Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

aponchie
8. únor 2010

a tam nelze nic studovat hledalas na netu ?ja jo celej den ptala se cetla uvazovala a nenasla sem nic moc proste ta pani nechce by nikde nic bylo nevi se o tom lautr nic v podstate jen nejaka porodni baba z ruska to ukazala pani z ceska a ta dela kurzy tot vse ..zadna studie na to neprobehla

alcatko.j
8. únor 2010

Holky, tak se na me vyprdnete, jo?🙂
Ap, hledala, tys hledala, v poradku, o to mi jde, ale vim, ze ne vsechny hledaly a o to mi jde! ze nehledaly a prezentuji se tak, jak prezentuji, ale nevi nic...ani se nesnazily, ze..a tak dale, ale vite co?Fakt se na me vyprdnete, jako ze jsem nic nenapsala🙂

winii
8. únor 2010

fuj mě je z toho úplně špatně, tu reportáž jsem neviděla a jsem ráda stačí si to tady číst koukat na to bych nezvládla, stačí mi když naše zlatíčko brečí a ještě ho tahle úmyslně mučit 😝 😝 doufám, že tohle zakážou chudáci dětičky, na němých tvářích se hnusy provádějí nejlíp 😠 😠 😠

meleri
8. únor 2010

Alcatko,

proč bych měla něco studovat? přece to vidím černé na bílém co s dětmi prováděli.
jo ale to máš pravdu že by tady na tu diskuzi žádná nešla..každý by jí tu vynadal...a měl by proč..být tou matkou tak se radši do země propadnu...fakt se ti divím že se jich zastáváš..ale asi ti jde o princip..ale v některých věcech prostě o princip jít nemůže, protože zhovadilost zůstane zhovadilostí...

beruska2x
8. únor 2010

ja hlavne nechapu - muzu se prihlasit na kurz ale kdyz bych videla o co tam jde tak okamzite beru dite a odchazim a nebudu s nim delat neco, u ceho rve jak tur - o tom je prece zotpovednost rodice za dite ktery se samo nemuze rozhodnout a branit ne?

meleri souhlasim

jabber
8. únor 2010
martimarti
8. únor 2010

Jabber...no konečně dobrá zpráva 🙂 🙂 ...díky za odkaz 🙂 /já Události neviděla/

bera28
autor
8. únor 2010

Samozřejmě že většina věcí není jen černobílá, vždyť i prezentace "létání miminek" ve včerejších Událostech a článku zveřejněném v jistém časopise na Slovensku viz.: http://lesk.cas.sk/clanok/83632/nevidany-sposob...
je úplně z jiných pólů. Kdyby včerejší reportáž byla v duchu slovenské prezentace, tak by tady teď místo této diskuse byla jiná, a to jak sehnat kurz létání. Takže určitě jsou i mezi těmi hroznými veletoči nějaké cviky, které bychom nejspíš se svými dětmi provozovaly rády. ALE jak jsem už psala před chvílí, pokud jsou součástí kurzu i takové hrůzy ve stylu centrifugy, tak pak se úplně ztrácí původní smysl této metody - tj.možnost, jak pracovat se sebou i svým děťátkem, abychom se zbavili strachu a stresu...
btw, pokud si přečtete pozvánku na další kurz létání v Plaváčku, tak si rodiče mají přinést plyšáka nebo panenku. Že by nejprve suchý nácvik?? 😉

martimarti
8. únor 2010

Bera 🙂 čtu tvůj příspěvek potřetí a pořád nechápu, co jsi tím myslela 😕 😕
Fakt myslíš, že by tady někdo pátral po tom, jak sehnat kurz létání. Co se mne týká, tak mne dostz podceňuješ, já používám selský rozum a mne nepřesvědčí ani pozitivní ani negativní reportáž, já bych si udělala obrázek sama i kdyby mi to tam vychvalovali všichni svatí 😉
A ohledně plyšáka nebo panenky a nácviku nasucho 😉 Asi nacvičují, ale já v příspěvku slyšela pláč vyděšených zoufalých dětí, takže nechápu 😕 😕 😕

beruska2x
8. únor 2010

hlavne uz potom neukazuji nasledky deti co to nevydrzeliy ve zdravi a to nepochybuju ze takove deti jsou... jen si to malo lidi spoji nebo to pak resi a prizna ze s detmi neco takoveho delali ze ☹

martimarti
8. únor 2010

Mimochodem, fotografie z článku sem vloženého jsou působivé, skutečně působí tak nevinně až dojímavě, krásné cvičení...škoda, že nevložili fotku nahého miminka visícího hlavou dolů za jednu nožičku ☹ ☹ to už tak krásně nevypadá ☹ ☹

bera28
autor
8. únor 2010

Marti, tím jsem jen chtěla říct, že se to dá prezentovat ze dvou naprosto odlišných stran. A pokud by včerejší reportáž nebyla, resp. byla by v duchu toho slovenského článku, vč. cviků, které jsou na fotkách u textu, tak by tahle diskuse nevznikla. Tam je to prezentováno úplně jinak, než jak bylo uvedeno v Událostech.

aponchie
8. únor 2010

a treba vznikla pac je to strasny pohled

martimarti
8. únor 2010

Kubaka, ještě k tvému příspěvku...souhlas, co vypadá duchovně, přírodně je přitažlivé, hlavně, aby to nedejbože nedoporučovali pediatři, neurologové a fyzioterapeuti...to by bylo podezřelé ☹ ☹

paulla
8. únor 2010

bera28 - mě stačí co jsem viděla - malinké miminečko a jak s ním mávají nad hlavou a drží jej za nožičku, to mi stačí, víc není třeba, proboha!!!!!!Co víc k tomu říct, ať zprávu podají jak chtějí, tak přece toto stačí samo o sobě!!!!Miminka jsou tak křehká, nikdo se jich neptá na jejich názor, dělají z mimin cvičené opice, jestli si tím někdo lěčí své ego, tak ať k tomu používá třeba panenku nebo plyšáka, ale ne živého bezbraného křehkého tvora, kterému může kdykoliv něco prasknout v hlavičce nebo kdekoliv jinde po těle!!!!!

beruska2x
8. únor 2010

Skúste si predstaviť vzduchom letiace dieťa. Raz je dolu hlavou, potom vysoko vo vzduchu, jeho nahé telíčko sa otáča rôznymi smermi.

tak me odrazuje uz jen tohle... uz to neni normalni zdrava manipulace s novorozencem..

Keď mladé mamičky videli, aké akrobatické kúsky robí Blanka s ich bábätkami, tuhla niektorým krv v žilách, niektorým sa zastavil dych, iné otvorili ústa od údivu a strachu.

tohle uz je taky dost.. ☹

jabber
8. únor 2010

..........Podle instruktorky má zpevnit svaly, prokrvit tělo, pomoct od bolestí bříška a vytvořit vzájemnou důvěru.......

To mě úplně dojímá - třítýdenní miminko určitě potřebuje ze všeho nejvíc prokrvit tělo a zpevnit svaly 🙄

martimarti
8. únor 2010

Bera 🙂 🙂 jasně chápu. Proto je dobře, že autorka reportáže točila skrytou kamerou. Ale v té reportáži měla Blanka možnost o své metodě mluvit, vysvětlit jí, dali prostor i odborníkům, každý si může obrázek udělat sám 😉 Reportáž mi nepřišla neobjektivní /narozdíl od toho slovenského článku 😉 /

martimarti
8. únor 2010

Jabber....proč někomu přijde nutné něco zpevňovat, proč nenechají, aby se dítě vyvíjelo samo 😕 /to už napsala pěkně kubaka v minulém příspěvku/

martimarti
8. únor 2010

A vzájemná důvěra...nedá se vybudovat "prostým" chováním, mazlením, hlazením, tichým promlouváním k miminku...nebo je to málo 😕

jabber
8. únor 2010

marti - já nevím...ale hlavně jako u miminka 😕

jituskak
8. únor 2010

reporáž, tím že byla natočená zkrytou kamerou mi právě přijde jako nejobjektivnější. přece, kdyby se natáčelo normálně, určitě by aktéři přibarvili, co se dá.
mě to teda vzalo hodně. celej den na to myslím. s malým už po narození jsme měli zdravotní problémy, které se znovu objevily a už má za sebou dvě operace a leží zrovna v nemocnici a pořád si jenom představuju, jaká je to hrůza a jak to dítě musí být vyděšený. rodič je ten, který má dítě chránit a ne mu ubližovat. a teda podle mě je spoustu jiných způsobů, jak si vytvořit vzájemnou důvěru.

jabber
8. únor 2010

Asi je to málo, no.... 😅 😝 miminko musí pocítit, že se s ním dějou strašlivý věci, ale maminka ho za každou cenu udrží a po 3 hodinách to i skončí 😅 Nebo já fakt nevím 🙄

martimarti
8. únor 2010

Přijde mi to celé postavené na hlavu a hlavně nesmírně sobecké, jako by ty matky myslely hlavně na sebe a ne na svoje děti. Já je prostě nechápu, jak můžou ignorovat ten dětský pláč, prostě si asi řeknou, že to musí překonat /to dítě/, že to přejde, že si to dítě zvykne atp.
Celé mi to přijde zvrhlé ☹ ☹

ygreen
8. únor 2010

Tahle kauza prostě nemá dvě stránky, jen jednu a to hodně špatnou. Je to hazard se zdravím dítěte, týrání a totální nedostatek soudnosti. Tu, bože ani nevim jak to napsat slušně - totálně vymytou, slaboduchou, zaostalou osobu, bych zavřela za ohrožování zdraví dětí a týrání. A ty matky bych pokutovala, dostaly by podmínku a nechala bych je, aby jim dětští neurologové ukázali, co se s jejich dětmi dělo 😠

beruska2x
8. únor 2010

me hlava nebere ze se najdou lidi co tam furt chodi ☹ ukazovala jsem to MM a ten byl v soku, jak je tohle mozny...

ygreen
8. únor 2010

Těžce zvrhlé a naprosto neomluvitelé.

jituskak
8. únor 2010

asi ty "matky" potřebují nějaké vzrušení. jinak fakt nevím. je teda smutný, že na to musí doplatit nevinný dětičky. já jenom pžemýšlím, co ty řenský vede k tomu, že to dělají, že poslouchají ten děsnej řev. když jim nevadí tento pláč, tak asi teda i když si to dítě něco udělá, tak jen mávnou rukou a v poho. mě je z toho fakt zle. už jsme pořádně nespala několik nocí, pořád mám před očima inkubátory, přístroje, kanylky a podobně a po dnešku ještě létající děti... každopádně jsme vděčná, že tu reportáž odvysílali a snad se to bude nějak žešit.

martimarti
8. únor 2010

Jabber...málo pro ně 😒 Jsou tak pyšné a sebevědomé, oni prostě ví víc než odborníci, kteří se tím léta zabývají. Takové Blance stačí VŠTS a jaká je odbornice ☹ na děti.

shaula
8. únor 2010

Asi začnu koukat na zprávy na ČT1 🙂 Ať vím, jak se to vyvíjí dále...

Bera - mě právě ten slovenský článek připadá neobjektivní, protože hodnotí létání jen z jedné perspektivy - jejích propagátorů. Nekonkrétní, neukazuje obsah cvičení. Naopak reportáž na ČT1 dala prostor jak autorce, tak odborným lékařům - pro mě rozhodně přínosnější, i když možná vypočítaná na efekt...