Létání miminek

bera28
7. únor 2010

Ahoj, poté, co jsem shlédla dnešní reportáž z kurzu létání miminek, tak jsem se rozhodla založit toto téma. Ráda bych totiž poznala maminku, která toto se svým dítětem absolvovala, aby mi vysvětlila, co tahle hrůza může pozitivního miminu přinést.
Kdo jste reporáž neviděl, tak tady je link:
http://www.ceskatelevize.cz/program/1097181328-...
Upřímně, pokud se nikdo neozve, tak to bude pro mě pozitivní zpráva - prostě jsou tady na diskusi jen samé rozumné maminy 😉

aponchie
10. únor 2010

lamia to je dva dny zpet?asi nemel tolik casu treba co vime a navic se to hodne spatne hleda a to me jeste dobre sme doma a valim se s detma 😀 ale asi toho ma vic pan lekar 😝

pirlenka
10. únor 2010

Když na to koukám, tak se mi nechce věřit, že mají živé děti, že to nejsou hadrové panenky...už jen to, že jsou tak těsně u sebe, za sebou mají zeď či co...ale i kdyby byli v tělocvičně a kolem sebe 5 metrů nic, tak je to fakt hnus 😢 😢

beruska2x
10. únor 2010

taky jsem to nedokoukala.. 😒 fakt jak s kusem hadru, takhle ramenni kloub neprotocim ani ja 😲 nechapu jak se s tim ty lidi muzou pysne chlubit na netu 😔

paja
10. únor 2010

Holky,
tak to je fakt mazec! Jsem docela citlivá povaha a tohle mi fakt neudělalo dobře... Nemám slov!!!

lamia
10. únor 2010

Aponchie podle mě spíš nehledal ruské odkazy, mluvil o hledání info na anglických a německých sitech a tam prý nic nenašel...škoda, že ho nekoplo to ruské pozadí, co instruktorka často zmiňuje....

beruska2x
10. únor 2010

me ty deti prijdou jak nafetovany, jak ta umela reklama na Evian s batolatama znate to? taky jak panenka "Caki"
prece me se malej furt mrnca, kroti, nenecha sebou "orat" ale tahle deti se nebranej, fakt jak umely 😖

aponchie
10. únor 2010

no me to pravda taky dolso az vcera 😀

aponchie
10. únor 2010

doslo

arietiska
10. únor 2010

pirlenka: já jsem vážně celkem silná baba a video u nás co to tu vyburcovalo mě ani moc neudělalo, ale teď už mám strach si otevřít tvůj odkaz jestli je to ještě horší než to co našla senja .. tohle fakt NE.

Doufám, že se na to podívají ty co myslí, že tady jen nadáváme a nesnažíme se nic zjistit. 😉

lamia
10. únor 2010

Berusko řekla bych, že je to zvykem...jestli tohle s nimi dělají od porodu, prostě to berou jako rutinu, ono si fakt zvykneš i na šibenici. Je to opravdu dost děsivý.

blucka
10. únor 2010

Ahoj holky, az teraz som videla videa je to strasne, rozum mi to neber, to sa neda ani dopozerat ako je mozne, ze vobec niekto moze provozovat takuto cinnost na malych detoch 😢 😢 😢 , kristepane ved to ho akurat zmrzaci, tej pani v CR by to mali zakazat!!!!

beruska2x
10. únor 2010

pokud jde o me tak ja uz nic zjistovat nepotrebuju, a to jsem toho tolik nevidela, jen doufam ze to vsichni krome pi Blanky a ji zblbych "matek" prezijou ve zdravi 😝
jdu spat...

arietiska
10. únor 2010

Týrané děti jsou taky apatické k tomu co jim dělají. 😔

arietiska
10. únor 2010

Obávám se, že i já už mám přesnou představu o co jde, možná jsem blbá, ale tyhle dvě videa mě stačily k tomu, abych se přesvěčila o naprosto nevhodném zacházení s miminkem. A je mně už i fuk, jestli to někdo dělá šetrněji .. napodobuje tohle a já nechápu, že to vůbec někoho mohlo zaujmout...

lenkavano
10. únor 2010

ari to je fakt,jsou týráním tak zničené že prostě rezignují,to je šílený ,mě je zle.

berus
10. únor 2010

čím si to ty děti zasloužili?! 😔

kocicinka
10. únor 2010

Omlouvám se za offtopic, ale co je prosím AP matka a neAPmatka a souvislost z létáním...?

shaula
10. únor 2010

Kocicinka - díky za dotaz, taky mi zkratka AP není jasná 😅 Bude to něco "alternativního"... Souvislost je bohužel taková, že létání nazývají alternativním směrem a proto to háže špatné světlo na všechny normální "alternativní" maminky...

kocicinka
10. únor 2010

No právě, já nosím, látkuju, spím s malým v posteli ale nelétám, tak nevím, zda jsem AP či neAP 😀

kocicinka
10. únor 2010

To bude nějaká "škatulka", ale nevím jaká. Nerada bych do nějaké patřila.....

lamia
10. únor 2010

Kocicinko AP je attachment parenting, kontaktní rodičovství...létání fakt do AP nespadá...spíš se tu ta diskuze o AP rozvinula vzhledem k tomu, zda to zkouší spíš alternativněji ladění rodiče či nikoliv...

soanpe
10. únor 2010
kocicinka
10. únor 2010

Aha, takže AP matka je matka, která "vyznává" kontaktní rodičovství?

pirlenka
10. únor 2010

Arietisko, taky mi to české video přijde mírnější - ale kde je hranice??? Kam až může mamina zajít, co všechno zkusí??? ☹ ☹ ☹

kocicinka
10. únor 2010

Lidíci, půdete tam tedy zítra někdo? Asi ne, co?

audreyd
10. únor 2010

Vo všeobecnosti sa o metóde lietania s bábätkami dá povedať, že zlepšuje motorické schopnosti dieťaťa, koordináciu jeho pohybov ako aj koordináciu pravej a ľavej mozgovej hemisféry. Vylepšuje svalový tonus a prekrvenie celého tela. Uvoľňuje psychiku. Má priaznivý dopad na správne držanie tela, je napríklad aj prevenciou plochých nôh. Lietanie však môžete vnímať aj ako zábavu a intenzívny spoločný zážitok rodičov a detí.

Keď však príde na konkrétnejšie odpovede na otázku, o čo teda vlastne ide, začnú sa tí, ktorí lietanie zažili, vyjadrovať o niečo menej určito a tváriť sa trochu...no...tajomne. Nie je to len preto, že práve forma lietania s bábätkami, ako ju vyučuje Blanka Sudíková - Kolářová, nemá za cieľ stať sa trendovou a šíriť sa ďalej najmä vďaka tomu, že „dnes je to medzi maminami in". Je to taktiež preto, že lietanie s bábätkami, najmä ak ho precítite po prvý raz, je skutočne ťažko opísateľným zážitkom. Aké bolo stretnutie s lietaním bábätiek v kruhu žien, ktoré sa aj vďaka občianskemu združeniu A centrum - vedomá a aktívna príprava na materstvo a rodičovstvo, 14. februára stretli v priestoroch nášho tanečného štúdia, sa môžete dozvedieť z nasledujúcich riadkov.

Už pri prvej ukážke lietania sme mohli do hĺbky precítiť dôveru malého človiečika ku žene, ktorá vie, čo robí. Tou ženou bola Blanka Sudíková - Kolářová. Blanka sa pri formovaní svojej koncepcie lietania bábätiek inšpirovala prácou ruského pôrodníka Igora Čarkovského. Čarkovskij je známy ako otec pôrodov do vody, propagátor potápania detí od narodenia a plávania s delfínmi. Lietanie poníma skôr gymnasticky, orientuje sa na zlepšenie výkonu, posilňovanie odvahy i samostatnosti a urýchlenie psychomotorického vývinu. Blanka Sudíková - Kolářová vzala jeho prístup do ženských rúk a obohatila ho o prácu založenú na intuícii, vnímavosti a budovaní vzájomnej dôvery.

Až na Ivanu, ktorá patrila medzi organizátorky semináru a lietanie už zažila, sme boli všetky svedkami u nás málo známej metódy lietania s bábätkom prvýkrát. Každá z nás, pozorujúc vzájomný súlad lektorky a bábätka plný dôvery, prežívala vo svojom vnútri svoj „vlastnodušne" namiešaný kokteil pocitov. Objavili sa naše vnútorné strachy a obavy, ktoré si so sebou môžeme niesť už od detstva, nejednej sa do oka vtisla slzička, ďalšia objavila ten pravý spôsob popostrčenia svojho bábätka smerom ku plynulému a rovnomernému vývinu. Viaceré z nás po očku pozorovali odvážnu mamičku, ktorá „zapožičala" svoju dcérku na prvú demonštráciu lietania a hádali, čo asi prežíva...dojmy boli pestré a každej z nás ponúkli určitú dávku sebareflexie.

V jednom pocite sme sa, trúfam si povedať, zhodli všetky. Kto vidí lietanie s bábätkom naživo po prvý raz, dá mi za pravdu, že vami otrasie v základoch. Preto vám v prípade, že týmto spôsobom nadobudnuté poznanie chcete ďalej zúročiť, nesmie chýbať ďalšia chuť a odhodlanie pracovať na sebe. A odvaha! Aby ste mohli lietať životom pokojne, plynulo a ľahúčko. S bábätkom, či bez.

luciebx
10. únor 2010

no tak i ja teda zareaguji.. to je hruuza to letani miminek.. ja nejdriv myslela ze jako letani v letadle ale toto... 😠 😠 to je snad silene.. jak toto muze jakakoliv matka se zdravym rozumem dopustit to je des..

lamia
10. únor 2010

Kocicinko o tom už tu byla debata, pokud se cítíš jako vyznávající a praktikující AP, tak asi jsi 😀 😀

Nejdu, neb jsem nachcípaná jak pes a do toho ještě těhotná, celé dopoledne zas budu pobíhat v soustředných kruzích kolem wc a odpo jdu spát s dětma, jinak se večera asi nedožiju.....ale jinak bych asi i šla.

lenkavano
10. únor 2010

koci kdybych byla z Prahy šla bych hned to mi věř,ale já bych se tam fakt neovládla ☹ 😠

jabber
10. únor 2010

Nečetla jsem tu diskuzi na plaváčkovi celou, ale nezkoušel jste jim tam někdo hodit ty odkazy z Ruska? Ať to vidí? 😅