Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

shaula
10. únor 2010

Oprava: potenciálně

kubaka
10. únor 2010

no jak jsem četla od Kiedroňová Něžná náruč rodičů jak je nevhodní miminko i jen tahat pod paždí, jak se to běžně dělá - má se zvedat i pod zadečkem, pomalu, plynule, aby se neleklo náhlé změny polohy, že musí cítit oporu po celém trupu - tak tady to věčné tahání a visení za ruce je opravdu šokující. Ono to svádí, když je miminko tak lehounké...

shaula
10. únor 2010

Lenkavano - víš, mě osobně by ale třeba zajímalo, co na takovém kurzu plkají v té teoretické části, že matkám vymyjí mozek natolik, že toto pak provádějí... Ale máš pravdu, asi bych to nevydržela, paní "instruktorku" bych nazvala ignorantem 😀

beata.n
10. únor 2010

viděla jsem ty videa a řeknu vám,že na to prostě nemůžu koukat ☹ nechápu,jak to furt někdo může srovnávat s vojtovo metodou!!!!!i ta sama propagátorka to přirovnávala k vojtění-že ty samé pohyby se u vojty taky používají-ale asi zapomněla na to,že doktor,nebo doktorka-neuroložka ten pohyb za ruku a nohu dělá pár sekund,kdežto ony ty děti tak drží několik minut!!!!!nechápu mamky,co tohle se svými dětmi dělají!!příčí se to zdravému rozumu!!opravdu si nevážíte zdraví svého dítěte,že dobrovolně riskujete!! 😖 navíc vojta dokáže mnoha dětěm opravdu zlepšit jejich kvalitu života,kdežto tohlem á opačný efekt.dobrý na koliky-bodejď by ne,když dítě všechno vyzvrací 😠

lenkavano
10. únor 2010

shaula jo to by mě taky určitě zajímalo,ale chtěla bych to mít i podložené lékařem jinak bych do toho za žádných okolností nešla.a hlavně opravdu vyslechnout jen teorii.vždyt tady nad tím pořád dumáme co je k tomu vede a pak jsme tady napadány že odsuzujeme,když o tom nevíme nic.no ono něco zjistit je dost složitý,když je to tajemné jak hrad v karpatech,že.ale máme oči ,cit a malé děti,něžnou náruč,takže i jen samotný pohled na to zvěrstvo tě prostě přesvědčí.

seymi
10. únor 2010

Pridavam se a i sve NE. Nic takoveho by me ani nenapadlo na detech praktikovat. Po shlednuti videi a precteni nekolika nazoru, spolu se zkusenostmi pani z prispevku Alcatka, moje pocity jsou proste zbesile a nedovedu si ani predstavit, ze bych to vyzkousela. Od narozeni jsem svou Adusku cvicila Vojtovkou, brecela jsem u toho tak, jako ona. Ale vysledky byly videt, ale plakalo se u nas stale. Nevidim duvod, proc praktikovat na svem zdravem diteti neco takoveho jako letani, zvlaste pak, kdyz u toho place. Citim to jako neprirozenou vec.

lenkavano
10. únor 2010

seymi no vidíš a paní jak ji sem kopírovala alcatko tak už se těší jak bude týrat i další dítě ,které čeká.
jo a ještě bych se chtěěla omluvit ikarkulce ,že jsem mimo napsala alcatko,ale ono to vyjde skoro nastejno.no ale omlouvám se.

lenkavano
10. únor 2010

seymi Jičín?tak to jsme dvě 😉

majdula
10. únor 2010

Kubako, hlavne se ma nosit v klubicku, aby bylo dite zrelaxovane a ne napjate... tahle metoda tvrdi presny opak, dite se pro zrelaxovani musi zatnout, zpevnit... Jako u rocniho to beru, urcite je to i sranda. S kym z nas nedelali rodice letadylko, pripadne nevyhazovali do vzduchu, ze jo - ale urcite ne za kotniky a zapesti!!! - i kdyz jak jsem rikala, mne za zapesti houpali a jak jsem dopadla, s vykloubenym raminkem 😒 Ale u toho mimusaka parmesicniho? Ja doted naseho pulrocaka nosim v klubicku!!! a opatrne pokladam jeste ted, aby se mu nezaklonila hlavicka.

nety
10. únor 2010

Holky jedna pozitivnější zpráva
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=034&r=z_dom...

lamia
10. únor 2010

Nety taky už jsem to dnes četla, je bohužel otázka, co v tomhle policie zmůže - matky to přece dělaly dobrovolně....

Škoda, že se tahle diskuze zvrhla v nesmysl plný vulgarit a osobních invektiv...

lenkavano
10. únor 2010

lamia neboj už to přestane.

lenkavano
10. únor 2010

no ale když dítě pálí cigaretou taky to dělá dobrovolně,v tom ohledně týrání by neměl být rozdíl.

momin
10. únor 2010

teda ze vam do toho lezu ale uz tady nikdo nikomu nenadava tak nechapu o co porad jde?! 😖

nety
10. únor 2010

Je jasné,že matky,které tomuto propadly budou svou činnost provozovat i "tajně",ale i "jenom" potrestání pí.instruktorky by mě za této situace potěšilo.

lamia
10. únor 2010

Lenkavano to věřím, třeba názor ikarkulky mě docela zajímal, na rozdíl od většiny totiž skutečně psala něco s hlavou a patou, tedy ne že s tím souhlasí, ale přemýšlela o tématu, to mi u diskuze připadá mnohem přínosnější než názory typu kráva, poblít se z toho apod...zcela chápu, že z toho mají mnozí tyhle pocity (taky mi dost zatrnulo, když jsem viděla ty reportáže....) ale diskuzi to fakt neposune ani o píď a naopak zcela zabíjí, jak už jsme tu psali o několik stránek dřív, zcela to eliminuje možnost, že někdo vyjádří jiný názor. Ikarkulka ho ani nevyjádřila a už jste jí vyštípaly, potom asi nemá diskuze moc smysl...

lenkavano
10. únor 2010

jo já vím ikarkulka to má těžký ,zase až takhle jsem to ale nemyslela víš.no to je jedno já už se o tom nehodlám bavit stejně to nemá cenu.

shaula
10. únor 2010

Nety - souhlasím, ale podle mě ani k potrestání lektorky nedojde. Ona dětem přímo fyzicky neublížila, rodiče taky ne (nebo o tom mlčí), a budoucí možné následky zaprvé ještě nenastaly, za druhé bude téměř neprokazatelné, že vznikly v důsledku létání... A tak ač zdravý rozum toto říká, bohužel u soudu platí to, co je na papíře... A právníci dokážou vysekat kohokoli, i když je jasně vinen, jen na základě chybějícího razítka apod. Takže já osobně tomu nevěřím.

lenkavano
10. únor 2010

holky a nebylo zase v centru dneska lítání?

lamia
10. únor 2010

Shauna to si myslím taky, prostě je to bohužel fakt na rodičích, co s dětmi provozují....takže se obávám, že nebude za co lektorku potrestat a možná to její prestiž u určité skupiny rodičů ještě zvýší - budou to chápat jako potvrzení toho, že vlastně o nic špatného nejde. Myslím tím skupinu rodičů, kteří apriori zcela nevěří názorům lékařů (i tací jsou a bohužel za nás zdravotníky musím konstatovat, že někteří jako podklad pro tenhle postoj mají těžce negativní zážitky z českého zdravotnictví...)

kubaka
10. únor 2010

lamia - řekla bys, že jsem třeba já se nesanžila rozumně probrat létání z faktů, které jsem četla a slyšela přímo od Blanky? Chybí snad mému příspěvku ze včerejška hlava a pata a napadám snad někoho JEN proto, že má jiný názor? Nepoužívám snad argumenty?

Já třeba nevidím smysl v plavání - řekla jsem to a nikdo mě odsud nevyštípal. Vysvětlila jsem, proč mi to přijde zbytečné, ale ani jsem se nenavážela do těch, co plavou. Holky se nenavážely do mně. Takže to nebude problém jen v tom, že někdo má jiný názor. 😉

lenkavano
10. únor 2010

lamia za sebe tě můžu uklidnit že ikdyž jsem měla moc negativních zkušeností s lékaři i co se týče dětí (já sama bojovala o život díky lékařům)tak i přesto bych se k Blance nepřidala.

lamia
10. únor 2010

Kubako netvrdila jsem to o všech, jen se mi nelíbilo, jak od začátku všichni šili do ikarkulky, třeba jen proto, že zatím mimčo nemá atd....

lenkavano
10. únor 2010

kubaka ty svými laskavými,lidskými příspěvky,co mají hlavu a patu i za nás vyjadřuješ naše pocity,jen my to neumíme tak dobře a hezky vyjádřit.jsi jednička této diskuze. 😉

lenkavano
10. únor 2010

bože už dost.

lenkavano
10. únor 2010

a když už jsme teda u toho tak jedna známá podobný dokument viděla jako bezdětná už kdysi a ani to nějak neregistrovala,nyní děti má a nemohla to ani dokoukat,s tím co cítila a jak byla zděšená.

nety
10. únor 2010

Kubaka souhlasím sLenkou.

aponchie
10. únor 2010

a tak sem doufala,ze se s ni da vest zajimava diskuze a prd

lenkavano
10. únor 2010

aponchie jak to co vlastně říká jak reaguje?