Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

lenkavano
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenkavano
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
artuse
13. únor 2010

ahoj 🙂

jen k tomu potápění - shaulo, proč ti vadí, že by se měl potápět i rodič? mně to naopak přijde sympatické, že se s mimčem potopí i máma, myslím, že mimčo se tak může cítit o něco líp, když je s ním rodič pod vodou 🙂 ale nelíbí se mi to potápění bez signálu, myslím, že signálem by se na to mělo mimčo připravit, bez signálu mi to přijde opravdu jako šok 😒 a k té nahotě na jejich plavání nevím co říct 😀 ta Blanka to tam někde píše, že záleží na každém, že přebíhají z jednoho bazénu na druhý, do sauny 😕 tak to asi není podmínka být nahej 🙂 na chatu plaváčku je dobrý názor té astroložky kristýny🙂

aleachim
13. únor 2010

artuse, já měla pocit, že zrovna shaule se ta myšlenka potápění rodičů líbila.

artuse
13. únor 2010

aleachim, aha, schaula - velká omluva, teď jsem si to přečetla znovu...už blbě vidím či čo

shaula
13. únor 2010

Artuse, ano, mě se ta myšlenka naopak líbí. I když je to nepraktické 😀 (člověk pak musí sušit vlasy, že jo 😅 ). Ale podle mě to na děti určitě musí působit příznivě - bez rodiče jsou pod tou vodou tak nějak "moc samy"... Takže třeba tohle se mi na práci p. Sudíkové (případně dalších klubů, kde to dělají) líbí. K tomu signálu - ono i to, že s dítětem navážeš oční kontakt a dáš mu nějak najevo, že se bude potápět, je taky signál. Nemusí to být zrovna mluvené slovo (á šup nebo něco podobného)... Takže tohle by mi za určitých okolností (dodržení nějakého rituálu před potopením) taky nevadilo. Horší je to už s myšlenkou opakovaného potápění - neviděla jsem to, takže nebudu soudit, ale pokud je to tak, jak si myslím, tj. že se vynoří jen na chviličku na nádech a zase šup pod vodu, tak to rozhodně NEEEEE 😝

Stejně by mě zajímalo, jak je to s tím jejich tvrzením, že se začíná "lehkými" cviky a zátěž se přidává postupně, takže si svaly a klouby mají možnost zvyknout na zátěž... Něco na tom asi bude, ale stále se domnívám, že i zátěž, která je zvyšována postupně, ale je tohoto charakteru, je pro malé dítě naprosto nevhodná a jako takové by jí dítě nemělo být vystavováno.
Nebojte se, nestává se ze mě příznivec paní Sudíkové, jen uvažuji o možnostech a jisté aspekty její práce (nemám na mysli létání) mi připadají prospěšné. Nicméně jiné (létání) zase příšerné. Navíc je problém opravdu v tom, že není schopna žádnou rozumnou argumentací dokázat, že létání dětem neškodí. Dokazuje to jen svými pocity (v tom mi připomíná profesorku jasnovidectví z Harryho Pottera 😀 ).
Rozhodně nevěřím jejich tvrzení, že když jsou cviky prováděny pomalu, má CNS šanci reagovat a dát kloubům a svalům pokyn k nějaké činnosti, takže k žádnému poškození nemůže dojít. To je podle mě nesmysl - naopak CNS malého dítěte je nezralý a teprve se UČÍ, co má se svými svaly a klouby dělat. Kdyby to bylo tak, jak tvrdí příznivci létání, tak to bychom už rovnou rodily chodící, mluvící a uvažující malé dospělé.
Jediné, co by mě možná přesvědčilo, že létání není tak škodlivé, jak se všichni domníváme, je kompetentní studie na nějakých zátěžových figurínách obdobně jako se třeba testují dětské autosedačky... Pokud se vůbec něco takového dá provést 😕

aponchie
13. únor 2010

co rikate na to ,ze Blanka sympatizuje s I Ch?

shaula
13. únor 2010

No přijde mi to přinejmenším nebezpečné. Svůj názor jsem psala už dříve. Nicméně nemáte nějaké stránky v češtině, kde bych se o něm dočetla víc? Případně jak se to překládá v Googlu? To ještě neumím 😅

aleachim
13. únor 2010

co to je I CH?

aponchie
13. únor 2010

preklad,

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...
Bcharkovskij%26hl%3Dcs%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:cs:official%26hs%3DH5f%26sa%3DX

kubaka
13. únor 2010

přečetla jsem překlad - šílené, je to fanatik, je strašné, že ho ještě někdo nezatkl a nezavřel -tímhle nebezpečným šílencem se inspiruje Blanka Lítačka?

shaula
13. únor 2010

Apo, díky, ale tohle jsem už četla, odkaz je o pár stránek dříve. Měla jsem na mysli ještě nějaké jiné články, ono není fér udělat si konečný názor jen z jednoho zdroje 😉

aponchie
13. únor 2010

hm tak zkusim pohledat,ale neznam vsecky koncovky statu kde tento clovek korzoval 😲

aponchie
13. únor 2010

na googlu je toho mrak i nejake ruske odkazy ale nemam moc casu hledat tedkom 😖

paveljanik
13. únor 2010

Dobrý večer, holky🙂 Tak jsem po celém dni s malou u babičky zase sedl k PC, letmo pročetl chat na plaváčku a zjistil jednu šílenou věc...začínají se tam množit hlasy, že prý je mnoho pediatrů, neurologů, ortopedu a dalších lékařů, kteří s metodou byli obeznámeni a souhlasí s ním ... asi se odstěhuji protože svět se zbláznil☹

shaula
13. únor 2010

Jé, už jsem přišla na to, jak Google překládá 😵

haniani
13. únor 2010

Pavle, pochopila jsem, že jste rehabilitační pracovník? Lékařů tedy asi znáte hodně? Znáte Vy nějakého, co by "létání" schvaloval? Já teda zdravotník nejsem, ale co jsem se ptala lékařů "kolem", tak nikdo se zatím nehlásil 😉
Tak bych těch jejich "mnoho" brala hodně s rezervou. Proč třeba neudělají ti "jejich" lékaři nějaké oficiální prohlášení, nebo co já vím? Když s tím souhlasí, tak ať se nestydí se svým názorem vystoupit veřejně 🤐

haniani
13. únor 2010

A dodala bych se svým ODBORNÝM názorem. Ne pocitovým 😒

paveljanik
13. únor 2010

Hani ... s kolegy fyzioterapeuty jsem to probíral a neznám jediného který by se k tomu přihlásil, ani žádného lékaře. Jsem zvědav jestli se někdy ti jejich lékaři otevřeně ozvou. Moc tomu nevěřím, ale třeba se konečně začne diskuse na odborné úrovni a nikoliv jen diskuse kdy na jedné starně jsou argumenty a na druhé pocity🙂

lenkavano
13. únor 2010

haniani přesně tak lékaři by měli udělat prohlášení aby se uklidnila i veřejnost pokud by bylo vše v pořádku.ale nějak tomu na Plaváčku nevěřím.
Shaula včera jsem si prohlédla všechny fotky ve fotogalerii Plaváčka a až na jednu se mi nezdály až tak hrozné,možná to plavání není tak strašné.
kubaka ona se aspon co jsem včera četla vyjadřovala tak ,že v něčem je jí I CH vzorem ale že nevyznává jeho brutálnější pojetí plavání a potápění.

aponchie
13. únor 2010

vsimate si jestli s ena plavacikovi neco z obsahu meni ?jestli nekdo upravuje text fota a tak?ja nemam prehled,ale casto s emi stalo kdyz neco bylo kontroverzni,ze se okamzite zaclo prepisovat stahovat upravovat..jestli ne tak s eomlouvam..nicmene lenko ona prebrala metodu po nem princip zni v potapeni bez signalu akorat to nedela tak brutalne jak on pac tady by ji sezrali zaziva za toto 😎

haniani
13. únor 2010

Pavle, taky jsem zvědavá, ale spíše skeptická v tomto ohledu. A v odbornou diskusi bych už nedoufala vůbec 😖 K odborné debatě musí být totiž odborný přístup a argumenty na obou stranách. Tady jedna strana ODBORNOST vyloženě popírá, vlastně jak jsem četla různé diskuse, tak odbornými, či logickými důvody a argumenty vyloženě opovrhuje - protože přece to zažijete a VÍTE a nemůžete jinak, než létat 😒

paveljanik
13. únor 2010

Hani .. jo bohužel to tak je ... naposledy zkouším argumentovat a žádat na plaváčkovi argumenty, ale asi vím jak to skončí☹

aleachim
13. únor 2010

no, já bych taky mohla tvrdit, že znám xy lékařů, který to schvalují/neschvalují a vy nebudete vědět, zda to pravda je nebo není, takže bych to moc vážně nebrala. On monitor snese kde co a za lež se tu netrestá. Nicméně jsem za celou létací dobu neslyšela jediného lékaře, že by to schvaloval.

shaula
13. únor 2010

Jsem trošku mimo, co myslí na Plaváčkovi ta Veronika tím, že "byla potápěna"? 😕

shaula
13. únor 2010

Jo už asi vím, to je ta, co tvrdila, že se pod vodou nadechla 😀 V tom případě má pravdu Míša, to bude spíš halucinace z hypoxie 😀 😀 😀
No nicméně ale jestli takto potápějí děti, navozují jim hypoxii proto, aby měli "duchovní" prožitek... 😝 😝 😝 Asi budu blinkat 😝 😝 😝

paveljanik
13. únor 2010

Shaulo ... právě odpověděla úplně skvěle...vlastně vše ví, ale nic nám nepooví, protože bychom to zase zkomolili☹

artuse
13. únor 2010

chtělo by to nějaký dobrý překlad do češtině více článků o tom Charkovském...google překládá mizerně 😅 já se dozvěděla, že je průkopníkem porodů do vody, a nějakého cvičení ve vodě, kdy se utužuje člověk, jak fyzicky, tak psychicky a např. 1,5 letý chlapec je schopen zaběhnout maraton, ale pořádně popis čeho jak chybí nebo nevím, kde hledat nebo to z toho překladu nechápu a víc si neumím přeložit...nicméně i na mě působí jako šílenec...

tady něco přeložené googlem: http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...
originál tady:http://nevanews.com/index.php?id_article=367&section=4

jinak ale to létání miminek nesouvisí s Charkovským?

annalena
13. únor 2010

Prave som to docitala tu aj na tom Plavacikovi....preboha, prosim Vas povedzte mi, ze to je len zly vtip ☹ ☹ ☹ Tak toto kebyze ukazem v robote, tak neviem.....s tym predsa nemoze ziaden normalny lekar suhlasit, o tom ma nepresvedci nikto. 😠