Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paulla
10. únor 2010

a při tom držení za nožičky hlavou dole a natřásání kolem blančiny hlavy a kolem dokola - to je typický syndrom natřásaného dítěte

paulla
10. únor 2010

arietiska - ale proč??Kdo z toho má prospěch? K čemu to je? Znuděné matky už roupama neví coby.

radkar
10. únor 2010

Ahoj, tak jsem si říkala, že schválně zadám na modrého koníka diskusi o létání a koukám, že jsem hoooodně pozadu, tady to už jede 😀. Jsem hrozně zvědavá, jak tahle kauza skončí. Troufám si odhadovat, že to odborníci nedoporučí, ale na černo se to bude dělat dál. No těžko říct. Já bych do toho každopádně nešla.

kozimura
10. únor 2010

Tak zrovna tento článek s videem jsem viděla včera - hodila mi na něj odkaz jedna z pisatelek z Beremka a upřímně - udělalo se mi pěkně špatně a jediné, co jsem si o dané paní pomyslela bylo, že s ní museli rodiče taky pěkně mávat a tím se jí asi poškodil mozeček. Tohleto teda nepovažuju ani za vtipné, natož doporučující. Nehledě na to, že každé dítko je jinak křehké a krom trvalých následků může dítěti zlomit nebo vykloubit končetiny, nenávratně poškodit záda, mozeček... Fakt hnus 😝

Vojtova metoda se vůbec nemá co s tímto plést dokupy. Je to metoda, která hodně pomáhá dětem, které neměly to štěstí se narodit úplně v pořádku. Jak píše ygreen - takto mi to taky popsala kamarádka, která s malou chodila cvičit - že jí děsně trápilo, když vidí, jak malá brečí, ale taky pak ty výsledky byly vidět.

arietiska
10. únor 2010

paulla: No to proč, když nechtějí mít doma cirkusáky, vrcholové gymnasty, skokany do vody aj. taky právě nechápu ... dumám nad tím.... Ne, že bych byla přesvěčená o tom, že těm sportovcům by to prospělo.

lenkavano
10. únor 2010

holky je to týrání a ta paní s létajícími dětmi mluvila jak kniha,věrná to ovečka sektářky.

mohavk
10. únor 2010

majdula: My chodíme plavat do Plaváčku - jsme moc spokojení, kurzy plavání jsou úplně normální (mám několik kamarádek, které chodí jinam, probíráme to). Kromě toho lektorka z plaváčku přijela na naši žádost k nám domů a první "plavání" proběhlo v naší vaně. Já se tenkrát taky skoro bála na malou sáhnout a ona mi ukázala i jak ji správně nosit, klubíčkovat a podobně. Naučila mě taky, jak malou masírovat. Sice jsme si tu lekci doma zaplatili, ale byli jsme moc rádi, protože v porodnici ani u pediatričky není na nic takového čas. Vím, že jejich lektorky plavačky jsou školené na létání, ale nikomu to nevnucují a ty, co s nima plaveme se rozhodně nechovají jako sektářky.

Jinak souhlasím s alcatko - taky se mi nelíbí, když se tady píšou různé urážky a sprosťárny. Taky jsem máma, ale stejně...

zzuzca
10. únor 2010

tak ja cvicim so synom vojtovku uz skoro rok, predtym to bolo pre mna tabu a ked som videla iste dost zlozite polohy a plac dietata bolo mi nejak podobne ako pri zhliadnuti reportaze o lietani miminiek. proste hooodne spatne ☹ a kludne by som to s tym zrovnala, o vojtovke som vtedy nic nevedela a prislo mi to ako tyranie deti a lietanie detto... teraz samozrejme na vojtovku nedam dopustit.co-to uz o tom viem. PRETO suhlasim s alcatkom ze sudit bez toho aby clovek mal relevantne info o danom cviceni, metode, nie je fer.

p. Blanka myslim to lietanie miminiek nevymyslela, myslim ze tu padla info, ze to pochadza z ruska... ???? proste asi len netuzi po istom 'vseobecnom' verejnom uznani. zrejme si je ista ze by sa ho urcite u sirokej verejnosti nedockala 😀 pretoze toto 'cvicenie' jednoznacne vzbudzuje vasnive debaty v akejkolvek civilizovanej spolocnosti a myslim ze ona je s tym uzrozumena. obzvlast ked sa takato reportaz hodi takto do placu..... zaujimave ale, ze za tych udajne 8 rokov co sa lietanie v CR provozuje sme o tom nepoculi.... ziadna afera, ziaden uraz, ziadne trestne oznamenie za 'tyranie' deti, cokolvek.... jasne, mozte oponovat, ze nasledky sa mozu prejavit neskor. ten argument je ale neporazitelny, da sa totiz pouzit vzdy u vsetkeho 🙂 dnes nie je problem zmedializovat cokolvek a doteraz sa tak pri lietani v CR nestalo. ziadna nastvana maminka, kt. aktivne 'lietala'. zaujimave. dokonca ani ta reportaz sa neopierala o nejaky konkretny 'pruser', len poukazovala na lietanie ako take. niekto tu daval odkaz na clanok v slovencine. bolo tam ze lietat sama doma s dietatom bez dozoru moze byt naozaj nebezpecne. je preto nutne robit to pod dozorom. chcem tym len povedat ze je mozne ze to iste opodstatnenie ma (?????), vy co pisete ze na nete nic o tom nie, hladali ste aj v rustine? 😀 ja uz teda azbuku neovladam 😉 a mozno nema, ktovie 🙂 mozno je to nejaka ruska tradicia 😀

nechcem tymto p. Blanku obhajovat, to ani nahodou, ja by som do toho v zivote nesla 🙂 videla som jednu reportaz a asi 2 videa na nete. a stacilo mi, nemam v zaujme sa tym blizsie zaoberat. nie som ten typ. akurat teda prevazne suhlasim s alcatkom. a rozhodne by som pani Blanku na zaklade jednej reportaze a svojej 'nas.anosti' na tuto temu nezaradzovala medzi sektarov, atd.... to sa mi teda dost hnusi ked tak mnohe z vas robia 😠

a opakujem, ze nie som zastancom tohto ani nahodou 🙂 v nasich podmienkach urcite nie a s malym miminkom nehrozi. a v rusku, ktovie? 🙂 ktovie ake je pozadie vzniku toho lietania???

preco to vsetko pisem, ako pisem na zaciatku, nemam relevantne info, takze p. Blanku nesudim. Rozhodne by som ju nenazvala kravou, sektarkou, atd.... a preto pisem, lebo sa mi nepaci ako ju skoro vsetky zhadzujete. a myslim ze dost vystizny je aj pohlad mamky, kt. sem 13.11 skopcila alcatko. treba vidiet aj inu stranu mince.

tak koncim a odmlcim sa 🙂 zrejme reakcie budu opat vasnive, ja casu nemam, reagovat nebudem. len som chcela toto napisat 😉

paulla
10. únor 2010

arietiska: i kdyby chtěli mít cirkusáky, tak mi přijde nefér rozhodovat se za dítě, dítě pokud bude chtít tak se tím cirkusákem stane i bez natřásání ve třech týdnech

paulla
10. únor 2010

mohavk: já tu žádný sprosťárny a urážky nevidím

lenkavano
10. únor 2010

já nevím že jim vadí zrovna tohle kruciš 😠 urážky a sprostárny 😒

lenkavano
10. únor 2010

nebudu sem už psát nemá to cenu,přesvědčilo by mě až vyjádření odborníků na slovo vzatých jako je ortoped a pediatr,že to co se tam děje je normální a dětem to neubližuje a nemůže je to ohrozit.nepřesvědčí mě žádná létající zarytá matka.už vás budu občas jen číst,to si asi oddychnete co 😉

aponchie
10. únor 2010

ja se snazim k detem co se mi narodi chovat nezne jemne minimalne do te doby nez si sami sednou stoupnou aby si sami tzv rekli jak co chcou nesnasim sobeckost ..jasne mam mimi musim ho ucit vsemu samo to neumi,ale nebudu za nej rozhodovat v techto vecech..ve vakcinach a nemocich ano ale v tomto ne,neumim to presne popsat jestli chapete

senja
10. únor 2010

Takze damy, zapatrala jsem na ruskych strankach a podarilo se mi neco zjistit. Akorat nevim co z toho by vas zajimalo 🙂

aurecon
10. únor 2010

senja: Tak povídej 🙂

Četla jsem pár stránek z diskuze na plaváčkovi a všimla jsem si, že jak má někdo otázky, tak buď odpoví nebo odpoví na něco jiného nebo odpoví tak, aby z toho nebylo nic poznat.

sendy10
10. únor 2010

Neuvidiet video, neuverim...A to tie matky su hluche, slepe, ked nepocuju ten obrovsky plac na smrt vystrasenych deti, co sa to s nimi deje?? To im pride normalne?? Ani som to video nevidela do konca, lebo mi prislo zle..Ved si predstavte, ze by ste takto "lietali" so strapcom hrozna a potom ho prudko zastavili? Myslite, ze vsetky bobule by ostali cele?? A to si skuste namiesto bobul predstavit krehucke detske organy, cievy, zilky...O nejakom gravitacnom pretazeni ani nehovoriac...Tento experiment nie je nic ine len "moderne, alternativne" tyranie deti 3.tisicrocia...Ale vsak len nech sme in.. 🙄

paulla
10. únor 2010

aponchie - přesně to mám na mysli celou dobu, myslím že miminko je to poslední, kdo z toho má nějaký prospěch, na prvním místě jsou oblbnuté matky a taky instruktorčina peněženka. Ta se má z toho nejlíp. Proč někomu sakra furt něco nutit, proč všechno ovlivňovat, tak ať se v tom případě přepíšou dějiny celé pediarie a popřeme co objevili lékaři před stovkami let. Mě to hlava furt nebere, proč se pořád chováme proti přírodě, vždyť i zvířata se k sobě chovají líp. Chudák malý človíček, nemůže se bránit, v duchu si trpí a my si myslíme, že ho to baví a pomáháme mu proti kolice!

aponchie
10. únor 2010

ja nechci nikoho hanit,ale leckdy alternativni maminky poprou co rikaji...neco rekne jak se k diteti chovat a pak cini neco obracene 😖 to je jak s lekari..jakmile se rekne lekar vakcina je zle ale kdyby potrebovaly tak k nemu leti to je jak s bohem i antikrist se bude modlit az mu potece do...myslim ten princip..snazim se na tom letani najit neco pozitivniho a upozornuju,ze se bavim o detech mladsich 6m tem to proste neprislusi nebudu lacine srovnavat sve 2lete dite priklad ,ktere kotrmelcuju ve vzduchu atd s 3t miminem

aponchie
10. únor 2010

ad cinim pokazde tak jak by asi mimi chtelo..snazit se delat veci pro nej ne pro sebe a ano opet argument ,ze je to pro jeho dobro..kez by mimi umelo mluvit a rict co chce 😎 ja si pokazde reknu kdyz rve kdyz fnuka lezi atd co by mu bylo prijemne je to otrocina fyzicka kolikrat ale nemam pravo s nim zachazet jak s panenkou chou chou 😀 letani bych brala u deti 2r +treba jako kurz,ale miminka jsou pro me fakt silne kafe

paulla
10. únor 2010

já takové pohyby nevidím ráda ani u větších dětí, ségra má 4letou dceru a ona měla před rokem vykloubenou ručičkou, dělala blbiny někdo ji rychle chytl do vzduchu za ruku a už to bylo, od té doby má s tou rukou problém, doktorka řekla, že v žádném případě nebrat za ruky děcka. A co ty 3.týdenní miminka ty jsou křehké jak květinka.

aponchie
10. únor 2010

no ja myslim jestli sem to dobr epochopila pani Blanka rikala ,z eje dobr eje uvolnit a natahnout a zbavit strachu,ale proc?nema to jit prirozene prirozene se rozvijet?az prijde doba at dite udela dalsi a dalsi pokrok ja totiz nejsem zastancem urychlovani cehokoliv i ma lekarka rikala ,ze dnesni doba preje vsemu rychle a honem ..rychle sebrat dudlik pac je to blbe honem sebrat flasku honem zacit dokrmovat honem honem vsecko nechat dite byt v jeho same podstate a jemne ho stimulovat nenasilnou formou aby mu to bylo prijemne je to nejlepsi snad sem to dobre

paulla
10. únor 2010

copak miminku k uvolnění a zbavení strachu nestačí jemná masáž, hlazení, jemné pohupování v maminčině náručí, zpívání apod.? no jsem zvědavá jak toto dopadne, dobře že se na to přišlo.

aponchie
10. únor 2010

myslim,ze staci,ale oponenti argumentuji tim,ze i u masazi miminko place/me ted aneplakalo nikdy nevim /

senja
10. únor 2010

Tak dozvedela jsem se, ze jedna se o alternativni pristup k vychove ditete, ze jeho stoupenci tvrdi, jak to pomaha na spoustu hypo i hypertonii (mam lehce hypotonickeho synacka, ale vazne si nedokazu predstavit, ze bych s nim neco takoveho provadela, fuj tajbl), prdiky, hyperaktivitu (pokud vim, ta se da odhalit az ve starsim veku) apod. Pry dite pri tomto cviceni (puvodni nazev je dynamicka gymnastika) zaziva tzv. fyziologicky stres, ktery napomaha jeho psychickemu vyvoji (narozdil od patologickeho stresu, hodne se tam tim rozdilem zaobira).
Lekari to nedoporucuji, jedna skupina to nedoporucuje z duvodu neodbornosti maminek, prirovnavaji to k operovani srdce laikem, ta druha skupina to celkove povazuje za silenost a nedoporucuje vubec - cetla jsem vyjadreni detske psycholozky a neonatolozky a praktickeho detskeho lekare.
Pry ma vcelku dobre vysledky a prospiva (zadne potvrzeni prinosu tohoto cviceni lekarem jsme nenasla, spis se pise, ze je to velmi rozporuplne nepodlozene).
Jinak z tech cviceni, ktera se tam popisuji neni nic takoveho, co predvadela ve videu ta "cvicitelka". Jen cviceni typu: Chytit za dve nozicky a opatrne pomalu kymacet s miminkem jako kyvadlo, zvednout miminko s podlozky za obe rucicky apod. Mozna ty hruzy, ktere tam ukazuje ta pani Herodesova je "vrcholovou technikou", tak se chce vytahnout, jak to ovlada, co ja vim... No rekla bych, ze je to nejaka drastictejsi alternativa Vojtovky ci co, akorat se zatim nemohu dopatrat co na to ruske maminky a kdo to vubec vymyslel.
Take zvlastni je, ze na fotkach to dela ten samy chlap, ktery vypada tak nejak "prirodne" 😅

aponchie
10. únor 2010

kdyby nekdo umel rusko je mozne se nalogovat na rusky server yahoo chat treba a co tam?

senja
10. únor 2010

apon Dobry napad, zkusim to 😉

senja
10. únor 2010

Tak mam prvni video, a pod nim komentar "Muj Boze......" 😀

aponchie
10. únor 2010

http://ru.yahoo.com/

ja nerozumim prave ,ale vazne by me to zajimalo 😎

benjik
10. únor 2010

možná už to dnes někdo psal,pokud ano omlouvám se.
dnes je v novinách,že ten klub v Praze,co létání provozoval už šetří policie,tak snad tyhle nesmysly budou řádně potrestaný

aleachim
10. únor 2010

senja, je to vážně považováno za drsnější variantu vojtovky??? Když ta paní říkala v tv, že to vychází z vojtovy metody - stejné polohy, tak jsem si myslela, že úplně ulítla.