Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

majdula
12. led 2011

@mataharyy Tak nejak. Cim dokonalejsi, tim podezrelejsi 😝

Jinak k tematu nemam co dodat, vsechno bylo myslim receno, kdyz byla ta causa aktualni 🙂 Nebo se ted o tom zase mluvi nebo proc o tom ted vlastne kecate? 🙂

mataharyy
12. led 2011

@mitote 😀
@majdula Znovu se objevilo toto téma, asi se to někde znovu vynořilo, jináč jsem zjistila že kousek od nás otevřeli tento kurz 😖

mitote
12. led 2011

@majdula jen tak kecame 😀 me to prijde porad aktualni

majdula
12. led 2011

@mataharyy Tak sup, honem se prihlasit a doprat sobe i prckovi netusenej duchovni a nepochybne i fyzickej zazitek 😎

mitote
12. led 2011

@majdula prcka jeste ani necekam, ale uz ho jdu prihalsit co kdyby nahodou na nej nezbylo misto 😀 😀 😀

mataharyy
12. led 2011

@majdula No fuj už to nechci vidět... Ta úvodní hodina na kterou jsem se propašovala, abych neodsuzovala něco jen na základě reportáže, což byl největší argument zastánců, že reportáž je zkreslená atp. a to co jsem viděla mi stačilo na celej život 😝

kubaka
13. led 2011

@mitote a nezapomeň na angličtinu pro kojence, hudební kurzy a nejlépe rovnou přihlásit i do výběrové školky, aby prcek byl stimulován a správně rozvíjen hned od narození. A v těhotenství mu nezapomeň pravidelně pouštět Mozarta - prý zvyšuje inteligenci. 😀 😅 😅

shaula
13. led 2011

@kubaka Ono víceméně nic z toho, co jsi napsala, není zas tak špatná věc, ovšem dnes se tomu dal vědecký název, udělala se z toho málem povinnost (kdo to nedělá, vlastně ubližuje svému dítěti 😀 ) a taky obrovský byznys. Neber mě doslova, pokusím se nastínit, jak to mám na mysli: já taky byla odkojená na polské televizi (v té době bylo v české totální nic, když to řeknu slušně), takže dodnes polštině bez problémů rozumím, ač jí nejsem schopná mluvit. S tou angličtinou to bude fungovat podobně, ale nevidím důvod, proč za to platit tak příšerné peníze, navíc v době, kdy se má podle mě dítě potřebuje naučit a zafixovat především rodný jazyk (myslím v běžné jednojazyčné domácnosti, dvojjazyčné domácnosti jsou v jiné situaci).
Hudební kurzy - jakýsi základní cit pro melodii a rytmus je určitě vhodný, ovšem každá maminka přece svému dítěti zpívá, tak taky nevím, proč by na to měly být speciální kurzy.
Výběrová školka - vždycky si vzpomenu na jeden díl seriálu Krok za krokem 😀 😀 😀 Všechno je to o lidech, výborná učitelka může být i v "normální" školce, je to o tom podporovat dítě v tom, co ho baví a v čem má jakýsi potenciál, ne aby dostávalo jen "správné edukační" hračky a podněty...
Zrovna minulý víkend jsem byla na takové minivýstavičce o rodinných centrech, byly tam i takové drobné aktivitky pro děti - jedna z nich byla rozdělit bílé a červené fazole z jedné mističky do dvou podle barev. Tak jsem to prckovi vysvětlila, jak začal třídit, tak jsem ho průběžně chválila, jak to dělá dobře, a když hodil červenou fazolku do bílých, tak jsem mu řekla, že tam nepatří, že ji musí dát do červených. Dohlížela na to paní, která má asi blízko k montessori výchově, protože mi hned vysvětlovala, že ho mám nechat pracovat samostatně, vůbec mu do toho nemluvit, že musí mít prostor pro to, aby sám chybu odhalil a napravil. Ano, takto, jak to píšu, to zní logicky a uznávám, že něco na tom bylo. Ovšem trošku to bylo přehnané v tom, že musel mít tu větší misku s neroztřízenými fazolkami vlevo, menší na roztřízené vpravo a ještě pod sebou... Prý aby se učil správnému směru tak, jak pak budeme číst... Když si to (sám!!!) přesunul, tak mu to zase vrátila zpátky... No buzerace jak vyšitá. Tak asi montessori nebude zrovna můj šálek kávy 😀 Osobně si myslím, že dítě má dělat věci tak, jak mu to vyhovuje, ne tak, jak mu to někdo nastaví...

Uff, to jsem si vylila srdíčko, snad jste mě pochopily, bylo to trošku mimo téma, tak se omlouvám 😅

mitote
13. led 2011

@kubaka diky za pripomenuti, vezmu to vse naraz 😀 ale ne treba hudebku tak od pul roku mozna pozdejc planuju, ale takovou tu, kdy mimca jen mlati do bubnu a nebo si hraji s hrackama, spis to planuju kvuli sobe a kontaktu s lidmi, nez ze bych cekala nejaky super rozvoj u ditka 😀
ja mu dam Mozarta, se mnou bude posluchat muzikaly a s tatkou Kabaty 😀 😀 😀

ja osobne jsem por statniv zdelani deti, skolku a zakladku stopro, ja sama mela statni zakladku a nemuzu si ji vynachvalit...a stredni klidne soukromou, tu jsem mela i ja, ale bylo to sise o profilovani,m ze sjem chtela delat divadlo a krom konzervatore a soukromeho gymplu s herectvim nebylo nic jine...ale to uz at se dite vyprofiluje samo co chce delat

kubaka
13. led 2011

@shaula naprosto chápu - to náš malej je tak imunní vůči jakékoliv buzeraci, že si naštěstí dokáže vydobít to své sám. Nenechá se.
@mitote na soukromá zařízení nemám, ale je to opravdu v učitelkách. Starší chodí na státní šestiletý gympl, nejmenší v Praze - Radotíně a jsme všichni naprosto nadšení (budovou, prostředím, klimatem ve škole). Mladší bude chodit zase do státní školy na sídlišti, ale už vím, k jaké učitelce ano a k jaké určitě nééé - po zkušenostech se starším v této škole. Učitelka je úplně zásadní - spíš, než nějaké alternativní směry. Většinou - bohužel - mi to zavání nadřazeností, totalitou, fanatismem. Nemůžu si pomoct - když se někdo tváří děsně osvíceně, téměř mesiášsky, dokonale, propaguje to jediné správné a pro dítě nejlepší - tak to bystřím sluch i zrak.

sorry, jsme mimo téma, ale tady momentálně není co nového dodat, jen se neškodně bavíme o lehce souvivisejících oblastech, tak nás neataktujte, prosím 😉

mitote
13. led 2011

@kubaka my mozna i mit budeme, ale ze sve zkusenosti vim, ze strasne zalezi na deckach na soukrome, tam je ucitelum sumak jestli umi nebo opisuji pri testu... ja souhlasim, tady ty radoby chytry kecy jak je nekdo osviceny a my ostatni jsme blby ovce, na to jsem alergicka hlavne prototze to posloucham denne :-/

mataharyy
13. led 2011

Ono je to opravdu dané tím dnešním nej... Každé vzdělávání, či kroužek má něco do sebe, ale člověk u toho nesmí přestat myslet... V rodině jsem se střetla s tím že dítě chodí na plavání, z důvodu mě neznámého od malička, začli vaničkováním a už u toho bylo strašně nešťastné, má panickou hrůzu z vody, ale "musí" chodit plavat protože je to prospěšné... V téhle situaci mi to příjde hrozný a dá se říct že z pohledu toho dítěte je to stejně morbidní jako to létání... Má strach a musí aniž by samo vidělo smysl... Většina těchto akcí je zaměřena spíš na rodiče a na fakt že většina si to zaplatí aby ostatní neřekli... takže je to jen zlatej důl pro vyčůrané... Taky jsem chtěla chodit plavat když se malej narodil, ale protože se nerad i koupal v malé vaničce, tak jsem neviděla smysl v tom děsit ho nějakým bazénem a potápěním... teď se vody už nebojí, naopak miluje jí a v létě bláznil s náma ve velkém bazéně kde měl vodu po bradu a byl šťastnej, tak jsem se vrátila k myšlence že začneme plavat, pak jsem zjistila kolik to stojí a velmi rychle mě to přešlo, jenže je problém že je ještě malej a mimo kurz nás do bazénu nechtěli pustit 🙄
No k jádru pudla, prostě dělat něco jen proto že to dělají všichni je nesmysl a ohledně škol a tak... Mám bohatou zkušenost se zmiňovanou waldorfskou a nějaké poznatky o montessori a dle mého je to o lidech a i tady platí že všeho moc škodí, čímž neodsuzuji alternativní věci jako takové, naopak je spoustu velmi zajímavejch poznatků z tohoto směru, proto se snažím z každého si vzít to co se mi zdá jako dobré, spojím to s vlastním (snad zdravým úsudkem 😀 ) a tak to aplikuji na dítě, když o to stojí, když ne tak děláme věci které by se ani jedné z těchto skupin nelíbili 😝 Nikdo není dokonalej, ale něměli by jsme zapomínat na vlastní mozek a poučit se z vlastních případně i cizích chyb 😉

A ještě dodatek, co takhle angličtina pro prenatálky... Už jsem na ní někde narazila... Já jen aby jste něco nezanedbali 😀 😀 😉

shaula
14. led 2011

@mataharyy Angličtina pro prenatálky? To jako vážně? Ti lidi fakt už neví co by roupama 😀 😀 😀 Ale je fakt, že se třeba aspoň něco naučí ta mamka 😀

mataharyy
14. led 2011

@shaula Zcela vážně, před pár lety jsem to viděla jak si právě někdo z toho dělá srandu a poměrně nedávno jsem na to někde narazila v nějakém inzerátu na webu... Otázka je co a jak se tam učí, když je to pro prenatála, tak možná mu tam pouštějí anglické uspávanky... 😅 Nějak si to nedovedu představit... Kurz je zaměřen na seznamování s angličtinou již v prenatálním věku a následně na něj navazuje výuka novorozenců/kojenců. Vhodnost kurzu se doporučuje od 5-6 měsíce těhotenství... 😉 Pak ať někdo tvrdí že jsou lidi normální 😀 😀

kubaka
14. led 2011

mno, já si myslím, že nejefektivnější by bylo začít už u spermií, anglické spermokurzy - dobrý byznys co? 😀
Já jen letomo nahlédla do tématu Bezbplenková komunikační metoda a to je teda taky pěkná idiotsie. Nic jiného celý den nedělají, než pozorují kojence a drží nad nočníkem, loví čurání. Senzační úspěch - takhle ušetřit pár plínek za den. Co bych pro to neudělala, sice vypětí, ale každá plína dobrá,že ... bezva náplň dne.

mataharyy
14. led 2011

@kubaka No tak to zavedeme, to by bylo aby jsme na tom netrhli milióny 😀
Jináč i BKM má něco do sebe, taky jsem to zkoušela, ale nějak to nešlo jak jsem si představovala, tak jsem to vzdala 😅 Ale zase není nutné nic přehánět... To jde dělat když máš moře volného času a to já nějak nemám a když mám nějakou tu chvíli tak jsem buď na netu a pracuji nebo spím 😀

mitote
14. led 2011

@kubala to ma kolegyne dela taky, pry to miminko umi od narozni zadrzet moc a stolici a nerado kaka a cura do pliny

@mataharyy no co jsme se ucili minuly semestr tak montessori skola byla v anglii i nekolik let zakazana inspekci skolstvi, z duvodu ze na dite nebyl zadny dohled a mohlo si delat co chce

mataharyy
14. led 2011

@mitote No waldorfskou taky chtěli několikrát zavřít (v ČR), ale to pak posílali tajné petice a kdo ví co ještě a vždy to nakonec někdo někde zametl pod koberec... 😒

mitote
14. led 2011

@mataharyy jsou to sekty vsechno 😀 moje deti povali do statni skoly a bude 😀

mataharyy
14. led 2011

@mitote Moje taky 😎 Jediné co mě na těch státních mrzí, že je tam celkem málo fakt dobrejch učielů (pravda kdo by to taky šel za takovejch podmínek dělat...) a hlavně těch odbornejch jako jsou jazykáři... Já měla jen jednu dobrou angličtinářku, která nejen že uměla učit, ale uměla i to co učí... No ale co než půjdou mé děti do školy tak kdo ví co bude a kdo bude učit 😀

kubaka
14. led 2011

@mitote tvoje to umií? 😀 moje miminka to tedy nikdy neuměla ani neznám miminka, která by to uměla. O tomhle mě opravdu nikdo nepřesvědčí . A hlavně nevidím smysl tohoto pachtění - to já taky raději spím, odpočívám nebo blbu s mrnětem, než abych vartovala s nočníkem a chytala čůrky, zvlášť když novorozenec učůrává každou chvilku 😀 😀 No nic, každý se baví jinak...
Ale to je zajímavé,k že chtěli zrušit tyto dva systémy -jak dopadá kladivo na hřebíček je teď kauza Porod doma - jak občalovali z ublížení na zdraví přímo tu šéfku propagátorku Konigsmarkovou. Četlydula "odsála" dítě svými ústy, nechali ho u otevřeného okna nahého a prý nedýchající dítě "stimulovala" šimráním na chodidlech a pak studenou vodou. Lékařka ze záchranky vypovídala u soudu a byla zděšená tím, co viděla na místě. A ta matka zatajila, že jí plodová voda odtekla už o den dřív a přesto pořád trvala na porodu doma a ta dula jí uklidňovala, že je vše OK. Bylo to na Novinkách a dokonce v televizi. Ta matka působila tak, že toho vůbec nelituje a do dalšího porodu doma by šla zase. Přitom za sebou měla už dva pokusy o porod doma a oba zkončili zásahem doktorů. Tomu říkám fanatismus. Z tohohle případu bude tuším důležitý precedent. Když se někdo dobrovolně rozhodně rizkovat zdraví, tak ať podepíše papír, že se v případě komplikací a trvalých následků zříká veškerých výhod a bezplatné péče o následně postižené dítě. Když se rozhodla riskovat, tak ať si následky nese taky sama. Je to hrozné. ☹ co lidi v zaslepenosti dělají...

kubaka
14. led 2011

@mitote pardon, nedošlo mi, že se teprve snažíte.

lantana
14. led 2011

Všechny zdravím, kubaka, o Konigsmarkové jsem četla také, obzvlášť některé diskuse jsou "výživné". Myslím, že to ale půjde do ztracena jako "létání". 😒

mataharyy
14. led 2011

@kubaka fíha tak to jsem ani nikde nezaznamenala, nevíš kde se to dá dočíst? Mám v rodině několik dul a mnoho příbuznejch rodilo doma, na jednu stranu proč ne, já osobně bych do toho teda nešla, jsem srab a kdo by mi pak doma uklízel 😀 , ale někdy to chápu, když máš fakt děsnou vzpomínku na porod v nemocnici, např. přístup personálu atd... No nevím posoudit to objektivně nemohu... Ale jedna z těchto dul řekla že k porodu koncem pánevním a s nízkou předpokládanou váhou budoucího novorozence nepůjde, protože se jí to zdá jako příliš zbytečnej risk a ta rodička si stejně postavila hlavu a rodila doma s manželem a nakonec tuším přivolali nějakou jinou PA... tato dula byla dost naštvaná, že jí neposlechla takže i tady to může fungovat, proč ne, ale pokud už i školená profesionálka to nedoporučí, tak nechápu proč riskovat život vlastního dítěte případně i svůj...? Každý svého štěstí strůjce... 🙄

kubaka
14. led 2011

@mataharyy já to najdu na novinkách a hodím odkaz - jdu sherlockovat. 😉

kocicinka
14. led 2011

@kubaka vartovala s nočníkem 😀 😀 😀
Ad causa Konigsmarková, zase mi to přijde trošičku jako hon, vždyť i v porodnici se stává a né vyjímečně, že to doktor podělá, jenomže tam ho kolegové podrží a vyvázne z toho ze suchou kůží, viz kauza úmrtí novorozence v Neratovicích, nebo ta holčina odsud, co jí vinou lékařky zemřel chlapeček. Kdežto IK je v tom sama. Ona asi pravděpodobně tu rodičku posílala do porodnice, ale asi chtěla mermomocí porodit doma....
Na montessori pedagogice vidím mnoho kladů oproti klasice, rozhodně to není o tom, že si děti dělají, co chtějí!!!!!
Ale jak již bylo zde řečeno, velice záleží na učiteli. Na wald. školce se mi líbí, že tam hodně prožívají rytmus roku, svátky, nedívají se na TV, pečou společně chleba.....

kubaka
14. led 2011

@kocicinka já taky peču chleba doma 😀 😀 😀 zrovna jdu zadělat na housky 😀

Nemyslím že je to hon - můj druhorozený se taky narodil nedýchající, ani srdce mu nebilo, protože jsem byla v celkové narkoze. Okamžitě ho zresuscitovali, ale poctivě a pořádně, ne, že ho lechtali alternativně na chodidlech a hladili po zádech, nebo že by ho odsával doktor vlastními ústy 🙄 jak popisuje IK ve výpovědi. POužili metody osvědčené a funkční a mému synovi okamžitě pomohli a žádné následky neměl. Manžel ho mohl chovat už za 15 minut - čekal před operačním sálem.. Tamtomu děťátku stačilo taky odborně pomoci - ne ho šimrat na nohách. Neměla ani základní vybavení na odsátí hlenů z dýchacích cest miminka. To je trestuhodné. Jestli jsi ten článek četla, tak tam je zřejmé, co nebylo košer.

andy80
14. led 2011

Já jsem absolutně proti všemu co je pro dítě přirozené, takže proti BKM, létání miminek a taky proti znakování. Přijde mi to ujetý. Každý dítě má svůj znak pro nějakou věc a maminka musí odpozorovat, co jaký znak znamená. No nevím, nevím. Bude to dítě někdy mluvit, když se naučí jen ukazovat? BKM nevím, nevěřím tomu, že by kojenec dokázal zadržet moč nebo stolici, takže celý den sedět nad mimčem a čekat až se bude tvářit divně a letět s ním na nočník, no to si vůbec nedovedu představit. No a to létání, když jsem to viděla v televizi, tak se mi chtělo brečet, jak mi bylo těch dětí líto. Možná, že jsem zaostalá nebo nemoderní, ale mě to tak vyhovuje 😅

andy80
14. led 2011

Jo a ad domácí porod. Neříkám, chtěla bych si ho zkusit, musí to být prima porodit dítko doma a pak tam s ním zůstat, žádný stres z nemocnice apod. Ale obě těhu jsem měla vysoký tlak, brala jsem i prášky, při druhém jsem dokonce měla zvýšenou hladinu bílkoviny v moči, takže jsem byla dost hlídaná a určitě bych neriskla porod doma. Já vlastně ani nevím, jestli bych ho riskla, kdybych měla těhu bezproblémů. Líbilo by se mi to, ale nevím, jestli bych to riskla.