studii, jsem presvedcena ze rekne to same co rikam ja.. jen sloziteji a za vetsi prachy...

pokud vim, tak 3m dite nikdy nevipije tolik pomerancove stavy aby ho to ohrozilo na zivote a melo z toho nasledky, i kdyz blbost je to desna a slysim to poprve... kdezto litani vsechny tyhle "neduhy" prinasi skoro na 100%

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
4. čer 2010

zdravym rozumem... 😉 sorry

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beruska2x
4. čer 2010

@miskag125 😅 to je tak kdyz pisu, piju kafe a bavim se s MM dohromady 😝 😀