Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

paveljanik
12. únor 2010

Shaulo ... taky jsem viděl pár videí kde radila jak správně plavat a plně se s ní ztotožňuji ...m usím se na to podívat detailněji abych zjistil kdy byly natočeny, protože na nich mluvila jako vysokoškolsky vzdělaná v oboru tělovýchovy, možná zblbla až někdy poté🙂

arietiska
12. únor 2010

Jestli je paní B šikovná už z pohledu pozná zda má pokračovat v další větě u jistých jako jsem já. 😀 Věřím, že je vynikající psycholog! Lidi jejího typu být musí.

paveljanik
12. únor 2010

Pokud jste četli na plaváčku její vyjádření můžete si přečíst, jak ji tam hájí ty její zaměstnankyně včetně jako údajně její syn .. každý si udělá na to svůj názor ... jako fyzioterapeut tvrdím ,že každý z oboru, kdo prohlásí že vis novorozence za jednu končetinu není ohrožením jeho zdraví nejsou kompetentní se věnovat své práci

arietiska
12. únor 2010

Nehledě na to, že paní jistě o peníze jde, protože má dobře vytipované místa. Jeden bazén v které kurzy dělá stojí 300,- Kč na hodinu pronájem. A jestli tam jsou nahý ještě navíc i mimina, tak hygiena v bazénu musí být úžasná. Občas se nějaká nehoda určitě stane a nepředpokládám, že po nich čistí vodu.

lenkavano
12. únor 2010

pavle přemýšlely jsme tady jestli dopis nepsala sama Blanka jakoby že to píše její syn,o pár stránek zpět je skopčenej od jedné z holek tady.

paveljanik
12. únor 2010

arietisko .. co se týká hygieny, tak to bych až tak nehrotil ... byť mají děti pleny, neznamená to, že se do vody nic nedostane, rozhoděn dle hygienických norem musejí mít speciální filtraci a úpravu vody, takže není až tak velký rozdíl mezi plaváním v pleně nebo bez.
Vzhledem k tomu, že jsem pracoval nějkou dobu na bazéně, do kterého chodili staří a nemocní lide, řeknu vám, žeraději bych šel do bazénu po miminkách bez pklavek než po sarých lidech s inkontinencí 😀 😝

arietiska
12. únor 2010

pavle: moč neřeším, plíny jsou hlavně kvůli hnědé nehodě.

shaula
12. únor 2010

Arietistka - no tak strašné to asi nebude, ono čůrání ti stejně nezachytí ani plínka, a pokud jde o stolici, tak jsem ještě nezažila, že by se nějaké mimino v bazénu po... I když možná u těch úplně malinkých by se to stát mohlo, to je fakt...

Ale co se mi docela líbí, je ta myšlenka, že když potápíme dítě, měli bychom se potápět taky... Což se na "normálních" kurzech neděje...

paveljanik
12. únor 2010

Lenko ... já ho četli hned v momentě, kdy se objevil na stránách plaváčku a myslel jsem si to hned, bohužel nedá se to nijak ověřit, takže to mohou být pouze dohady, ale ikdyby to psal její syn nic to nemění na faktu, že jsou to její slova ... stejěn jako ona nemluví o tom čím to prospívá ale zdůrazňuje kolik maminek ji s brekem děkovalo že jim pomohla, ale od čeho to opět nějak chybí☹

paveljanik
12. únor 2010

Shaulo ... asi tě zklamu, já už hovínka z bazénu podběrákem vybíral🙂

arietiska
12. únor 2010

A není to bazén pro miminka Rozměry bazénu jsou 12 x 6,5 x 1,4 m a v jedné třetině 1,3m, teplota vzduchu je 29 – 30°C, vlhkost vzduchu 60%. Vyhřátí bazénu je za příplatek 450Kč/stupeň/den možné až na 32°C. ... pardón cena 450,- ...

paveljanik
12. únor 2010

...doplnění ... a znám pár případů, kdy to bylo i na bazénu dospělých🙂))))

shaula
12. únor 2010

Pavle - já to nevylučuju, jen jsem to ještě nezažila, tudíž soudím, že tyto nehody nejsou zas tak časté 🙂

arietiska
12. únor 2010

pavel: no jo no nehody jsou určitě, ale já být majitel bazénu tak to nedovolím už kvůli hygieně. No ostatně hygienici nejsou plaváním malých dětí nadšeni. No a stejně proč jsou nahatí u toho plavání nechápu.

paveljanik
12. únor 2010

arietiska .. taky si myslím že nazí být nemusí, ale hold někdo na tom lpí ...
shaulo ... v tom s Tebou souhlasím, zase tak časté to není, navíc vždycky říkám, že v rybnících jsou daleko horší sajrajty a jak rádi jsme se tam koupali a neměli žádné problémy🙂)))

arietiska
12. únor 2010

pavel: no, ale taky nás tam nemáchali od 4. měsíců. Nevím teda od kolika paní dělá kurzy. Někde jsou až od 6ti. Od kolika???

shaula
12. únor 2010

Nějak si nevybavuju, že by ty děti byly nahé... To jsou spíš ti rodiče 😲

paveljanik
12. únor 2010

juuu ..já až teď zjistil že je tam na těch jejich stránkách erotika..nerušit-.--jdu koukat a omlouvám se že odbočuju od téímatu ... 😀

Co se týká plavání s dětmi, ymslím, že dříve jak v půl roce to smysl nemá, ale co jsem slyšel od paní sudíkové, tak ona snad plavala se svou dcerou v několika dnech po porodu☹

arietiska
12. únor 2010

Tak abych paní nekřivdila píše kekurz: Na bazéně je možné zakoupit dětské plavečky (jsou podmínkou účasti na lekci plavání). Tak děti plavky asi mají teda.

paveljanik
12. únor 2010

právě jsem si přečetl na jejich stránkách, že když chodí do rodin učit plavání ve vaně, ukáží vám i kolikovou masáž speciálním olejem ,tkerá ušetří nejdenou krušnou chvilku ... pak tedy nechápu v čem je to létání výhodné☹

shaula
12. únor 2010

Pavle, tak to špatně čteš diskuzi na Plaváčkovi, já tam na to 2x upozornila, až mi pak paní Sudíková vytkla, že se k tomu "stále" vracím 😀 Dobrou, dneska končím a jdu spát.

paveljanik
12. únor 2010

shaoulo ...dobrou noc a pozdravuj kluky🙂 🙂 😀 😝

aleachim
12. únor 2010

shaula, trochu odbočím, chodím plavat do juklíku a potápíme se s dětma. Ne, tedy vždy, není to u nás mamin příliš populární, ale občas i na nás dojde. A je fajn vidět vykulené mimčo pod vodou. Nicméně technika "jak dostat mimčo pod vodu" je úplně jiná než v plaváčku. Všechno pomalounku, než si zvykne.

lenkavano
12. únor 2010

teda ted jsem koukala na fotogalerii pláček lekce 2010 a mám z fotek úplně pocit že je to sekta.hlavně ty svíčky a pak ty ztmavlé fotky.úplně to vyzařuje.

paveljanik
12. únor 2010

Lenko ... svíčky bych nebral jako rys sekty ... to ybchom potom u nás doma byli taky sektáři, protože zapaluji svíčky pořád a né jen jednu ...hned několik....

lenkavano
12. únor 2010

Pavle jo možná ty svíčky nejsou až tak vzácné nebo podivné dnes se dávají do koupelen a všude možně ale stejně mi to něčím prostě zavání.

paveljanik
12. únor 2010

Opět se na plaváčku snažím diskutovat ...zase jsem do toho spadnul a začínám toho opět litovat...mě to přímo smrdí... 🤐

lenkavano
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
paveljanik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kubaka
13. únor 2010

už jsem to psala dávno - zavání to na sto honů - její osoba, způsob mluvy, chování, odpovědi, kult osobnosti a stádo oddaných , které si kolem sebe tvoří. Dopis jejího syna je poslední tečka. Její činnost je zahalována prázdnými řečmi - přičemž když jde o zdraví a aktivity s dětmi nemá jít v žádném případě o víru a pocity, tedy žádné náboženství, ale o zatraceně podložená a ověřená fakta , cvičení je exaktní věda.

fajn že jsi tu paveljanik.
Taky si myslím je nepochybné, že kdokoliv chytí novorozence za jednu nohu nebo ruku a otočí ho hlavou dolů je nekompetentní. A je fuk, jak dlouho ho potom drží v "úlevové poloze v klubíčku" jak argumentuje Blanka Lítačka. Udělat to jednou jedinkrát, tak takového instruktora nakopunu do holeně a zdrhnu i s miminem. Já bych tam ovšem ani nevlezla.