Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

elephant
4. čer 2010

@beruska2x ano, čas je potreba. Práve preto ma tak rozčuľuje to, že sa vo svete lieta už minimálne 10 rokov, a stále nikto nebol schopný o tom urobiť seriózny výskum. Logicky sa mi potom ponúka otázka, že ten humbuk okolo toho je niečím podložený, či nie je zbytočne prehnaný s cieľom uškodiť niekomu z nejakých úplne iných dôvodov, než je lietanie...

silvia.t
4. čer 2010

@elephant a pozitiva lietania su podlozene??? tak si logicky porovnaj pozitiva a negativa a ked sa aj potom budes vyjadrovat rovnako tak ja davam klobuk dole,lebo matka 3deti s takymto nazorom je zjavne narusena ....

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
shaula
4. čer 2010

@silvia.t a ostatní - nepřeháníte to trochu? Elephant není zastánce létání, jak už několikrát napsala! Tak ji označit za narušenou je trošku silné kafe, ne?! 😠

elephant
4. čer 2010

@silvia.t Blaba? To je čo? 😀 Ale inak máš pravdu, nie som človek, ktorý bezvýhradne verí lekárom, pretože vidím, ako sa ich doporučenia časom menia z jedného extrému k druhému extrému. Radšej verím svojmu úsudku a materskému inštinktu, ten je stálejší. Lekárom verím s výhradami 🙂

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mywiel
4. čer 2010

Elephant prides mi ako provokatér naco si prisla do tejto témy? Ty asi uveris ze ten kurz je nonsens ked zomrie len nejaké dieta na nasledky ci ako? Fakt ta nechapem o co sa tu snazis presadit? 😕

zunka
4. čer 2010

podľa mňa je to strašné, nikdy by som to svojmu dieťaťu neurobila,.....nenormálne 😔

silvia.t
4. čer 2010

silne je aj to ako to ona prezenuje...a ked vsetky tie odborne clanky poukazujuce na skodlivost lietania a dokonca aj vypoved mamicky ktora na lietani bola a vycita si to do dnes,nepresvedci tak ja uz fakt neviem,ale ine slovo ako narusena pouzit nechcem lebo by ma adminy zablokovali

berenika39
4. čer 2010

já celkem i chápu, že létání má svoje formy, že to není všechno jen to cirkusové z ruska, ale pořád nechápu, proč ANO?

silvia.t
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elephant
4. čer 2010

@silvia.t Pozitíva lietanie som nevidela nikde vedecky popísané. Ale to ani pozitíva plávania, hudobnej výchovy... Pozitíva s negatívami som si tiež porovnala, a vyšlo mi 🙂 že lietanie NEE. Vyjadrovať rovnako ako vy sa ale i tam nemienim, pretože ľuďom nenadávam. (Aspoň sa tak snažím. 😀 ) a snažím sa chovať slušne

ivet121
4. čer 2010

Dieta nie je lopta! Pozrite sa na vyraz deti , ked ich vyhadzujete. Aspon naš maly mal z toho hruzu. Nie vzdy je to o radosti, tu ma asi len rodič.

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
meleri
4. čer 2010

bereniko,

tak to mě taky zajímá, proč si to někdo vybere...ale stejně se divím právě že lidi chodí i na to plávání a podobné věci, protože mi to fakt nic neříká namáčet 3 měsíční nebo půlroční dítě pod vodu, atd....nebo ho učit anglicky...

mywiel
4. čer 2010

Elephant ides zacinas byt tak dobra v argumentoch ako Blanka... 😀 vsetci su hlupi naokolo ze co sa pohorsuju ze len niektoré ako Blanka maju vzdy odpoved na vsetko doktori co studuju roky su blbci tiez asi 🙄

shaula
4. čer 2010

@berenika39 - a asi to ani nepochopíš, stejně jako já a ostatní tady na MK, protože my používáme i rozum, nejen "duchovno" 😉

kubaka
4. čer 2010

je do dynamická gymnastika z Ruska - proč myslíte, že půlka všech nejlepších gymnastů, balerín a cirkusáků jsou z Ruska? ve slavném cirku us De Soleil jich je polovina. Jejich hadí ženy - holky 10-16 let si dají zezadu hlavu na zadek. Ruské drsné až kruté gymnastické a baletní praktiky, kdy děti pláčí bolestí. Pamatuju si za bolševika výstavu úspěchů z soudruhů ze SSSR a kromě toho tam byly momentky dětí, které musely vydržet v děsných pozicích a po tvářích se jim koulejí slzy.
Že jsou z nich ve 30 invalidi se už nikde neuvádí.

Elephant - chceš objektivní pohled - ale musíš mít taky sama nějaký přehled a faktické vědomosti, aby člověk neskočil na kdejakou odborně pojatou metodu - dneska je takových kroužků, předražených pro kojence a děti, až běda a je to jen byznys. Většina jich stojí za bačkoru, ale tváří se děsně seriozně a předloží ti úžasné studie o prospěšnosti a efektivnosti. Viz mě nejvíd pobavil Helen Doron - angličtina pro děti od 3 měsíců. Bomba kšeft. taky bych chtěla být taková lektorka - zpětná vazba nulová, takže mi nikdo nemůže říct, že jsem dítě nic nenaučila. Neumí mluvit, že.
Lidi obecně nepoužívají kritické myšlení, pak se chytí ledasčeho. Považovala bych se za úplného blbce, kdybych potřebovala ke zjevně chybné manipulaci s kojence studii dokazující její škodlivost. Jak se smí a nesmí maniupovat s miminky je toho popsáno mraky - tudíž z toho lze celkem jasně poznat, která aktivita je vhodná a která ne. Nemusí mi to nikdo další speciálně přežvýkávat. Na tohle rozhodnutí musí stačit naše vlastní vzdělání. Nejsme stádo nemyslících ovcí. navíc ve stanovisku Pediatrické společnosti je to dost jasně popsáno.

Každý psycholog, logoped i pedagog (včetně mého názoru) ti řekne, že dítě se má ukotvit ve své mateřštině a začít s jazykem až když se usadí dobře ve své řeči. Tedy někdy v 6, 7 letech. Na osvojení druhého jazyka to úplně stačí. A nebude mít v hlavě guláš.
(zcela něco jiného je ale bilingvální rodina - tam je druhý jazyk úplně přirozený a je předávám milujícím rodičem skrze emoční vztah, je tedy považován za druhlý mateřský - nezaměňovat)

mywiel
4. čer 2010

Kubaka netreba ziadne studie a podklady no nie? Kazdej matke je jasné ked jej dieta tak srdcervuco place ze to nie je prenho dobré. 🙄

shaula
4. čer 2010

@kubaka Zase perfektně vyjádřeno... Kéž bych to taky tak uměla formulovat 😀

lantana
4. čer 2010

@kubaka děkuji, souhlasím 😉

berenika39
4. čer 2010

@elephant to už tu padlo xkrát, není možné srovnávat cákání ve vodě, angličtinu nebo hudebku - to jsou věci, které sice třeba k ničemu nejsou, každý si na to udělá svůj názor, když chce dát ty peníze, dá...nic víc. dítě je mezi dětma, máma mezi mámama, provozovatel vydělává, všichni spokojený. jenže to lítání může mít - i když třeba jen s malou pravděpodobností - fatální důsledky, a to je ten kámen úrazu - proč riskovat zdraví dítěte, když z toho není žádný profit?

berenika39
4. čer 2010

ta poslední věta není moc moudrá, riskovat zdraví je blbost i kdyby z toho byl nějaký užitek, spíš jsem to myslela tak, že přetrpím ubližování dítěti injekcí při odběru krve, když vím, že jde o alerg.testy, kterých výsledek a léčba můžou oblivnit jeho další život - ted mu ubližujou, bolí ho to, ale je to nutné - aby se netrápil další roky.

miskag125
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kubaka
4. čer 2010

berenika - přesně tak, - když jde jen o prachy, tak nechť- jak píšeš - ale kde jde o zdraví mimin, tak se musí troubit na poplach.

mywiel
4. čer 2010

Presne tak preto ma to tak pohorsuje ze tuto metodu este niekto moze zvazovat ci je naozaj tak nebezpecna ved tu fakt moze nastat krvacanie do mozgu ci vyklbenie ramena, zapestie ci bedrového klbu to nie je anglictina to je velky rozdiel! Také aké mozu nastat nasledky pri tomto kurze som v inych nevidela.

lantana
4. čer 2010

@berenika39 něco podobného jsem psala o pár stránek dřív 😉 souhlas

berenika39
4. čer 2010

@lantana já to ted nějak nedočítala, tak omluva, už to tu podobně padlo víckrát.... mě ted zase vytočila ta Palba, myslela jsem jak se s tím pohne a ono nic - expanze na Slovensko 🙄

beruska2x
4. čer 2010

@elephant pokud ti toto veli materske pudy tak jsi zrejme opice z vice % nez my vsechny ostatni 😅