Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

haniani
13. únor 2010

Teď jsem se dívala na tu diskusi na plaváčku a asi jsem nějak mimo, ale "delfínkování" - to je o tom, že se mimina učí dýchat pod vodou??? To přece nedělají ani delfíni? 😕 🤐

artuse
13. únor 2010

haniani: ne, delfínkování co jsem pochopila je, že se děti potápějí bez signálu a rodiče by se měli potápět s nima...

paveljanik
13. únor 2010

Annalena ... bohužel oni si myslí, že to tak je ... uvidíme časem , jestli se některý z těchto lékařů ozve veřejně.

aponchie
13. únor 2010

artuse jj to je treba aby ty deti lamaly rekordy a utuzovali se 😀 nejsme v cirkuse staci s nema jit ven do sauny plavat a jist stridme a zdrave nemusim ho trenovat k vrcholovym vykonum ..nicmene taky tam mel pripady utonutch deti holcicek miminek co macel ve vode 3hodiny hlavou dolu a nekolikrat za sebou jen at se vycvici jedn aumrela druha koma to ej fakt super metoda on to dela brutalne radikalne podle sveho a dle nej bychom meli naucit deti slyset velryby a jine hovadiny

aponchie
13. únor 2010

jinak to letani miminek souvisi s Charkovskym proto,ze p Blanka sympatizuje s timto tvorem bere si od nej inspiraci atd delfinkovani dle nej upravila pro nase pdominky

haniani
13. únor 2010

Dívám se na tu diskusi na plaváčku a obdivuji Vás tady, co tam píšete. To přece nemá cenu. Ještě pár příspěvků a zjistím, že tím, že nedelfínkuju a nelétám, tak vlastně svým dětem ubližuji ☹
Aspoň tak vyzněl jeden ten příspěvek tuším Veroniky - přece nebude čekat, až se doktoři vyjádří, protože oni se často mýlí a dětem tím jen ubližuji ☹

shaula
13. únor 2010

Haniani - jo, to už tam dříve někdo naznačoval, že může taky prohlásit, že když s dítětem nelétáme, tak trpí nedostatkem pohybu 😀 😀 😀
Holky a Pavle, já se už tolikrát zařekla, že tam psát nebudu a stejně mi to nedá, ach jo. Ale fakt to nemá cenu, jsou úplně zabednění.

artuse
13. únor 2010

apon, no já jsem hodně nakloněna různým přírodním a přirozeným věcem, porod do vody klidně, ale, aby 1,5 chlapec zaběhl maraton, nebo aby začalo dítě chodit v 5, 6 měsících to myslím, že nutné není 😕 mně spíš přijde, jako kdyby Charkovsky chtěl být jakoby "nad přírodou", udělat z člověka něco víc než to, co mu přisoudila evoluce, ale to už mi přirozené teda moc nepřijde...

shaula
13. únor 2010

Pavle, obdivuji tvoji výdrž, já už na to vážně nemám sílu. Doufám, že se udržím a už tam nebudu psát 😀

paveljanik
13. únor 2010

Evi ... taky bych chtěl mít sílu s tím přestat☹ Ale když mě vážně se.. že si někdo hraje na letora, učí ostatní něco co nemá ani zkonzultováno s lékaři, ani nehodlá diskutovat s odborníky o rizicích a přínosech tzv metody☹

aponchie
13. únor 2010

artuse ja o porodu do vody vubec nedebatuju kdybych mela moznost rodila bych tak tak jako nemacim sve dite denne ve vode i hodne maminek co jsou nakloneny volnejsim vecem tvrdi,ze nemaceji decka nebo jen minimalne neni to treba ..na leceni vodou jako takove verim a myslim,ze za urcitych okolnosti voda pomaha hydroterapie atd..bohuzel vsecko co tito lide delaji je out

charkovsky chce byt asi nadclovek jako hitler kdyz uz mi tot ak prijde..nicmene za sve hovori i ten fakt,ze jak bylo popisovano v tom prvnim odkaze o nem ,ze zena vydesene beze slova sledovala jejiho syna jak ho CH nori opakovane do ledove vody ten kasle chrchla zvraci modra krici neee mami neee a ona nic pak muz stojici opodal za nim prijde asistentka CH a rika mu muzete se divat ,ale pozitivnima ocima to hovori jasne i rodice t emrtve divenky ze nechteli at se vysetzruje ze to zavinil on proste ti lide jsou zmanipulovani a je smutne ze zrovna u tohoto pac tohle zavani samo alternativou a vsim dobrym tak tam by jiste nikdo nehledal zadne blbosti a strasne veci,ale krehkej led na ten se vydali

annalena
13. únor 2010

V roku 2003 sa objavil ICH aj v Nemecku aby spropagoval svoje metody, bolo to tvrdo odsudene, odbornikmi aj verejnostou....mimco hadzat do bazena z 3 metroveho skokanskeho mostika ☹ ☹ ☹ kam tento svet speje...niekomu je asi fakt luto, ze ma zdrave deti. 😠

aponchie
13. únor 2010

je to manipulator stejne jako Blanka umi zamirit citlive na jista mista umi intonovat hlasem a vali do tech hlav horem spodem az tomu lid euveri a jsou zabedneni jak hrom to znam z okoli pani takto zasvecovala lidi za statisice a vsechny jak ovce to podstoupili..silnejsi charakter to ustoji,ale staci jedno slabe misto a je to.. 😲

haniani
13. únor 2010

annalena: přesně tak mi to připadá ☹ Že se nechají oblbnout rodiče dětí nějak postižených, co se "chytají stébla", to bych ještě pochopila, ale hazardovat takto se zdravými dětmi, jen tak, z nudy asi, to opravdu nepochopím ☹

berenika39
13. únor 2010

já už to tam asi taky balím. každej večer se kvůli těm dětem naprdnu. nevím, co udělat, aby se to nějak rozseklo...aby někdo dokázal, jestli to opravdu nebezpečné je a zamezil tomu...nebo případně to posvětil...(a tomu nevěřím, nicméně nejsem lékař ani zdrav.pracovník, jen máma, co čte..)

haniani
13. únor 2010

berenika39: Říct, že je to bezpečné - to si podle mě žádný odborník na triko nevezme. Že to snad má nějaký a jaký přínos? Možná. Že to má nějaký zásadní přínos, kterého ale nejde dosáhnout jinak - nějak normálně 😉 - to si nemyslím a to by doktoři prostudovat mohli.
Takže mně osobně z toho vyhází, I kdyby to nebylo vyloženě škodlivé, tak je to ZBYTEČNÉ.
Ale zjevně vždy bude dost lidí, co jim jen tak normální věci nestačí a potřebují se najít v extravagantnostech a zbytečnostech ☹

annalena
13. únor 2010

haniani ved to, oblbnut niekoho, kto ma smrtelne chore dieta a klasicka medicina uz nic nezmoze, tak si este poviem doooobre, hoci mne aj to ide proti rozumu, ale ako pises, taki sa uz chytaju kazdeho stebielka. ale toto robit so zdravymi detmi a este ze sa zato udajne postavi aj nejaky lekar alebo zdravotak??????....no jedine ak rovnako prasteny ako ti, co to praktizuju.

berenika na toto netreba byt lekar, staci mat obycajny, ani nie materinsky, ale len ludsky instinkt. Tiez som sa len zbytocne nasrala, nac ja vobec blb take cosi zacnem citat..... 😠

berenika39
13. únor 2010

...když oni se tam baví jak kdyby to byla diskuse o tom, jestli je vhodnější oblečení z bavlny nebo umělého vlákna...

A pokud by nějaký odborník byl schopen dokázat, že to nebezpečné může být jen z jedné promile, pak by měl s tím jít ven a upozornit na to.

shaula
13. únor 2010

Ještě dotaz - v poslední době nestíhám zprávy. Nebylo v TV třeba něco nového? Jak se všechno posunulo, co dělá policie pro prošetření atd.?

paveljanik
13. únor 2010

Shaulo ... bohužel nic takového ve zprávách nebylo, alespoň já to neviděl, ale dneska na plaváčkovi psali, že prý byla na předváděcí hodině 11.2.2010 nebo kdy i česká televize a nějaké fyzioterapeutky to tam před kamerou hájily, takže jsem zvědav☹

berenika39
13. únor 2010

nevím. večer to přelouskám tady a padáááááámmmm....nestíhám....lítám za petáskem, víš? 😀 😀 😀 😀

paveljanik
13. únor 2010

Bereniko ... díky ... asi bych se měl víc procvičit v psychologii, protože cos tam psala je fakt dobré ... díky lépe bych to neřekl.

haniani
13. únor 2010

Já si myslím, že brouka do hlavy jste jim i tak zasadili, i když to nikdy nepřiznají a budou teď létání bránit zuby nechty. Já totiž těžko někdy pochopím, jak se někdo může nechat takto blbnout, ale zase chápu, že přiznat si, že jsem možná vlastní blbostí svému dítěti ublížila je moooc těžké. Proto jsou podle mě teď i tak zarputilé. Potřebují se obhájit samy před sebou 😖

berenika39
13. únor 2010

😵 ...kuju. Nevím, co čekala...že jí padneš kolem krku???? 😀 😀 😀

paveljanik
13. únor 2010

možná čekala, že vstoupáím do jejich řad a bude ze mě poslušná ovečka 🙂

Co se týká těch matek, tak ty bych pochopil, ale mě víc vadí, že ta ženská využívá svého postavení k aplikaci nekonzultované metody, která je na první pohled nebzpečná...

haniani
13. únor 2010

Bohužel ale takoví lidi jsou a budou. Je spíše problém, že si to tak lehce může dovolit. Kdyby třeba chtěla prodávat gumové pískací hračky pro kojence, tak musí mít X atestů, ale v kurzu cvičení může dělat cokoliv ☹

paveljanik
13. únor 2010

Haniani ... v tom vidím pozitivum reportáže a následné diskuse ... sand se to nesmaže pod koberec a povolaní začnou jednat. A kdyby ne ... snad se ozveme my ostatní a přiupomeneme jim to...

berenika39
13. únor 2010

pavel: já říkala "padnout kolem krku!!!", ne aby padla facka🙂

haniani, jj, to je výstižné, výrobce nekvalitní hračky zkrachuje, když riskuje zdraví dětí, ale kurs mávání s dětmi funguje vesele na pocitech...

paveljanik
13. únor 2010

Bererniko .... ta facka by bylo jen v tom lepším případě 😀

paveljanik
13. únor 2010

Tak došlo k velké změně! Paní tzv. lektorka ukončila diskusi na svých stránkách, poděkovala svým věrným a uvidíme co bude dál. Zrovna když tam někdo začal hodně moudře psát oč nám vlstně jde ... Budeme muset kauzu sledovat a doufat, že vše jednou skončí v prospěch dětí.