Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

berenika39
1. črc 2010

@paveljanik klid, podle psaného projevu bude duše mdlé, prostě další ovce v řadě.

erikasadek
2. črc 2010

clovek ma pocit ze icta dennik nekaeho blazna;.. 😅 🙄

nikeedy by s aludia zamyslali nad dusevnou rovnovahou takychto ludi , a teraz sa peidavaju ako ovce a nasleduju takychto ludi... 😠
jans ekoa deti nas rodicai netocili , ako blazni ak teraz si frustraciu vybijame , na kolotococh a inych vymozenostiach?? 😅
boze moj len blazna moze napadnut.. takato frustracia;. 😒

kubaka
2. črc 2010

prostě bez točení a věšení hlavou dolů od novorozeneckého věku nežijeme ten správný oduševnělý a plnohodnotný život. A já pořád kde se vzaly moje běžné lidské problémy -už vím - naši mě nehoupali za nohy.

Ono všechno na světě dává nějaký smysl, když se to správně odůvodní a vysvětlí. I Upalování čarodějnic mělo logiku a byly důkazy, že dotyčné jsou v kontaktu s ďáblem. tahle hloupost prostě byla , je a bude. A dokud bude člověk takto myslet a chtít věřit úplně všemu, budou se takovéhle nehoráznosti dít, protože vždycky se najde jejich protipól, který jim nabídne něco k věření. Ono je to prostě nekonečné.
Rouhání, čarodějnictví, nepřátelé lidu, delfínkování a létání - je to fuk - pořád stejný vzorec hlouposti. Jediné páky které na to jsou je kritické myšlení, rozum, a právní předpisy...
To Einstein to dobře vystihl, někde to tu už zaznělo - "vesmír a lidská hloupost jsou nekonečné - i když s tím vesmírem si nejsem tak jistý"

😀 😀

kubaka
2. črc 2010

Jak zmiňuje ty kolotoče - už jste viděli novorozence na kolotoči?? 😀 😀 😀
A bungee se skáče kvůli adrenalinovému dopingu - někomu stačí stát na okraji skály a koupe se v adrenalinu, někdo musí skočit, aby zažil totéž. Adrenalin je svým způsobem droga, na které lze být závislý - takže proto lidé vyhledávají extrémní sporty.
Ovšem novorozenec a kojenec fakt adrenalinové bomby nepotřebuje.

lantana
4. črc 2010

Tento pán provozuje "rodinné konstelace", což je psychoterapie... no to si můžete najít třeba ve Wikipedii 😉, myslím, že měl možná z jinou metodou začít u sebe..., no nic. Každopádně pro zajímavost: na semináři rodinných konstelací (nevím kým byl veden) poznala paní Kolářová - Sudíková svého druhého muže, (který neváhal a opustil své děti z prvního manželství a odstěhoval se za paní magistrou, pečuje o jejich společnou dceru a podporuje ji v jejím "poslání") - z pořadu Fokus, na který je odkaz na stránkách Plaváčku.
Nějak si nemohu pomoct, ale potvrzuje se mi teorie, že za extrémy stojí mindráky a potřeba co nejsilněji je "přebít" (což neznamená vyrovnání se s nimi) 😒 .

kubaka
4. črc 2010

@lantana přesná teorie, souhlasím.
navíc když někdo nazývá svou práci "posláním" závání mi to mesiášstvím, nadčlověčenstvím a to je vždycky špatně.

To mi připomíná jednu milou osobu, jejíhož rozumného názoru jsem si dlouho vážila a brala ji jako autoritu. Pak se nějak začala propadat do ezoterických hlubin, to, čím se oboklopuje mi přijde spíš jako povrchní duchovní kýč, velká slova, pro mě prázná a ta dotyčná nakonec byla schopná říct že jí jen kuřecí maso a ne vepřové, protože prase je na "vyšší duchovní úrovni" -s dikcí, jako bůhví jak je to oduševnělé odůvodnění.
Mě to přišlo úplně opačně: neuvěřitelná nepokorná nabubřelost třídit zvířata podle toho, kdo si usmyslí, že má jakou "duchovní úroveň" - Zaslouží si snad být kuře sežráno a antilopa ne? Jak se může arogantní lidský mozek odvážit stavět se proti zákonu přírody a ještě si myslet, jak je osvícený? Kdyby neexistoval přirozený a prostý zákon potravního řetězce a úcta k němu, nebyli bychom tady. Naši předci by vymřeli, kdyby nelovili mamuty a všechna velká zvířata. Náš neuvěřitelně inteligentí pes měl vyšší duchovní úroveň než naše sousedka imbecilní s IQ asi 10, které sebrali už 4 děti do ústavu a páté čeká.
A tak je to se vším, co se dnes tváří velmi nahlas bůhvíjak oduševněle - já za tím vidím spíš nekonečnou aroganci vůči zákonům přírody a koloběhu života. Tený má svůj důvod, a funguje: miminko leží proto, že hýbat se není schopno, člověk je suchozemský savec, tudíž svůj život žije na souši, nikoliv potápěním se ve vodě, co dokážu ulovit svou silou ( a je to poživatelné), v úctě ulovím a s vděčností, sbaštím, abych přežila a žila, měla děti atd.

Tahle dikce, způsob práce a argumentů Sudíkové je jak vyšitý duchovný kýč, blamáž, nesmysl, narcistický mesiášský syndrom.

paveljanik
4. črc 2010

@kubaka Každý má v sobě touhu vést stádo, jen někteří mají tuto touhu vyšší a pak stačí najít ten správný podnět, kterým malé stádečko oblbnout a hurá na to. Máte pak zástup věrných a jste králem ve svém malém státě 😢

kubaka
5. črc 2010

@paveljanik , jo, je to tak 😒

lantana
16. srp 2010

http://zpravy.idnes.cz/letani-miminek-policie-o... , takže odborníci zde i na Slovensku se děsí, varují, ale tak nějak není proč to s tím něco dělat,... Paní magistra, tak "horlivě" tvořila ten tým odborníků, kteří všem ukáže, jak je její-ruskou "metoda" úžasná, až nevytvořila nic a nyní si tedy může oddechnout a dál propojovat "nestádní" alternativno vyhledávající rodiče s vlastními dětmi a vesmírem, při ruské cirkusácké "dynamičeskej gymnastice" alias "létání". Chybí mi tady blinkající smajlík.

paveljanik
16. srp 2010

je mi do pláče☹

lenkavano
16. srp 2010

hrůza ........ ☹

shaula
17. srp 2010

No a zase to překroutí tak, že když se neprokázalo, že se nějaké dítě poškodilo, tak je to vlastně neškodné a prospěšné... Přestože v tom článku jasně psali, že odborný posudek takovéto aktivity hodnotí jako nevhodné... ☹

kocicinka
17. srp 2010

Jenže píšou, že v A centru už o kurzy nemají zájem, takže vlastně oficiálně skončila, což je dobře. Do A centra chodí spousta maminek, které se nechaly nalákat....
Těžko maminka při problémech dítěte přizná, že s ním lítala 😔

shaula
17. srp 2010
paveljanik
17. srp 2010

Jediný strach mám z toho, že teď bude chvíli působit na Slovensku a pak se vrátí, až všichni zapomenou, co to je a bude vesele vydělávat dál☹

gabika7706
17. srp 2010

@paveljanik zostava len verit, ze sa na Slovensku nenajde tolko posahanych rodicov, ktori by toto s detmi chceli robit 🤐 Ona to bude robit asi dovtedy, kym sa fakt pri lietani priamo nieco nejakemu dietatu nestane ☹

lantana
18. srp 2010

Se všemi souhlas. Shaula - přesně: Teď to vyzní, jakože "zlé bílé pláště" OPĚT jsou proti něčemu alternativnímu, což je OPĚT pouze z neznalosti a zřejmě i strachu, že jim takovéto paní magistry s takovýmito "metodami" vezmou práci 🙄 - už lze nalézt v diskuzích. "Létači" budou mít dobrý pocit, že to jejich "jiné, nestádní, svobodné" opět odolalo nátlaku od těch "ovcí". Jakékoliv zranění způsobené touto aktivitou nebude zaznamenáno, protože metoda je bezpečná, paní Blanka úžasná, vnímavá a pozitivní, takže příčiny musí být jinde - přesně Kocicinka, Paveljanik - někteří zapomenou, jiní, dříve či stále praktikující, budou jistě doporučovat, protože "jinak, nestádně" bude stále u některých "IN" a 😠 ...viz výše. Gabika7706 - kdekoliv se takoví najdou, "jak to zavání duchovnem - netřeba více přemýšlet", bohužel.
Ještě si neodpustím zdůraznit, že vše co je považováno za alternativní v žádném případě neodsuzuji (v něčem naopak), ale to už tady většina ví, protože tato "kauza" mě vytáčí už dlouho. Je to zářný příklad, jak lze nenátlakově, milým, co nejlidštějším a nejpozitivnějším jednáním zblbnout lidi. Místy si to opravdu nezadá s praktikami sekt. 😠

vodnarky
18. srp 2010

strasne a hrozne vobec cele to lietanie... 😝 .. aj ked sa mozno nic nestane dietatku,comu neverim,tak uz len ten pohlad na to ako sa to robi..????no hroza..!!!!nikdy v zivote..!!!..

terak
9. lis 2010

At mi jeste nekdo vyklada, ze je to v pohode ... http://m.idnes.cz/zpravy/domaci/clanek.A101104_...

tercina
11. lis 2010

Mě je z toho úplně zle ☹ Koukala jsem se na tu reportáž, jak je uvedena hned na první stránce a je mi fakt blivno. Nechápu matky, jak můžou takhle zacházet s malinkými dětmi. Ať si ta instruktorka jede dělat pokusy do toho Ruska (odkud to prý pochází). A už vůbec nechápu mámu, která tam lítá s 3 týdením miminkem. Tu bych asi rovnou poslala do blázince. A´t si každý dělá co chce, ale tohle už je fakt moc.

terak
11. lis 2010

@tercina Já bych paní blanku kolářovou sudíkovou nejradši nakopala do pr......

Jako pokud to někdo umí, tak budiž, možná to miminku může v něčem být prospěšně. Ale aby to zkoušely maminky, které to v životě nedělaly, tak to mi přijde jako dost velky hazard. Ja jsem tu reportaz videla uz kdysi, ale to jsem nebyla tehotna. Ted je mi z toho na zvraceni, kdyz si vezmu, jak jsou ti drobecci malinkati a ty ho vezmes a zacnes s nim machat vzduchem. No hlavne na tech hystericky placicich miminkach bylo videt, jak se jim to strasne libi 🙄

mitote
5. led 2011

ahoj holky,
nakoukla jsem, protoze to v okoli take mam...poprve, kdyz jsem to videla v televizi, desila jsem se totalne...ted to mam v praci...a? mam k tomu nebyvaly odpor, dokonce me to dotycna jednou ukazovala a vysvetlovala jak je to uzasne a jak se maly smeje...no...ani bych nereklakecy tipu ze je miminko ovivano - koupano vzduchem a tim se citi v bezpeci me prisly bud smesne, nebo k placi...nechapu, ze kdyz odbornici a lekari, psychologive a dalsi jsou proti a varuji pred riziky, z eto nekdo opevuje, chvali a provadi...prijde me to skoro jako sekta, ona dotycna osoba tak skutecne pusobi, za kazdou cenu bezplenkova metoda od narozeni, od narozeni litani, zadny kocarek protoze dite preci se musi do dvou let nosit na matce, rodila doma v pritmy a neodstrihla pupecni snuru s tim ze je to jako uskenout nohu, ze musi odpadnout sama...hlavne vse co nejvic musi byt prirzene, ale hlavne ze neni na materske a s ditemem neustale pracuje u pocitace...
takze mam momentalne perfektni odpor k jakymkoliv alternativnim metodam...

mitote
5. led 2011

sama p. Sudikova rika, ze ze zacatku deti placou, protoze to neznaji...no ukazte me, kdo by nebrecle, kdyz s nim nekdo takto mava? a to ma vyvolavat poci tbezpeci a duvery k matce? 😀 😀 😀 bavila jsem se o tom s psychiatrem u ktereho delam psychoterapeuticky vycvik, ten se zucastnil konference lekarske na tohle tema a sam si klepe na celo, bohuzel prezentci nema, ktera byla na konferenci, ale jasn emluvila proti a sam rika, ze miminka potrebuji hlavne objimat a mazlit a letani jim to urcite neprinese

mitote
5. led 2011

@lantana te dodkaz uz bohuzel nefunguje, nicmene je zajimave, ze vsichni tyhle lidi neskutecne vyzdvihuji letani, ruzne alternativy a rodinne konstelace...pan lektor je pouze pedagog, nema zadne psychologike a psychoterapeuticke vzdelani a provadi konstelace, bohuzel konstelace nejsou uznavanou a akreditovanou psychoterapeutickou a psychologickou metodou....asi vi proc ze? takze to muze delat jakykoliv laik, bohuzel takoveho laika taky znam a on sam by se mel lecit, protoze neni absolutne v poradku

jinak jeste k tomu letani a vztahu, to presne ti dotycni co znam take vykladaji, uprimne me to prijde jako vyplachly mozek... zvlast v pripade kdy na sebe rvou pred ostatnima, mlati se, dite ma matka na sobe div mu casto nevypadne nebo s nim neurazi futra...ano to je ten pravy vztaj s ditetem, jen tak dal,.. je to proste pokrytecke

valentinuska
5. led 2011

Tak já dneska taky nakoukla, shlédla jsem video z první stránky a mám slzy v očích ☹
Já bych to svoje miminko takhle vzít za nožičku nedokázala a též nechápu, kdo se tímhle nechá zmanipulovat ...

k.ate
5. led 2011

Jen mě napadlo přispět sem jedním svým postřehem. K argumentu, že děti se při lítání smějou... Náš Kuba se občas směje, i když se něčeho bojí nebo mu to není zrovna příjemný (třeba má doma skluzavku, hrozně se na ní chce klouzat, ale jakmile ho na ni posadíme, začne se smát, ale bojí se dobu pustit dolů - což teda nic nemění na tom, že když se pustí, hned se chce klouzat znovu 😀 ), ale podle mě občas tím smíchem prostě jen uvolňuje emoce a nemusí to vždycky být ty pozitivní... 🙂 Takže to je jen takovej pidi postřeh k tomu, že i když se děti smějou, nemusí jim být lítání dvakrát příjemný... 😕

aduskatt
5. led 2011

co sa tyka lietania deti...asi dva roky dozadu o tom bola reportaz v TV a lekari sa vyjadrili k tomu ako tyranie dietata s chutou podat trestne oznamenia na tych, co to púrevadzaju aj na rodicov............mam dokonca pocit, ze spominali vazne poskodenia mozgu

mitote
5. led 2011

@k.ate: mas pravdu smich casto je jen kryti place

@aduskatt uz to proverovala-proveruje i kriminalka 😉

aduskatt
5. led 2011

@mitote hej hej.........a dufam, ze to dobre dopadne🙂chudatka deti......