Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

ikarkulka
11. únor 2010

berusko, vrcholoví gymnasté tedy začínají s gymnastikou ve velmi útlém věku. není to nesrovnatelné.
vy píšete, že létání ničí dětské klouby, já píšu, že např. gymnastika je ničí taky. a připustili jste to i vy.
a šlo vám přece hlavně o to zdraví. tak v čem je tedy rozdíl?

videa - psala jsem, že jsem čekala ten dětský pláč a nějaké šílené výkruty, no v těch dvou videích (to druhé bylo teda horší) jsem zase nic až tak brutálního prostě neviděla. takhle s náma při blbnutí "cvičili" rodiče taky. já nevim, mně to prostě nepřišlo jako týrání, jako něco proti čemu by se musela zvedat pěst.
jak už jsem psala - každý tam vidí to, co chce vidět. tak je to úplně, úplně se vším na světě.

nety
11. únor 2010

Beruško,já bych řekla že se to tady snažíš zbytečně vysvětlovat,někdo holt nepochopí,či nechce chápat o CO nám jde.Bohužel ☹

nety
11. únor 2010

Ikarkulko,ano ale i to blbnutí co s námi rodiče prováděli není v pořádku.A je rozdíl když jde o 4letou gymnastku,či 4 týdenní miminko.

meleri
11. únor 2010

však já bych svoje dítě nikdy na gymnastiku teda nedala..ani balet nic takovýho..jestli chce plavat, jezdit na kole, chodit po horách proč ne všecko má svůj risk sice, ale ta gymnastika a balet mi přijde brutál..taťka je z divadla a všecky baletky jdou ve 40ti do důchodu..

beruska2x
11. únor 2010

ikarkulka no, to mas jako budouci matka docela dobre predstavy o manipulaci s detmi 😲 a velmi pochybuji ze s tebou toto tvi rodice provadeli, u nas teda 100% ne...

jestli nechapes rozdil mezi mimcem 4 tydny na svete a predskolakem, tak si precti mozna nejakou encyklopedii o tele 😉

paulla
11. únor 2010

nety - počkáme si na srpen, pak nám ikarkulka řekne jestli je pořád taková hrdinka nebo ne. Určitě se bude chovat ke svému miminku co nejjemněji a něžně.

ikarkulka
11. únor 2010

nety, to samé já tu píšu od začátku 😀

já jsem z toho od začátku nebyla nijak šokovaná, nijak mě to nepobuřovalo, ale všichni ze všech stran křičeli, jaké je to týrání a jak se to dětem nelíbí a jak jim to škodí.
za těch pár dní se to trochu rozmělnilo, davy trochu umlkly. možná je to tím, že to zase není až tak horké, jak se to někdo snažil podat.

chtěla jsem to tady od začátku celé zracionalizovat, abychom se dostaly k nějakému třeba výsledku. můj osobní závěr je ten, že to není nijak extra hrozné a že to celé vyzní nakonec naprázdno.
s dítětem bych na to nešla, protože bych se bála s ním provozovat tyhle cviky, tudíž bych v tom byla nejistá, dítě by to poznalo, nespolupracovalo, a stalo by se to, že bych mu mohla opravdu ublížit. nikoli cviky samotnými, ale jejich špatným a nejistým provedením. proto se toho účastnit aktivně nebudu.
ale taky nebudu odsuzovat maminky, které se rozhodnou do toho jít.

vy si na to můžete udělat jiný názor a máte na to plný právo. a já ho nebudu zpochybňovat, což jsem ani nikdy nechtěla. jen jsem se o tom chtěla v klidu pobavit. a jsem zase na začátku 🙂

aleachim
11. únor 2010

uf, ani jsem to nedočetla.

Apon, to příkoří je dokazováno odbornými posudky. Tady v tom případě, když nedojde k nějakému úrazu, což si myslím by bylo spíš kvalifikováno jako ublížení na zdraví, by musel nějaký pscholog prokázat, že dítě tím létání nějak trpělo. No, obecně si myslím, že dle té definice to týrání není. Než se mě pokusíte zabít přes monitor, tak legislativu netvořím a jak by soud posuzoval konkrétní případ nevím. Toto je jen můj názor.

Srovnání s vojtovkou si myslím, že není od věci. Kdo to nikdy neviděl, musí si říkat, že té mámě muselo přeskočit, že takhle ubližuje svému dítěti. Děti u toho taky brečí, a taky se na jejich nářek nebere ohled, protože my dospělí si myslíme, že je to pro jejich dobro. Když jsem to měla s myšičkou dělat, tak jsem celý týden brečela. ALE a to ale je fakt důležitý. Vojtovka se cvičí a musí se cvičit jen na základě doporučení lékaře a pod dohledem fyzioterapeuta, nikde na netě nenajdete žádné obrázky ani popisy a všude je důrazné varování, že je možné cvičit jen pod dohledem fyzioterapeuta. Pokud jde o létání, provozuje ho paní, kterou do teď nikdo neznal, nemá k tomu žádné vzdělání, školení, její jediná kavalifikace je, že to okoukala někde v Rusku. Nemá to zkonzultováno s žádnými lékaři a opodstatněnost toho opírá o to, že to tak cítí. No a nakonec jste sami vytáhly spoustu videi na netu. Je to natolik nebezpečné, že i kdyby to nějaký pozitivní účinek mělo, mělo by se to dělat jen a jen pod odborným vedením. Takto to může zkoušet kde kdo doma a třeba mu může to mimčo i spadnout nebo i něco horšího, následky raději nedomýšlím.

meleri
11. únor 2010

Ikarkulko,

jasně neříkám že je bůh, však je někdy kříž dobrého doktora najít. ale zas je to přece jen někdo kdo ví víc než my, rozumí tomu jak lidské tělo funguje, anatomie atd, pořád si radši poslechnu zdravotníka než někoho kdo se o tom jenom dohaduje...
např můj porodník co mě sledoval celé těhotenství taky mluví proti spoustě věcem jako i ten kalich, radši doporučí tampon, ale zas umí udělat císařský řez, sledoval mě celé těhotensví atd atd..prostě je rozdíl v tom co po něm chceš vědět, co opravdu JE jeho práce..

paulla
11. únor 2010

jsem přesvědčená, že z většiny létajících dětí budou ve 30.letech invalidní důchodci, to mi nikdo nevymluví

beruska2x
11. únor 2010

paulla.. myslim si to taky, hlavne aby jim pak jejich matky rekly z ceho to maji 😠

nety
11. únor 2010

Popravdě také bych nechtěla mít z dítěte vrcholového sportovce.Vždyt i pokud se podíváme na již zmiňované mladé gymnastky,jejich těla ani nemají šanci se fyziologicky vyvyíjet,nehledě na to jak trpí jejich pohybový aparát.A co baletky?,ve třiceti mohou do důchodu??

A co se jídla týče,ano také dám dítěti jídlo u Meka,ale je rozdíl pokud to takhle "týrám" jednou za čtvrt roku,či nekolikrát denně máváním nad hlavou jak praporkem 😠

artuse
11. únor 2010

čau holky,

diskusi čtu už déle, ale teprve teď přidám svůj názor. Já bych se svým dítětem v životě nelétala, také mi to přijde extrémní a na první pohled se mi zdá, že to není pro dětské klouby OK. Ale nedalo mi to a trochu jsem o této metodě pátrala, všichni víme, že pochází z Ruska. Na tomto videu: http://video.mail.ru/mail/weste-tens/74/632.html ruská lektorka pomalu předvádí ty cviky a podrobně je popisuje, rusky rozumím chabě, ale mimo jiné mám dojem, že tam říká, že tato metoda je u nich popsána v literatuře v knihovnách, dokonce se zmiňuje o svitcích, což je nejstarší forma literatury, z toho tedy usuzuju, že v Rusku má tato metoda dlouhou tradici. Já to beru tak, že holt jiný kraj, jiný mrav 😀 , tak jako v některých zemích se necvičí Vojtovka...Rusové jsou podle mě tvrdší národ, ale nemyslím si, že by zákonitě dále dělali něco, co by z těch dětí činilo mrzáky, ta metoda podle nich má sloužit asi k tomu, aby člověk byl otrlejší, neměl strach, byl pružný a ohebný. Ovšem, jak ty děti opravdu vypadají (jejich klouby, psychická odolnost, atd.) třeba ve 30, 40 letech to se asi nedozvíme.

Určitě se ty cviky musí dělat velmi dobře, vnímat dítě, atd. Ale já osobně si myslím, že pro malé miminko se dají najít jiné aktivity a ne nutně musíme dělat vše, co je jiné, neokoukané, extrémní atd. Ale každý má svůj rozum, svůj život, takže bych asi ty létající matky neházela do jednoho pytle a nenazývala je vypatlanými krávami, atd. Asi to z nějakého důvodu prostě dělají...Znovu říkám, že já bych létání neprovozovala, též mi to navozuje strach o zdraví mimin, jen jsem se chtěla přidat k názorovému proudu ikarkulky, bambuska, Alčátka, aj. 😉

aleachim
11. únor 2010

beru, já bych se spíš obávala, aby ty děti pak nežalovaly stát, že je nedostatečně chránil a oni z toho mají trvalé následky. O tom, že invalidní důchody budeme platit my a naše děti ani nemluvím.

artuse
11. únor 2010

jo a ještě jsem si všimla, že dobře rusky umí Senja, tak by možná mohla stručně popsat, co ta ruská lektorka o té jejich "dynamické gymnastice", jak to nazývají, vlastně říká 😅

meleri
11. únor 2010

Artuse,

právě to na tom nechápu že je to prý stará metoda atd, ale jak si na youtube přelouskám ty komentáře z azbuky tak jsou všichni ti rusi co tam píšou z toho zhrození..
právě že mám pár známých rusek a ty když měly malé děti tak to byly vyloženě mateřské typy tak nevím no..
možná je to spíš Kavkaz a tak...

beruska2x
11. únor 2010

artuse jak to ze nedozvime? pres polovina naroda jsou dementni alkoholici 😀

pises kazdy ma svuj zivot - a o tom to prave je, ony nenici svuj zivot ale zivot ditete ktere nema sanci se branit ani rozhodnout, to je spatne, v tom je ten problem....

aleachim.. no to je mi jasny, to je dalsi vec.. nakonec to zacalujem vsicni z verejneho zdrvaotniho pjisteni - same endoprotezy o 30 let drive nez je nutne 😲

artuse
11. únor 2010

meleri, tak logicky tomu asi nejsou ani všichni Rusové nakloněni, není divu, ale to je jak u nás s tím šátkování, bkm, kalichováním, atd., ale starší podtext to tam opravdu má...

nety
11. únor 2010

z té "dynamické gymnastiky" tu někdo házel odkaz ,a to co tam ten člověk prováděl s prckem,jsem měla husinu.Ukazovala jsem to kámošce zdravotnici a ta měla dojem že díte bylo v bezvědomí 😖

beruska2x
11. únor 2010

navic ne vsechno co je stare je vhodne, zdrave, to prece neni argument.... driv se na to tak nekoukalo a dneska nikoho nenapadne jestli ty nasledky nejsou od toho...

taky se driv spalo v jedne cimre s kozou a slepicema a kdo to dneska dela?

beruska2x
11. únor 2010

spis bych celaka ze se lide z chyb ponauci, pokrokem vedy a lekarstvi nauci co a jak a ne lpet na starych nesmyslech 😝

meleri
11. únor 2010

Artuse,

jo to je fakt že když někdo nosí tak ho někdo považuje za indiánku..
jako kritizuje se vždycky všecko co nedělá většina..to je fakt.

stejně fakt nechápu kdo to v historii vymyslel..možná tak cvičili nějaké ruské kozáky od miminka.. 😅

artuse
11. únor 2010

berus, já neříkám, že všechno co má starý podklad je zdravé, neobhajuji to, jen prostě normálně diskutuji a zamýšlím se 😉

artuse
11. únor 2010

meleri, určitě to pochází od ruských cirkusáků a akrobatů, takhle se opravdu cvičí cirkusácké děti, aby byly ohebné a neměly strach...

meleri
11. únor 2010

jo něco jsem o tom četla že je strašně ohýbali a lámali aby si na to zvykli...ale nevěděla jsem že toto už tak brzo..

kveluse
11. únor 2010

Jo, u cirkusáků v tom vidím opodstatnění. Ale proč my normální občané potřebujeme ohebná a nebojácnější miminka?
Moje starší dcera je např. hodně bázlivá a hodně na sebe opatrná. Má to prostě v povaze, takže pokud bych s ní jako miminkem létala a chtěla z ní mít nebojácnou holku, věřím, že bych tu její citlivou dušičku zlomila. Pak by to mělo dost špatné následky na její psychice, ikdyby se to projevilo třeba až v pubertě apod.

ikarkulka
11. únor 2010

kveluse, myslím, že většina maminek dá na povahu a reakce svého dítěte. pokud by bylo jasné, že se dítěti něco nelíbí, nezvládá to..., tak ho do toho nebude nutit. to platí nejen u létání. 😉

paulla
11. únor 2010

holky, kopíruji sem článek od maminky, která kurz absolvovala s miminkem, teď toho lituje:

my jsme bohužel na takovém kurzu byli a doteď lituju, že jsem neposlechla svoje pochybovačné já, které mi říkalo, že je to pěkná blbost. Ono je to tak trochu vymývání mozků (tedy ne z hlediska náboženství, to ne) – celou dobu ti tam tvrdí, jak je normální, že ze začátku děcka brečí (ve skutečnosti to není brekot – je to normálně regulérní vyděšený řev miminek 😢 ), a že jak si zvyknou, tak se jim to zalíbí.
Když nám (ještě před absolvováním kurzu) známá ukazovala pár „cviků“, tak jsme je vyzkoušeli a našemu synovi se to líbilo. Tak jsme se přihlásili na kurz, protže jsme přeci „zodpovědní rodiče, kteří to chtějí dělat správně, aby miminku neublížili“, když se to synovi tak líbilo … Píšu v uvozovkách, protože bych si za to teď spíš nakopala …
Při kurzu mi velice neseděla lektorka, ale zase jsem neposlechla intuici, a kurz jsme dokončili (rozum říká: to je přeci jasné, že nemusí každý člověk sednout, jsme tu kvůli tomu tématu, ne kvůli lektorce … :roll: ). Ale syn většinu cviků probreřel, no i přesto jsme ten kurz dokončili.
Doma, když jsme zkusili pár cviků – hlavně ty, které jsme už uměli před kurzem a které se vždycky synovi líbily – tak u nich řval a byl vyděšený. Takže jsme s tím samozřejmě hned přestali, to nemělo smysl!

Nakonec trvalo několik měsíců, než se přestal bát při prudším zdvihání, natož při vyhazování nad hlavu – což normálně většina miminek miluje 8-o
Prostě jsme s manželem idioti, že jsme z toho kurzu neodešli hned, nebo že jsme tvrdošíjně dodělali všechny cviky, i když bylo naše dítě vyděšené. Jsme fakt blbci.
Tolik zkušenosti s touto metodou a důrazně nedoporučuji.

Je možná něco pravdy na tom, že když si děcka zvyknou, tak se jim to moc líbí. Ale ta cesta k tomu „zvyknout si“ je podle mně příliš drastická, než abych ji kdy znovu chtěla podstupovat.

P.S: Je to metoda, kterou si vymysleli Rusáci a trénovali tak svoje sportovce – to doufám mluví za vše. Místo tréninku se podle mne dá také použít označení „drezůrovat“ 🤐

meleri
11. únor 2010

kveluse,

jo to je fakt, taky to nechápu..já to vidím tak že ty matky tam třeba šly protože to bylo zajímavé, třeba jako kurzy nošení dětí nebo plavání....třeba viděly pár seminářů o úplně jiných věcech... ta paní mi přijde takový hypnotický typ prostě někdo je slabý a nechá se zmanipulovat a pak je třeba překecala i na toto a tak tam šly a kdo ví třeba to došlo tak daleko že si opravdu myslí že je to pro jejich dítě nejlepší že jejich dítě bude třeba lepší než jiné děti...ona na mě působí fakt jako nějaký velitel sekty...

beruska2x
11. únor 2010

no, to si neksem jista, z toho revu na videu nebylo videt ze by jasali deticky radosti a ze se to zlomi potom je jen dusledek toho co pise kvetuse 😖
i na tech ostatnich videich byla decka podezrele ztuhla strachy ☹

ja ma strach z vysek a z pavouku, ale desnej a nedokazu si predstavit "leceni" sokem to neprinasi nikdy nic dobreho 🙄